OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Kahire

Kahire’nin Renkleri - Gelenekler, Festivaller, Düşünce Anlayışı ve Yaşam Tarzı

Ibn Tulun Mosque, Cairo   Sıkı ahlaki ve etik standartlar, Kahire’yi tarif ederken kesinlikle söylenmeye değer başlıca ulusal özelliklerden biridir. Yerel geleneklerin çoğu yabancı ziyaretçiler için oldukça garip görünebilir, ancak gezginler ulusal kültüre saygı duymayı ve tüm kurallara uymayı unutmamalıdır. Örneğin, kadınlar erkek olmadan sokaklarda görünemez. Burada böyle bir davranış utanç verici olarak kabul edilecektir. Seyahat edenler, şehrin sokaklarında yürüyüşe çıkmadan önce uygun kıyafet seçmeyi unutmamalıdır. Çok açık ve abartılı kıyafetler yerel halk arasında karışıklığa neden olabilir. Sıkı ve mümkün olduğu kadar kapalı olarak nötr renklere sahip giysiler her durum için uygun olacaktır.
  Kahire genellikle “bin minareli şehir” olarak adlandırılır. Bu muhteşem tesis zaten turistlerin kalbini fethetti. Giza’nın gizemli piramitleri, muhteşem camiler ve masal benzeri yerler - tüm bu faktörler … Açık
Ayrıca alkollü içeceklerin alımı ve tüketimi ile ilgili bir dizi katı kural vardır. Sadece özel mağazalardan satın alınabilir. Sadece restoran ve barlarda alkollü içki içilebilir. Şehirde sarhoş bir durumda görünme, kötü bir eğitim ve kamu düzeni ihlali işareti olarak kabul edilir. Güzel pazarlar Kahire’deki en önemli ’ulusal ilgi alanlarından’ biri olarak bilinir. Burada kesinlikle farklı öğeler bulabilirsiniz. Pazarlık bir tür ritüel olmaya devam ediyor ve hem alıcılar hem de satıcılar bunu heyecanla takip ediyor. Birçok tüccarın, turistlerin cehaletine güvenerek, bir ürünün fiyatını kasıtlı olarak artırabildiği belirtilmelidir. Bir pazara girmeden önce, ilgilendiğiniz malların yaklaşık maliyeti hakkında bir rehber sormak daha iyidir. Bu şekilde satıcılar tarafından belirtilen fiyatları tahmin etmek daha kolay olacaktır.
Yerliler, durgunluk ve müzakere ile öne çıkıyor. Dakiklik, yerli halkın güçlü bir özelliği değildir. Kahire’de önemli bir toplantıya bile geç kalmak oldukça yaygın hale geldi. Ancak, yabancılar hala belirlenen zamanda saygı göstermeli ve toplantılara gelmelidir. Yerlilerle iletişim kurarken, yabancılar biraz artan ifade ve duygusallık hissedebilir. Yerel halk tartışma sırasında aktif olarak harekete geçebilir ve heyecan verici konuların tartışılması sırasında gerçekleri abartır. Bu davranış diğer tarafa olumsuz bir şekilde bakmamaktadır. Bu, ulusal özelliklerden sadece bir tanesidir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Kahire’de bütün aile için çok çeşitli eğlence seçenekleri bulunmaktadır. Şehrin en iyi Sindbadlarından biri olan birkaç güzel eğlence parkı var. Bu parkın ana dekorasyonu, boyunca güzel kuğu teknelerinde … Açık
Genel olarak yerliler dostturlar yabancı kültürlere anlayış ve saygıyla davranın. Kahire’de kaldığınız süre boyunca uyulması gereken tek kural, yerel geleneklere ve emirlere saygı duymaktır. Ancak bu durumda turistler yerel halkın olumlu ve dostane bir tavrına güvenebilirler.
Cairo skyline in the morning   Kahire’deki festivaller, antik kentte kaliteli zaman geçirmek isteyen turistlerin dikkatini kesinlikle hak ediyor. Downtown Contemporary Arts Festival, Mısır’ın başkentinin festival takviminde en popüler etkinliklerden biri olmaya devam ediyor. Bu sırada, şehrin merkezi sokakları sanat sergileri, müzik konserleri, usta dersleri ve ilginç filmler için mekanlara dönüşüyor. Tatilciler ayrıca Kahire’nin en dikkat çekici yerlerine ilginç gezilere katılabilirler. Popüler festival Mart başında başlar ve ayın sonunda sona erer. Aralık ayında, Mısır’ın ana sembollerinden biri olan Gize Piramitleri, tüm ziyaretçilerin muhteşem bir müzik ve dans dünyasına girmeye davet edildiği Sfenks Festivali’nin mekanı haline geldi.
  Bir yemek tesisi seçerken Kahire’nin konukları asla sınırlı hissetmezler. Şehir yüzlerce restoran, bar ve kafeye ev sahipliği yapıyor. Ebu Tarek Koshary, kentin en ünlü restoranlarından biri. Burada ziyaretçilere, … Açık
Müzik meraklıları, bir başka ünlü etkinlik olan Kahire Caz Festivali için zamanında Kahire’yi ziyaret etmeyi tercih ediyor. Genellikle Ekim sonunda Yunan Kampüsü’nde gerçekleşen yıllık bir etkinliktir. Katılımcılar arasında, yerel yeteneklerin yanı sıra dünyanın farklı yerlerinden gelen ünlü müzisyenler de var. Konserlere ek olarak ziyaretçiler, caz müziğini daha iyi anlamalarına ve bu müzik tarzının tarihi hakkında yeni bilgiler öğrenmelerine yardımcı olacak ilginç ustalık sınıflarına katılabilirler. Yunan Kampüsü, Kahire’deki Wanas Uluslararası Folk Müzik Festivali gibi ilginç bir etkinliğe daha ev sahipliği yapıyor. Genellikle kasım ortasındaki bu festival, dünyanın her yerinden çok sayıda misafir çekmekten asla vazgeçmiyor. Turistler için, müziğiyle Mısır’ın farklı kültürleriyle tanışmak için eşsiz bir fırsat.
 Cairo Kahire Bites kentin etkinlik takviminde bir başka popüler olay. Her yıl, yüzlerce yemek, uluslararası ve yerel mutfağı tatmak, çeşitli içecekler denemek, yerel müzisyenler dinlemek, yemek yarışması izlemek ve ustalık derslerine katılmak için Mısır’ın başkentine geliyor. Festival yıllık ve genellikle Aile Parkında düzenleniyor. Kahire’nin Moda Festivali, her yıl pek çok modacının sabırsızlıkla beklediği etkinlik. Bu gerçekten muhteşem bir olay, bu yüzden kesinlikle bir söz hak ediyor. Kahire’nin Moda Festivali’nin 2012’den beri düzenlenen nispeten yeni bir etkinlik olmasına rağmen, hızla uluslararası alanda popüler hale geldi. Kahire Festivali City Mall genellikle etkinliğe ev sahipliği yapar, bu yüzden ünlü uluslararası ve yerel tasarımcıların moda şovlarını görmek için çok sayıda taraftar buraya gelir. Kural olarak, moda festivali tarihi Kasım ayının sonuna veya Aralık ayının başına düşer.
  Kahire, ziyaretçilerine çeşitli turistik yerlere katılmalarını sağlar. Şehrin unutulmaz yerleri arasında çok sayıda renkli pazarlar ve antik dini yapılar, tarihi yerler, müzeler, sanat galerileri ve eşsiz doğal … Açık
Mart ayının ortasında Kahire’yi ziyaret eden ve çocukları yanlarında götüren turistler, Hakawy Uluslararası Festivali adlı büyüleyici bir etkinliği ziyaret edebilecekler. Her yıl gittikçe daha fazla yabancı misafir çeken Mısırlı ailelerle en popüler etkinliklerden biri. Genç turistler için, çocuklar, kukla gösterileri ve ilginç seminerlere özel gösterilere katılmak için harika bir fırsat. Eşsiz çocuk festivali Hanager Tiyatrosu’nda düzenleniyor. Sonuncusu ama en az değil, Kahire Uluslararası Film Festivali, ülke sınırlarının çok ötesinde ünlüdür. Genellikle Kasım ayının sonunda Kahire Opera Binası’nda düzenlenir. Turistlerin Kahire’ye katılmayı ilginç bulacağı ulusal tatiller arasında, Kıpti Noel, Mevlid (Hz. Muhammed’in doğum günü) ve Ramazan’ın sonunu belirten bayram olan Eid al-Fitr’den söz etmek önemlidir.
Kahire - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Kahire ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kiliselerin haritası
Kahire yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Cathédrale Notre-Dame d’Héliopolis, Cairo, 11 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Mısır Milli Gelenekleri

  Mısırlılar dindar insanlardır. Ülkenin sakinlerinin çoğu İslam'ı suçluyor, bu yüzden Mısır'daki yaşam Müslüman dogmalara dayanıyor. Müezzin şarkısı minarenin tepesinden duyulduğunda, inananlar her şeyi bırakıp dua etmeye gider. Sıcak iklim, Mısırlıların milli karakterinin ikinci ana özelliğini - sakinliğini tanımladı. Mısır'daki insanlar acele etmekten hoşlanmazlar. Bu yüzden genellikle geç kalıyorlar ve karar vermek için çok zaman harcıyorlar. Dakiklik ve yavaşlık, 'Mısır zamanı' tarafından yaşama alışkanlığıyla haklı çıkar. Mısırlıların en sevdiği kelime 'yarın' anlamına gelen 'Bukra' dır. Nadiren reddediyorlar, ancak bir randevuyu daha sonra tekrar tekrar taşımaktan ve söz verilenin yerine getirilmesini ertelemekten çekinmiyorlar. …
OrangeSmile araç kiralama Kahire’de araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

26.11.2022

Fotoğraflarla Kahire’nin Renkleri

Kahire Haritasında Popüler Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Kahire’nin Komşu Şehirlerindeki Gelenekler ve Festivaller

Kahire’nin gelenekleri, düşünce anlayışı ve yaşam tarzına dair şehir rehberi. Kahire’nin ruhunu - otantik festivallerini, etkinliklerini ve kutlamalarını - keşfedebileceğiniz en iyi zaman aralığını öğrenin. Ayrıca, Kahire’nin ilgi çekici adetlerini, dünyaya ve turistlere karşı tutumunu açığa çıkarıyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018