OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Kahire

Kahire’de Alışveriş - Otantik Ürünler, En İyi Outletler, Alışveriş Merkezleri ve Butikler

Cairo Mosque   Kahire’nin yeni semtlerinden birinde bulunan CitySyar, muhteşem tasarımı ve çok çeşitli markalı mağazaları ile fashionistaların kalbini fethedecek modern bir alışveriş merkezidir. CitySyar, üç piramit tipi bina ve 11 gökdelenden oluşan muhteşem bir mimari kompleks içinde açıktır. Alışveriş merkezi bu göz alıcı binalardan birini işgal ediyor. Altı katlı kompleks, 550’den fazla mağazaya ev sahipliği yapmıştır. Mısır tarzında ilginç aksesuarlar satan farklı fiyat kategorilerinde dükkanlar, mükemmel kuyumcu salonları, parfüm dükkanları ve hediyelik eşya dükkanları var. Ayrıca üç otel ve çok sayıda restoran ve kafe bulunmaktadır.
  Bir yemek tesisi seçerken Kahire’nin konukları asla sınırlı hissetmezler. Şehir yüzlerce restoran, bar ve kafeye ev sahipliği yapıyor. Ebu Tarek Koshary, kentin en ünlü restoranlarından biri. Burada ziyaretçilere, … Açık
Otantik Arap tatlıları satın almak için ulusal hamur işlerinde uzmanlaşmış Samadi dükkanlarından birini ziyaret edin. Samadi’de ziyaretçiler, ağırlıkla satılan düzinelerce popüler böreği bulacaklar. Bu dükkanlar ilk 1975’te ortaya çıktıkları gibi tarihidir. Fiyat aralığı da oldukça uygun. Bir kilogram Arap tatlısı, kabaca 17 dolara mal olabilir. Satın almadan önce çok tatlı denemek mümkündür. Samadi mağazaları yalnızca yerel şekerlemelerde üretilen hamur işlerini satıyor.
Choubra st Cairo Caddesi’ni ziyaret edip orada bir kahve dükkanı bulursanız, tüm kahve hayranları pişman olmayacak. Ziyaretçilerin tercihine göre onlarca kahve çeşidi var. Dükkan kahve sadece fasulyelerde satıyor. Kahve demleme aksesuarları satın almak ve hatta aynı binada açık olan küçük bir tematik müzeyi ziyaret etmek de mümkündür. Müzede, ziyaretçiler eski kahve değirmen makinelerini ve kahve çekirdeğini kavurma makinelerini görecekler. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Sıkı ahlaki ve etik standartlar, Kahire’yi tarif ederken kesinlikle söylenmeye değer başlıca ulusal özelliklerden biridir. Yerel geleneklerin çoğu yabancı ziyaretçiler için oldukça garip görünebilir, ancak … Açık
Kahire’de alışveriş yapmak yerel pazarları ziyaret etmeden eksik kalır. Bab al-Luq semtinde gece çalışan çok ilginç pazarlar var. Harika bir taze sebze ve meyve, popüler tatlılar, baharatlar ve yerel olarak üretilen birçok başka ürün sunar. Bu arada, pazarda lezzetli yemekleri olan birkaç kafe var. Fiyatlar şehirdeki en düşük fiyatlar arasında yer alıyor ve turistlerin çeşitli mallar alırken pazarlık yapmasına gerek yok.
Empain Palace, Cairo Kahire’de keşfedilmeyi çok ilginç kılan birçok ilginç özel pazar var. Örneğin, turistler Midan Ataba Meydanı’ndan çok uzak olmayan çok ilginç Kağıt Piyasası Şeriat El Geish’i bulacaklar. İlginç hediyelik eşya ve ev dekorasyonu yapmaktan hoşlanan herkes için mutlaka görülmesi gereken bir yer. Bu pazardaki satıcılar çanta, cüzdan ve diğer aksesuarları yapmak için uygun olan farklı türlerde kağıt ve yüksek kaliteli deri sunarlar.
  Kahire, ziyaretçilerine çeşitli turistik yerlere katılmalarını sağlar. Şehrin unutulmaz yerleri arasında çok sayıda renkli pazarlar ve antik dini yapılar, tarihi yerler, müzeler, sanat galerileri ve eşsiz doğal … Açık
Muizz Caddesi’nde (veya Shareʻ El Muizz), Coppersmiths Bazaar adında, ilginç hediyelik eşya alışverişi yapmak için harika bir yer olan daha az ilginç bir pazar yoktur. Binlerce yıldan fazla bir süredir, yetenekli zanaatkârlar Kahire’de bakır ve pirinçten inanılmaz güzelliğe sahip öğeler yaptılar. Coppersmiths Bazaar’da, muhteşem mumluklar, nargile, tepsiler, muhteşem bakır masa örtüleri, bakır takılar ve bütçeli gezginleri uygun fiyatla çekecek çeşitli ilginç hediyelik eşyalar satın almak mümkündür.
Cairo Catholic Church Birinci sınıf mücevher satın almak için Midan Opera’yı ziyaret etmeyi düşünün. Kahire’deki pek çok popüler kuyumcu dükkanı bu kareden çok uzakta değil Mısır tarzında muhteşem altın takılar sunar. Bu arada, Mısır’da gram başına altın fiyatı, dünyadaki en düşük fiyatlardan biri. Savvy gezginleri ilginç gümüş takılar alışverişiyle daha çok ilgilenebilirler. Bu arada, birçok yerel kuyumcu gümüş ve altın mücevher siparişlerini kabul ediyor.
  Kahire’de bir tatil güzel doğada yürümeyi seven turistler tarafından sevilecek. Kentte çok sayıda cazip park ve bahçe var. Sıcak günlerde sıcaktan kaçmanın en iyi yolu Al-Azhar Park’ta yürüyüş yapmaktır. … Açık
Haret al-Fahhamin çarşısı, muhteşem bir el yapımı halı veya muhteşem halılar almayı planlayan herkes için bir zorunluluktur. Pazarda atölyeler var, bu yüzden turistler yerel ustaların nasıl güzel halılar yaptığını da izleyebiliyor. Antik dönem hayranları, burada da açık olan birçok antikacı dükkânını ziyaret etmeyi ilginç bulacaklar.
Cairo - Coptic Quarter Chemla ve Cicurel adı verilen popüler alışveriş merkezleri, şehir merkezinden çok uzakta değil. Birçoğu onları birleşik bir alışveriş kompleksi olarak görüyor. Bu merkezler bütçe turistler arasında oldukça popülerdir, çünkü Kahire’deki en ucuz giyim ve ayakkabı mağazalarının bazıları açıktır. Ucuz fiyatlardan bağımsız olarak kalite genellikle yüksektir. Bu alışveriş merkezleri yerel üreticilerin kaliteli ve çekici kıyafetlerini sunar.
Kahire - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Kahire ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Mısır’da Alışveriş

Luxor Mısır alışverişinin başka bir merkezidir. Özel hediyelik eşyalar, yerel mağazalar ve pazarlarda sabit fiyatlarla satılmaktadır. Geleneksel oryantal çarşı atmosferi, tezgahların meyve ve baharatlarla dolu olduğu Souks açık hava pazarında hüküm sürüyor. Habiba Galerisi orijinal el yapımı hediyelik eşyalar sunmaktadır. Adil Ticaret Merkezi'nde kil ve ahşap eşya, nakış ve Bedevi halıları, ipek, pamuk ve keten kumaşlar satın alabilirsiniz. Alabaster'dan El Sanatları, Nefertari Papyrus Enstitüsü'nde satılmaktadır. Mısır'daki dükkanlar genellikle 09:00 ile 20:00 saatleri arasında açıktır. Kış aylarında, çoğu outlet 1:00 - 14:00 arası ve yaz aylarında - 14:00 - 16:00 arası öğle yemeği molası verir. Süpermarketler gece geç saatlere kadar açıktır. Popüler turistik dükkanlar saat 09:00 ya da 10:00 civarında kapanmaktadır. Günler cuma ve pazar günleridir. Ramazan ayında alışveriş tesisleri daha sonra açılmakta ve daha erken kapanmaktadır. Şubat ve ağustos aylarında% 25-50'ye ulaşan satış mevsimleri düşüyor. …
OrangeSmile araç kiralama Kahire’de araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

28.01.2023

Kahire’nin En İyi Yerlerinin Fotoğraf Galerisi

Kahire Haritasında Alışveriş Yerlerini, Sokaklarını, Butikleri ve Süpermarketleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Tüm Kahire Bölgesi için Alışveriş Tavsiyeleri

Kahire için alışveriş tavsiyeleri. Mısır’da tasarımcı kıyafetleri ve yerel tatlar satın alabileceğiniz en iyi yerler - mağazalar, galeriler, butikler ve outletler. Kahire’de otantik hediyelikler, ürünler, içkiler, ayakkabılar ve kıyafetler ararken, daha verimli rotalar çizmenizi sağlayan alışveriş sokakları haritasını sağlıyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018