OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Kudüs

Kudüs Seyahatinizi Hazırlayın: Tavsiyeler & İpuçları - Yapılması ve Uyulması Gerekenler

Dome of the Rock - Temple Mount - Old City - Jerusalem   1. Para birimleri bankalarda ve her ilde bulunabilecek özel döviz bürolarında takas edilebilir. Havaalanında bulunan döviz büroları geleneksel olarak en uygun döviz kurlarını sunar.
2. Küçük özel dükkanlarda ve açık pazarlarda alışveriş yapmayı planlayan turistlerin kesinlikle paraya ihtiyacı olacak. Süpermarketler, alışveriş merkezleri, restoranlar ve benzin istasyonları genellikle kredi kartlarıyla ödemeleri kabul eder. Seyahate çıkmadan önce, kredi kartınızın veya banka kartınızın ülkede geçerli olduğundan emin olun.
3. Kamu kurum ve dükkanları genellikle 8: 30-9: 00 arasında açılır ve 16: 00 - 18: 00’a kadar çalışır. Cumartesi geleneksel olarak izinli bir gündür ve Cuma genellikle birkaç saatliğine azalan kısa bir çalışma günüdür.
4. Turistler genel davranış kurallarını unutmamalıdır. İnsanlar duygularını kamuya açık şekilde ifade edemez ve halka açık yerlerde gürültülü davranırlar. Bir kamu kurumuna girerken, mevcut insanları kesinlikle gülümsemeli ve selamlamalısınız.
5. Bir iş toplantısına giderken, zamanında varmak için kesinlikle elinizden geleni yapmalısınız, ancak gecikme şikayetin bir nedeni olarak görülmeyecektir. Yerel halk da dakiklikten ayırt edilmez ve biraz geç kalabilir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
6. Yerliler çok duyarlı ve arkadaş canlısı. Turistler her zaman onlardan yardım isteyebilir. Yerel kültüre saygı göstermek için, ziyaretçilerin ana dilinde birkaç kelime öbeği öğrenmeleri önerilir. Yerel halkın uzun zamandır çok sayıda ziyaretçiye alıştığını belirtmek önemlidir, bu yüzden çoğu yabancı dilleri oldukça iyi konuşur.
7. Turistler pazarlarda ve özel mağazalarda pazarlık yapmayı unutmamalıdırlar. Bu kesinlikle fiyatı düşürmek için yardımcı olacaktır. Deneyimli gezginler, birinin on dakikadan az bir sürede pazarlık yapmaması gerektiğini söylüyor. Bu süreç bir çeşit ritüel haline geldi.
  Kudüs, belirli bir yaşam ritmi ile karakterize edilen bir şehirdir. Yabancı turistler garip ve sıradışı olduğunu düşünebilirler, ancak yerel kültürü hissetmeyi başaran ziyaretçiler unutulmaz bir uyum ve mutluluk … Açık
8. Büyük bir mağazaya veya bir süpermarkete girdiğinizde, çantaların içeriğini güvenlik görevlisine göstermek yaygındır. Bu prosedür isteğe bağlı bir kuraldır, ancak birçoğu kendi güvenliği için kurallara uymayı tercih eder.
9. İş günleri (pazardan cumaya) mükemmel çalışan toplu taşıma araçlarıyla ayırt edilir. Otobüsler şehrin sokaklarında sabahın erken saatlerinden akşamın geç saatlerine kadar uzanıyor. Ancak, turistler toplu taşıma araçlarının cumartesi günleri çalışmadığını unutmamalı, bu nedenle şehrin uzak bölgelerine ulaşım oldukça sorunlu olacaktır.
10. Diğer birçok şehirden farklı olarak, Kudüs’teki gezginlerin bahçede oturabilmelerine veya banklar yerine bordür kullanabilmelerine izin verilmektedir. Burada, doğrudan asfalt üzerine oturmak üzere oturan vatandaşları görmek çok yaygındır. Bu davranış normal kabul edilir.
Kudüs - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Kudüs’te Nereleri Ziyaret Etmeli - Benzersiz Yerler

Kudüs

From the series “Gezegendeki En Yaşlı Şehirler”
Kudüs, gezginler için sadece dünyanın en büyük dini merkezi değil aynı zamanda benzersiz tarihi mekanlar olarak da ilginç. Paha biçilmez tarihi eserlerinin çoğu, dayanılmaz duvarlarla çevrili Eski Kent bölgesinde yoğunlaşmaktadır. Unutulmaz duvarların arkasına saklanan pek çok cazibe merkezi Kutsal Mezar Kilisesi, Ağlama Duvarı ve Tapınak Dağı gibi küresel önemi olan nesnelerdir. Bu tesisler her yıl yüz binlerce turist tarafından dünya çapında ziyaret edilmektedir. … Devamını oku

Holy Sepulchre Kilisesi

From the series “Erken Hıristiyan Uygarlığından Kalan Tarihi Eserler ”
Tapınak inanılmaz şaşırtıcı tasarıma sahiptir. Orada yüzlerce yıllık eski simgeleri ve sanatsal tabloları görebilirsiniz. İlk tapınağın inşasının başlatıcıları İmparator Konstantin ve İmparatoriçe Helen'dir. 16 asırdan fazla zaman boyunca, tapınak tamamen yok edildi ve yeniden inşa edildi. Her yıl kilise, dünyanın dört bir yanından çok sayıda hacca ziyaret edilmiştir. Tapınağa kayıyorlar ve Hıristiyan dininin en önemli ritüellerinden birini yapıyorlar - Calvary'ye tırmanıyorlar. Tapınağa giren merdiven başlar. … Devamını oku

Zekeriya Mezarı

From the series “Yahudi Medeniyetinin Ayakta Kalan Sanat Eserleri”
Son yıllarda araştırmacılar, mezarın M.Ö. 1. yüzyıla kadar inşa edilmediğini ve M.Ö. 8-9. Yüzyıla kadar yaşayan peygamber Zekeriya'nın adıyla ilişkilendirilmesini imkansız hale getirdiğini söyledi. Daha erken bir yapı, mağara anıtsal yapısı altında yer almaktadır. Araştırmacılar, Bizans Kilisesi'nin korunan bir parçası olabileceğini düşünüyorlar. Zekeriya mezarı da başka bir nedenle dikkat çekiyor. Eski tariflere göre, hazineler onun yakınında gizlidir. … Devamını oku

Kudüs ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

İsrail: Seyahat Tavsiyeleri

  İsrail'i bir tatil beldesi olarak seçerken, ülkedeki konaklamanızın ayrıntılarını düzgün bir şekilde incelemeye değer. Gezi için kapsamlı hazırlık, birçok rahatsızlıktan, garip anlardan ve hayal kırıklıklarından kaçınmanıza yardımcı olacaktır. Bu durumda, tatil sadece hoş anılar bırakacaktır.
1. Yolculuktan önce amacını açıkça tanımlamalısınız. Tel Aviv, tembel plaj tatilleri sevenler için uygundur. Bir öneri olarak dalgıçlar Eilat'ta kalmalıdır. Heyecan peşinde iseniz, çöle gitmeniz tavsiye edilir. Dini hacın turistik yerleri Kudüs ve Celile'de yoğunlaşmıştır.
2. Ölü Deniz'de uzun bir tatile çıkarken, bir doktora danışmaya değer. Sanatoryum tedavisi için belirgin endikasyon yoksa, tuzlu sularda birkaç saat yüzmek iyi bir şeydir.
3. Ölü Deniz üzerinde dinlenme, bir gün batımı içinde tuzlu suda yirmi dakikadan fazla kalamayacağınızı unutmamak önemlidir. Günde iki kez ziyaret yeterlidir. Ziyaretler arasındaki ara en az üç saat olmalıdır. …
OrangeSmile araç kiralama Kudüs’te araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

28.11.2022

Kudüs Fotoğrafları

Kudüs haritasında servisleri (eczane, polis, otopark, bankalar) arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Kudüs Çevresindeki Şehirler için İpuçları

Kudüs Seyahati - Tavsiyeler ve İpuçları. Alınması gereken önlemler, uymanız gereken kurallar, ve Kudüs’te yapmaktan kaçınmanız gerekenler. Seyahatinizin beklenmedik sürprizler olmadan, pürüzsüz ve kolay geçmesi için yardımcı oluyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018