OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Fes Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Fez, Fas’ın eşsiz dini mekanları ve muhteşem bir kültür merkezini barındıran en eski şehridir. Binlerce gezgin her yıl, paha biçilmez tarihi anıtları görmek için geziyor, pitoresk pazarlarda dolaşıyor ve gezegendeki en karmaşık medina mahallesinde dolaşıyor, dünyadaki önemli bir dönüm noktası olan ’Fes el-Bali’. Medine, 200 camiyi ve aynı sayıda kiliseyi yoğunlaştırıyor. İnanılmaz derecede karmaşık bir labirent oluşturan 6.000 caddenin inanılmaz bir iç içe geçmesidir.
  Fez’in konukları, pitoresk bahçeleriyle yürüyüş yaparak ve şık alışveriş merkezlerini gezerek gezileri başarıyla birleştirebilirler. Sakin ve ölçülü bir dinlenme sevenler mutlaka burayı ilginç bulacaktır. … Açık
Fez kenti 791 yılında kuruldu, bugün Fas’ın imparatorluk şehirlerinden biri olan ve Kuzey Afrika’daki en büyük İslami kültür merkezi olan ülkenin en büyük dördüncü şehri. Günümüz Fes el-Bali’nin her biri ayrı bir camiye sahip olan küçük bir alan olduğu 13. Yüzyıla tarihlenmektedir. Daha sonra, tüm dağınık bölgeler birleştirildi. Bu yerler meraklı turistler için bir cazibe merkezi işlevi görür.
Toplamda, çok sayıda devlet ve dünya öneminin de bulunduğu Fez’de 800’den fazla cami var. Şehrin tarihi ve kültürel zenginliğini koruduğu halde, modern metropollerin altyapı geliştirme düzeyi açısından daha az değil. Özellikle yabancı konuklara yöneliktir: şehir, çok cazip pazarlar, binlerce ilginç mağaza ve alışveriş merkezinin yanı sıra modern gezginler arasında popüler olan eğlence tesislerine sahiptir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Fes’in tüm bölgelerinde lüks oteller istisnasız olarak bulunabilir. Ancak, tarihi binalara dönüştürülen oteller gezginlerin ilgisini çekmektedir. Şehrin tam merkezinde eşsiz bir otel - Palais Faraj Suites görkemli … Açık
Şehrin modern görünümü ve hayatın çılgınca ritmi, kültürel geleneklerinin gelişmesini ve gelişmesini engellemez. En ilginç ulusal el sanatlarından biri bakır takı ve iç eşyaların imalatıdır. Bu muhteşem sanat formu ile tanışmak isteyen gezginler, şehrin en iyi atölyelerinin bulunduğu ’Seffarine’ Meydanını ziyaret etmek için ayrılıyor. Her gün yerel zanaatkârlar, şekilsiz metal unsurları, hayranlık uyandırıcı halkın önünde inanılmaz derecede güzel çanaklar, şamdanlar ve sanat eserlerine dönüştürüyorlar.
Fes Tatil programınıza dahil edilmesi gereken bir başka ulusal el sanatları dericidir. Yüzlerce yıl önce olduğu gibi, Fez’de deri boya ve işleme atölyeleri faaliyet gösteriyor. Özel mağazalarda sunulan kıyafetler en yüksek kalitede. Yüzlerce yıldır değişmeyen eski deri merkezlerini ziyaret eden turistlerin en sevilen eğlence merkezlerinden biri olmaya devam ediyor. Ancak, tüm meraklı gezginler önemli bir şeyi dikkate almalıdır. Cildi işlemek için kullanılan boyalar, birçoğu oldukça spesifik ve hoş olmayan bir kokuya sahip olan doğal maddelerden üretilmiştir. Aynı zamanda, her gün deri merkezlerini ziyaret eden yüzlerce turistin kafasını karıştırmaz ve gezilerin tadını çıkarır.
  Fez’in en önemli cazibe merkezleri, şehrin en eski bölgesi olan ’Fes el-Bali’ (Eski Fez için Arapça) medinesinde yoğunlaşmıştır. Yüzlerce dini bina, birkaç müze ve sayısız alışveriş çarşısı … Açık
Leathercraft çeyrek, gezi ve alışveriş hayranları arasında eşit derecede popülerdir. Mükemmel kıyafetler, ayakkabılar ve hakiki deriden yapılmış çantalar çok cazip fiyatlarla satın alınabilir. Ve eğer dükkanlarda uygun bir aksesuar bulamazsanız, tecrübeli ustalar sipariş vermekten memnuniyet duyacaktır. Geçmişin ve büyüleyici turların, aktif turistlerin ve yorulmak bilmeyen alışveriş hayranlarının bir kültürünün uzmanları, Fez’de beğenilerine bir şeyler bulacaktır. Bu eşsiz şehir hiç kimseyi kayıtsız bırakmıyor.
Fé.   Gezilerin hayranları Fes’te ve keşfedilecek pek çok ilginç ve güzel binada görecek çok şey var. Medine’nin yanı sıra Fes El Jdid bölgesinde çok sayıda önemli tarihi simge bulunmaktadır. Burası, gezginlerin ustalıkla yapılmış polikromik fayanslarla dekore edilmiş muhteşem Emir Sarayı’nı görebileceği yerdir. Çok sayıdaki tarihi sokaklar saraydan uzaklaşmaya başlamamaktadır ve hepsi geçmiş yüzyılların tipik konut binaları bakımından zengindir.
  Fez’in konukları, pitoresk bahçeleriyle yürüyüş yaparak ve şık alışveriş merkezlerini gezerek gezileri başarıyla birleştirebilirler. Sakin ve ölçülü bir dinlenme sevenler mutlaka burayı ilginç bulacaktır. … Açık
El Qarawiyyin Üniversitesi binası, şüphesiz, şehrin en ilginç mimari yapılarından biridir. Üniversite çok eskidir - henüz 859 yılında kurulmuştur. Bugünlerde El-Karawiyyin Üniversitesi bile İslam dünyasının en önemli ve en ünlü eğitim merkezlerinden biri olmaya devam etmektedir. Zaouia Moulay Idris II’ye yapılan ziyaret de unutulmaz bir vaat vaat ediyor. Türbe ulusal tarzda lüks bir tasarıma sahiptir. Binanın içinde, ziyaretçiler değerli ve kutsal eserlerin zengin bir koleksiyonunu görebilirler. Ancak Kraliyet Sarayı, Fes’in en ünlü kalesidir. Günümüzde Sanat Müzesi sergisi sarayın salonlarını kaplıyor. Dış ve iç tasarımın sadece her unsuru unutulmaz ve eşsizdir. Orada bir gezi sırasında, ziyaretçiler ayrıca sanat eserleri, eski mobilyalar ve mücevher koleksiyonu görecekler.
Fes - rehber bölümleri 1 2 3 4

Fes ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Fas Gezisi: Görülecek Yerler

Kazablanka şehri, ziyaretçilerin farklı eğlencelerle buluşacakları harika bir yer. Burası büyük bir liman merkezi ve ünlü bir tarihi bölge. Birleşmiş Milletler meydanı tarihi bölgenin kalbi olarak kabul edilir. Eski ana tarihi simge yapılar meydanın çevresinde bulunmaktadır. Burası Notre Dame de Lourdes Kilisesi, İsa'nın Kutsal Kalbi Kilisesi ve II. Hasan Camisi. Muhteşem camilerin onda birini görebileceğin bir yürüyüş sırasında sayısız parkı ziyaret etmeyi unutma. …
OrangeSmile araç kiralama Fes’te araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

26.02.2024

Fes Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Fes Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Fes, Fas Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Fes’te 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Fes’ten birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018