OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Fes

Fes’te Aktif Dinlenme ve Tatil - İlgi Çeken Yerler, Eğlence ve Gece Hayatı

Fes   Fez’in konukları, pitoresk bahçeleriyle yürüyüş yaparak ve şık alışveriş merkezlerini gezerek gezileri başarıyla birleştirebilirler. Sakin ve ölçülü bir dinlenme sevenler mutlaka burayı ilginç bulacaktır. Şehrin en güzel parklarından biri, ’Jardin Jnan Sbil’. Bu, yürüyüşler ve doğaya hayranlık duymak için ideal bir yer olabilir. Parkta fıskiyeli pitoresk bir sokak boyunca gezebilir, burada sunulan bitki ve çiçek çeşitliliği gerçekten şaşırtıcı. Parkın ziyaretçileri, palmiye ağaçlarının gölgesindeki banklarda oturup rahatlayabilir veya popüler ulusal yemeklerin tadına bakmak için parka yanındaki bir kafeyi ziyaret edebilir.
  Fes’in tüm bölgelerinde lüks oteller istisnasız olarak bulunabilir. Ancak, tarihi binalara dönüştürülen oteller gezginlerin ilgisini çekmektedir. Şehrin tam merkezinde eşsiz bir otel - Palais Faraj Suites görkemli … Açık
El yapımı bir halıyı bir geziden hatıra olarak getirmeyi bekleyen gezginler, ’Aux Merveilles du Tapis’ özel mağazasını ziyaret etmeyi düşünmelidir. İlgilenen müşterilere her zevke ve cebe uygun geniş bir halı seçeneği sunmaktan mutluluk duyar. Aynı zamanda, ’Fas Berberi’ de, şık Fas halılarının yanı sıra, bakır ve kilden yapılmış güzel ürünleri satın alabilirsiniz. Alışveriş pavyonunun tasarımı, daha çok lüks bir müzeye benziyor.
Fez’in başlıca ayırt edici özelliklerinden biri, her türlü hediyelik eşya, taze sebze, meyve ve diğer birçok ilginç ulusal ikramın satın alabileceğiniz sayısız sokak pazarlarıdır. En ilginç pazarlardan biri ’Place Seffarine’ üzerinde yer almaktadır. Şık bakır ürünleri ve mücevherleri seçmek ve satın almak için en iyi yerdir. Çok sayıda zanaat atölyesi her taraftan kareyi çevreliyor. Zengin bakır kaseler ve diğer iç öğeler alıcıların önünde ustalar tarafından yapılır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Fez, Fas’ın eşsiz dini mekanları ve muhteşem bir kültür merkezini barındıran en eski şehridir. Binlerce gezgin her yıl, paha biçilmez tarihi anıtları görmek için geziyor, pitoresk pazarlarda dolaşıyor ve … Açık
Tipik sokak pazarları, şehrin en büyükleri arasında yer alan ’Souk el Henna’ dır. Burada yüksek kaliteli güzel kıyafetler, yiyecek ve muhteşem Fas tatlılarını satın alabilirsiniz. Şık deri aksesuarlar söz konusu olduğunda, Tanneurs Quarter (’Quartier Tanneeurs’) turistler için en iyi yerdir. Fez’de en ilgi çekici yerlerden biri olan ’Galeri Chez Mehdi’ de ilginç antika dükkanları var. Burada eski halılar, mutfak eşyaları ve sanat eserleri gibi pek çok eşsiz şey bulabilirsiniz. Geceleri, tatilciler çoğu konuklarını heyecan verici eğlenceli programlar düzenleyen çok sayıda restoran açmaktadır.
Fes - rehber bölümleri 1 2 3 4

Fes ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Fas’ta İlgi Çeken Yerler ve Eğlence

Ülkenin topraklarında Oukaimeden, en ünlü kayak merkezlerinden biri yer almaktadır. Atlas Dağları’ndaki Marakeş’ten yetmiş kilometre uzaklıktadır. Tesis, hem yerel halk arasında hem de Fas'ın konukları arasında popülerdir. Kayak alanı iki ila üç kilometre arasında bir yüksekliğe sahiptir ve teleferik ve teleferik ile donatılmıştır. İniş rotaları karmaşıklık bakımından farklılık gösterir, her bir seviye, ilgili rengi ile kolayca tanımlanır: yeşil iniş - en basit, mavi - standart, kırmızı - daha karmaşık, siyah - profesyonel. Tatil bölgesinde kızak için kaydıraklar vardır. …
OrangeSmile araç kiralama Fes’te araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

08.12.2022

Göz Alıcı Fes Fotoğraf Galerisi

Fes haritasında aktif dinlenme ve eğlence yerlerini arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Fes’in Komşu Şehirlerinde Tur Fikirleri

Fes’in en iyi şehir turu için rehber - popüler dinlenme, tatil ve eğlence yerleri. Fes’te gün içinde yapılması gerekenler - turistik yerler, parklar, sahiller, su parkları, yarış pistleri, bisiklet parkurları ya da su kayağı. Gece hayatı (barlar, diskolar, klüpler vb.) için öneriler (adres, telefon numarası ve bağlantı linkleriyle). Paylaştığımız fikirlerle 'Fes’te neler yapılmalı?' sorusu anında cevap buluyor.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018