OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Kazablanka Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Morocco, Casablanca   Bugün bu şehir, sokakları gökdelenlerle süslenmiş modern bir iş merkezi. Modern teknolojilerin etkisini fark etmemek zor olsa da, şehir tarihi mirasını dikkatle koruyor.

Şehrin eski kısmına Medine denir ve burada tipik doğu sokaklarında yürüyebilir ve bu yerin en önemli mekanlarını izleyebilirsiniz. Bu bölgenin en sıradışı binası Mahakma du Pacha’dır. Günümüzde bu bina şehrin bölgelerinden birinin vilayetini elinde tutmak için kullanılıyor. Turistlerin binanın iç dekorasyonunu izlemelerine izin verilir, böylece zengin iç dekorasyonlarını hayrete düşüren salonlara bir gezi yapabilirler. İç bahçe küçük bir park yeridir. Kazablanka’nın bir diğer ünlü binası Notre Dame de Lurd. Bu, kiliseye hafiflik ve zarafet katan renkli vitray pencerelerle süslenmiş devasa bir yapıdır. Ancak bu, kentin ana dini görüşü değil, II. Hasan Camii hala liderliği kazanıyor. Cami, deniz kıyısında, burayı daha da görkemli kılıyor. Günümüzde bu bina Ulusal Müze sergisini tutmak için kullanılıyor. Orada büyük bir kütüphane de bulunmaktadır. Müze, freskler, mozaikler, Arap iç dokularından süslemeler, ahşap eşya ve heykellerden oluşan zengin bir sergi düzenliyor. Dua salonu en büyüğüdür. Pembe granitten yapılmış 78 sütunla süslenmiştir. Bu salondaki katlar oniks ve duvarlar el yapımı yaldızlı yazılar ile dekore edilmiştir.
  1. Turistlere musluk suyu içmeleri önerilmez, çünkü kullanımı iklim değişikliği sürecini önemli ölçüde kötüleştirebilir. Tüm marketlerde ve süpermarkette bulunabilecek şişelenmiş su satın almak daha iyidir. … Açık
Korniş dolgu turistlerin çekim merkezidir. Deniz kıyısında yürüyüş yaparken yerel restoran ve barları ziyaret edebilirsiniz. Gece hayatı sevenler Kazablanka’da sabaha kadar çalışan çok sayıda gece kulübünün ve diskoların tadını çıkaracaklar. Bu açıklama bu kentin pazarlarından söz etmeden eksik kalacaktır. Bunların çoğu Habbus mahallesinde yer almaktadır. Burada antika ve hediyelik eşya dükkanları, şekerleme pavyonları ve hazır giyim mağazaları bulabilirsiniz.
  Şehrin orijinal bir tarihi sembolü, 1911 yılında inşa edilen Saat Kulesi’dir. Bu kule, Casablanca’nın tarihi ve modern bölgesinin sınırında yer almaktadır. Çok tuhaf bir tarihi tarzda inşa edilmiştir. İnşaatı hayranlıkla seyrederken, civarda bulunan el sanatları dükkanlarında yürüyüşe çıkmaya değer. Bu yerler hediyelik eşyalar seçmek için ideal bir yer olacak. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Kazablanka’da çok ilginç mağazalar ve alışveriş merkezleri var. Erkekler, kıyafet satışı konusunda uzmanlaşmış Gatsby mağazasını ziyaret etmeyi heyecanlı bulacaklar. Sadece Fas’ta üretilen giyim … Açık
İsa’nın Kutsal Kalp Kilisesi, kent için sembolik bir anıttır. Bu Katolik Kilisesi 1930’da inşa edildi. 1956’da Fas’ın bağımsızlığının ilan edildiği kilise kapatıldı. Ancak, tarihi bina yıkılmamıştır. Şimdi sergiler ve çeşitli kültürel etkinlikler için kullanılıyor. Kilisede, pek çok ilginç dekorasyon unsuru korunmuştur. Sıra dışı turistik yerlerin hayranları El-Hank Deniz Feneri’ni ziyaret etmekle ilgilenecekler. 1914 yılında inşa edilmiş ve kayalık bir burnun üzerinde yer almaktadır. Bu görkemli deniz fenerinin yüksekliği 50 metredir. Şimdi küçük bir ücret karşılığında, herkes süpervizörün kendisi tarafından yürütülen deniz fenerini gezebilir. Deniz fenerinin içinde antik bir döner merdiven ve çok daha güzel mermer kaplama elementleri var. Kulenin en tepesinde, Kazablanka’nın ikonik simge yapılarını avuç içi sanki çok net bir şekilde görebileceğiniz harika bir gözlem alanı var. Yüz yıldan uzun bir süre sonra deniz fenerinin hala amaçlanan amacı için kullanılması dikkat çekicidir.
Morocco. Casablanca Akşam yürüyüşleri için ilginç bir yer, Mohammed V meydanı olacak. Kazablanka’nın ekonomik bölgesinin kalbinde yer alıyor. Bu meydanın çevresinde çeşitli kamu ve ticari kuruluşların bulunduğu güzel modern binalar var. Meydanın hemen yakınında, konforlu bir konaklama için tam donanımlı, aynı zamanda bir dolgu ile donatılmış zarif bir bahçe vardır. Akşamları meydana gelen pek çok turist, karanlığın başlamasıyla birlikte müzikal çeşmeye hayran kalması için meydanda geliyor.
  Kazablanka’ya klasik bir aile tesisi demek zor, ama burada küçük çocuklar için uygun eğlence bulunabilir. Şehirde Tamaris Aquaparc adında güzel bir su parkı var. Çok büyük ve ziyaretçilerine onlarca su atraksiyonu … Açık
Kazablanka’nın ulusal tarihi ve kültürü hakkında bilgi sahibi olmak için, Fas Yahudi Müzesi size yardımcı olacaktır. Sergisi, birçok ilginç dini aksesuarı, günlük yaşamın nesnelerini, geleneksel kostümleri, süs eşyaları ve sanat eserlerini içerir. Burada eski fotoğrafların yanı sıra yerel zanaatkarların el sanatlarını görebilirsiniz.
Kazablanka - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Kazablanka ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Kazablanka ve Çevresindeki Turistik Yerler

II. Hasan Camii

From the series “Dünyadaki En İkonik Tapınaklar”
Caminin geniş salonları, 25.000 kişiye denk gelmiş olup, ince mermer ve granit mobilyalarla bezenmiştir. Merkez salonunda, en iyi Venedik ustalarının yarattığı dev avizeleri görebilirsiniz. Uzun pembe granit sütunlar, altın renkli mermer zemin, görkemli oniks bezemeler - caminin tasarımı gerçekten lüks ve doğal. Cami kriterinin girişi yalnızca Müslümanlar için değil aynı zamanda Hasan II Camii'ni Fas'ın en popüler turistik yerlerinden biri yapan şeylerle ilgilenen kişiler için de geçerlidir. Yirmi yılı aşkın süredir, muhteşem cami dünyanın en yüksek dini yapıdadır. En yüksek minaresi muhteşem mozaik ve taş oymacılığı ile süslenmiştir. … Devamını oku

Fas Gezisi: Görülecek Yerler

Marakeş şehri önemli bir turistik yer. Şehrin sözde tarihi kısmı doğal olarak turistler için en çekici olanıdır. Kentin merkezi kısmı, binası 12. yüzyılda gerçekleşen Koutoubia Camii'nin bulunduğu yerdir. Bu minarenin 77 metre yüksekliğindeki güzel minaresi, bu caminin asıl özelliği. Jemaa el-Fnaa Meydanı hemen önünde duruyor. Marakeş'in tüm büyük caddeleri kareden başlıyor. Burada bir yürüyüş esnasında güzel saraylar, müzeler ve camiler göreceksiniz, ancak büyük ve kalabalık pazarlar şehrin hala ana ayırıcı özelliği olmayı sürdürüyor. Yerel çarşılar genellikle belirli bir ürün çeşidine bağlıdır ve orada neredeyse herhangi bir şey bulabilirsiniz. Baharat, deri eşyalar, tarihi eserler ve giysiler için pazarlar ve tabii ki yiyecek pazarı konusunda uzmanlaşmış çarşılar var. …
OrangeSmile araç kiralama Kazablanka’da araba kiralama

Radisson, İtalya'da İki Yeni Tesis Açacak

Radisson Hotel Group yakında İtalya'da şirketin markası Radisson Individuals altında faaliyet gösterecek iki otel açacak. Bunlar Sicilya, Syracuse'da bir otel ve Alagna Valsesia, Piedmont'ta bir otel daha. Her iki mülk de Mira Grubu ile ortaklaşa açılacak. Oku bunu

23.10.2021

Kazablanka Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Kazablanka Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Kazablanka, Fas Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Kazablanka’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Kazablanka’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018