OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Agadir Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Agadir, Atlantik Okyanusu kıyısında bulunan ünlü bir sahil beldesidir. Adı ’Beyaz renkte şehir’ olarak çevrilebilir. Bu isim, beyaz kumlu çok sayıda büyük kumsallardan dolayı şehre verildi. Agadir, aktif bir dinlenme isteyen turistler için mükemmel bir yer. Burada golf sahaları, tenis kortları bulacaksınız ve plajların sörf için harika koşulları var.
  Agadir, geçmiş yüzyılların çeşitli anıtlarını dikkatle saklayan zengin tarihi olan bir şehirdir. Şehir, doğal turistik mekanlarının güzelliği ile turistlere saldırıyor. Santa Cruz do Cabo de Gué, şehrin en ünlü … Açık
Muhtemelen, bu tüm Fas şehirlerinin en ’Avrupalı’ olmasıdır. Burada kadınlar hicab giymiyor ve bir çok yer elbiseli giysilerde Avrupa tarzı tercih ediyor. Şehrin güzel ve temiz sokakları, geniş yürüyüş alanları ve doğru parkları sizi şaşırtacak. Şehrin yürüyebileceği çok alan var ve rahat kafeler ve restoranlar ile çok sayıda dükkanı sadece her yerde göreceksiniz. Turistler için en popüler eğlenceler arasında yat gezileri, balık tutma ve at veya deve gezintileri. Kesinlikle her otel, sualtı avı, dalış veya balık tutma için spor envanteri kiralayabileceğiniz özel ofislere sahiptir.
Aslında Agadir’in çoğunlukla boş zaman turizmi amaçlı olarak bilinmesine rağmen burada bulunan birkaç tarihi bina gerçekten görülmeye değer. En eskilere dayanan yapılardan biri, sahildeki Essaouira kalesidir. Şehrin bu bölgesi her zaman rüzgarlı ve dalgalar yüksek, bu nedenle kale yakınlarındaki plaj, sörfçüler için geleneksel olarak popüler bir noktadır. Doğaya yakın olmaktan hoşlanan misafirler, Immerser bölgesini ziyaret etmeli ve orada muhteşem bir şelale görebilir ve yerel bir doğa rezervini gezebilirler. Tassila bölgesi neredeyse her ay gerçekleşen dans festivalleri ve muhteşem karnavallar ile ünlüdür. Daha tarihi yerleri ziyaret etmek ve eski binaları görmek istiyorsanız, o zaman Tiznit ve Tafraoute’yi ziyaret etmeyi düşünmelisiniz. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Agadir’in pitoresk caddelerine yürüyerek ve alışveriş yapmak gezginler için ana cazibe merkezleri olmayı sürdürüyor. Ancak, gece hayatı hayranları da şehirde birçok uygun özellikler bulacaksınız. Le Central … Açık
  Agadir’de en yoğun turistik yerlerden biri, Muhammed Beşinci Bulvarı’dır. Bu cadde yürüyüşler için idealdir; Ulusal stilde inanılmaz güzel binalarla çevrilidir. Bulvar üzerinde, ilginç dükkanlar var, burada açık raflarda satılan taze meyveler var. Bulvar boyunca yürürken, ilginç hediyelik eşyalar satın alabilir, popüler ayakkabı mağazalarına bakabilir ve çok güzel ulusal giysiler satın alabilirsiniz.
Yürüyüş için başka bir cazip yer Agadir’in balıkçı limanıdır. Burası, çeşitli deniz kaplarının izlenebileceği gerçek bir açık hava müzesi. Her sabah bazı balıkçılar uzaktaki atalarının denizde seyrettiği teknelerle denize gider. Bu tür ’nadir’ lerin yanında inanılmaz ve güzel modern yatlar görebilirsiniz. Liman alanında sürekli meşgul bir yer, öğleden sonra her zaman taze deniz ürünleri satın alabilirsiniz.
  1. Aralık ayında, yerel halkın katı bir hızlı davranması gereken Ramazan ayı başlar. Şubat ayında sona eriyor ve hızlı bir şekilde birçok lokanta ve barın alkollü içki satışı durduruluyor. Ayrıca bu sefer … Açık
Çocuklarıyla birlikte Agadir’i ziyaret etmeyi planlayan gezginler kesinlikle ’Kuşlar Vadisi’ hayvanat bahçesine bakmalıdır. Burada zararlı pembe flamingolar da dahil olmak üzere en egzotik kuş türleri bulunur ve burada güzel bir suni gölet bulunur. Bu büyük ve güzel hayvanat bahçesindeki kuşlara ek olarak, dağ keçileri ve lamalar da dahil olmak üzere halkın tipik temsilcilerini görebilirsiniz; bunlar, insanlardan tamamen korkmazlar. Bu hayvanat bahçesi rekreasyon için iyi donanımlıdır, bebekler için çok sayıda oyun alanı ve ilgi çekici yeri vardır.
Agadir’de ayrıca çok güzel bir ulusal mahalle olan garip bir tarihi şehir var. Yapımı 1992 sonlarında tamamlanmış ve tüm evler eski geleneklere uygun olarak ve orijinal malzemeler kullanılarak inşa edilmiştir. Bu alan da bir açık hava müzesidir. Güzel eski binaların her birinde ilginç hediyelik eşya dükkanlarının yanı sıra yerel zanaatkarların eserlerini izleyebileceğiniz ve eşsiz hediyelik eşyalar satın alabileceğiniz zanaat atölyeleri de bulunmaktadır. Ayrıca, Old Town bölgesinde birkaç mükemmel milli restoran var, pek çok turist fırıncı tarafından cezbedilirken. Agadir’de gezi ve etkin eğlenceler için mükemmel koşullar yaratılmıştır.
Agadir - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Agadir ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Fas Gezisi: Görülecek Yerler

Marakeş şehri önemli bir turistik yer. Şehrin sözde tarihi kısmı doğal olarak turistler için en çekici olanıdır. Kentin merkezi kısmı, binası 12. yüzyılda gerçekleşen Koutoubia Camii'nin bulunduğu yerdir. Bu minarenin 77 metre yüksekliğindeki güzel minaresi, bu caminin asıl özelliği. Jemaa el-Fnaa Meydanı hemen önünde duruyor. Marakeş'in tüm büyük caddeleri kareden başlıyor. Burada bir yürüyüş esnasında güzel saraylar, müzeler ve camiler göreceksiniz, ancak büyük ve kalabalık pazarlar şehrin hala ana ayırıcı özelliği olmayı sürdürüyor. Yerel çarşılar genellikle belirli bir ürün çeşidine bağlıdır ve orada neredeyse herhangi bir şey bulabilirsiniz. Baharat, deri eşyalar, tarihi eserler ve giysiler için pazarlar ve tabii ki yiyecek pazarı konusunda uzmanlaşmış çarşılar var. …
OrangeSmile araç kiralama Agadir’de araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

05.03.2024

Agadir Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Agadir Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Agadir, Fas Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Agadir’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Agadir’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018