OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Galway Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Galway Catherdral   Galway eski bir liman şehri ve İrlanda’nın batısında bulunan isimsiz ilçe idari merkezidir. Şehrin tarihi 1124’te başlıyor. Gaillimh Ağzı’nda (’Dún Bhun na Gaillimhe’) kale 12. yüzyılın başlarında inşa edilmiştir. Kalenin yakınında oluşan yerleşimin çok avantajlı bir stratejik konumu vardı, bu nedenle bu topraklar Normanlar’ın uzun süredir yakından ilgilendiler. Kaleler, 1230’da fethi Richard Óg de Burgh tarafından yönetildiğinde yakalandı.
  Galway’de birçok tarihi otel bulabilirsiniz ve en prestijli olan Glenlo Abbey. Loch Corrib Gölü kıyısındaki muhteşem bir eski kalede yer almaktadır. Otel şehir merkezine arabayla sadece birkaç dakika uzaklıktadır. … Açık
O zamandan beri, İrlanda kültürünü nihayet kabul eden Burgh hanedanının yönetimi Galway’de kuruldu. Kent öncelikle ticaret merkezi olarak gelişti. Orta Çağ boyunca, şehrin yönetimi yerel tüccarların hanedanları tarafından işgal edildi. Galway’in resmi statüsü, İngiltere ile yakın ekonomik ilişkileri sürdürdüğü 1484 yılında, İrlanda ile ilişkiler ise daha fazla kısıtlanmıştı. Durum sadece Galway’in William III’ün birlikleri tarafından ele geçirildiği 17. yüzyılın sonunda değişti.
İki Kral’ın Savaşı sırasında, Galway’de yaşayan tüm kalıtsal ticaret hanedanları yok edildi. Şehrin ekonomik başarıları ciddi biçimde zayıfladı ve sonunda bozulmaya uğradı. Galway, sadece 20. yüzyılın sonlarında büyük bir ekonomik ve ticari merkez olarak eski önemini restore etti. Geçtiğimiz yıllarda inanılmaz hızlı ekonomik büyüme yaşadı. Kentin günümüz ekonomisinin önemli bir kısmı turizm alanı tarafından işgal edilmiştir. Her yıl bir milyondan fazla yabancı ziyaretçi ziyaret ediyor. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Galway’in bir zamanlar yüksek ekonomik statüsünü kısmen kaybetmiş olmasına rağmen, tarihi cazibesi tamamen korunmuştur. Yolcuların birbirlerine yürüme mesafesinde oldukları için, şehrin ilgi çekici yerlerini … Açık
Bugünün şehri, iyi gelişmiş tarım endüstrisi ile ayırt edilir. Yıllarca süren savaşlar ve savaşlardan sonra, ana erdemlerinden birini koruyor - inanılmaz güzel doğa ve elverişli bir iklim. Galway, bu alanda hem profesyonel hem de sıradan yolcuları cezbeden yıllık tarım fuarları düzenleyen bir mekan olmuştur. Modern şehir oldukça sakin ve rahat bir atmosfer ile karakterizedir. pitoresk sokaklarında yürüyerek yürümek keyiflidir; şehir, motorlu taşıtlarla aşırı yüklü değildir ve pek çok eşsiz tarihi simge taşımıştır.
Connemara, Co Galway. Elverişli iklim, Galway’i turistlerin gözünde inanılmaz derecede çekici hale getiriyor, çünkü yılın herhangi bir zamanında bir yolculuğa çıkabiliyorlar. Buzlar kış mevsiminde bile son derece nadirdir ve yaz aylarında her zaman ılımlı bir ılık hava vardır. Şehir sadece yürüyüş ve gezilerin sevgililerine değil, aynı zamanda alışveriş tutkunlarına da hitap edeceğinden emin olabilir: Çok sayıda mağaza seçeneği garanti edilmektedir.
  Galway, her türlü eğlencenin tadını çıkarmak için ideal bir yerdir. Birçok tarihi simge, harika eğlence tesisleri ve çok sayıda dükkanın yanı sıra yürüyüş yapabileceğiniz harika yerler sunmaktadır. İlginç bir … Açık
Şehir merkezindeki ’Eyre Meydanı’ ndan alışveriş caddelerinde yürüyüşe başlamak iyi bir fikir. ’William Street’, ’Mainguard Street’ in başladığı yer burası. Bunlar ve diğer birçok sokak inanılmaz ilginç alışveriş pavyonları barındırmaktadır. Pek çok popüler mağaza muhteşem tarihi binaları işgal ederken, Galway’deki alışveriş caddelerinin neredeyse tamamı yaya olarak görülmesi dikkat çekicidir. Şehir, büyüleyici ulusal restoranlar ve barları keşfedebilen gastronomi turizmi meraklıları için harika bir yer olacaktır. Ulusal mutfağı doyurucu et ve deniz ürünleri yemeklerine dayanmakta olup, herhangi bir yemek bazı patatesler olmadan tamamlanmamıştır. En popüler ulusal içecek, geleneksel olarak eklenen kokulu viski ile yerel İrlanda kahvesidir.
Menlo Castle, Galway.   Galway tarihi yerler açısından zengindir, ancak Kylemore Manastırı’ndan bahsetmek özellikle önemlidir. Muhteşem bina, gölün yanında pitoresk bir yerde bulunur. Güzel kale 1871 yılında inşa edilmiştir. Tüm inşaat işleri bittiğinde, lüks malikane zaten 13.000 dönümden fazla bir alanı işgal ediyordu. Yemyeşil bahçeler ve parklarla çevrili, bazı parçaları günümüze kadar ayakta kalmış. Kale 1920 yılına kadar özel mülkiyete aitti ve bu Benedictine rahipleri son derece güzel bir binada bir manastır kurduktan sonra. 1993 yılında, tarihi bina tamamen yeniden inşa edildi ve daha sonra halka açıldı.
  Galway’de birçok tarihi otel bulabilirsiniz ve en prestijli olan Glenlo Abbey. Loch Corrib Gölü kıyısındaki muhteşem bir eski kalede yer almaktadır. Otel şehir merkezine arabayla sadece birkaç dakika uzaklıktadır. … Açık
Gezginlerin, İrlanda’nın en ünlü kaleleri listesinde bulunan Ashford Kalesi’ni ziyaret etmeleri önerilir. Muhteşem kalenin ilk sözleri 1228 yılına kadar uzanmaktadır. Asırlar süren tarihi boyunca kale birkaç sahibi değiştirmiştir. 20. yüzyılın başlarında, eşsiz kale sahibini bir kez daha değiştirdi. Noel Huggard onu satın aldı ve orada lüks bir otel açmaya karar verdi. Otel ilk misafirlerini 1910’da karşıladı ve günümüze kadar çalışmaya devam ediyor. Ashford Kalesi birçok prestijli ödülün sahibi. Bugünlerde, herkes bu güzel kalede birkaç gün geçirebilir.
Galway - rehber bölümleri 1 2 3 4

Galway ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Galway’in alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Shop Street' Galway, 0.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Galway kaleleri
♥   Kalesi 'Castle Eyre' , 0.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Oranmore Castle' , 7.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Dunguaire Castle' , 16.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Aughnanure Castle' , 22 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Caherconnell Stone Fort' , 26.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

İrlanda Gezisi: Görülecek Yerler

Galway ve Cork şehirleri popüler turistik yerlerdir. İkincisi, yıllık bir caz festivalinin yeridir, bu nedenle bu şehir tüm müzik uzmanları tarafından iyi bilinmektedir. Galway, tamamen farklı bir şey yüzünden ünlüdür. Kent, ülkedeki en büyük Ulusal Akvaryum yüzünden ünlüdür. Akvaryumda birkaç bin hayvan türü deniz hayatı bulunmaktadır. …
OrangeSmile araç kiralama Galway’de araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

Hilton Kyoto oteli, çok çeşitli konuklar için çekici olacaktır. Eğlence amaçlı seyahat edenler, Heian ve Yasaka Tapınakları, Kyoto İmparatorluk Sarayı ve doğal Gion Tarihi Bölgesi gibi ünlü cazibe merkezlerine yakınlığı takdir edeceklerdir. Konuklar birkaç dakika içinde metro istasyonlarına ulaşabilir, ilgi çekici yerlere giden yol fazla zaman almaz. Oku bunu

05.02.2023

Galway Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Galway Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Galway, İrlanda Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Galway’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Galway’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018