OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

İrlanda Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

Galway Catherdral   Harika tabiat nedeniyle, İrlanda genellikle ’Yeşil alan’ olarak adlandırılır. Kayalık sahil şeridi, derin mavi suya, yeşil vadilere ve tepelere sahip sakin okyanus - bu Avrupa’daki en güzel ülkelerden birinin kısa bir tanımlamasıdır. Ülkeyi keşfetmeye başlamak için en iyi yol, başkenti Dublin’i ziyaret etmektir.
  İrlanda’da iki dil resmi olarak onaylanmıştır: İngilizce ve Galce. İkinci dil genellikle Keltçe olarak adlandırılır. Yapısında, bir tür Hint-Avrupa …
Devamını oku
Ülkenin ana eğitim merkezi olan Trinity College en yakın ilgiye değer. Üniversitenin yaşı bin yıldan fazladır. Viktorya döneminde yapılmış güzel bir binada yer almaktadır. Kolej yakınında, İrlanda sembolünü koruyan bir kütüphane var - ’Keltler Kitabı’. Bu, Hıristiyan kültürünün eski bir el yazmasıdır ve paha biçilmez bir eserdir.
Galway ve Cork şehirleri popüler turistik yerlerdir. İkincisi, yıllık bir caz festivalinin yeridir, bu nedenle bu şehir tüm müzik uzmanları tarafından iyi bilinmektedir. Galway, tamamen farklı bir şey yüzünden ünlüdür. Kent, ülkedeki en büyük Ulusal Akvaryum yüzünden ünlüdür. Akvaryumda birkaç bin hayvan türü deniz hayatı bulunmaktadır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  İrlanda Cumhuriyeti ekonomisi son yirmi yılda yavaş yavaş ivme kazanıyor. Ekonomik sistem büyük ölçüde ticarete bağlıdır. Birkaç on yıl önce, tarım …
Devamını oku
Ortaçağ kaleleri İrlanda’nın en değerli mimari simgeleridir. Onları ülkenin her yerinde görmek mümkündür. Blarney Kalesi, İrlanda’nın güneyinde yer alır ve ülkenin sınırlarının çok ötesinde ünlüdür. Kaleye bağlı ilginç bir efsane var. Buna göre, Saint Patrick (ilk Hıristiyan vaiz) bir sihirli taş hediye etti. Taş hala kale içinde tutuluyor ve her ziyaretçinin taşı öpmesi gerekiyor, bu şekilde ülkenin kültür ve geleneklerine saygı gösteriliyor.
Connemara, Co Galway. Bunratty en genç, ancak İrlanda’da az popüler kale. Birkaç yüzyıl önce inşa edilmiş, ancak ortaçağın zarif stilinde yapılmıştır. Kalenin salonlarından biri tiyatro gösterileri için kullanılmaktadır. Kalede çeşitli ziyafetler ve eğlenceli performanslar da nadir değildir. Castlerock, ilginç bir tarihi yer. Uzun zaman önce kaya üzerinde bir kale vardı. Bu kale taç giyme töreni, en önemli toplantı ve etkinlikler için kullanıldı. 17. yüzyılın başlarında kale bir yangınla yok edildi ve şimdi yalnızca güzel binayı hatırlatan kalıntılar var.
The Ring of Kerry, İrlanda’nın bilinen doğal bir dönüm noktasıdır. Yüzüğün bir tarafında güzel bir sahil, muhteşem dağlar ve diğer tarafta kristal temiz göller var. Sahilde birkaç otel olduğu için gezginler bu muhteşem yerde biraz daha kalabilir ve yerel doğanın muhteşem manzarasının keyfini çıkarabilir.
Menlo Castle, Galway.

Tarih ve Eğlence

  Arkeolojik araştırmaların gösterdiği gibi, modern İrlanda topraklarındaki ilk yerleşmeler MÖ 9. yüzyılda ortaya çıkmıştır. Araştırmalar, modern İrlandalıları Akdeniz göçmenlerinin torunları olarak görmektedir. Bir buçuk bin yıl önce buraya geldi. Çiftçiler verimli toprakların büyük alanları tarafından çekildi. Büyük yerleşim yerlerine yapılan ilk yazılı referanslar M.Ö. 4. yüzyıla kadar uzanmaktadır. Diğer birçok modern Avrupa ülkesinden farklı olarak, İrlanda hiçbir zaman Roma İmparatorluğu’nun bir parçası olmamıştır, ancak sıklıkla Roma tarihçilerinin tarihlerinde bahsedilmektedir.
Ülke tarihi ve kültürü için önemli anıtlar ve mimari yapılar. …
Devamını oku
Antik ülkenin tarihinde dönüm noktası, 4. yüzyılda Hıristiyanlığın kabul edilmesiydi. Yüzlerce yıl boyunca İrlanda büyük askeri çatışmalardan kaçındı. Sadece 12. yüzyılda, toprakları İngiliz Kralı Henry II’nin birlikleri tarafından fethedildi. 1801’de İrlanda, Büyük Britanya’nın bir parçası oldu. Sadece 1949’da bağımsızlık kazandı.
Bu muhteşem ülke, sadece son derece güzel doğa ile değil, aynı zamanda eşsiz kültürel geleneklerle de modern gezginleri kendine çekiyor. Ülkenin başlıca ulusal sembollerinden biri yoncadır. Pek çok popüler hediyelik eşyada resimlerini görebilirsiniz. Diğer ulusal sembol bir gaydadır. Bu müzik aleti çalmak gerçekten de tüm yolcuları büyülüyor. Özellikle ulusal tatillerde pipetlerin performanslarını izlemek ilginçtir. Bu müzikal performansların gerekli özellikleri güzel ulusal kostümlerdir.
  İrlanda mutfağı sofistike ve zarif olarak adlandırılamaz. Yerel şefler yemeklerin doymamasına en çok dikkat ediyorlar. Et ve deniz ürünleri yemekleri ülkede çok …
Devamını oku
İrlanda, bira gelenekleri ile ünlüdür. Yerel Guinness birası tüm dünyada çok popüler. Ulusal mutfağı da birçok ilginç özelliğe sahiptir. Başlıca özellikleri, koyun eti ve domuz yemekleri besleyicidir. En popüler yan yemekler burada farklı varyasyonlarda patates ve lahana var. Ulusal mutfakta baharatlar neredeyse kullanılmamaktadır. Ürünlerin doğal aroması burada takdir edilmektedir.
Uzun süredir at sporları yapmaktan hoşlananlar, kesinlikle İrlanda’da tatil yapmayı seveceklerdir. Ülkenin topraklarında, herkesin ata binme hakkında ders alabileceği birkaç düzinelerce lüks at kulübü var. Bazı kulüpler büyük uluslararası yarışmalar düzenlemek için kullanılır. At yarışları yerel sakinlerin favori eğlencelerinden biridir.
İrlanda rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

İrlanda’nın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm Michelin restoranları
İrlanda’daki Michelin yıldızlı restoranlar
♥   Restoranı 'Bijou' Rathgar. Kategori - Modern British. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'Bistro One' Dublin. Kategori - Traditional cuisine. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'Blairscove House' Durrus. Kategori - Modern cuisine. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'Blue Apron' Tullamore. Kategori - Classic cuisine. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'Boathouse Bistro' Kenmare. Kategori - Seafood. Haritada   Fotoğraflar
Tüm kalelerin haritası
İrlanda kaleleri
♥   Kalesi 'Athlone Castle' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Aughnanure Castle' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Bailieborough Castle' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Ballaghmore Castle' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Ballinacarriga Castle' . Haritada   Fotoğraflar

İnceleme Serimizden İrlanda’nın Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Blasket Adaları

Serimizden “Uygarlıklardan İzler Taşıyan Dünyanın Terk Edilmiş Yerleri”
  İrlanda'da, geçen yüzyılın ortalarına kadar gelişen boş Blasket adalar var. Bugün, yalnızca harap olan evleri ve ara sıra otlatma hayvanlarını görebilirsiniz. Takımadalar tarihi çok ilginç. İlk sözü MS 5-6'ya kadar uzanmaktadır. Adaların keşfedicisi, dünyaca ünlü gemi adamı Saint Brendan Klonfertsky idi ve ilk önce pitoresk adaya ayak bastı. Zaten 13. yüzyılda kaleler takımadalarındaki en büyük adada kurulmuştur. Bundan sonra yerleşme yavaş yavaş ortaya çıktı.

Yöreler, tarıma elverişli verimli topraklardan ve çiftlik hayvanları için mükemmel olan geniş çayırlardan dolayı uzun zamandır bir ada ödüllendiriyorlar. Birçok yerli balıkçılık yapıyordu. Dağdarlığı boyunca, manzaralı adalar gerçek bir cennete benziyordu. 20. yüzyılın ortalarına kadar vardı. 1953'te yerel sakinler, ikamet … Tümünü Oku

Inch Plajı

Serimizden “En Efsanevi ve Büyüleyici Sahiller”
  Birleşik Krallık egzotik plajlar için ünlüdür. Orada, İrlanda sahilinde, karanlık volkanik kumla olağandışı yerleri görebilirsiniz. En şaşırtıcı kıyı parçalardan biri, Dingle Yarımadası yakınında bulunan Inch plajıdır. Bu geniş kumsalda tenha koylar bulunmaktadır. Bir yerde inanılmaz muhteşem dağ manzarası ile çerçeveli. Koyu tonların kumları, plajın ana özelliklerinden biri olarak kabul edilir. Dalgalar ve rüzgar etkisi altında, kum en inanılmaz şekillerde ortaya çıkar.

Birçok deneyimli fotoğrafçı Inch plajını panoramik fotoğrafçılık için mükemmel bir yer olarak görüyor çünkü çok yakın deniz, muhteşem dağlar ve İngiltere'deki en geniş otlakların bazıları. Inch plajı, tarihi yerleri gezenlerin hayranlarını cezbeder. Sahile yakın bir çok önemli tarihi alan bulunmaktadır. 5. … Tümünü Oku

Guinness Storehouse

Serimizden “Konuklarını Eğlendiren, İlginç, Garip ve Sıradışı Müzeler”
  Dublin'de bulunan Guinness Storehouse (Museum of Beer Guinness) neredeyse on yıldır bira severler için bir turizm merkezi olarak hizmet vermektedir. Müze, 2006 yılında açıldı. Orijinal müzenin sergilenmesi büyük binanın üç katında verildi. Son katta eski bira şişeleri ve tenekelerinin geniş koleksiyonunun yanı sıra reklam broşürü ve afişler bulunur; bunun yardımı ile biranın bira geçmişi öğrenilebilir.

Birinci kattaki geniş odalarda bir çeşit eski bira bira fabrikası bulunmaktadır. İşte eski bira fabrikaları. Bu salon, gezi sırasında sergilere yakından bakmak ve elleriyle dokunmak isteyenler tarafından takdir edilecek. Eski sistemlerde kaldıraçları değiştirebilir ve garip düğmelere basabilirsiniz.

Müzenin zemin katında, İrlanda birasının en iyi çeşitlerini ve müze konuklarının genellikle … Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler İrlanda
Ülke haritaları İrlanda haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası İrlanda şehir haritası
Bölgelerin haritası İrlanda’da bölgelerin haritası
Tüm ilgi çekici yerlerin haritası İrlanda gezi haritası

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

25.05.2024

İrlanda’nın Popüler Şehirlerinde Geziler

Dublin
Şehrin en eski yapılarından biri “Mesih Kilisesi Katedrali”. 11. yüzyılda inşa edilmiştir. Varlığı yüzlerce yıldan fazla bir süredir, bu tarihi binanın cephesi hemen hemen hiç değişmeden kalırken, iç dekorasyonu 19. yüzyıldaki son restorasyon sırasında tamamen yenilenmiştir. Bu pitoresk katedralin ana sırlarından biri, Viktorya tarzında dekore edilmiş rahat bir verandadır. Dublin'de birçok ilginç müze var. Aralarında en sıradışı olanlardan biri Guinness Mağazası. 8. yüzyılda Guinness Brewery … Devamını Oku
Galway
Gezginlerin, İrlanda'nın en ünlü kaleleri listesinde bulunan Ashford Kalesi'ni ziyaret etmeleri önerilir. Muhteşem kalenin ilk sözleri 1228 yılına kadar uzanmaktadır. Asırlar süren tarihi boyunca kale birkaç sahibi değiştirmiştir. 20. yüzyılın başlarında, eşsiz kale sahibini bir kez daha değiştirdi. Noel Huggard onu satın aldı ve orada lüks bir otel açmaya karar verdi. Otel ilk misafirlerini 1910'da karşıladı ve günümüze kadar çalışmaya devam ediyor. Ashford Kalesi birçok prestijli ödülün sahibi. … Devamını Oku
Killarney
Killarney'in çok ilginç bir tarihi sembolü Manor House. Zengin Herbert ailesi için 19. yüzyılda inşa edilmiştir. Yakındaki Killarney semtinde bir çiftlik vardır. Viktorya tarzında lüks bina ölçeğinde etkileyici; 45 odası var. Bugün, neredeyse tamamı turistlerin ziyaret edebileceği bir yer. Malikânedeki antika eşyaların, sanat eserlerinin ve eski sahiplerin kişisel eşyalarının zengin bir koleksiyonu var. Yakında başka ilginç bir simge yapı - Muckross Çiftliği. Bu çiftlik her zaman misafir ağırlıyor. … Devamını Oku

İrlanda’nın Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018