OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Cibuti Şehri

Cibuti Şehri Seyahatinizi Hazırlayın: Tavsiyeler & İpuçları - Yapılması ve Uyulması Gerekenler

Djibouti 2007   1. Temmuz, sıcaklığın + 42 ° C olduğu yılın en sıcak ayı olarak kabul edilir. Kışın sıcaklık nadiren 27 ° C’nin altına düşer ve bu süre tatiller için en uygun zamandır.
2. Yerel halk için ilk dil Arapçadır, ancak bir kısmı Fransızca bilmektedir. Kural olarak, otel ve restoranlardaki personel İngilizce bilmektedir; bu nedenle yerel halkla ortak bir dil bulmak sorun olmamalıdır.
3. Döviz, bankalarda veya uzmanlaşmış döviz bürolarında değiştirilebilir. Bankaların yalnızca ABD doları ve euro takası yaptığını belirtmek gerekir. Döviz bürolarında, gezginler kesinlikle her türlü para birimini değiştirebilirler. Kredi kartları büyük mağazalarda ve restoranlarda kabul edilir, bu nedenle yanınızda büyük miktarda para almak gerekmez.
4. Cep telefonuyla yabancı şehirleri ve ülkeleri aramak en iyisidir. Yerel sağlayıcı Thuraya üzerinden yapılan çağrılar size daha ucuza mal olur. Cibuti’de internet kafeler yaygındır, ayrıca ziyaretçilere büyük postanelere internet erişimi de sağlanmaktadır.
5. Yabancı turistlerin hatıra olarak eve getirmeyi tercih ettikleri en popüler hatıralar, incilerden ve sedeflerden yapılmış ürünlerdir. Hemen hemen her pazarda satılan yerel baharatları veya el sanatlarını da satın alabilirsiniz. Mercanlardan ürün satmanın / satın almanın kanunen yasak olduğunu unutmayın. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
6. Yerel restoranlarda bahşiş bırakmak gelenekseldir - faturanın% 10’u yeterli olacaktır. Deneyimli turistler, önceden ipucu vermenin daha iyi olduğunu, hizmet düzeyinin çok daha yüksek olacağını belirtti.
7. Unutulmaz hediyeler olarak sanat eserleri veya antikalar satın almak isteyen yolcular gerekli tüm belgelere dikkat etmelidir. Sanat eserlerinin ihracı için gerekli olan makbuzlar ve sertifikalar sadece büyük mağazalarda verilmektedir.
  Şehrin konukları, sualtı dünyasının sakinlerinin çeşitliliğini ziyaret eden Cibuti Tropikal Akvaryumu’nu asla geçmemelidir. Derin denizin birçok egzotik sakini büyük akvaryumlarda temsil edilir. Her gün … Açık
8. Şehirde suç oranının oldukça düşük olmasına rağmen, gezginlerin dikkatli olmak ve eşyalarını kalabalık yerlerde izlemeleri gerekir. Döviz takası veya değerli takılar sunan kişilerin hizmetlerinden kaçınmaya çalışın.
9. Dalgıçlar uzmanlara danışmalı ve izin verilen dalış yerlerini netleştirmelidir. Mesele şu ki, pek çok sahil bölgesi dalmak için çok tehlikeli.
Cibuti Şehri - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6

Cibuti City’de Nereleri Ziyaret Etmeli - Benzersiz Yerler

Afar Üçgeni

From the series “Deniz Seviyesi Altındaki Harika Araziler”
Sıklıkla Afar Vadisi, yakınlardaki Denakil Tiefland ile birlikte tek bir bütün olarak düşünülür. Birleşmiş doğal oluşumlara aittirler. Sadece iki Afrika ülkesi arasındaki sınır - Etiyopya ve Cibuti bu vadileri bölüyor. Çok sayıda deniz ve göl yatağı bu bölgeye birçok araştırmacı çekmektedir. Deniz faunasının gelişim özelliklerine atılan değersiz bir materyaldir. … Devamını oku

Cibuti Şehri ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

OrangeSmile araç kiralama Cibuti City’de araba kiralama

Malezya 2020 Turist Giriş Verilerini Paylaşıyor

Geçen yıl gelenlerde bu kadar şiddetli bir düşüş yaşayan tek ülke Malezya değil. Dünya Turizm Örgütü'nün (UNWTO) yayınladığı bilgiye göre 2020'de Asya ve Pasifik'teki gelişlerdeki düşüş% 84'e ulaştı. ASEAN ülkeleri de benzer bir sonuç aldı. Singapur'a gelişler Tayland'da% 85,7, Vietnam ve Endonezya'da% 83,2, sırasıyla% 78,7 ve% 75 azaldı. Oku bunu

13.05.2021

Cibuti Şehri Fotoğrafları

Cibuti Şehri haritasında servisleri (eczane, polis, otopark, bankalar) arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Cibuti Şehri Çevresindeki Şehirler için İpuçları

Cibuti Şehri Seyahati - Tavsiyeler ve İpuçları. Alınması gereken önlemler, uymanız gereken kurallar, ve Cibuti City’de yapmaktan kaçınmanız gerekenler. Seyahatinizin beklenmedik sürprizler olmadan, pürüzsüz ve kolay geçmesi için yardımcı oluyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018