OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Cibuti Şehri

Cibuti’nin Renkleri - Gelenekler, Festivaller, Düşünce Anlayışı ve Yaşam Tarzı

  Coğrafi olarak, Cibuti farklı ülkelerin kesişme noktasında bulunur ve bu da yerel halkın hoşgörü ve samimiyetle ayırt edilmesinin nedeni oldu. Reddetme konusunda endişelenmeden onlardan her zaman yardım isteyebilirsiniz. Şehri ziyaret ederken, yerel yasalara ve düzenlemelere kesinlikle uyulmalıdır, çünkü yerel halk ne kadar hoş ve dostane olursa olsun, yerel geleneklere saygı duyulmadan davranılırsa sınırsız sabır zayıflar.
  Cibuti’nin ulusal mutfağı, Etiyopya mutfağından pek çok ilginç geleneği devralmıştır. Yöresel yemekler oldukça basit fakat eşsiz bir lezzetle ayırt ediliyor. Geleneksel lezzetler arasında lezzetler özel bir yere … Açık
Ülkenin resmi dilleri Fransızca ve Arapça ama Somali’yi burada duyabiliyorsunuz. Uluslararası İngilizce çok yaygın değildir ve bu dikkate alınmalıdır. Yerel mutfağı, besleyiciliği ile bilinir, fast food yaygındır. Ana ürünler et, sebzedir. Cibuti’nin başkentinde denenmesi gereken yemekler arasında “Cibuti” veya “Fah-Fah” (geleneksel çorba), “Yetakelt W’et” (baharatlı kızarmış sebzeler), Cibuti mercimekleri, muzlu börek vardır. Tüm yemekler mutlaka Berbere veya Niter Kibbeh gibi soslarla servis edilir.
Cibuti kültürü çok zengin ve çeşitlidir ve hepsinden önemlisi devlette yaşayan birçok etnik gruptan etkilenmiş olmasından kaynaklanmaktadır. Festivallerde ve tatillerde bu tadı yaşayabilirsiniz. Cibuti’deki en belirgin festivallerden biri Aralık ayının ortasına düşen Fest’Horn. Burada, Somali, Etiyopya, Yemen, Kenya ve tabii ki Cibuti’den en iyi sanatçıları ve grupları, hip-hoptan reggae’ye kadar tamamen farklı türlerde çalabiliyorsunuz. Bu, bölgedeki en iyi ve en önemli festivallerden biri. Birçok insan etkinliğe katılmak için sabırsızlanıyor çünkü yerel kültürü tanımak için harika bir fırsat. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Cibuti, eşsiz doğal manzaraları ve mimari anıtları ile gezginleri kendine çekiyor. Şehirdeki tatiller, pitoresk yerlere yürüyüş ve gezi turları sevenlere hitap edecek. Cibuti’nin diğer bir çekici özelliği, … Açık
Cibuti Bağımsızlık Günü 27 Haziran’da Cibuti Şehrinde geniş çapta kutlanıyor. Yerel gelenekler gösterileri, askeri ve renkli temalı geçit törenleri (her yıl için yeni bir tema seçiliyor), tiyatro, dans ve müzik performansları - tüm bunlar katılmaya karar verenleri bekliyor Şehrin merkezi sokaklarında kutlama. Bu zamanda yetkililer, insanları ülkeleriyle gurur duymaları ve birlikleri hissetmeleri için ilham verici konuşmalar yapıyorlar. Böylesine büyük bir günde bir yana durmak zor - herkes etkinliğin bir parçası gibi hissediyor. İşçi Bayramı 1 Mayıs’ta geniş çapta kutlanır; Şu anda Cibuti’nin başkentinde ciddi bir miting düzenlendi.
Djibouti 2007 Birçok Müslüman bayramın kutlanması sırasında, ya tamamen alkollü içki içmekten kaçınmalı ya da İslami gelenekleri ihlal eden halka açık yerlerde içki içilmemelidir. İlk saygı gören tatil, Cibuti’de çok yaygın bir şekilde kutlanan kutsal ay olan Ramazan’dır. Kutlamaları İslami takvimin 9. ayına denk geliyor ve bu zamanda İslam’ın takipçileri, dünyadaki tüm zevklerden kendilerini sıkı ve hızlı tutuyorlar. Ramazan ayı boyunca, iyi işler yapmak da gelenekseldir - iyiliğin her zaman geri döndüğüne inanılır.
  Şehrin konukları, sualtı dünyasının sakinlerinin çeşitliliğini ziyaret eden Cibuti Tropikal Akvaryumu’nu asla geçmemelidir. Derin denizin birçok egzotik sakini büyük akvaryumlarda temsil edilir. Her gün … Açık
  Kutsal ay, oruç tutulduğu gün sayılan Kurban Bayramı (Şevvali ayı) ile sona erer. Bu dini bayram, sadaka dahil olmak üzere dualar, ritüellerle birliktedir. Kutlamaya bir ay boyunca oruç tuttuktan sonra zengin bir şölen eşlik eder, tatil bir aile dairesinde kutlanır. Cibuti Şehrinde geniş çapta kutlanan bir başka Müslüman bayramı, Kurban Bayramı veya Kurban Bayramı. Bu gün, İslam’ın takipçileri en iyi kıyafetlerini giydiler ve camiye dua etmek için gittiler, daha sonra tatil aile ile kutlandı - tüm üyeleri Kuran’dan satırları söylüyor. Bundan sonra, ölü ataları mezarlıkları ziyaret ederek onurlandırmak gelenekseldir. Keçi veya kuzu kurban etmek tatilin doruk noktası olur.
Djibouti sunset Mevlevi Rabi’nin el-aWal ayında kutlanırken, Müslüman dininin en saygın figürü olan Hz. Muhammed’in doğum günüdür. Bu, Cibuti Şehrindeki bir başka Müslüman bayramıdır; bu sırada aile çevresi içinde vakit geçirmek ve dua etmek gelenekseldir. İsrail ve Mi’raj, ya da daha kesin olarak, El-İsrā wal-Mi’rāj, Muhammed ile de ilişkilidir. Tatil, peygamberin melekler eşliğinde cennete yükselişini hatırlar. Tatil boyunca, tüm inançlıların kurtuluşu ve ailenin sağlığı için dua etmek gelenekseldir.
  1. Temmuz, sıcaklığın + 42 ° C olduğu yılın en sıcak ayı olarak kabul edilir. Kışın sıcaklık nadiren 27 ° C’nin altına düşer ve bu süre tatiller için en uygun zamandır. 2. Yerel halk için ilk dil … Açık
Hicri Yeni Yılı veya Muharrem, Müslüman geleneğindeki en büyük bayramlardan biridir ve Hz. İslam Yeni Yılı, ay takviminin ilk gününde kutlanır. Hristiyan Yeni Yılı diğer ülkelerde olduğu gibi aynı tarihte düşer - yani, 31 Aralık’ta. Cibuti Şehri’nde aile üyeleri masada oturuyor, herkesin yalnızca iyi ve affedilmiş eski şikâyetleri dile getirmesi alışılmış. Bu, Eid al-Fitr ile birlikte Cibuti Şehrindeki en parlak tatillerden biridir.
26th MEU Djibouti LCAC Landings [Image 2 of 15] Noel, Hıristiyan bayramı, Hıristiyan hayranları ve Hıristiyan turistler arasında da yaygın olarak kutlanmaktadır. Genel olarak, gelenekler Avrupa geleneklerinden çok farklı değildir - aynı şekilde dekore edilmiş Noel ağacı, aynı Noel oyuncakları, aynı Noel şarkıları. Hıristiyan kiliseleri, tatilin daha da gizemli ve muhteşem olmasını sağlayan ışıklarla dekore edilmiştir. Sonra kutlama bir aile dairesinde geçirilecek evlere taşınır. Şu anda tüm aile için özel Noel yemekleri pişirmek gelenekseldir.
Cibuti Şehri - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6

Cibuti Şehri ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

OrangeSmile araç kiralama Cibuti City’de araba kiralama

Tayland 1 Temmuz'a Kadar Turizme Devam Etmek İstiyor

Güvenli Açık Tayland olarak bilinen dilekçe, Tayland Kraliyet Hükümetine gönderildi. Aşılama programları ABD, Avrupa ve diğer birçok önemli kaynak pazarında aktif olduğundan Tayland, kısıtlama politikalarını gözden geçirebilir. Salgın ülke turizmi için ciddi bir darbe oldu. Dünyanın en çok ziyaret edilen şehri olan Bangkok'ta oteller her zaman misafirlerle doluydu. Tayland aynı zamanda popüler bir sahil tatil beldesidir. Sadece Pattaya ve Koh Samui'deki oteller acı çekmiyor. Birçok yerel işletme neredeyse tamamen turistleri hedef alıyor ve şimdi çoğu işsiz. Oku bunu

08.05.2021

Fotoğraflarla Cibuti’nin Renkleri

Cibuti Şehri Haritasında Popüler Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Cibuti’nin Komşu Şehirlerindeki Gelenekler ve Festivaller

Cibuti’nin gelenekleri, düşünce anlayışı ve yaşam tarzına dair şehir rehberi. Cibuti’nin ruhunu - otantik festivallerini, etkinliklerini ve kutlamalarını - keşfedebileceğiniz en iyi zaman aralığını öğrenin. Ayrıca, Cibuti’nin ilgi çekici adetlerini, dünyaya ve turistlere karşı tutumunu açığa çıkarıyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018