OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Doha

Doha’nın Renkleri - Gelenekler, Festivaller, Düşünce Anlayışı ve Yaşam Tarzı

Museum of Islamic Art, Doha   Birçokları için, Katar’ın başkenti, ana geliri ülkeye getiren gaz ve petrol endüstrileriyle ilişkilidir. Tabii ki, çoğu yüksek sıcaklıktan bahsederdi. Nitekim, yaz aylarında ortalama sıcaklık 40-45 ° C’dir. Bu ülkeyi dünyanın en sıcak bölgesi yapar. Buna rağmen, yıllarca ülkede yaşayan insanlar bu sıcaklığa alışırlar. Kesinlikle her yere yerleştirilen klimalar, sıcaklığın kavurulması konusunda çok yardımcı oluyor. Turistler iklim koşullarını dikkate almalı ve sıcak havaya hazırlanmalıdır. Bu, özellikle ısıyı dayanılmaz bulabilen kuzey ülkelerinden insanlar için geçerlidir. Ancak, inanılmaz sıcak hava dikkate alındığında, Katar’ın başkentinde kalıcı olarak yaşayan çok sayıda yabancı var.
  Doha’da bir ulusal mutfak restoranı bulmak gerçekten zor. Bunun nedeni, yerel mutfak geleneklerinin, komşu ülkelerin mutfak geleneklerinin neredeyse tamamen yerini almasıdır. Bu yüzden Doha’daki modern mutfak, … Açık
Katar ve başkentinin 1989 yılına kadar turistler için kapalı olmasına rağmen, yerel halk dost canlısı ve her zaman yardım etmeye hazır. Genel olarak, Basra Körfezi’ndeki en zengin ülkenin başkenti sakinleri güler yüzlü ve iyi niyetli insanlardır. Ünlü oryantal misafirperverliğinden yoksun bırakılmadığı takdirde, biri akşam yemeğinde evlerini ziyaret etmeyi reddederse, çok kırgın olacaklar. Güvenlik, Katar’ın ünlü olduğu bir kalite daha. Dişilerin yalnız yürümesine izin verilir. Kamusal hayata katılabilir ve araba kullanabilirler. Bu haklar tüm Müslüman ülkelerdeki kadınlara verilmez. Bu, kadınlarla ilgili hala bazı sınırlamalar olduğunu söyledi. Örneğin, gece kulüplerine katılamazlar.
Katar sakinlerini sizin gibi yapmak zor değil - sadece yerel yasalara uyun. Bu yönüyle ülkedeki alkol tüketimini ilgilendiren bu yönüyle İslam dini tarafından da düzenlenmektedir. Dini bayramlar ve etkinlikler sırasında (örneğin, Kutsal Ramazan ayı) seyahat edenlerin genellikle alkol almaları yasaktır, ancak halka açık yerlerde kullanmaktan kaçınmaları daha iyidir. Ve elbette, akşam yemeğinde birinin evini ziyaret etmeyi asla reddetme. Bu, yerel halkın saygılarını ifade etmesinin bir yoludur. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Katar Ulusal Müzesi genellikle Doha’nın en ünlü ve en çok ziyaret edilen cazibe merkezi olarak adlandırılıyor (2015-2018 döneminde müze tamamen yeniden inşa edildi). Müze, güzel Abdullah Bin Muhammed … Açık
İngilizce konuşan insanlar için dil problemleri olmayacak, çünkü herkes bu dili bir ölçüde konuşabiliyor. Balık ve deniz ürünleri, her gün yerel halkın paylaştığı başlıca ürünlerdir. Et (domuz eti hariç), sebzeler ve meyveler de çok popülerdir. Biryani (koyun eti veya tavuklu pilav), Warak enab (üzüm yaprağı pilavı), Ghuzi (tamamen kızarmış koyun eti) ve Magalyabia (süt, tarçın ve antep fıstığı ile nişasta) gibi yerel lezzetleri denemeyi düşünün. Tatilciler ayrıca bir Bedevi kampını ziyaret edebilir ve tarifleri bin yıldan daha önce geliştirilen yemeklerin tadına bakabilirler. Bedevi tarzı demlenmiş kahve özellikle popülerdir. Alkol, otel ve restoranlarda oldukça yüksek bir fiyata satın alınabilir.
Sheraton Hotel, Doha Doha festivalleri geleneksel olarak çok sayıda turisti çekmektedir, çünkü bu çok boyutlu yerel kültürü tanımanın heyecan verici ve ilginç bir yoludur. Katara Avrupa Caz Festivali, kentin en ünlü ve popüler etkinliklerinden biridir. Genellikle Katara Kültür Köyü’nde gerçekleşir. Avusturya, Almanya, Hollanda, Fransa, İsviçre ve İspanya da dahil olmak üzere çok sayıda Avrupa ülkesinden profesyonel caz ve bluesmenler, çok sayıda ziyaretçiyi sahne almak ve eğlendirmek için festivale geliyor. Festival genellikle Ekim sonunda yapılır. Etkinlik, konukların kaliteli müzik ve ilginç performansların tadını çıkarabilecekleri ve elbette bu festivalin sihirli atmosferinde kendilerini şımartabilecekleri üç gün sürecek.
  Plaj dinlenme, gezginler için ana eğlence olmaya devam ediyor. Kıyı rahat ve ilginç bir eğlence için her şeye sahiptir. Doha plajları, çeşitli açık hava etkinlikleri ve güneşlenmek için idealdir. Körfezin uzak … Açık
Gurmeler, şehrin Katar Uluslararası Yemek Festivali’ne ev sahipliği yaptığı Doha’nın ortasına veya Mart ayının sonunda gelmeyi tercih ediyor. Bu popüler yemek etkinliği Hotel Park’ta gerçekleşir. Kural olarak, mahallede bulunan diğer restoranlar da kutlamaya katılıyor. Festival, katılımcıların bölgenin iyi yemeklerini deneyebileceği ve yerel kültürü biraz daha yakından tanıdığı 11 gün sürecek. Tüm festival boyunca muhteşem akşam havai fişekleri var. Bu arada, çocuklar için ayrı bir oyun alanı var, bu nedenle bir ailenin hiçbir üyesi sıkılmayacak. Festivalin organizatörleri bu kutlamanın atmosferini mümkün olduğunca aile dostu yapmak için çok çalışıyor. Ziyaretçiler ayrıca ünlü şeflerin özel ustalık sınıflarına katılabilir ve farklı yemekler pişirmeyi öğrenebilir ya da farklı kahve çeşitlerini deneyebilir ve en çok beğendiklerini seçebilirler.
Pearl & Oyster Fountain   Mart ayında gerçekleşen Doha Kültür Festivali, Katar’ın başkentinin festival hayatında daha ilginç ve büyük bir etkinlik. Etkinliği ziyaret etmek için dünyanın her yerinden yüzlerce turist Doha’ya geliyor. Ziyaretçilerin müzik, tiyatro, dans ve şiirsel gösterilerin tadını çıkarmaya davetli oldukları zamandır. Bu festivalin temel amacı ziyaretçilerin Katar’ın zengin kültürü ve başkenti hakkında daha fazla bilgi edinmesine yardımcı olmak. Birçok sanatçı halk geleneklerini ve ülkenin mirasını göstermektedir. Doha Kültür Festivali sırasında ziyaretçiler çok sayıda sanat ve fotoğraf sergisine katılabilir. Ziyaret etmek için ilginç olan özel defileler bile var. Bu festivalin yeri genellikle aynı - Doha Sergi ve Kongre Merkezi veya sadece DECC.
  1. Taksi toplu taşıma araçlarının en yaygın şekli olarak bilinir. Yerel taksilerdeki ücretler oldukça mütevazı. Yolculuk ücreti günün saatine göre değişir, gece taksi servisi öğleden sonraya göre iki kat daha … Açık
Doha, büyük ekonomik potansiyeli ile ünlü olduğu için, katılımcı işletmelerin karlı anlaşmalar yapmasına yardımcı olan her zaman ilginç sergiler vardır. Doha Uluslararası Ticaret Fuarı bu tür etkinliklerden biri. Geleneksel olarak Doha Sergi ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilir. Ticaret fuarı dünyanın her yerinden iş adamlarını çekiyor. Sergi girişimciler arasında oldukça popüler - her türlü deri eşya, el yapımı eşya, spor ayakkabısı, mücevher ve hatta antikalar. Popüler etkinlik 11 gün sürüyor ve sadece ana programı değil, aynı zamanda çeşitli eğlenceli aktiviteler de sunuyor. Örneğin, ziyaretçilerin geleneksel ulusal mutfağı denemeye hazır olduğu çocuklar ve yiyecek alanları için özel oyun alanları bulunmaktadır.
It looks so peaceful from up here Dünyanın her yerinden iş adamlarına faydalı sözleşmeler imzalamaları için yardımcı olan bir konferansa Petrol Teknolojisi Konferansı adı verilir. Mart ayının sonunda Doha’da gerçekleşir. Bu, gaz ve petrol endüstrisi ile ilgili sözleşmeleri imzalamak isteyen işadamları için bir toplama alanıdır. Bu sergi DECC olarak aynı yere sahip. Katar Motor Show Doha, Ekim ayının ortasında gerçekleşen bir popüler sergi daha. Birçok ünlü otomobil şirketi bu etkinlikte en son modellerini sergiliyor. Ziyaretçiler test sürüşlerine ve motokroslara katılabilir. Bu bölgedeki türünün en büyük olaylarından biri ve sergilenen otomobillerin sınıfı da burada önemli bir rol oynuyor. Kural olarak, Katar’ın başkenti ile aynı şovda lüks ve fantastik arabalar var.
Doha - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Doha ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

OrangeSmile araç kiralama Doha’da araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

24.02.2024

Fotoğraflarla Doha’nın Renkleri

Doha Haritasında Popüler Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Doha’nın Komşu Şehirlerindeki Gelenekler ve Festivaller

Doha’nın gelenekleri, düşünce anlayışı ve yaşam tarzına dair şehir rehberi. Doha’nın ruhunu - otantik festivallerini, etkinliklerini ve kutlamalarını - keşfedebileceğiniz en iyi zaman aralığını öğrenin. Ayrıca, Doha’nın ilgi çekici adetlerini, dünyaya ve turistlere karşı tutumunu açığa çıkarıyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018