OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Cezayir Şehir Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Cezayir aynı adı taşıyan ülkenin başkentidir. Bu eski şehir, ünlü turistik yerler ve farklı eğlence türleri bakımından zengindir. Kent geleneksel olarak farklı yolcuları cezbetmektedir ve alışveriş meraklıları, gurme ve ilginç yerler ziyaret etmek isteyen ve farklı ülkelerden gelen kültürlerle tanışmak isteyen herkes için ilginç olacaktır.
  Başkentte çok sayıda konforlu otel, çok sayıda restoran, bar, kafeterya ve tabii ki gece kulüpleri bulacaksınız. Zeralda turizm kompleksinde, her zevke uygun gece organizasyonlarının çok çeşitli bulacaksınız. Gerçek … Açık
Şehrin herhangi bir yerinde orijinal hediyelik eşyalar ve diğer ürünler içeren çok sayıda dükkan ve pazar bulabilirsiniz. Harika halılar Cezayir’de en çekici ürünlerden biri olmaya devam ediyor ve popülerliklerini takı ve ahşap iç aksesuarlar ile paylaşıyor. Bu şehirde kalırken, yerel egzotik mutfağı ve makbuzunun yerel şeflerce gizli tutulduğu ünlü bir ulusal yemek loubia’sını denemeyi unutmayın. Bu çanağın en büyük özel çekiciliği, baharatların ve tatlandırıcıların unutulmaz bir karışımı içindedir.
Lokantalarda alışveriş yapmak ve yemek yemeyi gezi ile birleştirmek iyidir. Kent, yüzyıllar önce yaratılmış olan eski camiler ve diğer binalarla dolu. Jamaa el-Cedid camii kentteki en güzel dini yapılardan biridir. Cezayir’in en eski bölgesi Kasba’dır. Burada çok karanlık dar sokakları, olağandışı biçimlerdeki binalar ve küçük kareler bulacaksınız. Kasba, kentin içinde bir şehir gibi görünüyor - bu mahalleler 16. yüzyılda inşa edilmiş gizemli ve kasvetli bir yer. En pitoresk bölge, yolcuların harika harika ormanları ve bahçeleri, dağ dere ve nadir kuşlarını göreceği Konstantin’de kalır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  1. Şehirde dolaşmak için kıyafet seçerken dikkatli olun - açık ve parlak kıyafetler kabul edilemez. Ayrıca, giysilerin hiçbir madeni para taklit etmediğinden emin olmalısınız - bu gardırobun bu unsuru da buraya … Açık
Hamam Meskoutine ilkbaharında, en ünlü turistik mekanlardan biri ve her seyahate ait bir programda ’ziyaret etmeniz gereken’ bir mekân olmaya devam ediyor. Bu ilkbaharda suyun sıcaklığı 98 dereceye ulaşır ve tedavi yetenekleri ile bilinir ve birçok hastalığa yakalanması söylenir.
  Cezayir’in kültürel anıtları arasında Notre Dame d’Afrique tam dikkat istiyor. 1872’de inşa edilmiş olan bu katedral, Neo-Bizans mimari tarzının başlıca örneğidir. Taştan yapılmış bu tapınak inanılmaz derecede güzel ve birçok ilginç tarihi yapıların ve heykellerin hemen yanında yer almaktadır. Tapınak bir tepenin üzerinde bulunur ve çevredeki kentin ve sahilin muhteşem manzarasını sunar.
  Cezayir’de bir otel seçimi oldukça mütevazı olmasına rağmen, gezginler hala kalmak için uygun bir yer bulabilir. Başkentin en prestijli otellerinden biri, cam cepheli güzel ve modern bir binada yer alan Sofitel Algiers … Açık
Aynı derecede çarpıcı sömürge anıları olan Ketchaoua Camisi, inanılmaz bir Mağribi ve Bizans tarzının karışımını birleştiren görünümdür. Cami 17. yüzyılda inşa edilmiş olup inşaat ve dekorasyonunda nadir bulunan siyah beyaz mermer ırkları kullanılmıştır. Orijinal dekorasyonun bazı unsurları bugüne kadar korunmaktadır. Cami duvarları, herkes tarafından gözlemlenebilecek çok sayıda ilginç tarihi eser bulunduruyordu.
Algerian museum of Modern Art to be Şehrin en eski yapılarından biri, sultan Al-Afdal ibn Salah’ın emriyle 1097 yılında yaptırılan Ulu Cami olarak kabul edilir. Bu cami, Kasbah’ın tarihi semtinde bulunur ve bugüne kadar geçerlidir. Varolduğu yıllar boyunca defalarca yeniden inşa edildi ve genişletildi, ancak genel olarak inşaat orijinal görünüşünü korumayı başardı.
  İsim devletinin başkenti sonsuz Afrika çölünde bulunur; ilginç yerler ve gizli yerler çok gizler. Cezayir’in en azından bazı gizemlerini çözmek için pitoresk sokaklarında dolaşmak, inanılmaz sürprizlerin ve … Açık
Cezayir’in hemen yakınında olduğu gibi doğal cazibe merkezlerine hayran olanlar da memnuniyet duyacak, bir Cjurdjura Ulusal Parkı kuruldu. İnanılmaz derecede güzel bir dağ bölgesini kaplar; Bu park 1925 yılında kurulmuştur. Turistlere dağınık dağ manzarasına hayran olabilecek ve nadir bulunan bitki türlerini görebilecek düzinelerce yürüyüş parkuru seçeneği sunulmaktadır. Popüler bir kayak merkezi Tikdzhda’nın kendi topraklarında kurulması nedeniyle, doğa rezervinin kışın bile ziyaret etmek ilginç olacağına dikkat etmek önemlidir.
The Haunted House Kentteki en olağanüstü anıtlardan biri, ’Cezayir Eyfel Kulesi’ nin gayri resmi adı altında turistler tarafından da bilinen Şehitler Anıtı olarak kabul edilir. Anıtın yüksekliği 92 metredir; şehrin herhangi bir yerinden mükemmel bir şekilde görülebilir. Bu anıt Cezayir halkının ısrarına adanmıştır, her zaman görevde onur bekçisi vardır ve anıtın üstünde sonsuz bir ateştir.
Cezayir Şehir - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Cezayir Şehir ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm parkların haritası
Cezayir Şehir çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Parc National de Chréa' , 48.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Parc National de Djurdjura' , 106.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Parc National de Theniet El Had' , 138.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Cezayir Şehir ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'National Museum of Fine Arts of Algiers' Algiers, 2.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Museum of Modern Art of Algiers' Algiers, 3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Museum of Popular Arts and Traditions' Algiers, 4.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Cezayir Gezisi: Görülecek Yerler

  Bu şaşırtıcı ülke, benzersiz simgeler ve kültür başyapıtlarına ev sahipliği yapıyor. Ülkenin başkenti Cezayir, özellikle çeşitli ilgi çekici yerlerden zengin. Buradaki başlıca simgeler arasında 17. yüzyılda inşa edilen Jamaa-el-Cedid Camii ve Emir Abdelkader'in Yeri yer alıyor. Bu görkemli binalar ülkenin sınırlarının çok ötesinde biliniyor. Dağlarda, yüksek tepelerden birinde, ziyaretçiler, ünlü bir simge bulacak - Notre Dame d'Afrique, parlayan küpler sahilden görüldü. Cezayir'de hem yeni hem de tarihi bölgeler var. Eski şehir, antik binalarla dolu harika bir yerdir ve mermer ve çiçek yataklarıyla süslenmiş güzel meydanlardan oluşmaktadır. Bu ilçeye Arap'dan 'kale' olarak çevrilebilen Casbah adı verilir. Bunun yanı sıra, ilginç müzeler, şehirdeki en eski üniversite, birkaç eski kütüphane ve başkentteki muhteşem bir botanik bahçesi var. …
OrangeSmile araç kiralama Cezayir’de araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

09.02.2023

Cezayir Şehir Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Cezayir Şehir Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Cezayir Şehir, Cezayir Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Cezayir’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Cezayir’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018