OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Cezayir Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

  Bu şaşırtıcı ülke, benzersiz simgeler ve kültür başyapıtlarına ev sahipliği yapıyor. Ülkenin başkenti Cezayir, özellikle çeşitli ilgi çekici yerlerden zengin. Buradaki başlıca simgeler arasında 17. yüzyılda inşa edilen Jamaa-el-Cedid Camii ve Emir Abdelkader’in Yeri yer alıyor. Bu görkemli binalar ülkenin sınırlarının çok ötesinde biliniyor. Dağlarda, yüksek tepelerden birinde, ziyaretçiler, ünlü bir simge bulacak - Notre Dame d’Afrique, parlayan küpler sahilden görüldü. Cezayir’de hem yeni hem de tarihi bölgeler var. Eski şehir, antik binalarla dolu harika bir yerdir ve mermer ve çiçek yataklarıyla süslenmiş güzel meydanlardan oluşmaktadır. Bu ilçeye Arap’dan ’kale’ olarak çevrilebilen Casbah adı verilir. Bunun yanı sıra, ilginç müzeler, şehirdeki en eski üniversite, birkaç eski kütüphane ve başkentteki muhteşem bir botanik bahçesi var.
Hem gezinin tadını çıkarmak hem de nefes kesen peyzajlara bakmak istiyorsanız, Cemila şehrini ziyaret etmeyi unutmayın. Dağlarda bulunan yüksek şehir, çevredeki kasaba ve kıyı şeridinin muhteşem manzaralarını sunmaktadır. Birçok yüzyıllar önce kent Romalıların malıdır. Bugün Djemila’nın şaşırtıcı simaları o dönemi anımsatıyor. Bunlar geleneksel Roma binaları, kiliseler ve zafer yayları. Şehrin ortaçağ döneminde inşa edilmiş kiliseler gibi ünlü ünlü yapılar da var.
Tipaza, Cezayir’in en eski şehirlerinden biridir. Geçmişte önemli bir ticaret merkezi olan Roma ve Bizans İmparatorluğu dönemlerine ait binaların kalıntılarını hala görebilirsiniz. Tipaza’nın en ünlü simgesi olan Mauretania Kraliyet Mezarı ve Er Rumia kilisesi vardır. Bununla birlikte, Cezayir’deki Roma İmparatorluğu döneminin en büyük simgesi Djemila’da değil, başka bir şehirde - Timgad’da bulunuyor. Bu gerçekten görkemli bir bina, birçok kamu tesislerinin kalıntıları, bir tiyatro ve günümüze kadar hayatta kalmayı başarmış birkaç eski heykel içeren büyük bir forum. Yüzyıllar önce, forum dört bin kişiye yer sağlayabilir. Forumda gladyatör dövüşleri, tiyatro gösterileri ve diğer önemli olaylar gibi birçok önemli olay gerçekleşti. Günümüzde Timgad, en seçici ziyaretçileri bile şaşırtacak geniş Arkeoloji Müzesi’nin yeridir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
M’zab Vadisi, turistlerin Arnavutluk’taki konaklamalarında unutmamaları gereken bir yer. Bu, 10. yüzyılda inşa edilmiş gerçek bir mimari şaheseri. Vadi büyümeye devam ediyor ve orada yeni binalar görünüyor ve bu ilginç mimari projeyi gerçekten muhteşem ve unutulmaz bir hale getiriyor.

Tarih ve Eğlence

  Cezayir topraklarındaki ilk büyük yerleşim yerleri MÖ 11. yüzyılda ortaya çıktı. O dönemde Fenike kolonileri vardı. Sonuç olarak, MÖ 1. yüzyılda Roma İmparatorluğu tarafından fethedilen Numidia Krallığı’na birleştirilmiştir. Çöküşünden sonra ülke Bizans dönemiydi. 7. yüzyılda Bizans İmparatorluğu’ndan kurtuldu ve Arap hilafetinin bir parçası oldu.
İlk Avrupalılar, 16. yüzyılın başlarında ülkenin topraklarını ziyaret ettiler. 1518’de İspanyol gezginler ülkeye ulaştı. Birçok sahil kasabasını ele geçirmeyi başardılar ancak Osmanlı İmparatorluğu yeni toprakları kolonileştirmelerini engelledi. Cezayir, 18. yüzyıla kadar onun altındaydı. Sadece 1711’de tam bağımsızlık kazandı.
Algerian museum of Modern Art to be Yüz yılı aşkın bir süredir özerk bir ülke olmuştu. 1830’da, aktif Fransız kolonizasyonu dönemini gördü. 1848’de Cezayir resmen bir Fransız kolonisi oldu. İkinci Dünya Savaşının sona ermesinden birkaç yıl sonra bağımsızlık kazandı. Cezayir’in bağımsızlığı 1962’de resmen açıklandı.
Kıyı şeridinin toplam uzunluğunun neredeyse 1 000 km olmasına rağmen, çeşitli rahat kumsallar ile ayırt edilmemektedir. Rahat yüzme için uygun birkaç tane iyi donanımlı kıyı bölgesi vardır. En çekici tatil alanlarından biri de Turkuaz Sahili’dir. Sidi Fredj, plaj eğlenceleri hayranları ile çok popüler.
Cezayir alışveriş meraklıları için daha cazip görünüyor. Yüzlerce yıl önce, ülkede çok sayıda zanaat stallü ve atölye var. Burada, herediter zanaatkârlar harika bronz ve bakır ürünler yaratır, kıyafetleri ve hakiki deri aksesuarlarını diker ve samanın eşsiz iç dekorasyonunu yaparlar. Ahşap ürünler, tutkulu turistlerin favori armağanıdır. Bir başka popüler hediyelik eşya yerel üretimin kahvesidir. Farklı çeşitlerde baklava ve kalb-el-loz adı verilen özgün bir ürün bulabileceğiniz pazarlarda sevdikleriniz için tatlı hediyeler alabilirsiniz. Pazar boyunca yürürken, birçok popüler sokak yemeklerini tadabilirsiniz.
Referans Bilgiler
Tüm parkların haritası
Cezayir şehir parkları ve milli parklar
♥   National Park 'Parc National de Belezma' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Parc National de Chréa' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Parc National de Djebel Aissa' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Parc National de Djurdjura' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Parc National de Gouraya' . Haritada   Fotoğraflar

İnceleme Serimizden Cezayir’in Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Ahaggar

Serimizden “Adrenalin Arayanlar için En Tehlikeli 11 Yer”
  Cezayir'de, ana doğal yerlerden birisi Ahaggar masifi. Devletin en yüksek noktası olan Tamanrasset kasabasının yakınında bulunmaktadır. Tahat Dağı, 2 918 metre yukarı doğru ilerlemektedir. Araştırmacılar, dağların volkanik kökenli olduğunu öğrendi. Binlerce yıldır, rüzgar ve su tarafından verilen benzersiz bir form ediniyorlar. Dağın Sahra'nın çıplak manzaraları arasında olduğunu göz önüne alındığında, özellikle günbatımında harika görünüyor.

Ancak, modern gezginler yaşamları için bir risk oluşturmadan bu şaşırtıcı simgeden yararlanamazlar. Sebebi, bölgede yem olan bir dizi terörist grup. Ahaggar'ın yolu ve dünyaca ünlü dönüm noktasına yakın bir yol güvenli değil. Birçok gezgin Cezayir'deki durumun yakında normale döneceği umudunu kaybetmiyor ve nihayet dünyanın doğal mucizelerinden … Tümünü Oku

Tassili Ajjer

Serimizden “Afrikadaki Unesco Dünya Mirası Alanları”
  Cezayir'in güneydoğusundaki Sahra'nın cansız manzarası Tassili n'Ajjer'in eşsiz platosu. Bu alanın ana değeri, bazıları M.Ö. 7. binyıl tarihli kaya resimleri. Şu anda, uzunluğu yaklaşık 500 metre olan bir plato, toplam alan 70000 metrekareden fazla olan büyük bir ulusal rezerv Tassili n'Ajjer'in parçası. İnanılmaz arkeolojik nesnelerin yanı sıra, dağlar orijinal jeolojik oluşumlar için de dikkate değerdir.

Binlerce yıldır rüzgar etkisi altında kumtaşı ile inanılmaz güzel ve uyumlu taş kemerler oluşturuldu. Jeologlar fırtınalı nehirlerin bir zamanlar bu alandan aktığını öğrenmişlerdir. Ziyaretçiler, 300'den fazla benzersiz jeolojik oluşumu görebilir, gizemli mağaralara bakabilir ve dünyanın en değerli arkeolojik alanlarından birinde dolaşırlar.

1909'da, platodaki insanlar, hayvanlar ve farklı … Tümünü Oku

Trans-Saharan Highway

Serimizden “En Tehlikeli ve Ölümcül Yollar”
  Karla kaplı yollar ve dağ yolları değil, aynı zamanda terk edilmiş alanlardan geçen otoyollar sürücüleri tehlikeye atmaktadır. Trans-Sahara Otoyolu, Nijerya ve Cezayir'i birbirine bağlar. Yolun en tehlikeli ve sorunlu olduğu düşünülen Cezayir bölümü. Parkurun toplam uzunluğu yaklaşık 4500 km'dir, çoğu çorak çöl ortamlarından geçer.

Pistin yarısından fazlası, çöl bölgelerinde sık sık ciddi kazalara neden olan, son derece kötü durumda. Düzenli kum fırtınaları sürücüleri bekliyor. Deneyimli sürücüler bile 'ani bir fırtınadan kurtulun' demeli ve aracın yolun kenarından çekilmeye çalışılmalı ve böylece diğer sürücüler gibi olmamalıdır.

Bazı sürücüler sadece akşamları veya geceleri seyahat etmeyi tercih eder. Ve tüm mesele, öğleden sonra aşırı derecede sıcak olabileceğidir. … Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler Cezayir
Ülke haritaları Cezayir haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

01.12.2023

Cezayir’in Popüler Şehirlerinde Geziler

Cezayir Şehir
Aynı derecede çarpıcı sömürge anıları olan Ketchaoua Camisi, inanılmaz bir Mağribi ve Bizans tarzının karışımını birleştiren görünümdür. Cami 17. yüzyılda inşa edilmiş olup inşaat ve dekorasyonunda nadir bulunan siyah beyaz mermer ırkları kullanılmıştır. Orijinal dekorasyonun bazı unsurları bugüne kadar korunmaktadır. Cami duvarları, herkes tarafından gözlemlenebilecek çok sayıda ilginç tarihi eser bulunduruyordu. Şehrin en eski yapılarından biri, sultan Al-Afdal ibn Salah'ın emriyle 1097 … Devamını Oku

Cezayir’in Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018