OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Montevideo Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Montevideo   Şehir, 18. yüzyılın başlarında İspanyollar tarafından kuruldu. Montevideo’yu kurmanın amacı oldukça tuhaftı. İspanyolların, şehre yakın bir yerde bulunan önemli ticaret yollarındaki kaçakçıların eylemlerini kontrol etmesine yardımcı olan bir kale şehriydi. Montevideo kısa sürede büyük bir alışveriş alanına dönüştü ve bugün burası bir rekreasyon ve turizm merkezi olarak biliniyor.
  1. Yerel sakinlerin çoğu yabancı dilleri iyi derecede biliyor, ancak ana dillerini konuşmayı tercih ediyorlar. Yerel kültüre saygı göstermek için turistler İspanyolca’da birkaç cümle öğrenmelidir, çünkü bu … Açık
Bu güzel şehir geleneksel olarak ziyaretçilerini sayısız mimari tarz, güzel parklar ve caddeler ve Uruguay Nehri’nin büyüklüğü ile şaşırtıyor. Şehrin tarihi hakkında daha fazla bilgi edinmek için, belli başlı yerlerine bir tur yapmanız gerekir.
Montevideo gözleminize Plaza de la Constitucion adlı merkez meydandan başlayın. 19. yüzyılın başında inşaatı yapılan şehrin en büyük katedrali burada kuruldu. Belediye Binası binası biraz sonra ortaya çıktı. Bu binalar, iki mimari tarzın - Barok ve Klasisizm - dikkate değer ve uyumlu bir kombinasyonunu temsil ediyor. Bu şehrin diğer simge yapılarının yanı sıra ’Solis’ adlı çekici bir tiyatroyu ve yeni bir belediye binasını ziyaret etmenizi öneririz. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Montevideo’da turistlerin alışveriş için en gözde yeri güzel bir tarihi köşkte bulunan Mercado del Puerto’dur. Gurmeler et lezzetlerinden etkilenecek. Burada açık ateşte pişirilen lezzetli sosisleri ve etleri … Açık
Montevideo’da yaklaşık iki düzine tiyatro açılıyor, en popülerleri Tinglado, Nuevo Stella, Sirkular ve Mercedes. Sergi ve sergilerin hayranları kesinlikle Doğa Tarihi Müzesi, Ulusal Tarih Müzesi, Ulusal Güzel Sanatlar Müzesi, Okul Müzesi, Zooloji Müzesi ve Belediye Güzel Sanatlar Müzesi’ni ziyaret etmelidir. Ve bu, bu büyüleyici şehirde bulacağınız kültürel etkinliklerin tam listesi değil. Aynı zamanda iki hayvanat bahçesi ve çeşitli sunumların ve derslerin yapıldığı nefes kesici bir planetaryuma sahiptir. Zengin kültürel program, nehirde dinlenerek veya ulusal yemekler sunan restoranları ziyaret ederek özelleştirilebilir.
Montevideo - Plaza de Independencia   Olağanüstü bir mimari anıt, muhteşem Palacio Salvo’dur. Bu muhteşem saray, en zengin yerliler arasında yer alan Salvo kardeşler için İlahi Komedi’nin motifleri üzerine inşa edildi. Bugün binanın görünümü neoklasizm, neo-Gotik ve eklektizm unsurlarını harika bir şekilde birleştiriyor. Cephenin karmaşık dekorasyonu, Dante Alighieri’nin çalışmalarına aşina olanların şiirde bahsedilen birçok unsuru tanımasına olanak tanır.
  Montevideo’da çocuklarla gezebileceğiniz pek çok yer var. Böyle yerlerden biri Parque Lecocq. Hayvanat bahçesi, pitoresk bir doğa koruma alanının topraklarında açıldı. Yoğun ağaçlar ve geniş yeşil çayırlar … Açık
Bir başka ilginç tarihi nesne de 1873’te inşa edilen Estévez Sarayı’dır. Lüks saray aslen Francisco Esteves’e aitti, ancak 19. yüzyılın sonunda Uruguay hükümeti tarafından satın alındı. Bina, bir başkanlık hediyeleri müzesine dönüştürülmesine karar verilinceye kadar, yüz yıldan fazla bir süre ana başkanlık konutu olarak hizmet etti. Sadece birkaç yıl çalıştı. 2009 yılında, güzel saray restore edildi ve şu anda ünlü ulusal kahraman José Artigas’ın kalıntılarını barındıran bir türbeye dönüştürüldü.
Plaza Independencia Montevideo’daki doğa severler kesinlikle Lobos Adası’na davetlidir. Bugün, adanın tüm bölgesi bir doğa rezervidir. Bitki örtüsü bakımından zengin olmayan ada, büyük bir deniz aslanları kolonisinin yaşam alanı haline geldi. Meraklı turistler her gün bu harika hayvanları görmeye gelir. Ada ayrıca çok sayıda sörf ve tüplü dalış alanı sunabilir.
  Montevideo, en farklı mutfak trendlerinde uzmanlaşmış iki yüzü aşkın gastronomi işletmesi ile ziyaretçilerini selamlıyor. Tandory restoran füzyon mutfağı hayranlarının büyük ilgisini çekecek. Yemekhanede her akşam … Açık
Punta del Este’nin pitoresk kumsalı, yerel heykeltıraş Mario Irarrázabal’ın yeteneği nedeniyle uzun zamandır popüler bir turizm merkezi olmuştur. 1982’de Montevideo, Mario Irarrázabal’ın kumdan yükselen bir eli tasvir eden alışılmadık bir anıt sunduğu yıllık Uluslararası Modern Heykel Toplantısı’na ev sahipliği yaptı. Heykel kompozisyonunun yüksekliği yaklaşık 3 metredir. Yazara göre, plaj tatilinde dikkatli olmak son derece önemli olduğu için turistlere bir uyarı görevi görmelidir.
Rio da Prata İlginç bir tarihi nesne, Fortaleza del Cerro’nun etkileyici kalesidir. 19. yüzyılın başında inşa edildi ve olağanüstü stratejik öneme sahipti. Görkemli kale başlangıçta bir işaret olarak kullanıldı, yüksekliği 134 metredir. Tarihi anıt günümüze kadar mükemmel bir şekilde korunmuştur.
Montevideo - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Montevideo ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Montevideo’nun alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' 18 de Julio Avenue' Montevideo, 5.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Peatonal Sarandí' Montevideo, 6.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Avda. Italia' Montevideo, 7.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Montevideo çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Arequita' , 104.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Montevideo ve Çevresindeki Turistik Yerler

Hotel Fasano Las Piedras

From the series “Doğal Peyzajla Uyumlu Oteller ”
Bazı çevre dostu otellerin aksine, Fasano Las Piedras konuklarını her zamanki düzeydeki konfordan mahrum bırakmaz. Tüm odalar modern bir teknolojiyle donatılmıştır. Bu harika otelin diğer bir özelliği de gelişmiş spor altyapısıdır. Güzel plajın yanı sıra otel, müşterilerine golf merkezi, binicilik kulübü, tenis kortları ve polo oyunlar alanı sunmaktadır. … Devamını oku

Uruguay Gezisi: Görülecek Yerler

Colonia Suiza, eski mimari yerleri görmek için harika bir yer. Şehir, 1862 yılında İsviçre'den yerleşimciler tarafından kuruldu. Tacuarembó, içinde çok sayıda heykel ve anıt bulunduğu için 'heykeller kenti' olarak da bilinir. Yolcular, Tacuarembó'nun neredeyse her cadde ve meydanı üzerinde ilginç yerler bulacaktır. Sonunda, büyük şehirlerin yakınında birçok pitoresk köy var. Burada ziyaretçiler sadece güzel yerlerde yürümekle kalmayıp aynı zamanda unutulmaz hediyelik eşyalar satın alabilecek. …
OrangeSmile araç kiralama Montevideo’da araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

17.07.2024

Montevideo Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Montevideo Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Montevideo, Uruguay Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Montevideo’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Montevideo’tan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018