OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Bosna Hersek Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

  Bosna-Hersek, zengin tarihi ve mirası olan çok eski bir ülkedir. Birçok kültür ülkeyi şekillendirdi ve her çağ damgasını terk etti. Saraybosna, ülkenin en eski şehirlerinden biridir. Burası Bosna-Hersek’in başkenti ve en büyük kültür merkezi. Yolcular, geleneksel olarak, kentin doğu bölümünü ziyaret etmekle ilgileniyor, çünkü orada birçok mimari yer var. Ana görülecek yerler arasında Kutsal Kalp Katedrali, Belediye Sarayı, Saint Josef Kilisesi, Eski Sinagog ve Eski Ortodoks Kilisesi bulunmaktadır. Saraybosna hakkında ilginç bir gerçek - Hıristiyan kiliseleri şehrin sokaklarında İslam camileri ile sınırda.
  Bosna-Hersek gibi küçük bir ülkede aile tatillerinde pek çok yer olmaması gerektiği görülüyor. Ancak, tamamen rahatlamak ve çocuklarla eğlenmek için yeterince …
Devamını oku
Şehrin birçok kutsal alanı, 15.-17. Yüzyıllarda inşa edilmiş ve günümüze kadar hemen hemen bozulmamış halde ayakta kalmıştır. Saraybosna’nın en ünlü camileri İmparator Camii, Ali Paşa Camii ve Ferhadija Camisi’dir. Şehrin toplam yüz camisi var ve birçoğu eski el yazmalarını ve dini eserleri toplamaktadır. Ferhadija sadece caminin adı değil aynı zamanda büyük bir yaya caddesinin adıdır. Birçok hediyelik eşya ve zanaat dükkanının yanı sıra büyük bir pazar olduğu için bu turistler için favori bir yer.
Mostar, ülkenin gayriresmi bir başkentidir. Şehir ilgi çekici yerlerden zengin; orada birçok eski kilise ve tarihi binalar var. Bununla birlikte, Stari Most (Eski Köprü) Mostar’ın simgesi niteliğindedir. Köprü binası 1566 yılında ünlü mimar Mimar Hayruddin’in komutası altında gerçekleşti. Köprü 20 m yüksekliğindedir ve döneminin en ünlü yapılarından biri olarak kabul edilir. Köprü, Hırvatistan ile savaş sırasında ciddi hasar gördü. Eski Köprü’nin yanı sıra, bu savaşta yüzlerce kilise yıkıldı, bu yüzden yalnızca harabeler muhteşem kutsal yerleri hatırlatıyor. Tabacica Camii, Mostar’ın ünlü simgelerinden biridir. Cami 1600 yılına dayanıyor. Hasar gördü ve daha sonra yerel mimarlar ve inşaatçılar tarafından yeniden inşa edildi. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Bosna-Hersek’te alışverişe çıkarken, ilk etapta büyük alışveriş merkezlerine gitmeyin. Nispeten ucuz ancak yüksek kaliteli mallar peşinde, ünlü yerel …
Devamını oku
Banja Luka, Bosna Hersek’in önde gelen bir şehiridir. Bu, ünlü bir balneoloji beldesidir ve Avrupa’daki en iyi rekreasyon alanlarından biridir. Şehrin birkaç düzine şifa kaynağı var. Kural olarak, bu yayların yanında tatil merkezleri ve tedavi merkezleri inşa edilmiştir. Baja Luka zengin bir mirasa sahip bir şehirdir ve güzel parklarıyla ve ilginç müzeleriyle gurur duyabilir.
Sarajevo Idyll

Tarih ve Eğlence

  Tarih öncesi dönemde, modern ülkenin toprakları Illyrian kabileleri tarafından doldurulmuştur. MÖ 4. yüzyılda Keltler tarafından fethedildi. Daha sonra, eski ülke Antik Roma’nın altındaydı ve daha sonra 6. yüzyılda Bizans’ın bir parçası haline geldi. İlk Bosnalı ülke, 10-11. Yüzyıllar arasında kuruldu, ancak bağımsızlığını kaybetti. 16. yüzyıl, birçok yeni büyük şehrin kurulduğu Türk hükümdarlığı tarafından işaretlenmiştir.
  Her yıl Bosna-Hersek’te her zevke yönelik çeşitli festivaller düzenlenmektedir. Bunlardan biri, Tjentište’deki Sutjeske Ulusal Parkı’nda …
Devamını oku
Orta Çağ’da Bosna, büyük bir ticaret ve zanaat merkezi idi. Yüzlerce yıldır, yerel feodal beyler yeni reformlara karşı Türkiye ile savaşıyor ve bağımsızlıklarını savunuyorlardı. Muhalefetin etkisini zayıflatmak için, Türkiye ülkenin bir bölümünü ayırmaya karar verdi. 1833’te Hersek ayrıldı. Osmanlı İmparatorluğu düştüğünde, Bosna-Hersek imparatorluğu Avusturya-Macaristan altındaydı. İkinci Dünya Savaşı’nın sona ermesinden sonra ülke, Yugoslavya Sosyalist Federal Cumhuriyeti’nin bir parçası oldu. Bosna, 1992’de Yugoslavya’nın çöküşünden sonra bağımsız hale geldi.
Günümüzde, zengin bir geçmişe sahip olan güzel ülke, eşsiz tarihi cazibe merkezleri ve üst sınıf kayak ve sağlıklı yaşam tesisleriyle gezginleri kendine çekmektedir. En ünlü termal tesis Banja Luka’dır. İlk termal merkezler, Roma İmparatorluğu’nun hüküm sürdüğü zamanlarda burada inşa edildi. Kent, modern termik merkezlerin oluşturulduğu eşsiz kükürtlü yaylarıyla dikkat çekiyor. Aile rekreasyonlarına mükemmel uyum sağlarlar ve sadece turistlerle değil aynı zamanda yerel sakinlerle de popülerdirler.
  Bosnalılar vahşi hayatı koruma konusunda çok ciddiydiler, dolayısıyla Bosna-Hersek’te çok sayıda park ve korunan alan var. Bijambare Tabiat Parkı 2003 …
Devamını oku
En popüler kayak merkezleri Saraybosna’nın çevresinde yer almaktadır. Spor tesislerinin çoğu 1984’te Olimpiyat Oyunları için inşa edildi. Şimdi, tatil köyleri mükemmel bir spor ve eğlence altyapısı ile ayrılıyor. Kesinlikle hepsi aile rekreasyonu için uygundur. Bu tatil köylerinin yaz aylarında çöl olmadığını unutmamak gerekir. Doğal güzellikleri ve yamaç paraşütü için uygun şartlar için dikkate değerdirler. Yaz aylarında, tatilcilerin en güzel dağlık bölgeleri ziyaret edebileceğiniz çok çeşitli yürüyüş yolları vardır.
Bosna Hersek rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Bosna-Hersek’in Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm parkların haritası
Bosna Hersek şehir parkları ve milli parklar
♥   National Park 'Sutjeska' . Haritada   Fotoğraflar
Tüm kalelerin haritası
Bosna Hersek kaleleri
♥   Kalesi 'Bočac Fortress' Bočac. Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Bužim Castle' Bužim. Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Fazlagić Tower' Gacko. Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Fortress of Doboj' Doboj. Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Glamoč Fortress' Glamoč. Haritada   Fotoğraflar

İnceleme Serimizden Bosna-Hersek’in Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Livno Kasabası

Serimizden “Van Gogh Renkleri ile Boyanmış Küçük Gösterişli Kasabalar”
  Bosna Hersek'te antik Livno kasabası var. Orada ilk yerleşim Dalmaçyalılar tarafından 4000 yıl önce kuruldu. Daha sonra bu yerlerde Romalılar yaşıyordu. Bugün, şehir, isimsiz topluluğun merkezi. Nüfus 10 000'den fazla kişidir. Livno'nun ilk sözleri, 9. yüzyılın sonlarına kadar uzanıyor. Kasaba, Osmanlı yönetimi sırasında çağa yükseldi.

O dönemde en görkemli saraylar kasabada inşa edildi. Artık hayatta kalan camileri ve diğer tarihi eserleri görebilirsiniz. Kasaba, yürüyerek keşfetmek için çok uygun. Çok sayıda dükkan ve restorana sahip hem modern hem de turistlerin yürüyebileceği en gözde mekanlardan biri olan pitoresk bir tarihi bölge vardır. Kentte modern oteller var; Aralarında en prestijli Bistrica Nehri kıyısında yer almaktadır.

Tarihi eserlerden oluşan kapsamlı bir koleksiyona sahip olan … Tümünü Oku

Lukomir Köyü

Serimizden “Zen ile Dolu En Samimi Kasabalar”
  Bosna Hersek'te büyüleyici dağ alanında Lukomir şaşırtıcı bir köy var. Sadece birkaç yolcu varlığını biliyor. Bu köy, aşılmaz Dinar Alpleri'nden güvenli meraklı gözlerden gizlidir. Ülkenin büyük şehirlerinden uzakta olan en izole edilmiş köy. Kırsal kesimdeki ortam, yüzlerce yıldır değişmeden kaldı. Orada bir gezi birçok gezgin için ortaçağ Avrupa'sına gerçek bir yolculuk olur.

Köyde yaşayan yaşlı taş evleri görebilirsiniz. Çok sayıda şaşırtıcı cazibe merkezi, en yakın çevrede bulunmaktadır. Burada pitoresk dağlık alanlarda dolaşabilir, yüzlerce yıllık ormanı görebilir ve hızlı şelalelere hayran kalabilirsiniz. Bir köyde yaşam biçimi çok özel. Mahalle sakinleri medeniyetin bütün faydalarını kasten terk etti. Böylece, şimdi bile, elektrik ve akan su yok.

Yüzlerce yıl önce … Tümünü Oku

Avaz Twist Kulesi

Serimizden “Spiral Şeklinde Bükülmüş Binalar ve Kuleler”
  Balkan Yarımadası'nın en özgün gökdelenlerinden biri Saraybosna şehrinde bulunması. Bükümlü gökdelen Avaz Twist Kulesi, ülkenin en yükseğidir ve 176 metreye ulaşmaktadır. Mariin Dvor ticaret bölgesinin toprakları üzerinde bir gökdelen var. Monolitiktir ve çok güzel bir mavi cam ile kaplanmıştır. 39 katlı gökdelen 2006 ile 2009 yılları arasında inşa edilmiştir. Avaz şirketi yapımının müşterisidir. Mimar Faruk Kapidziç'in liderliğindeki ADS Grup Saraybosna'nın en iyi uzmanları kule projesinde çalıştı.

Şu anda Avaz karargahı gökyüzünde olduğu gibi Dnevni avaz gazetesinde de bulunuyor. Ayrıca, gökyüzünde ünlü bir Saraybosna Radon Plaza Hotel yer almaktadır ve birkaç katının ofis kiralanması. Turistlerin gökyüzündeki en çekici özelliklerden biri, 100 metrelik bir yüksekliğindeki restoranın … Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler Bosna Hersek
Ülke haritaları Bosna Hersek haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Bosna Hersek şehir haritası
Bölgelerin haritası Bosna-Hersek’te bölgelerin haritası

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

29.05.2024

Bosna-Hersek’in Popüler Şehirlerinde Geziler

Banja Luka
İlginç müzelerden hoşlananlar için, Modern Sanat Müzesi kesinlikle görülmeye değer. 2004 yılında açılmıştır, müze yenilenmiş eski tren istasyonu binasında yer almaktadır. Bugün, müze koleksiyonunun temeli, 20. yüzyılın ikinci yarısında ünlü Yugoslav sanatçılarının resimlerinden oluşmakta, ayrıca müzede, ünlü çağdaş sanatçıların geçici sergileri ve fotoğrafçılar sıklıkla düzenlenmektedir. Resimlerin yanı sıra müze, zengin bir heykel koleksiyonu ve şehrin eski fotoğraflarının yanı sıra … Devamını Oku

Bosna-Hersek’in Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018