OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Bulgaristan Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

  Bulgaristan, bir ülkede tatilcilerin istediği her şeye sahiptir - müthiş plaj tatil köyleri, zengin tarihi ve kültürel miras, ilginç mimari ve müzeler. Sofya, ülkenin kültürel ve politik başkentidir. Gezginler, tüm önemli yer işaretleri orada bulundukları için kentin orta kesimiyle özellikle ilgilenecekler. Bunlar Banya Bashi Camii, Aziz George Kilisesi, Mineral Banyosu, Teoloji Okulu, Aziz Nikolas Kilisesi ve Sofya Katedrali. Şehrin merkezi meydanı, Panagyurishte Hazinesini sergileyen popüler bir simge olan Tarih Müzesi’dir. Sergilenen eşyaların yaşı M.Ö. 6-3. Yüzyıllardadır. Hazine, Sofya yakınlarındaki arkeologlar tarafından bulunmuştur ve oymalarla süslü birkaç altın tabaktan oluşmaktadır.
  Bulgar dili, ülkedeki resmi olarak tanınan dildir. Aynı zamanda Ülke Anayasasına dahil edilmiştir. Bugüne kadar, Kiril karakterleriyle yazılmış ve resmi olarak AB …
Devamını oku
Varna, Avrupa’nın en eski şehirlerinden biri olarak kabul edilir. Birçok yapı antik döneme aittir. Varna Nekropolü kentin en ünlü manzarasıdır. Arkeolojik kazılar orada asla durmaz. Bu kazıların sonuçlarını Arkeoloji Müzesi’nde görmek mümkündür.
Pleven, ülkenin önemli bir tarihi merkezidir. Bu, görkemli geçmiş bir şehirdir ve konuklar, en çok Pleven Panorama olarak bilinen Pleven Epopee 1877 müzesinde bu konuyla ilgili daha fazla bilgi alabilirler. Müzenin yapımı da dikkat çekicidir. Yıllar önce, bina II. Alexander’ın Osman paşa ile buluşması için kullanılmıştır. Çevredeki tepelerden birinde güzel bir park var. Park, Rus general Skobelev’in adını aldı. 19. yüzyılın askeri olaylarına ithaf edilmiş bir müze de var. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Bulgaristan, diğer ülkelere göre yeterince gelişmiş bir ülkedir. Bununla birlikte, şu ana kadar ekonomik durumu, Avrupa Birliği ülkeleri arasında lider bir konuma …
Devamını oku
Plovdiv şehri, Bulgaristan’da popüler bir başka turistik yer. Plovdiv, antik arkeolojik alanlar için ünlüdür ve en belirgin antik tiyatro 2. yüzyılda Trajan zamanında yapılmıştır. Şehrin antik şehrinin diğer turistik mekanları arasında City Forum, birkaç antik termae ve eski bazilikalar yer almaktadır. Şehrin merkez meydanında yer alan saat kulesi, Avrupa’nın tamamında en eski kule ilan edildi.
Bansko-The old town Veliko Tarnovo, kutsal kıry Şehitler Kilisesi, Azizler Kilisesi Peter ve Paul ve Selanik’in Demetrius Kilisesi gibi üç ihtişamlı kutsal alana ev sahipliği yapan önemli bir Bulgar şehridir. Bu binalarda ilginç bir gerçek var. Mimarları Nikolai Finchev, kendi kendine öğrenen bir ustaydı ancak eserlerinde zamanının birçok ünlü mimarını alt etmeyi başardı. Burgos’ta bulunan Deniz Parkı da eğlencenin yanı sıra şehirde güzel anıt ve heykellerin de bulunduğu görülmeye değer.

Tarih ve Eğlence

  Bulgaristan’a modern Bulgaristan toprakları ile ilgili ilk yazılı referanslar 618’e dayanıyor. O zamanlar, Bulgar Krallığıydı. 11. yüzyılın başlarında, 1185’e kadar Bizans İmparatorluğu tarafından toprakları yönetmiştir. Bizans’tan bağımsız hale geldikten sonra, ülke 200 yıldan beri bağımsızlığını korumayı başarmıştı. 14. yüzyılın sonu, Bulgar Krallığı ile Osmanlı İmparatorluğu arasındaki kanlı savaşlarla karakterize edildi.
„Sunny Beach“ на север 1396’da, Bulgary Osmanlı birliklerinden önce düştü. Osmanlı Bulgarı dönemi en uzun ve 1878 yılında sona erdi. Bulgary, 1908’de sadece Osmanlı İmparatorluğu’ndan resmen bağımsızlaştı. 1946’da İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra cumhuriyetin statüsü kazandı.
  Bulgar mutfağı geniş bir yelpazede ürün yelpazesi kullanarak çok çeşitli yemek tarifleri sunmaktadır. Mutfağın temeli, yerel çiftliklerde ve tarlalarda bol …
Devamını oku
Turistlerin ana değerlerinden bazıları Bulgary’deki sahil beldeleridir. İyi gelişmiş altyapı ve uygun fiyatlarla karakterize edilirler. En gürültülü ve en canlı plajlar Golden Sands ve Sunny Beach’dir. Gençler çoğunlukla burada rahatlar. Yerel tatiller, uzun süredir su sporları yapmaktan hoşlanan ve tüm gün ve gece boyu eğlenmeyi sevenlere uyacaktır. Sakin rekreasyon hayranları ve çocuklu gezginler sık ​​sık Sozopol ve Tsarevo’yu ziyaret ederler. Tatil köyleri sakin ve dinlendirici bir atmosfer ile ayırt edilir.
Bulgaristan topraklarında, yeni başlayanlar ve çocukları olan yolcuları hedefleyen birkaç mükemmel kayak merkezi bulunmaktadır. En büyük kış tesisi Borovets. Kayak rotalarının toplam uzunluğu yaklaşık 40 km’dir. Tesisin çevresinde, çam rezervleri ve göller gibi birçok eşsiz doğa cazibe merkezi bulunmaktadır. Yaz aylarında Borovets’i ziyaret etmek çok ilginç olacak.
  Bulgaristan, yerli halkın samimi ve misafirperverliği nedeniyle çok popüler bir turistik yer. Misafirperver Bulgarlar, ülkenin ziyaretçilerini özel bir dikkatle …
Devamını oku
Yıl boyunca, Bulgary’de pek çok ilginç bayram kutlanmaktadır. Mesela, 25 Mayıs’ta düzenlenen Gül Festivali. Yerel halk için, esansiyel yağ güllerinin yetiştirilmesi, ana ulusal “zanaat” lardan biridir. Gül yağı, kozmetik ve parfüm üretiminde aktif olarak kullanılmaktadır. Bu güzel milli tatil her zaman festival alayı, tiyatro ve halk grupları performansları ve konserleri içerir. Bu geleneksel tatilin en önemli noktası güzellik yarışmasının finalidir. Kazanan, Gül Kraliçesi’nin bir unvanını kazanır.
Bulgaristan rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Bulgaristan’ın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm parkların haritası
Bulgaristan şehir parkları ve milli parklar
♥   Nature Park 'Bulgarka' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Centralen Balkan' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Nature Park 'Persina' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Pirin' . Haritada   Fotoğraflar
♥   World Heritage Site 'Pirin National Park' . Haritada   Fotoğraflar

İnceleme Serimizden Bulgaristan’ın Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Devetashka Mağarası

Serimizden “Dünyadaki Fantastik ve Renkli Mağaralar”
  Bulgaristan'da, olağanüstü bir doğal cazibe, Osam Nehri üzerinde bulunan Devetaşka Mağarası'dır. 1921'de bir grup araştırmacı tarafından keşfedildi ve ülkedeki en büyük mağara. Yeraltı pasajlarının uzunluğu 1500 metredir. Mağaranın ana özelliği, tavanlarında geniş açıklıklar olması, bazı alanlarının gündüzleri mükemmel bir şekilde aydınlatılabilmesidir. Mağaranın bazı bölümlerinde hızlı akarsular akar ve doğal kemerler yoğun bitki örtüsü ile kaplıdır. Mağarayı keşfederken, ondan fazla güzel göl ve birçok olağandışı oluşum keşfedildi.

Renkli mağaranın önemli bir arkeolojik alan olduğu düşünülmelidir. Hala Paleolitik Çağ'da, mağarada bulunan, silikondan yapılmış aletlerin yanı sıra taş ve kemikten yapılmış ürünlerle kanıtlandığı üzere insanlar için bir sığınak … Tümünü Oku

Kafatası Rodop

Serimizden “Dünya Dışından Gelen En İlginç Eserler”
  2001 yılında bilinmeyen varlık kafatası Ostrhodopenes'de keşfedildi. Bu eserin keşfi hikayesi, mistik efsanelerle iç içe geçmiş. Kafatası Plovdiv'in yaşadığı Roman Gentschev tarafından bulundu. Gerçekçi rüyalar, 38 yaşındaki bir adamı eser arayışına girmeye zorladı. Rüyalarda, Roma sıradışı gümüş kıyafetlerinde bulmanın yerini tam olarak gösteren beş adam gördü.

Kafatası ararken, yerli halk karısı ve yoldaşla birlikte gitti. Şaşırtıcı bir şekilde küçük kafatasının keşfedildiği yere sahiptirler. Ağırlığı 250 gramı geçmemektedir. Numunenin beyin kasesi büyük ölçüde büyütülür ve ağız boşluğu yoktur. Kafatasında değil, 800 gramın üzerinde olan elipsoidal metalin parçası olan orijinal bir nesne bulunamadı.

Bulunan eserlerin araştırmaları bilinmeyen nedenlerle 2002 yılı … Tümünü Oku

Filibe

Serimizden “Gezegendeki En Yaşlı Şehirler”
  Plovdiv, Bulgaristan'ın en eski şehridir ve dünyadaki en eski şehirlerden biridir ve kültürel ve tarihi cazibesiyle çekmeyi asla bırakmaz. Bilim adamlarına göre M.Ö. 4000 yılında kurulmuştur, bu nedenle şehir 6.000 yaşın üzerindedir. Şu anda, şehir yaklaşık 400.000 kişiye ev sahipliği yapıyor; Başkentten sonra ülkenin en büyük ikinci yerleşim bölgesi.

Plovdiv'de temsil edilen kültürel ve tarihi objelerin küresel önemi vardır. Şehrin dünya kültür mirasının 200'den fazla objesi var. Zengin tarihsel miras, Plovdiv'in büyük bir ekonomik, ticaret ve kültür merkezi olarak gelişmesini engellemedi. Uzun yıllar boyunca, büyük uluslararası olaylar için bir mekan kalmıştır; ilkbaharda ve sonbaharda her zaman ilginç sergiler var.

Plovdiv'in ana tarihsel sembolü eski tiyatrodur. Tamamen yenilenmiştir ve şimdi … Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler Bulgaristan
Ülke haritaları Bulgaristan haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Bulgaristan şehir haritası
Bölgelerin haritası Bulgaristan’da bölgelerin haritası
Tüm ilgi çekici yerlerin haritası Bulgaristan gezi haritası

Dünyanın En Büyük Gözlem Çarkı Dubai'de Açılıyor

Dubai, dünya çapında çığır açan görülecek yerler listesiyle tanınır, ancak işte bu harika yere bir gezi rezervasyonu yapmak için başka bir neden. Dünyanın en büyük ve en uzun gözlem çarkı olan Ain Dubai, 21 Ekim 2021'de çalışmaya başlayacak. Yerel hava koşulları ve basitleştirilmiş giriş koşulları göz önüne alındığında, ilk görenlerden biri olmak istiyorsanız Dubai'de otel rezervasyonu yaptırmanın tam zamanı. kozmopolit şehrin muhteşem silüeti tamamen yeni bir açıdan. Oku bunu

18.09.2021

Bulgaristan’ın Popüler Şehirlerinde Geziler

Bansko
Yerel gastronomi gelenekleri ile tanışma, herhangi bir tatilin önemli bir parçasıdır. Doyurucu et yemekleri, geleneksel Bansko mutfağı için tipiktir. Et genellikle kavrulur veya buğulanır. Birçok restoran ve market de yakınlarda üretilen lezzetli ev yapımı sosisleri sunmaktadır. Geleneksel tavernalar da tesiste çok sıradan. Kural olarak, yerliler tarafından çalıştırılır. Bu yemek mekanları genellikle eski aile tariflerine uygun olarak pişirilmiş yemekler sunmaktadır. Uygun fiyatlar yerel tavernaların bir başka … Devamını Oku
Golden Sands
Çare, çocuklu gezginler için ziyaret etmek ilginç olacak mükemmel bir yunus akvaryumuna sahiptir. Her gün eğitimli yunuslarla gösteriler düzenlenmektedir ve ek bir ücret karşılığında ziyaretçiler bir havuzda yunuslarla yüzebilir. Geri kalanına güzel bir ek bu muhteşem deniz hayvanları ile unutulmaz bir fotoğraf oturumu olacak. Turistler arasında yürüyüş yapmak için popüler bir yer, birçok ilgi çekici yeri bulabileceğiniz “sahil parkı”. İşte Eyfel Kulesi'nin tam bir kopyası - yüksekliği 30 metreden … Devamını Oku
Varna
Varna'nın yakın çevresinde ilginç bir doğal cazibe, Taş ormanı. Başlık ile tahmin edebileceğiniz gibi, bu alanın ana özelliği taş sütunların çeşitliliğidir. Bu muhteşem taş manzaraya baktığımızda, sadece doğal güçlerin eylemlerinden oluştuğunu hayal etmek zor. Araştırmacıların taşların ortaya çıkışının nedenini saptamakta başarısız oldukları dikkati çekmektedir. Bazı bilim adamları, bunların fosilleşmiş eski ağaç gövdelerinin olduğuna inanırken, diğerleri, yaşları 50 milyon yıldan … Devamını Oku
Filibe
Nesebar
Eski Şehir'de, şehrin keşfi sırasında arkeologlar tarafından keşfedilen paha biçilmez buluntuların bulunduğu Arkeoloji Müzesi'ni ziyaret edebilirsiniz. 1994 yılında açılan müze, dört katta sunulan kapsamlı bir sergiye sahiptir. Antika takı ve madeni para koleksiyonları özellikle ilgi çekicidir. Müze ayrıca antika mutfak eşyaları, eski heykeller ve gemi ekipmanı sunabilir. Bugün, Nessebar'ın eski kiliselerinin çoğu UNESCO Dünya Mirası listesinde yer almaktadır. Duvarlarında eşsiz antika dekorasyon … Devamını Oku
Burgaz
Burada bulunan eserlerin önemli bir kısmı Arkeoloji Müzesi'nde görülebilir. Ayrıca Burgaz'da olağanüstü bir dönüm noktasıdır. Müze yüzlerce yıl önce kadın spor salonu tarafından işgal edilen güzel bir binada yer almaktadır. Duvarları içinde yüzlerce eşsiz sergi var. Bazıları 2,5 bin yıldan fazladır. İlginç dini yerler arasında Aziz Kiril ve Metodi Katedrali vardır. Yüzlerce yıl önce tanınmış mimar Ricardo Toscani tarafından inşa edilen şehrin en büyük kilisesidir. Kilise, her şeyden önce, … Devamını Oku

Bulgaristan’ın Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018