OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Singapur

Singapur için Seyahat İpuçları - Neleri Önceden Hazırlamalı, Oradayken Nelere Uymalı

Far Far Away At Universal Studio Singapore   1. Singapur’a bir gezi planlamak, turistler her zamanki sakızdan vazgeçmeye hazır olmalıdır. Sakızın ülkeye alınması yasaktır.
2. Bir erotik doğanın basılı materyallerinin Singapur’a getirilmesine izin verilmez. ’Playboy’ ve ’Stern’ gibi dergiler yasaklandı.
3. Metroda ya da diğer toplu taşıma araçlarında yiyecek ya da içecek yiyemezsiniz; Kültür kurumlarını ziyaret ederken yolda atıştırmalıkların olması arzu edilmez - bu kuralın ihlali büyük bir para cezasına neden olur.
4. Hükümet, sokakların temizliğini kesinlikle izler. İstenmeyen bölgelere çöp atmak veya çöp atmak para cezası ile cezalandırılır.
5. Restoranlarda, sigara içenler için özel bir zaman vardır.
6. Garsonlar için ikramiye miktarı yemeklerin maliyetine dahil olduğu için, Singapur’da devir kabul edilmemektedir. Bazı ipuçları verme girişimi suç olarak kabul edilebilir.
7. Singapur’da musluk suyunu içmek kesinlikle güvenlidir. Hükümet, ülkedeki şişelenmiş suyu içerken sağlık hizmetlerine oldukça fazla talepte bulunuyor. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
8. Bir plaj seçerken aşağıdaki özellikler göz önünde bulundurulur: Palawan Beach aile tatilleri için daha uygundur, Siloso Beach heyecan arayanlar için her türlü eğlenceyi barındırır (sörf, kano, gece partileri), Tanjong plaj bölgesi çiftler için romantizm.
9. Havalimanının alışveriş merkezlerinde sim kart, ev aletleri, hediyelik eşyalar satın almayın. Şehirde, bu malların fiyatları neredeyse yarı yarıya daha düşük.
10. Mümkün olduğunca çok nakit hazırlayın. Ülkenin tüm teknolojik gelişmeleri göz önüne alındığında, tüm hizmetlere bir kart ile ödeme yapılamaz. Böylece, bir metro jetonunun satın alınması genellikle nakit ödeme gerektirir.
11. Telefon kutusundan uluslararası aramalar yapmak daha iyidir - daha ucuzdur.
  Turistlerin çoğunluğu için, küçük adanın ilk izlenimi büyük ölçüde yerel halkın yabancılar için dostane tutumuna dayanmaktadır. Singapurlular, herkese ve …
Devamını oku
12. Ülkede transit vize var. Uçağın bir ulaşım aracı olarak kullanılması şartıyla, turistlerin Singapur’da transit yolcular olarak 96 saat kalmasına izin verilir. Sizinle nihai varış noktanıza uçak bileti var - bu, bir turistin ülkede kalma niyetinde olmadığını garanti eder.
13. Taksi servislerini kullanarak yolcuların arka koltuklarını almaları gerekmektedir. Nakit olarak veya bir kartla ödeme yapabilirsiniz.
14. Pedicab hizmetleri ülkenin orta kesiminde yaygındır. Bu turistler ve geziler için bir ulaşımdır, dolayısıyla uzun yolculuklar için kullanılması önerilmez.
15. Sokakta, yoldan geçenlere dokunmaktan kaçınmak daha iyidir - taciz olarak kabul edilir ve ağır para cezaları gerektirir. Herhangi bir sorunuz varsa lütfen bir polis memuruna danışın, Singapur’da oldukça fazla var.
16. Herhangi bir narkotik maddenin taşınması, birçok ülkede izinli olsa bile, temyiz hakkı olmaksızın ölüm cezası ile cezalandırılır.
Singapur rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Singapur’ın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Singapur’ın Renkli ve Benzersiz Yerleri

Helix Köprüsü

Serimizden “Dünyadaki En Sıradışı ve İlginç Köprüler”
  Singapur'un tek köprüleri arasında, 2010 yılında açılan sarmal köprüden bahsetmek zorundasınız. Kapalı yaya köprüsü alışılmadık tasarımı ile karakterizedir. Dışarıdan DNA sarmal bir yapıya benziyor. Akşamları, LED ışıkları açıldığında, köprü inanılmaz görünüyor.

Stahl köprü inşası için ana yapı taşı olarak hizmet etti. Canlı Singapur'un merkezinde bulunan Helix, iki büyük ilçeyi birleştiriyor: Marina Center ve Marina Körfezi. Helix Köprüsü, açılışından birkaç hafta sonra 2010 yılında Dünya Mimarlık Festivali Ödülleri'nde 'Dünyanın En İyi Ulaşım Bina' ödülüne layık görüldü. Köprünün boyutu oldukça etkileyicidir. Uzunluğu 280 metredir. Turistler ve şehir sakinleri için köprü üzerinde dört büyük görüntüleme platformu kuruldu ve muhteşem panoramik Singapur'un en … Tümünü Oku

Henderson Waves

Serimizden “Dünyadaki En Sıradışı ve İlginç Köprüler”
  Singapur'da birçok garip köprü bulunabilir. Onlardan birisi sembolik adı 'Wave Herderson' olup Henderson Yolu yolunun bir parçasıdır. 274 metre uzunluğundaki yaya köprüsü, Telok Blanga Tepesi Parkı ve Faber Parkı Dağı gibi iki benzersiz parkı birbirine bağlar. Yapısal bir bakış açısından, Henderson Bridge'in belirgin özellikleri yoktur. Benzersiz tasarımı ile dünya çapında biliniyor.

En önemli dekoratif unsur, köprü üzerinde yedi rahat niş oluşturan dalgalı metal yapıdır. Mükemmel rekreasyon alanları, tezgahlar ve küçük tablolarla donatılmıştır. Nehrin tadını çıkarmak için daha iyi bir yer veya fotoğraf çekimi bu bölgede pek bulunmamaktadır. Içinde, dekoratif tasarım güzel bir ahşap tasarıma sahip ve etkileyici aydınlatma sistemi ile dışarıdan süslenmiştir. Açılıştan bu yana köprü … Tümünü Oku

Marina Bay Stadyumu

Serimizden “En Etkileyici Tasarıma Sahip 14 Spor Stadyumu”
  Singapur'un yüzen yat limanında yer alan 'Marina Körfezi Stadyumu' muhtemelen dünyadaki türünün en özgün binalardan biridir. 1995 yılında Singapur futbol takımı için özel olarak inşa edilmiştir. On yıldan fazla bir süredir Marina Bay dünyanın tek yüzme stadyumudur. Stadyumun 30.000 kişiyi ağırlayacak tek tribünü anakarada bulunuyor ve oyun alanı tamamen suyun üzerindedir. Özellikle, benzersiz stadyum için, uzunluğu 120 metre, genişliği - 83 metre olan çelik platform, Golf Marina Körfezi'nde inşa edildi.

Bu platform inanılmaz derecede güvenlidir ve 9000 kişinin ağırlığına karşılık gelen 1000 tonu aşabilir. 2007 yılından bu yana sadece spor etkinlikleri değil aynı zamanda konserlerin yanı sıra orijinal kayan stadyum üzerindeki farklı sergiler ve ulusal bayramlar da yapılmaktadır. Singapur stadyumunun … Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler Singapur
Ülke haritaları Singapur haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Tüm ilgi çekici yerlerin haritası Singapur gezi haritası

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

28.01.2023

Singapur Gezisi Fotoğraf Galerisi

Singapur’ın Popüler Şehirleri için Tavsiyeler

Singapur Şehri
  1. Singapur'un oldukça sakin ve güvenli bir kent olmasına rağmen, yolcularımız temel güvenlik kurallarını unutmamalıdır. Akşamları uzak ilçelere gitmek ve değerli eşyalarla ve büyük paralarla yürüyüş yapmak önerilmez. 2. Şehrin sokaklarındaki emri takip etmeniz gerekecek - belirlenmemiş alanlarda çöp, duman ve yemek yemeyin. Bu kuralın çiğnenmesi sizi çok masraflı para cezalarına götürebilir. 3. Şehrin çevresindeki yolculuklarınız sırasında polise size yardım etmesini istemekten çekinmeyin … Devamını Oku

Singapur’ın Popüler Bölgeleri için Seyahat Hazırlığı

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018