OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Singapur

Singapur için Seyahat İpuçları - Guinness Rekorlar Kitabı'na Layık, Benzersiz Manzaralar

Singapore Flyer

Serimizden “Dünyanın En Heyecan Verici Hız Trenleri”
  Dünyanın en korkunç gezintileri arasında yalnızca yüksekliği açısından modern gökdelenlerle karşılaştırılabilen roller coaster'lar ve atlıkarınlıklar, aynı zamanda dünyadaki en büyük Dönme dolap olan Singapore Flyer var. Yükseklere çıkmak, en cesur insanlar arasında bile baş dönmesine neden olabilir. Aşırı aktivitelerin hayranları, Singapur'un panoramik manzarasının keyfini çıkarmak için eşsiz bir fırsat bulacaktır. Dönme dolapın ilk lansmanının 11 Şubat 2008'de gerçekleşmesine rağmen, resmi açılış 1 Martta biraz ilerledi. Devasa Dönme dolapın çapı 150 metredir ve toplam yükseklik 165 metredir.
Burada, 28 adet şeffaf kabin, yolcuları barındıracak şekilde düzenlenmiştir; Her biri en fazla 28 kişi alabilir. Tüm kabinler, mümkün olduğu kadar rahat hissetmek için modern klima sistemleri ile donatılmıştır. Dev Dönme dolap, ziyaretçilerin harika bir yükseklikte sürüş keyfini çıkarabileceği 30 dakika içinde tam dönüş yapar. Kabin en üst seviyeye ulaştığında, yolcular sadece Singapur'u değil aynı zamanda Endonezya ve Malezya'nın yakın adalarının panoramik manzaralarının tadını çıkarabilirler. Singapore Flyer, ziyaretçilerine Singapur Sling adında şık özel kokteyl ile akşam yemeği servis edilen en seçici gezginler için birkaç VIP-kabin bulunduruyor. En tecrübeli gezginler, şehrin inanılmaz derecede güzel ışıklarla aydınlattığı akşam cazibe yerlerini ziyaret etmenizi önerirler. ... Eksiksiz Manzara Derlemesi

Swissotel The Stamford

Serimizden “Dünyanın En Uzun Otelleri”
  Dünyanın en ünlü ve en ünlü otellerinden biri Singapur'da. Swissotel The Stamford, 226 metre yüksekliğe sahiptir. Otelde 1 200'den fazla oda yanı sıra 16 güzel restoran ve bar bulunmaktadır. Ayrıca, Swissotel The Stamford, Asya'nın en büyük spa merkezlerinden birine ev sahipliği yapmaktadır. Konuklar, orijinal gevşeme yerlerinin geniş bir seçimine sahip olmuşlardır.
71. kattaki gökdelenin dairesel panoraması ile popüler bir Equinox restoranı var. Ziyaretçi, Asya ve Batı mutfağının en popüler yemeklerini test edebilecek. Otel konuklarının ulaşabileceği barlar arasında özellikle Şehir Alanından bahsetmek gerekir. Şehrin panoraması ile sevilen ziyaretçiler, dünyanın farklı yerlerinden getirilen alkol çeşitleri ve elit purolar tadabilirler.
Şenlikle düzenlenen ziyafet ya da evlilik töreni düzenlemek için Singapur otelini seçen turistler ya hayal kırıklığına uğramayacak. Otelin açık teraslarından biri sadece bu tür olaylar içindir. Otelin spa merkezi, konforlu mobilyalarla donatılmış lüks dinlenme alanları ile birlikte iki açık manzara havuzu sağladığı için, hoş geldiniz severler hoş bir sürpriz beklemektedir. ... Eksiksiz Manzara Derlemesi

Fountain of Wealth

Serimizden “Dünyadaki En Muhteşem Çeşmeler”
  Harika manzaralar Singapur'da. Suntek Şehri bölgesinde dünyaca ünlü zenginlik çeşmesi var. Her gün, sembolik ayini gerçekleştirmek için çeşmeye yüzlerce insan gelir. Çeşmenin orta kısmında dolaşıyorlar, ellerini suya alıyorlar ve özlem arzusu düşünüyorlardı. Dünyanın dört bir yanındaki binlerce insan, bu ritüelden sonra hayallerini gerçekleştirdiğini iddia ediyor.
Elbette, bu sembolik olaydan sonra, biri sıçrıyor. Bununla birlikte, deneyimli turistler çeşmenin çeşmelerinin günde birkaç kez kapatıldığını biliyor, bu da çeşmenin merkezine ücretsiz ve 'kuru' erişim imkânı tanıyor. Çeşme, Suntec Şehir ticaret merkezinin bir parçasıdır ve özellikle zenginliği sağlamak ve merkezin gelişmesi için 1995 yılında kurulmuştur.
Ticaret merkezi, çeşmenin olağandışı biçimine neden olan Feng Shui kurallarına göre inşa edildi. Feng Shui'nin kanunlarına göre, iç su hareketi zenginleştirme sürecini simgeliyor. Çin, suyun refah ve refahın ana sembollerinden biri olduğunu düşünüyor. Her akşam görkemli ışık ve müzik gösterileri ticaret merkezinde gerçekleşir. Bir saat boyunca güzel müziği duyabiliyor ve çeşmenin ışınları lazer ışınlarıyla aydınlatılıyor. Açılıştan sonra zenginliğin çeşmesi, dünyanın en büyük çeşmesi olan Guinness Rekorlar Kitabı'nda listelendi. ... Eksiksiz Manzara Derlemesi

Esplanade Tiyatrosu

Serimizden “Gezegenin En İlginç 16 Binası”
  Singapur'da benzersiz bir mimari cazibe vardır - Marina-Körfezi kıyısında bulunan güzel Esplanade Tiyatrosu. Tiyatro, aynı adlı ilçenin yanında ve onuruna verilen eski parkın yanında bulunuyor. Modern binanın ana özelliği şafakta inanılmaz güzel artilluminasyonla aydınlatılan dikenleri olan iki büyük cam kubbedir.
Binayı kuşbakışı görünüme bakarsak, aynı zamanda küçük dikenlerle kaplı egzotik meyve olan Durian'ı hatırlatıyor. Ancak projenin organizatörleri, diğer dernekleri vardı, tiyatro binasını büyük iki kabuklu kabuğa benzemek istediler. Büyük kubbeler camdan yapılmıştı ve tiyatronun sıcak havadan korunması için özel güneş çatıları kubbelere kondu ve hepsi durian'ın diken diken diken diken diken dikenlerini hatırlıyordu.
Büyük binada, tiyatronun yanı sıra 2000 kişilik mükemmel bir konser salonu düzenlendi. Orijinal binada ayrıca büyük ticari kompleks ve birkaç popüler restoran bulunmaktadır. Bina 2002 yılında inşa edilmiş ve bugün Singapur'daki en çarpıcı mimari mekanlardan biridir. Eşsiz kültür merkezi kesinlikle tüm turistler için görülmeye değer. Burada çeşitli kültürel etkinlikler her gün gerçekleşir. İyi havalarda tiyatro gösterileri açık havada yapılır. ... Eksiksiz Manzara Derlemesi

Marina Bay Stadyumu

Serimizden “En Etkileyici Tasarıma Sahip 14 Spor Stadyumu”
  Singapur'un yüzen yat limanında yer alan 'Marina Körfezi Stadyumu' muhtemelen dünyadaki türünün en özgün binalardan biridir. 1995 yılında Singapur futbol takımı için özel olarak inşa edilmiştir. On yıldan fazla bir süredir Marina Bay dünyanın tek yüzme stadyumudur. Stadyumun 30.000 kişiyi ağırlayacak tek tribünü anakarada bulunuyor ve oyun alanı tamamen suyun üzerindedir. Özellikle, benzersiz stadyum için, uzunluğu 120 metre, genişliği - 83 metre olan çelik platform, Golf Marina Körfezi'nde inşa edildi.
Bu platform inanılmaz derecede güvenlidir ve 9000 kişinin ağırlığına karşılık gelen 1000 tonu aşabilir. 2007 yılından bu yana sadece spor etkinlikleri değil aynı zamanda konserlerin yanı sıra orijinal kayan stadyum üzerindeki farklı sergiler ve ulusal bayramlar da yapılmaktadır. Singapur stadyumunun hala ilginç bir sırrı var. Anakaranın kenarındaki platformu ile platformu arasında Formula 1 pisti uzanıyor. Sadece sporcular değil, aynı zamanda tanınmış pek çok atlet, dünyanın tek yüzme stadyumunu kendi gözleriyle görmeyi hayal ediyorlar. ... Eksiksiz Manzara Derlemesi

Henderson Waves

Serimizden “Dünyadaki En Sıradışı ve İlginç Köprüler”
  Singapur'da birçok garip köprü bulunabilir. Onlardan birisi sembolik adı 'Wave Herderson' olup Henderson Yolu yolunun bir parçasıdır. 274 metre uzunluğundaki yaya köprüsü, Telok Blanga Tepesi Parkı ve Faber Parkı Dağı gibi iki benzersiz parkı birbirine bağlar. Yapısal bir bakış açısından, Henderson Bridge'in belirgin özellikleri yoktur. Benzersiz tasarımı ile dünya çapında biliniyor.
En önemli dekoratif unsur, köprü üzerinde yedi rahat niş oluşturan dalgalı metal yapıdır. Mükemmel rekreasyon alanları, tezgahlar ve küçük tablolarla donatılmıştır. Nehrin tadını çıkarmak için daha iyi bir yer veya fotoğraf çekimi bu bölgede pek bulunmamaktadır. Içinde, dekoratif tasarım güzel bir ahşap tasarıma sahip ve etkileyici aydınlatma sistemi ile dışarıdan süslenmiştir. Açılıştan bu yana köprü çiftler arasında hemen popülerdi. Yeni evliler, düğün albümleri için güzel fotoğrafları hazırlamak için buraya geliyorlar.
Köprü, 2008'de açıldı ve Londra mimarlık firması IJP'nin ve Singapur ofis RSP Mimarlar Planlayıcılarının ortak bir projesinin yanı sıra Ingenieros PTE Ltd şirketinin mühendisleri idi. Köprü, iki muhteşem güzel parkı birbirine bağlar ve orijinal tasarımı sayesinde çevredeki manzara için mükemmel bir örnektir. 'Dalga Herderson', Singapur'daki en yüksek köprüdür. Betonarme desteklerinin betonarme yüksekliği 36 metredir. Köprü ziyaretçileri, motorlu scooter, bisiklet ve hatta köprü üzerindeki scooterler ile girişin yasak olduğunu göz önünde bulundurmalıdır. ... Eksiksiz Manzara Derlemesi

Helix Köprüsü

Serimizden “Dünyadaki En Sıradışı ve İlginç Köprüler”
  Singapur'un tek köprüleri arasında, 2010 yılında açılan sarmal köprüden bahsetmek zorundasınız. Kapalı yaya köprüsü alışılmadık tasarımı ile karakterizedir. Dışarıdan DNA sarmal bir yapıya benziyor. Akşamları, LED ışıkları açıldığında, köprü inanılmaz görünüyor.
Stahl köprü inşası için ana yapı taşı olarak hizmet etti. Canlı Singapur'un merkezinde bulunan Helix, iki büyük ilçeyi birleştiriyor: Marina Center ve Marina Körfezi. Helix Köprüsü, açılışından birkaç hafta sonra 2010 yılında Dünya Mimarlık Festivali Ödülleri'nde 'Dünyanın En İyi Ulaşım Bina' ödülüne layık görüldü. Köprünün boyutu oldukça etkileyicidir. Uzunluğu 280 metredir. Turistler ve şehir sakinleri için köprü üzerinde dört büyük görüntüleme platformu kuruldu ve muhteşem panoramik Singapur'un en güzel semtlerine taşındı.
Eşsiz köprü, mimarlık şirketleri Mimarlık 61, Arup ve Cox Grubu'nda çalışan dünyanın en iyi mimarlarının işbirliğinin bir sonucudur. Köprü yazarları, formlarının tesadüfen seçilmediğini söylüyorlar. Sarmal köprü, barış ve yaşamı sembolize eder. Sıradışı köprü inşası, Feng Shui Uzmanları tarafından bile onaylandı, görüşleri Singapur'un mimari ve inşaat alanlarında çok önemlidir. ... Eksiksiz Manzara Derlemesi

Singapur Hayvanat Bahçesi'ndeki tuvalet

Serimizden “Aşırıya Kaçan Umumi Tuvaletler”
  Hayvanat Bahçesi 'Singapur'da sadece ender hayvanları ve kuşları değil tematik tarzda tasarlanmış çok ilginç bir kamu tuvaletini de görebilirsiniz. Tuvalet yapısı çok sıra dışıdır - yarı açıktır ve yeşil dikimlerin yemyeşil fırçalarıyla çevrilidir. Hayvanat bahçesinin konukları için tuvalet ücretsizdir ve oldukça görülmeye değer.
Kabinler ve tuvalet salonu bulunan oda, büyük akvaryum tarafından paylaşılıyor. Ve duvarlardan birinin yerine, orkide ve cypergrass'ın yemyeşil yıkımını ve aralarında akan ince çayı görebilirsiniz. Özellikle ilginç olan, büyük afişlerin hayvanlarla asılacağı kabinlerin eşsiz tematik tasarımı. Fotoğrafçılar, hayvanları keskin bir saatte almışlar - eğer acil durumları kendi yollarına getirirlerse.
Her postere, ilgili bilgi notu eşlik eder. Dünyadaki tüm hayvanlar 'tuhaf bir şekilde' yaparlar. Tuvalette, ziyaretçiler için ondan fazla kabin bulunmaktadır. Her kabin benzersiz şekilde dekore edilmiştir. Hayvanat bahçesi topraklarındaki tuvaletin dünyada genellikle çevre dostu olduğunu söylemelisiniz. Bu önemli özellik için birkaç kez çeşitli ödüllerle ödüllendirildi ve Singapur'un en dikkat çekici ve olağan dışı ilgi çekici yerlerinden biri olarak değerlendirildi. ... Eksiksiz Manzara Derlemesi

Singapore Flyer

Serimizden “Dünyadaki En Egzotik Restoranlar”
  Singapur'da bulunan yeryüzündeki en büyük dönme dolap olan Singapore Flyer, aynı zamanda en yüksek restoranlardan birinin yerini de görüyor. Aynı adı taşıyan restoran tabloları, Riesenrad'ın kapalı cam bölmelerinde bulunur. Singapur'da romantik bir akşam yemeği için daha iyi bir restoran bulmak zor. Dönme dolap kabinleri tarafından ulaşılan maksimum yükseklik 165 metredir. En üst noktadan, muhteşem panoramik adaya açılır ve net havalarda Dönme dolaptan Malezya ve Endonezya adalarını görebilirsiniz.
Dönme dolapın her biri 28 kişiye kadar kapasiteli 28 kabin vardır. Büyük kamaralar, düğün törenlerini gerçekleştiren yeni evliler arasında uzun zamandır popüler olmuş ve ayrıca ziyafetler için bir mekan olarak kullanılmaktadır. Singapore Flyer Restaurant, Singapur'daki en görkemli ve şık bir yer. Bu lüks tesis, Hofmann hizmetlerini tüm ziyaretçilere sunmaktadır. ... Eksiksiz Manzara Derlemesi

Taman Burung Jurong Parkı

Serimizden “En İyi 16 Sıradışı ve Özgün Park ve Bahçeler”
  Singapur'da, gezginler muhteşem Jurong Bird Park'ı ziyaret edebilirler. Ana özelliği, tüylü yaşayanların zengin bir koleksiyonudur. Burada, kuşları yalnızca Güney-Doğu Asya için değil, aynı zamanda Avrupa ve Afrika ülkeleri ve Birleşik Devletler için de tipik olarak görebilirsiniz. Jurong Park, tüm kuşların özgürce yaşadığı duygusu nedeniyle benzersizdir. Gerçekten de, parkın açık hava kafesleri yok, ancak her kuş türü için doğal alanlar var. Bölgeler ustalıkla orada tekrar oluşturulur.
Flamingolar büyük bir suni gölette yaşıyorlar. Penguenler parkın özel bir izolasyonlu kısmına sahiptir ve özel bir klima sistemi ile donatılmıştır. Ziyaretçiler için en ilginç ve popüler yerlerden biri, yüzlerce kuş türünden oluşan papağanlara sahip bir kuşhane. Yapay bir şelale bulunan büyük pavyonun dünyadaki farklı bölgelerinden 1500'den fazla kuşa ev sahipliği yaptığı etkileyici değildir.
Jurong Bird Park alanı 20 hektardan daha fazladır. Sonuçta, kendi topraklarında 380 farklı türe ait yaklaşık 5.000 kuşun yaşadığı görülüyor. Parkın açılışı Ocak 1971'de gerçekleşti. Oluşum hakkında 3.5 milyon dolar harcanmıştı. Konuklar, bölgenin etrafında dolaşabilir veya parkurun etrafında giden rota bulunan rahat klimalı tramvayları seyredebilirler. Burada ziyaretçiler, kuşları gerçek zamanlı olarak gözlemleme, yani onları yüzme, yuvalarını oluşturma ve yavruları büyütme fırsatına sahipler. Parkta yapamayacağın tek şey kuşları beslemektir. ... Eksiksiz Manzara Derlemesi
Singapur rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Singapur’ın Tüm Eşsiz Kent Simgeleri Haritada

Singapur’ın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Ülke haritaları Singapur haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Tüm ilgi çekici yerlerin haritası Singapur gezi haritası

Aşıları Tamamlanmış Turistler Artık Katar'a Girebilecek

Yeni giriş politikası hava, kara ve deniz yoluyla gelen yolcular için geçerlidir. Halk Sağlığı Bakanlığı ayrıca Katar vatandaşlarını, sakinlerini ve misafirlerini korumaya yönelik bir ihtiyati tedbirler listesi yayınladı. Herkesin güvende ve sağlıklı kalmasını sağlamak önemlidir ve seyahat etme yeteneği virüsün yayılmasına neden olmaz. Oku bunu

29.07.2021

Singapur’ın Kent Simgeleri Fotoğraf Galerisi

Singapur Bölgeleri için Gezi İpuçları

Singapur Şehri
En büyük kulüp ve diskotek seçimi, kesinlikle akşam eğlencelerinin adanlarını memnun edecektir. Eğlence mekânlarının en büyük kısmı Mohamed Sultan Road Caddesi üzerindedir. Kulübün Sonraki Sayfası'nın açılışı 1992'de gerçekleştirildi. O zamandan beri kulüp, hem şehir sakinleri hem de turistler arasında en sevilen gece yerlerinden biri haline geldi. Club Room, geleneksel oryantal bir tarzda dekore edilmiştir. Çin feneri ve diğer ulusal dekor öğeleri ile … Devamını Oku
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018