OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Singapur

Singapur’da kültürel gezi. Neleri ziyaret etmeli - müzeler, tapınaklar, kaleler ve saraylar

Raffles Place by Day   Ülkenin adını veren en büyük ada olan birkaç adada yer alan Singapur, 1 km2’lik cazibe sayısı bakımından ilk on Asya ülkesinde bulunuyor. Ülkenin mücevherleri Saint Gregory Ermeni Kilisesi ve modern bir liman olarak kabul edilebilir. Singapur’un merkezi kısmı, modern binalar ile iş bölgesi tarafından işgal edilmiştir. İngiliz sömürgesi sırasında Sir Raffles tarafından inşa edilen bir sömürge çeyreği içerir. Ünlü Empress Place Binası bir sanat müzesi ve birinci sınıf bir restorana ev sahipliği yapmaktadır. Victoria tarzı anıt, Parlamento Binası, St. Joseph’s Institution ve Eski Yargıtay Binası ile birlikte sömürge döneminin özeti olarak kabul edilir.
  1. Singapur’a bir gezi planlamak, turistler her zamanki sakızdan vazgeçmeye hazır olmalıdır. Sakızın ülkeye alınması yasaktır. 2. Bir erotik doğanın …
Devamını oku
Şehir merkezi çok sayıda tapınak barındırmaktadır. Turistler, Geç Rönesans, Aziz Andrew Anglikan Katedrali ve Hıristiyan mimarisinin Ermeni geleneklerinde inşa edilen en eski dini yapı olan St. Gregory Kilisesi gibi iyi Çoban Katolik Katedrali’ni ziyaret etmek isteyeceklerdir. Modern gökdelenler, 21. yüzyıl manzaralarına bağlanabilir. Hemen hemen her binanın çatısında bir gözlem güverte var. Karanlığın başlangıcı ile gökdelenler birçok ışıkla aydınlatılıyor. Singapur’un merkezinde, ana cazibe merkezlerini vurgulayan ülkenin orta kısmına kısa bir tur ’Ördek Turları’ için rezervasyon yaptırabilirsiniz.
Ana adanın batı kesiminde Chinatown var. Burası ülkenin kalbi olarak adlandırılır. Çok sayıda Budist tapınağı, dekoratif asma köprüler ve yollar, otantik hediyelik eşyalar satın alabileceğiniz küçük dükkanların bolluğu turistleri eğlence için açmaktadır. Aynı yerde, en güzel Müslüman mabetlerden biri olan ve yaklaşık iki yüz yıllık Sri Mariamman’ın Hindu tapınağı olan Al-Abrar camisini göreceksiniz. Her adımda, küçük şirin parkları ve çiçek ve yeşilliklerle süslenmiş yerel sakinlerin evlerini görebilirsiniz. Ülke alanının yarısı milli parklar ve rezervler tarafından işgal edilmektedir. Telok Blangah Tepesi, Crawford ve Marina gibi parklar birçok eğlence merkezi ve küçük dükkanlar sunmaktadır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Singapur, bir aile tatili için ideal bir yerdir. En genç, emniyetli ve mükemmel hizmet için yüksek düzeyde konfor, ülkeyi çocuklarla seyahat etmek için çekici bir …
Devamını oku
’Tang Hanedanlığı Şehri’ tarihi parkı, eski Çin başkenti olan Chaani’nin gerçekçiliği ile turistleri şaşırtmaya hazır. Asya’nın her yerinden dekoratif bitkiler, sahildeki bir parkta camın altında toplanır. Ana yer ülkenin sembolü - Vanda ’Miss Joaquim’ orkide tarafından işgal edilmiştir. Çiçeğin görüntüsü, 2000’den önce yayınlanan bir kuruş parayı süslüyor. Ulusal Hayvanat Bahçesi ziyaretçilere hayvanların doğal yaşam alanlarına yakın koşullarla şaşırıyor. Heyecan arayanlar, rezervlerden birinin uzak köşelerine bir safariye gidebilirler. Jurong, Singapur’un tüm sanayi tesislerini yoğunlaştıran bir sanayi bölgesidir. Havanın saflığı ve sokakların güzelliği hayal gücünü dalgalandırıyor.
River Tour Burada bir kuş barınağı barındıran Haw Par Villa ile Çin Bahçesi gibi eşsiz turistik yerler bulabilirsiniz. Merlion adanın koruyucusu ve maskotunun bir heykelidir. Deniz aslanını betimleyen benzer heykeller Balık Müzesi, Asya Medeniyetleri Müzesi ve 2. Dünya Savaşı Anıtı’na giden yolda her adımda karşılanmaktadır. Küçük özel müze koleksiyonları halk sanatının ve Asya tarihinin uzmanlarını çekiyor. Turistler, Tuvaletler Müzesi, Şapeli Changi Müzesi ve Buddha Tooth Relic Tapınağı ve Müzesi de dahil olmak üzere çok sayıda müzeyi takdir edeceklerdir.
  Singapur alışveriş cenneti. Ülkenin büyük alışveriş merkezleri ve küçük dükkanlarının ana sloganı budur. Singapur’da taklit ürünler bulmak neredeyse …
Devamını oku
Plaj alanları Singapur’un bir başka cazibesi. Küçük Sentosa adasında yüzlerce eğlence merkezi, Taş Müzesi, Deniz Yaşamı Parkı, Kelebek Parkı, Terracotta Savaşçıları Parkı ve çok daha fazlasının birleştiği bir tatil kasabası bulunmaktadır. Ülkenin plajları, en yakın su ve düzenli olarak yakındaki adalardan getirilen kumun güzelliğiyle ayırt edilir. Sentosa’da, gözlem platformu ile Sky Tower’ı ziyaret edebilirsiniz. Yüksekliğinden, tüm ada devletini ve okyanusun geniş bir alanını görebilirsiniz. Adada özel araç yoktur, ancak ulaşım için otobüs ve bisiklet mevcuttur. Singapur’un kuzey doğusundaki sessizlik adası Pulau Ubin, yaşlı avuç içi ile büyümüş kıyıda rahatlama saatlerini veriyor. Adada birçok deniz ürünleri restoranı ve küçük kafeler vardır.
Singapur rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Singapur’ın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm sanat müzelerinin haritası
Singapur sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi '8Q SAM' Singapore. Haritada   Fotoğraflar
♥   Sanat Müzesi 'ArtScience Museum' Singapore. Haritada   Fotoğraflar
♥   Sanat Müzesi 'NUS Museum' Singapore. Haritada   Fotoğraflar
♥   Sanat Müzesi 'National Gallery Singapore' Singapore. Haritada   Fotoğraflar
♥   Sanat Müzesi 'National Museum of Singapore' Singapore. Haritada   Fotoğraflar
Tüm sarayların haritası
Singapur sarayları
♥   Sarayı 'Istana Singapore' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Istana Tyersall' . Haritada   Fotoğraflar

Singapur’ın Rekorlara Layık Olağanüstü Yerleri

Marine life parkı

Serimizden “Dünyanın En Havalı ve Büyük Akvaryumları”
  Singapur'da inanılmaz bir oceanarium var. Akvaryumlarındaki toplam su hacmi 45.000 m3'den fazladır. 800 farklı türe ait 10 000'den fazla balık ve deniz canlısı orada yaşıyor. Buranın göze çarpan özelliklerinden biri, merkezi akvaryumudur. Ana paneli dünyanın en büyük paneli. Genişliği 36 m, yüksekliği 8.3 m'dir. Bu devasa ekrana karşı insanlar gerçekten küçük görünüyor; varlığın etkisinden keyif almalarını ve büyük bir okyanusun bir parçasını hissetmelerini sağlar.

Singapur Akvaryumu, deniz canlılarının nadir örnekleri ile ünlüdür. Dünyanın her büyük akvaryumunda görülemeyen 20'den fazla şişe yunus ve bronz balık çekici bulunur. Okyanusarium'un açılışı 2012'de yapıldı. Şimdiye kadar, gezegenin en büyüksü.

Okyanusariumun kendisine ek olarak, büyük ölçekli tesisler, bütün aileyi … Tümünü Oku

Taman Burung Jurong Parkı

Serimizden “En İyi 16 Sıradışı ve Özgün Park ve Bahçeler”
  Singapur'da, gezginler muhteşem Jurong Bird Park'ı ziyaret edebilirler. Ana özelliği, tüylü yaşayanların zengin bir koleksiyonudur. Burada, kuşları yalnızca Güney-Doğu Asya için değil, aynı zamanda Avrupa ve Afrika ülkeleri ve Birleşik Devletler için de tipik olarak görebilirsiniz. Jurong Park, tüm kuşların özgürce yaşadığı duygusu nedeniyle benzersizdir. Gerçekten de, parkın açık hava kafesleri yok, ancak her kuş türü için doğal alanlar var. Bölgeler ustalıkla orada tekrar oluşturulur.

Flamingolar büyük bir suni gölette yaşıyorlar. Penguenler parkın özel bir izolasyonlu kısmına sahiptir ve özel bir klima sistemi ile donatılmıştır. Ziyaretçiler için en ilginç ve popüler yerlerden biri, yüzlerce kuş türünden oluşan papağanlara sahip bir kuşhane. Yapay bir şelale bulunan büyük pavyonun … Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler Singapur
Ülke haritaları Singapur haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Tüm ilgi çekici yerlerin haritası Singapur gezi haritası

UNWTO, Pandeminin Uluslararası Seyahati Nasıl Etkilediğini Açıkladı

COVID-19 pandemisinin küresel turizmi kötü etkilediği bir sır değil ve Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) bunu bir kez daha kanıtladı. Yakın zamanda yayınlanan verilere göre, Ocak-Mayıs 2021 arasındaki uluslararası turist varışları 2019 sonuçlarının %85, 2020 sonuçlarının ise %65 altında kaldı. Bunun dünya turizminin şimdiye kadar gördüğü en büyük kriz olduğunu söylemek güvenli. tarihi ve endüstrinin ikinci yıl için böyle bir durumda kalması gerekiyor. Oku bunu

29.07.2021

Famous sites of culture and history of Fotoğraflarla Singapur’ın Ünlü Kültürel ve Tarihi Yerleri

Singapur Popüler Şehirlerinde Kültür ve Anıtlar

Singapur Şehri
Çin Mahallesi ünlü Sri Mariamman tapınağının yeridir. İnsanlar tapınağın önündeki meydanın en inanılmaz egzersizlerini gerçekleştiren yogilerin izlenmesinin yanı sıra lüks tasarımına hayran olmak için tapınağa gelirler. Tarihi bir bakış açısıyla Chijimes Şapel Salonu gerçekten ilginç bir yapıdadır. Birkaç yüzyıl önce güzel bina bir manastıra ev sahipliği yapıyordu. 20. yüzyılın başlarında güzel bir Gotik Şapel mimari kompleksin yakınında inşa edilmiştir. Şu anda Chijimes Hall, tiyatro … Devamını Oku

Singapur’ın Kültürel ve Tarihi Yerler Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018