OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Singapur Şehri

Singapur City’de Kültür. Ziyaret edilmesi gereken yerler - şehrin tarihi kısımları, tiyatrolar, müzeler ve saraylar

When The Night Comes   Singapur, sömürge çağının sayısız eserinin bulunduğu yerdir. Parlamento Evi bunun çarpıcı bir örneğidir. 1827’de yaptırılmıştır; Konağın asıl sahibi zengin bir tüccardı. Daha sonra bina mahkemeye ev sahipliği yaptı ve sadece 1965’te ülkenin parlamentosunun ikametgahı haline geldi. Şehrin her tarafında kendi özgün hikayesine sahip çok sayıda sıra dışı heykel ve anıt görebilirsiniz. Böylece, Merlion Park’ta ’Deniz Aslanı’ adı verilen ilginç bir heykel bulacaksınız. Heykel, aslan başı ve beden gövdesi ile olağandışı bir hayvanı tasvir ediyor. Bu alışılmadık anıtın şehri fırtınalar ve diğer su felaketlerinden koruduğu sanılıyor. Şehrin sınırları, yalnızca ilginç manzaraları değil, aynı zamanda ulusal restoranlar ve mağazaları da bulabileceğiniz birkaç ulusal bölüme ayrılmıştır.
Kuş bakışı görünümünden Singapur Şehri’nin mimarisini keşfetmek! Sultan Mosque, Old Supreme Court, Merlion , Fullerton Hotel, tüm bu anıtlar Singapur Şehri imajını tanımlıyor. … Açık
Çin Mahallesi ünlü Sri Mariamman tapınağının yeridir. İnsanlar tapınağın önündeki meydanın en inanılmaz egzersizlerini gerçekleştiren yogilerin izlenmesinin yanı sıra lüks tasarımına hayran olmak için tapınağa gelirler. Tarihi bir bakış açısıyla Chijimes Şapel Salonu gerçekten ilginç bir yapıdadır. Birkaç yüzyıl önce güzel bina bir manastıra ev sahipliği yapıyordu. 20. yüzyılın başlarında güzel bir Gotik Şapel mimari kompleksin yakınında inşa edilmiştir. Şu anda Chijimes Hall, tiyatro gösterileri, müzik konseri ve diğer kutlamaları düzenli olarak ağırlıyor.
Yeni mimari eserler arasında 1886’da açılan efsanevi ’Raffles’ otelinden kesinlikle bahsetmeliyiz. Otel birçok ünlü konukları selamladı. Aynı zamanda tanınmış ’Singapur Sling’ kokteylinin de evi olarak kabul edilir. Otelden uzakta değil, çok sayıda kültürel kurum, restoran ve dükkan bulunmaktadır. Tiyatro sanatının hayranları, İngiltere Kraliçesi adına onurlandırılan Victoria Tiyatrosu’nu ziyaret etmeleri önerilir. Tiyatro barındıran bina 1905 yılında inşa edilmiştir. Victoria Tiyatrosu’nda düzenli olarak klasik müzik, tiyatro oyunları ve dans gösterileri konseri düzenlenmektedir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
Singapore Flyer, Marina Bay Sands, Supreme Court, hem de diğerleri gibi, hepsi dünyanın kültürel mirası nesneleri haline gelir ve Singapur Şehri için simgesel anıtlar olarak kalır. … Açık
  Singapur’da normalden düpedüz olduğu düşünülen binalar da var. Örneğin, Aydınlatıcı Ermeni St. Gregory kilisesidir. İbadet yerinden bahsetmeye değer çünkü bölgenin en eski tapınağı. Ermeni cemaati pahasına George D. Coleman’ın projesine göre inşa edildi. Ayrıca, şehirde elektrik aydınlatmasının yapıldığı ilk binadır. Anglikan’ın ilk Gotik tarzında inşa edilmiş görkemli Saint Andrew Katedrali, vitray pencerelerinde betimlenen Singapur’un ünlü şahsiyetleri olduğu için ilginç olarak kabul edilir.
Chinatown Singapore Müslümanlar için ibadet yeri olan Sultan Camii de var. 18. yüzyılın başında inşa edilmiştir. Kutsal alan, Müslüman cemaatin fonlarıyla inşa edildi. Bu amaç için, bazı kasaba halkının şişelerde teslim edildiği ve bu eylemin bir hatırlatıcısı olarak kubbenin tabanının şişelenmiş boyunlardan yapıldığı söylenir. Özgün bir tezat oluşturucu, Suudi Arabistan prensi tarafından bağışlanan türbe tabanında yer alan muhteşem halı. Singapur’daki sıra dışı bir bina da Abdul Gaffoor Camii. Şimdi caminin bir dönüm noktası olan sarı ve zümrüt renginin şık bir kombinasyonunu temsil eden hayal gücüne ilk dakikalardan itibaren meydan okuyor.
  Birçok kişi için Singapur, Avustralya’ya giderken oniki saatlik uçuş sonrasında yalnızca bir geçiş noktasıdır. Malay Yarımadası’nın güney ucunda, ekvatordan 140 km kadar uzakta. Ortalama sıcaklık 27 ° C … Açık
Anlık Buddha Tooth Relic Tapınağı ve Müzesi, kentin güzel mimarisine sahip yerlerini hedef alan bir geziye mükemmel bir katkı olacaktır. “Lüks” ve “şık”, tapınağa göz attığınızda aklınıza gelen birkaç epiteldir. Bina, 2005 yılında Vesak’ın 2007 Günü anısına inşa edilmiştir. Başka bir renkli kutsal yer Sri Mariamman Tapınağı’dır - böyle bir renk bolluğu, belki de yalnızca Bayram tatili kutlaması sırasında görülebilir. Tapınağın inşası, 1925 yılına kadar uzanıyor. İnsanları tüm hastalıklardan ve talihsizliklerden koruduğuna inanılan tanrıçanın şerefine yapıldı. Tapınağa bu şekilde giremezsiniz, zili çalmak gibi bazı ritüelleri gözlemlemelisiniz (bu da çıkışta yapılmalı) ve yalın ayak olmadan da yalınayak girmeniz gerekir. İkincisi bir zorunluluktur.
Skyline, Boat Quay, Singapore Marine Parade bölgesinde ilginç bir bina görülebilir. Bu, bir müzenin yanı sıra bir antikacı olan Katong Antik Evi hakkında. Burada toplanan sergiler deneyimli turistleri şaşırtacak. Ek olarak, bu bina tarihi depolar ve sonuç olarak, tarihin birçok uzmanı tarafından sevilir. Kesinlikle Singapur Afişinde bir gezintiye çıkmaya değer - sadece adrenalin artışı nedeniyle unutulmaz bir deneyim getirebileceği için değil, şehir manzaraları şehri tamamen farklı bir gizemli göstererek Singapur’un bütün tasavvuflarını içerdiğinden güzel taraf
Aşağıdaki bölümde, Singapur Şehri ve çevresinde gezi biletlerimizden veya şehir keşif turlarından birine ulaşabilirsiniz. Web sitemiz, yerinde yapılan çevrimdışı satın alımla karşılaştırıldığında% 10-30 daha düşük bilet fiyatları sunuyor.

Singapur Şehri ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Kendi Singapur Şehri gezinizi planlayın: kiliseler, müzeler ve kaleler

Sultan Mosque, Singapur

Haritada konum:     Gerçekler:
»   Sultan Camii, kentteki hayatta kalan camilerin en eskisidir ve Singapur'daki en önemli camilerden biridir.
»  Cami 5000 ibadetçiye ev sahipliği yapmaktadır ve yalnızca Müslüman erkekler için tasarlanmıştır; 2. kattaki galeride kadınlar dua ediyor.
»  Sultan Cami, İkinci Dünya Savaşı'ndan beri yapımından bu yana değişmeden kaldı. Caminin varlığı sırasında yalnızca ana salon, 1960'larda ve 1993'te tamir edilmesi gereken bir konuydu.
»  Sultan Camii, 14 Mart 1975'te ulusal bir anıt haline geldi.
»  Caminin iki kubbesi ve dört minaresi Mağribi özelliklerine dokunarak Arap tarzını gösterir. Caminin çatısı minarelerle aynı şekildeki 40 kule ile çevrelenmiştir.

Marina Bay Sands, Singapur

Haritada konum:     Gerçekler:
»   Marina Bay Sands, Singapur'daki Marina Koyu kıyısındaki otel ve kumarhanedir.
»  Komplekste 200 metre yüksekliğindeki üç 55 katlı kulenin arasında, gondolda büyük bir terasın yer aldığı havuz, 12.400m2'lik bir havuz ve bahçe alanı bulunuyor.
»  Otelde 2.561 otel odası, sergi merkezi, müze, iki büyük tiyatro, yedi restoran ve iki buz pateni pisti bulunmaktadır.
»  Otel, kart destesinden esinlenen mimar Moshe Safdie tarafından tasarlandı. Otelin tasarımı Feng Shui ustaları tarafından onaylandı.
»  Otel kompleksi şehir merkezinden 3 kilometre uzaklıktaki şehir merkezindedir.

Floating Stadium, Singapur

Haritada konum:   Gerçekler: »   Floating Stadyum, Singapur'daki Marina Körfezi'nde yüzen bir platform üzerinde bulunan stadyumdur.
»  Yüzen Stadyum dünyanın en büyük kayan sahne.
»  Platform 1.070 tona kadar ağırlığı destekliyor; Sahilde bulunan standlar 30.000 seyirciyi ağırlayabilir.
»  Stadyum, spor kupaları, sergiler, konserler ve diğer kültürel festivaller gibi çeşitli etkinliklerin yapıldığı mekan.
»  Standlar ve stadyum arasında Formula 1 Marina Koyu'nun bölümü var. Standlar aslında kütük yamaçlarının bir parçasıdır ve Singapur Gran'ında ve diğer ırklarda da kullanılır.
Singapur Şehri - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

İki günlük Singapur Şehri gezisinde ziyaret edilmesi gerekenler

Raffles Hotel
Nerede: 1 Beach Road, Singapur Şehri; Telefon: +65 6337 1886; Metro: City Hall;
Singapore Zoo
Nerede: 80 Mandai Lake Road, Singapur Şehri; Telefon: +65 6269 3411; Metro: Ang Mo Kio (then bus 138) or Choa Chu Kang station (then bus 927);
Chinatown
Nerede: Demarcated by South Street, South Bridge Road, Eu Tong Sen Street and Sago Street, Singapur Şehri; Metro: Chinatown (can also be reached from Outram station);
The Sultan Mosque
Nerede: 3 Muscat Street, Singapur Şehri; Telefon: +65 6256 8188; Metro: Bugis;
Boat Quay
Nerede: Next to the Singapore River, starting at South Bridge Road (source), Singapur Şehri; Metro: Raffles Place;
Fort Canning Park
Nerede: 51Canning Rise, Singapur Şehri; Telefon: +65 6332 1200; Metro: Dhoby Ghaut;
Suntec City
Nerede: Temasek Boulevard, Singapur Şehri; Telefon: +65 6825 2667; Metro: City Hall;
Underwater World and Dolphin Lagoon
Nerede: Palawan Beach, Singapur Şehri; Telefon: +65 6275 0030; Opening hours: 10.30am-6pm daily (last entry 5.30pm) Show sessions daily at 11am, 1.30pm, 3.30pm & 5.30pm; Daha Fazla Bilgi: Yellow line bus, red line bus or palawan-tanjong beach tram;
Images of Singapore
Opening hours: 9am-7pm daily (Last admission 6.30pm); Daha Fazla Bilgi: Blue line bus, red line bus, sentosa express (alight at imbiah station);
Mount Imbiah
Daha Fazla Bilgi: Blue line bus, red line bus, sentosa express;
Sky Tower
Nerede: Located adjacent to the Sentosa cable car station., Singapur Şehri; Opening hours: 9am-9pm daily (last admission 8.45pm); Daha Fazla Bilgi: Blue line bus, red line bus, sentosa express to imbiah station;
Singapore Flyer
Nerede: 30 Raffles Avenue, Singapur Şehri; Opening hours: daily flight between 8.30am and 10.30pm.; Daha Fazla Bilgi: The mrt stops at the city hall mrt station about 10 minutes away from the singapore flyer.;
Clarke Quay
Nerede: Upstream from Boat Quay, Singapur Şehri; Metro: Clarke Quay;
Esplanade
Nerede: 1 Esplanade Drive, Singapur Şehri; Telefon: +65 6828 8377; Metro: City Hall;
Holland Village
Metro: Buona Vista;
The Southern Ridges
Metro: Harbour Front;
Referans Bilgi
Tüm sarayların haritası
Singapur Şehri yakınındaki halka açık saraylar
♥   Sarayı 'Istana Singapore' , 2.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sarayı 'Istana Tyersall' , 5.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sarayı 'Istana Besar' , 21.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sarayı 'Istana Pasir Pelangi' , 22.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sarayı 'Istana Bukit Serene' , 25.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Singapur Şehri ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'National Gallery Singapore' Singapore, 0.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi '8Q SAM' Singapore, 0.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Singapore Art Museum' Singapore, 0.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'ArtScience Museum' Singapore, 0.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'National Museum of Singapore' Singapore, 0.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
OrangeSmile araç kiralama Singapur City’de araba kiralama

Manchester Havalimanı Otel Aldı

Wellness seyahati son yıllarda ABD'de bir hit oldu, ancak trend Avrupa'da o kadar büyük değil. IHG, EVEN gibi daha fazla otel açarak Birleşik Krallık'ta sağlık bilincini ve popülaritesini artıracağını umuyor. Otel havaalanına yakın olmasına rağmen, en iyi üniversiteler ve kolejler, kültürel simge yapılar ve doğal cazibe merkezleri gibi önemli nesnelere olan mesafe de kısadır. Vergiden muaf satış noktaları, turtanın üstünde bir kirazdır. Konukların havaalanına gidiş gelişlerini daha konforlu hale getirmek için otel, ücretsiz servis hizmeti ve ücretsiz otopark sunmaktadır. Oku bunu

23.09.2021

Singapur Şehri’nin Kültürel Mirası Fotoğraf Galerisi

Singapur Şehri’nin Kültürel Simgeleri Haritası: Sanat galerileri, anıtlar, saraylar vb.

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Singapur Şehri Komşularında Kültürel Geziler

Singapur Şehri Kültür Rehberi. Singapur City’de ziyaret edilmesi gereken büyüleyici yerler: tapınaklar, müzeler, kiliseler, tiyatrolar ve kaleler. Singapur City’de 'mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler'e dair öneriler (adresler, telefon numaraları ve bağlantı linkleriyle). Bu sayfa bilgisini kullanarak kendi şehir gezinizi planlayın!
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018