OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Özbekistan

Özbekistan’da Alışveriş - Outletler, Alışveriş Caddeleri ve Butikler

Samarkand   Özbek tarzındaki eşsiz alışveriş, en zorlu turistleri bile etkileyerek geziye egzotik bir oryantal lezzet katıyor. Özbekistan’a gelindiğinde, yetenekli ustaların ürünlerine dikkat edilmeye değer. Piyasada hediyelik eşyalar almak en iyisidir. Özbekistan’da, kalbinizin arzu ettiği her şeyi bulabileceğiniz birkaç büyük alışveriş merkezi bulunmaktadır. Sanat hediyelik eşyalarını satın almadan önce, satıcıya gerçek yaşlarından bahsetmeniz önerilir. Özbek yasaları, elli yıldan eski olan antikanse ve kültürel değerlerin ihracına yasak getirmektedir. Sorunlardan kaçınmak için, ihraç edilecek ürünlere ait bir belgenin, seri üretim malları kategorisine ait olduğunu belirten bir belgeye sahip olmak iyi bir fikirdir.
  Özbekistan aktif rekreasyon tercih eden turistler için harika fırsatlar sunuyor. Bu, kaya tırmanışı ve dağ kayağı, dağlarda yürüyüş ve binicilik, dağ …
Devamını oku
Turistler, Khoja Nasreddin’in kil heykelciklerini Özbekistan’dan hediyelik eşya olarak getirmeyi severler. Taşkent, Semerkant ve Buhara’daki pazarlarda ve turistik yerlerin yakınında satın alınabilirler. “Hum” turkuaz kaplar gibi Khorezm sanatı seramikleri, “laganlar”, açık mavi plakalar “badia” desenleri ile Khiva yemekleri, Rishtan kasabasında bulunabilir. Zarif süslemeli ahşaptan yapılmış oymalı çekmeceler, Taşkent Abulkasym Madrassah’ta uygulanan sanatın merkezinde yaygın bir şekilde sergilenmektedir. Arap yazıtları ile geleneksel Özbek soğuk çelik-bıçak “pichok”, çarşıların herhangi birinde bulmak kolaydır. Ulusal kıyafetler ve kafatasları da her yerde satılıyor. En pahalı hediyelik eşyalardan biri gümüş takılar ve halılar. Birçok gezgin, onlarla birlikte bir şişe turşu Uzbek şarabı alır.
Özbek alışveriş merkezi, Taşkent Ülke Başkenti’dir. Çok uzun zaman önce, şehrin ilk alışveriş ve eğlence merkezi olan “Mega Planet” kentte açıldı. Günümüzde turistlere çok çeşitli mallar sunuldu. Binanın ilk iki katı, kıyafet, ayakkabı, aksesuar, mücevher, parfüm ve kozmetik ürünlerinin satıldığı butiklerle dolu. Üçüncü katta bir eğlence bölgesi yer almaktadır. Taşkent mağazasında hediyelik eşya ve hediyelik eşya seçebilirsiniz. Burada en güzel Özbek çaydanlıkları, kaseler ve lyagans bulacaksınız. Alışveriş merkezleri “Chilanzar” ve “Chilonzor Savdo Markazi”, kıyafet, ev eşyası ve gıda ürünleri satın alabileceğiniz yerdir. Alışveriş merkezlerindeki ve mağazalardaki hediyelik eşyaların bolluğuna rağmen, “Chorsu Bazaar”, Kujluk çarşısı, Farhad Çiftçi pazarı, Alay ve Mirabadskiy (Gospitalny) yiyecek pazarı, “Hipodrom” pazarında, hediyelik eşyaların en düşük fiyatları bulunabilir. giyim pazarı “Uriksor”. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  1. Yasadışı döviz kuru yasalar tarafından yasaklanmıştır, bu yüzden sokakta para değiştirmemek daha iyidir. Buruşuk veya kirli faturalar genellikle …
Devamını oku
Semerkant’ta alışveriş yapmak için en popüler yerler, özgün antik teknolojiler kullanılarak özgün hediyelik eşyaların yapıldığı Registan Meydanı’ndaki el sanatları atölyeleridir. Şehrin en büyük alışveriş merkezi, çok sayıda butik, dükkan, mağaza ve hediyelik eşya dükkanının yoğunlaştığı Merkez Departman Mağazası’dır. Karşısında TSUM, Samarkand’ta en iyi altın ve gümüş el yapımı takıları uygun fiyatlarla satın alabileceğiniz “Kuyumcuların Sokağı” dır. İpek kumaşlar, kovalanmış metal ürünler, ahşap kutular ve seramikler için Eski Kent’teki hareketli ve renkli Siab Çarşısı’na gitmeye değer.
Buhara’daki hayatta kalan ticaret kubbeleri, Orta Çağ atmosferinde alışveriş yapma fırsatı sunuyor. Hediyelik eşya ve diğer dükkanların yoğunlaştığı kapalı pazarlardır. Bunların her biri kubbe altında gizlidir ve kendi ismine sahiptir: Tok-i Zargaron - “kuyumcuların kubbesi”, Tok-i-Sarrafon - “para değiştiricilerin kubbesi”, Tok-i-Telpak-Furushon - “kubbesi baş giyer ”. Buhara’da muhteşem desenler, lüks tekstiller, el yapımı seramikler, mücevherler, geleneksel bıçaklar ve hançerler ile işlenmiş muhteşem Özbek halıları satın alabilirsiniz. Buhara gıda pazarında, turistlere taze sebze ve meyveler, otlar ve yerel baharatlar sunulmaktadır.
Özbekistan rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Özbekistan Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Özbekistan şehir haritası

Bu Yaz İsviçre'de Bisikletli Seyahat Talebi Artabilir

Geçtiğimiz yaz Temmuz ayında yaklaşık 80.000 Bisiklet Günü Kartı satıldı ve 2019'a kıyasla% 45'lik bir artışa ulaştı. 2021'de Bern'den Brig'e ve Zürih'ten Chur'a gibi popüler rotalara 15.000 bisiklet daha getirildi. 2021'deki güçlü talep, hala oldukça düşük olan arzdan daha yüksek. Dahası, bisikletle seyahat, İsviçre'yi keşfetmenin sürdürülebilir ve çevre dostu bir yoludur ve bu gerçek, Swizz Ulaşım ve Çevre Derneği'ni Pro Velo ile bir araya getirdi. Oku bunu

18.06.2021

Özbekistan Gezisi Fotoğraf Akışı

OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018