OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Özbekistan

Çocuklarla Özbekistan Aile Tatili - Turistik Yerler ve Eğlence

Blinding light #1   Antik şehirler, güneşli plajlar ve canlandırıcı dağlar, doğu çarşısının rengi ve Özbekistan’daki eğlence çeşitliliği, genç misafirler için unutulmaz bir ülkeye yolculuk yapacaktır. Taşkent’teki çocuklara en yoğun program sunulmaktadır. Hem çocuklar hem de gençler kesinlikle şehrin en ilginç yerlerini ziyaret etmek isteyeceklerdir. En büyüleyici eğlenceler ve neşeli gezintiler “Özbek Disneyland” olarak adlandırılan Taşkent Arazisinde yoğunlaşıyor. Park, en genç ziyaretçilere, atlara binebileceğiniz ya da bir vagonda yer alabileceğiniz klasik atlı karıncaların elindedir. Gölün muhteşem manzarasına, bir Japon bahçesine, su parkına ve TV kulesine ev sahipliği yapan dönme dolaba binmeye değer.
  Özbekistan Orta Asya’nın kalbi, Amu Darya ve Syr Darya’nın iç bölgelerinde çok geniş bir alana yayılmıştır. Ülkenin doğal çeşitliliği organik …
Devamını oku
Aşırı sporcuların genç hayranları, “Roller Coaster” in dik eğrilerinde ya da cazibe “çekiç” indeki kafa kafaya takılmanın heyecanını yaşayabilirler. “Korku Kalesi” nde çocuklar, canavarlar ve hayaletlerle dolu karanlık bir tünel boyunca bir trene binmeyi teklif ediyorlar ve herkes için korkunç bir deneyim yaratıyorlar. Turistik yerleri gezdikten sonra doğanın koynunda bir aile pikniği düzenleyebilirsiniz. Bu nedenle, pitoresk gölün kıyısında konforlu çardaklar yer almaktadır. Burada çocuklar çevredeki güzelliğe hayran olabilir, yerel ördekler besleyebilir ve zarif kar beyaz kuğuları görebilirler. Bir teleferik, komşu su parkının ve Japon bahçesinin arazisini geçmektedir.
Başkentte birkaç su parkı bulunmaktadır. Bunlardan en ünlüsü merkezi olanıdır. Yaşına göre düzenlenmiş olan çocuklara özel bir bölge var. Parkın çocuk yüzme havuzu, yapay deniz dalgaları sistemi ile donatılmıştır. Genç konuklar ayrıca çeşitli su masajı seçeneklerine sahip jakuzili yüzme havuzunu da seveceklerdir. Cesurlar için çeşitli slaytlar düzenlenmiştir: “Gökkuşağı” - farklı renklerde beş paralel slayt, virajlı kızaklar, sekiz metre sürgülü “Kamikaze”. Yüzerek ya da yokuş aşağı kayak yaptıktan sonra, su parkındaki kafelerden birinde gücünüzü yeniden kazanabilir veya kayalardan akan mini şelaleye rahatlayabilirsiniz. Buhara’da, ülkedeki en ünlü su parklarından birini de bulacaksınız - “Atlantis havuzu”. Otelin arazisinde yer almaktadır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Bu, zengin mirasıyla ve binlerce yıl önce kurulan antik kentlerle ünlü Orta Asya’nın en ilginç ülkelerinden biri. Özbekistan’da eski camileri ve …
Devamını oku
Çocuklarla dinlenmek için harika bir yer olan temiz hava ve konforlu mikro iklim ile Taşkent hayvanat bahçesidir. Bugün birkaç yüz tür hayvan, kuş, sürüngen, amfibi ve balık içerir. Hayvanat bahçesi, siyah akbabalar ve kondüsyonlar olan yırtıcı kuşların üremesinde uzmanlaşmıştır. Açık muhafazalara ek olarak, maymunların ve lemurların yaşadığı kapalı alanlara da sahiptir. Kaplumbağalar, köpek balıkları ve hatta polipleri görebileceğiniz bir teraryum ve bir akvaryum da bulunmaktadır. Farklı zamanlarda, egzotik Malay Bears, nadir Macaques türleri, kalın Lori, çeşitli Papağanlar ve Kangurular hayvanat bahçesine getirildi. Fauna zengin dünyasıyla tanışan çocuklar, gezintiye çıkabilir, hayvanlarla fotoğraf çekebilir ve bir at ya da deve binebilirler.
Çocuklar çok geçmeden “Next” alışveriş ve eğlence merkezinde açılan Jurassic Park ve bilimsel laboratuvarın keyfini çıkaracaklar. Park, dinozorların dünyasını kimlik levhalarıyla yeniden yaratıyor ve genç ziyaretçilerin her bir tür hakkında daha fazla bilgi edinmesini sağlıyor. Laboratuar, fiziksel ve kimyasal fenomenleri, mekanik yasaları, optik ve dinamikleri, elektrik ve manyetizmanın eylemlerini gösteren sergileri sergiliyor. Onların yardımıyla, çocuklar heyecan verici deneyler yapabilirler. Burada, yıldırımın nasıl oluştuğunu ve farklı hayvanların dünyayı nasıl gördüğünü öğrenecekler. Dokunmaya duyarlı müzik enstrümanlarında sıra dışı sesler çıkarabilecek, plazma balonunu neon ile kontrol edecekler.
  Özbek mutfağının yüzyıllar boyunca yüzlerce yemeği vardır. Her mutfak için tarifin bölgeye bağlı olarak kendine özgü özellikleri vardır. Kuzey bölgelerinin …
Devamını oku
Çocuklarla birlikte Semerkant’a gidip, farklı yaşlardaki çocuklar için birçok cazibe merkezi bulunan “Crazy Park” eğlence merkezini ziyaret etmelisiniz. Genç konuklar ayrıca slot makinelerinde heyecanlı oyunlar oynayabilir. Şehrin merkezinde, çocuklara harika eğlenceler sunan büyük bir Dinlenme Parkı bulunmaktadır. Bu, atlıkarınca, aşırı cazibe merkezleri ve mükemmel bir kafe içerir. A. Djurayev’den sonra bölge kukla tiyatrosu, Semerkant’ta faaliyet gösteriyor. Burada bebeklerin katılımı ile ilginç performanslar yer alıyor. Sunumlar Özbek ve Avrupa masallarına dayanmaktadır.
Özbekistan rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Özbekistan Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm hayvanat bahçelerinin haritası
Özbekistan hayvanat bahçeleri ve bahçeler
♥   Hayvanat Bahçesi 'Tashkent Zoo' Tashkent. Haritada   Fotoğraflar
Tüm lunaparkların haritası
Özbekistan lunaparkları
♥   Lunaparkı 'Babur Park' Tashkent. Haritada   Fotoğraflar
♥   Lunaparkı 'Gafur Gulyam' Tashkent. Haritada   Fotoğraflar
♥   Lunaparkı 'Lokomotiv Park' Tashkent. Haritada   Fotoğraflar
♥   Lunaparkı 'Tashkent Park' Tashkent. Haritada   Fotoğraflar
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Özbekistan şehir haritası

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

05.02.2023

Fotoğrafçıların Gözünden Özbekistan

OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018