OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Özbekistan

Özbekistan’da Aktif Dinlenme - Yapılması Gerekenler, Eğlence ve Tatil

  Özbekistan aktif rekreasyon tercih eden turistler için harika fırsatlar sunuyor. Bu, kaya tırmanışı ve dağ kayağı, dağlarda yürüyüş ve binicilik, dağ nehirlerinde rafting ve çölde deve sürme davranışlarıdır. Nisan ayı sonunda kar yağdığında, tırmanış, dağcılık ve dağ yürüyüşü için birçok rota açılır. Turistler arasında en popüler olan Chimgan dağ silsilesidir. Farklı seviyelerde karmaşıklıkların çeşitli yolları hayranlarını ve deneyimli sporcuları buraya çekiyor. Bouldering için kayalar, üst ve alt sigortalı ve kuru aletli yükselticiler bulacaksınız. Khojikent’in ünlü kayaları, Bulaksu Dağ Nehri boyunca yer almaktadır. Ülkenin kaya bölgelerinden herhangi birinde, sadece kendi güçlü yanlarınızı değil, aynı zamanda dağlık bölgenin muhteşem doğasıyla da temas kuruyorsunuz.
  Özbekistan, gezegendeki en eski etnoslardan birinin yaşadığı bir ülkedir. Zengin tarihi, mevcut yerel nüfusun yaşam tarzının özel lezzetini tanımlamıştır. …
Devamını oku
Dağ kayakları, Özbekistan’ın ılık dağlarında gelişmiştir. İnişlerde, her zaman kalabalıktır, bu da parkurların yüksek kalitesini teyit eder. Kayak sezonu ocak-mayıs ayları arasında açıktır. Yamaçlar asansör ve teleferik ile donatılmıştır. Parçalar uzunluk ve karmaşıklığa göre değişir. Bu nedenle, profesyonellere “kırmızı” ve “siyah” parçalar atanır ve yeni başlayanlara deneyimli eğitmenlerin hizmetleri sunulur. Ülkenin kayak merkezleri, iyi altyapı, konforlu iklim, yumuşak kar ve karmaşık dünya standartlarında rotaların varlığıyla öne çıkıyor. Heyecan verici taraftarlar, çalkantılı Özbek nehirlerinden birinde rafting yapabilirler. Turistlere farklı uzunluklardaki alaşımlar çeşitli engellerle sunuluyor. En zor olan şelaleler ve erikler, hızlı akan sisli sistemler, hızlı akıntılara sahip taşlı sığ su alanları, güçlü girdaplar, daraltma ve sudan yapışan dişler gibi taşlardır.
Özbekistan yürüyüş ve trekking için ideal şartlara sahiptir. Yürüyüş rotalarının çeşitliliği, ülkenin muhteşem doğasının, kültürel ve tarihi eserlerinin keyfini çıkarmanıza olanak tanır. Bu aktif eğlencenin zenginliği ve kullanılabilirliği, hem deneyimli turistlere hem de dağ yolları boyunca ölçülen yürüyüşlere hitap edecek. Yürüyüşler karmaşıklık açısından farklılık gösterir: basit yürüyüşler özel eğitim gerektirmezken, spor yürüyüşleri teknik zorluklardır ve sıklıkla tırmanmayı içerir. Yürüyüş ve trekking için popüler yerlerden biri, Kungurbuka sıradağlarının ve Büyük Chimgan zirvesinin yollarının bulunduğu Chimgan bölgesidir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Özbekistan antik doğu bölgesinde yer alan bir ülkedir. Bu toprağın uzun tarihi, ülkenin en zengin kültürel mirasına oturtulmuş ve neredeyse el değmemiş kaleler, …
Devamını oku
Çölün ilgisini çeken herkes, ciplerde heyecanlı safari turları sunuyor. Turistler, çok sayıda izlenim, pitoresk manzaralar ve orijinal manzaraları keşfederler: Ustyurt uzaylı platosu, mavi Aral Denizi, çökmüş gemiler mezarlığı, Mizdahkan’ın antik nekropolü ve Ortava’daki Hitai kalesi. Egzotik yemeklerin hayranları, Kyzylkum Çölü’nde bulunan Deve turlarından birini seçebilir. Çölün ortasında iki kişilik bir deve üzerinde gezintiye çıkmak ve bir gecede oturmakla sona ermek, rekreasyonun eğitici bir parçası ile mükemmel bir şekilde birleşiyor. Çölün en büyük kampı, Büyükbaba Aydar Kul Gölü yakınlarındaki Semerkand ve Buhara arasında yer almaktadır.
Gece dinlenme fırsatlarının çoğu Taşkent ve Semerkant’ta yoğunlaşmıştır. Sermayenin eşsiz yerlerinden biri yeraltı kulübü “Mağara” dir. Bu kurum beş tematik salondan oluşmaktadır: “Retro”, “Nirvana”, “Techno”, “Marakanda” ve “Sinema”. Kulübün duvarları mağara resimleriyle dekore edilmiştir. Kulüp “KT Komba”, öğleden sonra füzyon menüsü ile bir restoran ve şık müzik, mükemmel aydınlatma ve gece mükemmel akustiği ile bir kulüp birleştirir. Hafta sonları kulüpte tema partileri düzenlenir. Karaoke hayranları kendilerini “Monroe” kulübünün oda atmosferine sokabilir ve Avrupa mutfağının şefinden profesyonel ses ve yemeklerin tadını çıkarabilir. Semerkant’ta, “Babai Lounge Bar” da arkadaşlık şirketinde iyi vakit geçirebileceğiniz nargile içebilirsiniz. Buhara’nın konukları “Shab” veya “Underground” kulüplerinde rahatlayabilir.
Özbekistan rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Özbekistan Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm lunaparkların haritası
Özbekistan lunaparkları
♥   Lunaparkı 'Tashkent Park' Tashkent. Haritada   Fotoğraflar
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Özbekistan şehir haritası

IHG, Voco Markasını İskoçya'ya Taşıyor

İskoçya'daki oteller Nisan veya Mayıs'ta açılabileceğinden, iki yeni otelin açılması, hayatın yavaş yavaş normale döndüğünün ve tatil seyahatlerinin yaza yakın bir zamanda devam edeceğinin bir işaretidir. Markanın adı - voco - Latince'de 'davet et' veya 'birlikte çağır' anlamına gelir. Glasgow oteli, bu markanın İskoçya'daki ilk mülkü olacaktır. Voco Grand Central Glasgow, mevcut Grand Central Hotel'in yerine açık olan yeniden markalanmış bir tesistir. IHG, orijinal cazibesini koruyarak popüler yeri yeniden tasarladı. Yeni Glasgow oteli şimdi 230 oda, toplantı ve etkinlik alanları ve ilginç bir seçenek sunuyor - şehrin en ilginç kısımlarını konuklarla birlikte keşfetmeye hazır olan ve voco ev sahipleri olarak bilinen yerleşik uzmanlarla iletişim kurma olanağı. voco Grand Central, hem eğlence hem de iş amaçlı seyahat edenler için mükemmel bir seçimdir. Oku bunu

18.06.2021

Özbekistan Fotoğraf Galerisi

OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018