OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Ouagadougou Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Burkina Faso, Afrika’nın en zengin ülkelerinden biri olarak kabul edilir. Bu tesis, egzotik doğasıyla yolcuları cezbetmektedir, ancak Burkina Faso’da birçok ilginç gezi güzergahı olduğu için burada görülmeye değer tek yer burası değildir.
  Burkina Faso yerlileri seleflerinin geleneklerine büyük saygı duyuyorlar. Yüzlerce yıl önce, şehirde çeşitli zanaatlar gelişmiştir, bu yüzden yabancı turistler, yerel zanaatkârlar tarafından harikulade hatıra … Açık
Ulusal Müze en modern ve popüler kültür tesisidir. Hala geliştirme aşamasındadır, ancak müzenin birçok salonu zaten ziyaretçileri kabul etmektedir. Burada maskeler ve yerel halkın geleneksel kostümleri, el yapımı yemekler ve ritüel eserlerinden oluşan bir dizi koleksiyonu göreceksiniz.
Dini anıtlar arasında, tüm Batı Afrika’daki en büyük bina olan Katedral’den kesinlikle bahsetmeliyiz. Alışverişe meraklı turistler kesinlikle Büyük Pazar Ouagadougou’ya gitmelidir. O kadar büyük ki hepsini görmek için birkaç güne ihtiyacın olacak. Piyasa birkaç yüzyıl önce açıldı, bu yüzden bugün bu eski günlerin atmosferini bugün bile koruyor. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Burkina Faso’nun başkenti olan Ouagadougou şehri, bir gezi noktasından ülkedeki en ilginç yer. Şehrin merkezi kısmını birkaç saat içinde keşfetmek mümkün. Böyle bir gezi sırasında, tatilciler farklı çağlara … Açık
Burkina Faso’da birkaç bölge var. Her birinin kendi temyizi vardır. Örneğin, Bobo Dioulasso bölgesinde büyük bir cami var. Yakın Kibidvi - el sanatları konusunda uzmanlaşmış bölge yer almaktadır. Banfora bölgesi, sadece iki sokaktan oluştuğu için en küçüğüdür. Ancak, hala önemli bir turizm noktası olarak bilinir, çünkü Banfora’dan genellikle doğa harikası olan Cascades de Karfiguéla’ya geziler başlar. Yüksek kayalık uçurumlara baktığınızda ve suların huzurlu sesinin tadını çıkardığınızda, Tegreakute Gölü’ne giderek yürüyüşe devam edin. Misafirperver yerel vatandaşlar size bir balıkçı teknesi ve balık tutmak için gereken her şeyi memnuniyetle kiralarlar. Ayrıca bu hikaye, hac merkezi olarak bilinen popüler bir bölge olan Vahiguya’dan bahsetmeden tamamlanmayacaktır. Bölgesinde en eski ve en güzel camilerinden biri bulunur.
  Burkina Faso’nun olağanüstü doğal güzelliklerinden bahsetmişken, Ziniare vahşi yaşam parkından bahsetmeye değer. Aynı adı taşıyan şehrin kalbinde yer alır ve aslında bir hayvanat bahçesidir, sadece hayvanlar kafeslerde değil, geniş muhafazalarda tutulur. Bu parkta aslanlar, filler, maymunlar, antiloplar, mandalar ve daha birçokları dahil olmak üzere tüm tipik Afrika hayvanları vardır. Bu geniş parkın etrafında yürürken, konuklar vahşi yaşam dünyası ile eksiksiz bir birliktelik hissedebilirler.
  Burkina Faso, yaygın yolcular için yaygın olarak bilinmeyen yeni bir destinasyon. Otantik deneyimleri arayan turistler için bu gerçek kesinlikle bir avantajdır - benzersiz bir şey görme ve hissetme şansına sahipler. … Açık
Olağandışı kültür kurumlarını ziyaret etmek isteyenler için Manega Müzesi’ne bakmaya değer. Oubritenga eyaletinde bulunan ve ilginç ulusal binaların bir kompleksi kaplar. Bu müzenin kurucusu, yazar Titinga Frederic Pacere’dir. Binaları kendileri için paha biçilemez sergiler olan bu sıra dışı müzede, çok ilginç bir etnografik ve tarihi eser koleksiyonu toplanıyor. Ulusal kostümlerin koleksiyonları, ilginç ev eşyaları ve yerel ustaların çalışmaları ile yerlilerin ritüel amaçlı kullandıkları alışılmadık aksesuarlar burada toplanır.
Burkina Faso Gerçekten vahşi ve el değmemiş yerleri ziyaret etmek isteyenler için Arli Ulusal Parkı’na gitmeye değer. Ülkenin güney-doğu kesiminde yer almaktadır. Bu milli parkın alanı 76.000 hektardan fazladır. Doğal rezervin ana sembollerinden biri, kıyısında eşsiz bir tugai ormanının bulunduğu Pendjari Nehri’dir. Ulusal rezervin topraklarında, yaklaşık 200 ve yaklaşık 100 aslan, su aygırı, yaban domuzu, çeşitli maymun türleri ve Afrika faunasının diğer tipik temsilcileri olan çok sayıda fil vardır.
  1. Ülkeye geldiğinizde veya terk ettiğinizde, tüm sanat eserleri ve antikaların yanı sıra kıymetli metal eşyalar, fildişi ve timsah derisini de ilan etmek önemlidir. 2. Bankalarda ve özel döviz bürolarında para … Açık
Ülkenin en ilginç mimari anıtları arasında, uzun yıllar boyunca aynı ismin kabilesi olan hükümdarın ikametgahı olan Moro-Naba Sarayı bulunuyor. Onun yerine ilk saray 12. yüzyılda inşa edilmiştir. Varlığı yıllarında tekrar tekrar yeniden inşa edildi. Şimdi, bir cuma günü sarayı ziyaret etmek çok ilginç. Her sabah, bu gün sarayda tiyatro performansına benzeyen ilginç bir tören var. Bu tören, imparatorun çıkışını taklit eder. Sarayın yakın çevresinde birkaç ilginç manzara var.
Ouagadougou - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Ouagadougou ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm parkların haritası
Ouagadougou çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Kabore-Tambi' , 89.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Burkina Faso Gezisi: Görülecek Yerler

Meraklı gezginler için bir sonraki durak Banfora yakınlarındaki şelalelerdir. Şelalelerdeki yürüyüş, nefes kesen manzaraların tadını çıkarmanın harika bir yoludur. Bu bölgede, suaygırları için ev sahipliği yapan bir göl var. Ziyaretçiler pirogues'i kiralayabilir ve hayvanları doğal yaşam alanlarında ayrıntılı olarak görebilirler. Dev timsahları görmek istiyorsanız, timsah gölleri ile ünlü olan Ouaga'ya gidin. …
OrangeSmile araç kiralama Ouagadougou’da araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

19.05.2024

Ouagadougou Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Ouagadougou Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Ouagadougou, Burkina Faso Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Ouagadougou’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Ouagadougou’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018