OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Ouagadougou

Ouagadougou Seyahatinizi Hazırlayın: Tavsiyeler & İpuçları - Yapılması ve Uyulması Gerekenler

Burkina Faso   1. Ülkeye geldiğinizde veya terk ettiğinizde, tüm sanat eserleri ve antikaların yanı sıra kıymetli metal eşyalar, fildişi ve timsah derisini de ilan etmek önemlidir.
2. Bankalarda ve özel döviz bürolarında para değişimi yapılabilir. Bankalar pazartesiden cumaya müşterilere hizmet verirken, ikincisi haftada yedi gün çalışabilir.
3. Mart-Haziran arası dönem en sıcak hava ile ayırt edilir. Sayısız geziler ve açık hava etkinlikleri planlayan gezginler, bu aylarda ülkeyi ziyaret etmekten kaçınmak için daha iyidir.
4. Turistlere kiralık araba sunan birçok kiralık ofis bulunmaktadır. Böyle bir hizmetin oldukça uygun olduğunu belirtmek önemlidir. Uygun olmak için, turistler uluslararası bir sürücü iznine ve teminat olarak küçük bir tutarı olan bir kredi kartına sahip olmalıdır.
5. Taksi, en tipik ulaşım aracıdır - halk otobüsünde bir yolculuk daha pahalıdır. Yani, ücretsiz bir taksi bulmak neredeyse imkansız. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
6. Yerel restoranlar ve barlarda ipuçları bırakmayı unutmayın. Tipik bir ödül toplamın% 5 ila% 7’sidir. Turistler ayrıca taksi şoförlerine ve otel personeline ipuçları bırakabilirler.
7. Birçok farklı etnik grubun Burkina Faso’da yaşadığı, dolayısıyla yerli halkın yabancılara ve kültürlerine anlayışla yaklaşması. Ancak, tatilciler birkaç basit kuralları izlemeyi unutmamalılar. Sokaklarda alkol sarhoşluğu ile yürümeyin, kamu alanlarında çok açıklayıcı veya kışkırtıcı kıyafetler giymeyin ve yerel halkın geleneklerini eleştirmeyin.
  Burkina Faso yerlileri seleflerinin geleneklerine büyük saygı duyuyorlar. Yüzlerce yıl önce, şehirde çeşitli zanaatlar gelişmiştir, bu yüzden yabancı turistler, yerel zanaatkârlar tarafından harikulade hatıra … Açık
8. Burkina Faso’da neredeyse her yerde sigara içilmesine izin verilmektedir. Sadece bazı kültür mekanlarında ve dükkanlarda işaretleri yasaklayabilir. Restoranlarda sigara içmeyenler için özel alanlar vardır. Otellerde sigara içmeyenlere özel odalar sormayı unutmayın.
9. Ülkede her türlü zanaat ve sanat iyi gelişmiştir. Yerel mağazalarda ziyaretçiler, bireysel kıyafet ve ayakkabı sipariş edebilir veya hatta özel mücevher ve ev dekor ürünleri üretebilirler.
10. Yerel lokantalardaki fiyatlar yaklaşık aynıdır, bu nedenle tatilcilerin bir restoranı en faydalı fiyatla aramasına gerek yoktur. Yerel yemekler egzotik yemekler tarafından ayırt edilmemektedir, bu yüzden Avrupa mutfağının hayranları Burkina Faso’da ev gibi hissedecektir.
Ouagadougou - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Ouagadougou ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

OrangeSmile araç kiralama Ouagadougou’da araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

09.02.2023

Ouagadougou Fotoğrafları

Ouagadougou haritasında servisleri (eczane, polis, otopark, bankalar) arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Ouagadougou Çevresindeki Şehirler için İpuçları

Ouagadougou Seyahati - Tavsiyeler ve İpuçları. Alınması gereken önlemler, uymanız gereken kurallar, ve Ouagadougou’da yapmaktan kaçınmanız gerekenler. Seyahatinizin beklenmedik sürprizler olmadan, pürüzsüz ve kolay geçmesi için yardımcı oluyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018