OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Burkina Faso Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

  Burkina Faso, gizemli ve egzotik bir tatil beldesi. Doğa yer işaretleri, bu ülkedeki gezginler için en popüler etkinlik olmaya devam etmektedir. Çölde deveye binmek unutulmaz bir deneyimdir. Bu yolculuklar Gorom Gorom’dan başlar ve birkaç saat sürebileceği veya yolcuların çölün içinde bir gece geçirebileceği uzunluğu farklıdır. Geceleri, Afrika’da bile çölde soğuk olduğu için sıcak kıyafetlerinizi ve battaniyenizi almayı unutma.
Meraklı gezginler için bir sonraki durak Banfora yakınlarındaki şelalelerdir. Şelalelerdeki yürüyüş, nefes kesen manzaraların tadını çıkarmanın harika bir yoludur. Bu bölgede, suaygırları için ev sahipliği yapan bir göl var. Ziyaretçiler pirogues’i kiralayabilir ve hayvanları doğal yaşam alanlarında ayrıntılı olarak görebilirler. Dev timsahları görmek istiyorsanız, timsah gölleri ile ünlü olan Ouaga’ya gidin.
Banfora’nın batısında Sindou zirveleri ile ünlüdür. En tepeler çok sıradışı görünüyor - iğne benzeri görünüm rüzgar erozyonunun etkisidir. Zirveleri yakınlarındaki köyler, Senoufo kültürü hakkında daha fazla şey öğrenmek, otantik hatıra eşyaları ve ulusal kıyafetler almak için harika bir yerdir. Ouagadougou gibi birçok şehirde kumaş satın almak ve oldukça mütevazı bir ücret karşılığında hazırlanmış kıyafetler giymek mümkündür. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
Bobo-Dioulasso şehri, Çamur Camisini görmeye gelen gezginleri cezbeder. Kentte ayrıca bir hayvanat bahçesi, geniş bir seramik pazarı ve sömürge döneminin ’neo-Sudanic’ stile ait bazı önemli yerler var.
Ülkenin başkenti Ouagadougou, 1930’lu yıllara dayanan Ouagadougou Katedrali gibi ilginç yerler tarafından tanımlanmıştır. Batı Afrika’nın en büyük katedrallerinden biridir. Bangr Weogo Park, yürüme yolları, kendi küçük hayvanat bahçesi ve eski sömürge öncesi dönem ağaçlarıyla küçük bir ’kutsal orman’ bulunan geniş bir parktır. Ouagadougou Büyük Camii, Müzik Müzesi, Ulusal Müze, L’Unite Pedagogique, Naba Koom ve Ouaga-Loudun Dostluğunun Bahçesi gibi önemli yerlerden bazıları.
Burkina Faso bütün Batı Afrika için ’müzik evi’ olarak kabul ediliyor, bu nedenle bu ülkede en iyi müzik festivallerinin yapıldığı şaşırtıcı değil. Gezginler her zevke uygun müzik festivalleri bulacaklar ama en ünlüleri Festival des Masques et des Artes (maskeli dansçıların festivali), Festival Jazz (caz festivali), Festival Uluslararası de la Culture Hip Hop (hip hop uluslararası festivali) müzik), Semaine National de la Culture (ulusal kültüre adanmış bir haftalık festival) ve Festival Panafricain du Cinema (Afrika’daki en büyük film festivali).
Burkina Faso

Tarih ve Eğlence

  11. yüzyıla kadar, bu ülkenin toprakları, sonuçta Mosi’den önce düşen Busa, Nenese ve Grusi kabileleri tarafından doldurulmuştu. 14. yüzyılda, bu bölgede birkaç ülke kuruldu. En güçlü ve en büyüklerinden biri Yatenga idi. Bu ülkeler için dönüm noktası, 19. yüzyıldan başlayarak sömürge dönemiydi.
Sadece 1895’te Fransız fatihleri ​​Yatenga ordusunu kazanmayı başardı. Ülke resmi olarak 1897’de bir Fransız sömürgesi haline geldi. 20. yüzyılın ilk yıllarında sömürge ülke kurtuluş hareketlerini gördü. Büyük şehirlerde Fransız sömürgecilerine karşı düzenli ayaklanmalar vardı. 19. yüzyılda Fransa tarafından fethedilen bölgeler, tek sömürge ülkeye birleştirildi ve Üst Volta olarak adlandırıldı.
Burkina Faso Çoklu isyanların bir sonucu olarak, ülke 1947’de tamamen bağımsız hale geldi. 1958’de cumhuriyet statüsü kazandı. Üst Volta 1960’da tam bağımsızlık kazandı. 1984’te, ülke ciddi bir askeri darbe gördü, ardından Thomas Sankara ülkenin başına geçti. Tam olarak şimdiki adı Burkina Faso’ya verdi.
Referans Bilgiler
Tüm parkların haritası
Burkina Faso şehir parkları ve milli parklar
♥   National Park 'Kabore-Tambi' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'W du Burkina Faso' . Haritada   Fotoğraflar
Ülke haritaları Burkina Faso haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

13.06.2024

Burkina Faso’nun Popüler Şehirlerinde Geziler

Ouagadougou
Olağandışı kültür kurumlarını ziyaret etmek isteyenler için Manega Müzesi'ne bakmaya değer. Oubritenga eyaletinde bulunan ve ilginç ulusal binaların bir kompleksi kaplar. Bu müzenin kurucusu, yazar Titinga Frederic Pacere'dir. Binaları kendileri için paha biçilemez sergiler olan bu sıra dışı müzede, çok ilginç bir etnografik ve tarihi eser koleksiyonu toplanıyor. Ulusal kostümlerin koleksiyonları, ilginç ev eşyaları ve yerel ustaların çalışmaları ile yerlilerin ritüel amaçlı kullandıkları alışılmadık … Devamını Oku

Burkina Faso’nun Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018