OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Ouagadougou

Ouagadougou’da Kültür. Ziyaret edilmesi gereken yerler - şehrin tarihi kısımları, tiyatrolar, müzeler ve saraylar

  Burkina Faso’nun başkenti olan Ouagadougou şehri, bir gezi noktasından ülkedeki en ilginç yer. Şehrin merkezi kısmını birkaç saat içinde keşfetmek mümkün. Böyle bir gezi sırasında, tatilciler farklı çağlara ait güzel gölgeli bulvarları ve inanılmaz güzel mimari başyapıtlarını görecekler. Kentte geniş bir zanaat eşyası ve arkeolojik buluntu koleksiyonu sergileyen Ulusal Müze var. Farklı etnik gruplara ait güzel maskeler, kil sofra takımları ve eski mücevherler, ziyaretçilerine güzelliği ve çeşitliliği ile vuruyor.
  Ouagadougou’da büyük eğlence parkları veya çocuk müzeleri bulunmamaktadır. Bununla birlikte, genç gezginler için ilginç olacak inanılmaz doğal rezervler ve eşsiz ulusal manzaraları vardır. En ünlü dönüm … Açık
Başkent, Batı Afrika’nın en büyük katedraline ev sahipliği yapan Ouagadougou’nun mimari yapılarından mahrum değildir. Turistler Moro Naba Sarayı’nı ve yakındaki pazarı bulacaklar. İkincisi, sadece alışverişseverler için değil, aynı zamanda mimari yerlerin bilenleri için de ilginç bir yer.
Açık havada kalan hayranlar, Bobo-Dioulasso’yu ziyaret edebilirler. Bu küçük kasaba muhteşem bulvarları ve parklarıyla ünlüdür. Gölgeli caddelerde yürürken, turistler birçok büyüleyici pazarı geçecek. Kasaba kültürel yapılarından mahrum değildir ve İl Müzesi bunlardan biridir. Bobo etik grubunun kültürü ve gelenekleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için harika bir yerdir. Müze genellikle yeni yetenekleri tespit eden ve birçok ünlü zanaatkâr ve heykeltıraşın eserlerini sergileyen modern sanat sergilerine ev sahipliği yapıyor. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Ouagadougou restoranları, çeşitliliği, ilginç menüleri ve güler yüzlü personeli ile ziyaretçileri şaşırtmaya asla son vermez. Bu harika şehrin konukları, popüler bir maki (geleneksel bir açık hava restoranı) olan … Açık
Sudanlı tarzında güzel bir bina olan Ulu Camii’den de bahsetmek önemlidir. Cami sadece dışarısında göze çarpmıyor. İç tasarımı daha da çarpıcı. Cami, caminin ana yapı malzemesiydi - sadece tecrübeli mimarlar bu kırılgan malzemeyle çalışabilirlerdi. Birçok sanat atölyesine ev sahipliği yapan Kibidvi mahallesini ziyaret etmeyi unutmayın. Meraklı turistler her zaman gezi planlayıcılarında çeyreği içerir.
Başka bir taşra kasabası olan Banfora’daki Burkina Faso’nun doğal ve kültürel simge yapılarıyla tanışmaya devam edin. Ülkenin en ünlü doğal dönüm noktası olan Karfiguéla Şelalesi, şehirden uzak değildir. Şelaleler, yağmur mevsimi boyunca özellikle yılın bu zamanında inanılmaz derecede büyük ve güçlü hale geldiklerinde ziyaret edilmesi ilginç. Sadece kısa bir mesafe, Tegreakute Gölü’ndeki şelaleleri birbirinden ayırır. Sembolik bir ücret karşılığında, yerel balıkçılar bir tekne turu ya da onlarla balık tutmaya gitmeyi teklif edecektir.
  Burkina Faso yerlileri seleflerinin geleneklerine büyük saygı duyuyorlar. Yüzlerce yıl önce, şehirde çeşitli zanaatlar gelişmiştir, bu yüzden yabancı turistler, yerel zanaatkârlar tarafından harikulade hatıra … Açık
Telaşsız ve huzurlu dinlenme hayranları sadece Gorom-Gorom’a hayran kalacaklar. Bu küçük kasaba, renkli pazarı nedeniyle ünlüdür. Piyasadaki farklı etnik grupların eserlerini görmek mümkün. Gorom-Gorom sonsuz çölle çevrilidir, bu yüzden sakin ve dingin bir ortamda rahat ve özel bir atmosfere sahip bir kasabadır. Hayat her zaman telaşsız ve kasıtlı.
Burkina Faso Ouagadougou’daki müzeler söz konusu olduğunda, en ünlü olanlar yukarıda bahsedilen Ulusal Müze ve Musee de la Musique’dir. Turistlerin her ikisini de ziyaret etmeleri tavsiye edilir. Müzikten hoşlanıp hoşlanmamanız önemli değil, Musee de la Musique herkesin ziyaret etmekten keyif alacağı inanılmaz ilginç bir yer. Koleksiyon sadece yerel müziğe değil, genel olarak Burkinabe kültürüne de adanmıştır. Müzenin binası bile çok özgün ve benzersiz görünüyor - gerçekten özel bir atmosfer yaratan geleneksel bir adobe. Eğer Bobo-Dioulasso’yu ziyaret ederseniz, Musée Communal Sogossira Sanon’u ziyaret etmeyi unutmayın. Bununla birlikte, pek çok ilginç eşyayı sergileyen küçük bir müzedir. Burkina Faso’nun tüm bölümlerinden bir dizi tören koleksiyonu ayrı bir sözü hak ediyor. Maskeler ve heykeller, geleneksel evlerin ve ev eşyalarının modelleri - bu müze, yerli halkın yaşamı hakkında kapsamlı bir bakış açısı sunmaktadır.
Ouagadougou - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8
OrangeSmile araç kiralama Ouagadougou’da araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

13.06.2024

Ouagadougou’nun Kültürel Mirası Fotoğraf Galerisi

Ouagadougou’nun Kültürel Simgeleri Haritası: Sanat galerileri, anıtlar, saraylar vb.

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Ouagadougou Komşularında Kültürel Geziler

Ouagadougou Kültür Rehberi. Ouagadougou’da ziyaret edilmesi gereken büyüleyici yerler: tapınaklar, müzeler, kiliseler, tiyatrolar ve kaleler. Ouagadougou’da 'mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler'e dair öneriler (adresler, telefon numaraları ve bağlantı linkleriyle). Bu sayfa bilgisini kullanarak kendi şehir gezinizi planlayın!
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018