OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Uruguay Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

  Uruguay, kısa bir süre önce Avrupa ve Rusya’dan gelen turistler tarafından popüler hale geldi. Bu çok ilginç ve özgün bir ülke, unutulmaz birçok anı bırakacağı bir tatil. Ülkenin başkenti olan Montevideo şehri, öncelikle mimari yapılarıyla meşhur. Bu, gezginlerin sömürge çağına ait binalari ve modern binalar, ofis merkezleri ve bankalarla sınırlanmış güzel eski evleri görebildiği bir yer. Şehrin çeşitli parkları ve geniş meydanları vardır; günün herhangi bir saatinde, yerel halkı ve şehrin konuklarını telaşsız yürüyerek görebilirsiniz.
  Çocuklarla bir tatil, tüm aile üyeleriyle değerli zaman geçirmenin en iyi yoludur. Uruguay’da çocuklarla bir tatil sadece hoş anılar bırakacaktır çünkü bu …
Devamını oku
Bağımsızlık Meydanı, Montevideo’daki en büyük meydan olarak kabul edilir. Kentin ilgi odağı Artigas Türbesi de burada. Tarihsel dönüm noktasının hemen önünde bir görüş daha var. Burası, Güney Amerika’nın en yüksek binası olan Palacio Salvo. 18. yüzyılda inşa edilmiş olan Iglesia Matriz de El Salvador kilisesi gibi meşhur bir simge bulacağına yakın olan gezginlerin Plaza Constitución meydanını ziyaret etmeleri önerilir. Ayrıca Montevideo’da birçok müze var. Bunların en ünlüsü Museo del Gaucho y de la Moneda ve Ulusal Tarih Müzesi.
Alışveriş meraklıları, Mercado del Puerto bölgesine yürüyüş yapmaları önerilir. Bu eski liman bölgesi, birçok ticaret merkezi ve pazarının bulunduğu yerdir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Uruguay, Latin Amerika’nın en küçük ülkelerinden biridir. Ancak buna rağmen Uruguay’ın çok ilginç ve çok yönlü bir kültürü var. Farklı …
Devamını oku
Sermayenin banliyöleri daha az ilginç. Burada Colonia del Sacramento en önemli turistik mekanlardan biri olmaya devam ediyor. Şehir sömürge döneminde kuruldu, o zamanlar o dönemin güzel binaları imza unsuru haline geldi. Her yıl şehir, ülkenin her yerinden çiftçileri ve ekiciler alan büyük bir tarımsal fuara ev sahipliği yapmaktadır. Bu, ülkede kesinlikle en iyi sebzeleri ve egzotik meyveleri almanın mümkün olduğu zamandır.
Montevideo Colonia Suiza, eski mimari yerleri görmek için harika bir yer. Şehir, 1862 yılında İsviçre’den yerleşimciler tarafından kuruldu. Tacuarembó, içinde çok sayıda heykel ve anıt bulunduğu için ’heykeller kenti’ olarak da bilinir. Yolcular, Tacuarembó’nun neredeyse her cadde ve meydanı üzerinde ilginç yerler bulacaktır. Sonunda, büyük şehirlerin yakınında birçok pitoresk köy var. Burada ziyaretçiler sadece güzel yerlerde yürümekle kalmayıp aynı zamanda unutulmaz hediyelik eşyalar satın alabilecek.
  25 Aralık, Katolik dünyasının geri kalanında olduğu gibi Uruguay’da bir bayramdır, ancak yerel halk Noel’i değil, Aile Gününü kutlar. Uruguaylılar …
Devamını oku

Tarih ve Eğlence

  16. yüzyılda, Uruguay toprakları, Charrua’nın Hint kabileleri tarafından dolduruldu. Sömürge dönemi sadece 1515’te başladı. Ülkeleri ziyaret eden ilk Avrupalılar İspanyollardı. 1776’da Uruguay bölgesi Rio de la Plata Krallığı’nın bir parçası oldu. 19. yüzyılın başlarında ülke, 1825’te kazanılan bağımsızlık mücadelesini gördü. Beş yıl sonra, ilk Anayasa kabul edildi ve Uruguay’da ilk siyasi partiler kuruldu. Bugünlerde Uruguay bir cumhuriyettir. Egzotik Afrika ülkesi nispeten yakın zamanda turist çekmeye başladı.
Benzersiz doğası ve tarihi mekanlarının yanı sıra, Uruguay da ilginç ulusal gelenekleriyle etkileyebilir. Ülkenin yemek gelenekleri gerçekten eşsizdir. Onların oluşumu İspanya hakimiyeti tarafından ciddi biçimde etkilendi. Bugün, yerel insanlar için tipik yemekler, herhangi bir yerel restoranda ziyaretçilere sunulan paella ve pizzalardır.
  Uruguay’da kargaların çok sevdiği pek çok çim yeşil alan var. Ülkedeki en tipik ağaçlar şunlardır: quebracho, söğüt, palmiye ağacı ve kaybolan …
Devamını oku
Uruguaylı mutfağı gerçekten gurme yemekleri etkileyebilir. Burada, açık ateşte enfes et yemekleri pişirilir. Domuz eti ve sığır eti burada da popülerdir. Açık ateşte et bazı özel enfes lezzetler alır. Milanesas veya ihale kızarmış pirzola denilen yemek, Avrupalı ​​gezginler ile çok popüler.
Montevideo - Plaza de Independencia Uruguay’daki başlıca ulusal içecek, yerel yerel bitkinin kurutulmuş yapraklarından yapılan sıra dışı çaydır. Yöre halkı için, bu içecek uzun zaman kültürün ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. Bu olağanüstü “çay” ı herhangi bir market ve yiyecek mağazasında satın alabilirsiniz. Turistler arasında en popüler hediyelerden bazıları, çay yapmak için eş ve diğer aksesuarlar için özel yuvarlak bardaklardır.
  Charrua Kızılderilileri, Kreoller ve Avrupalılar (özellikle İtalyanlar) Uruguay’ın geleneksel mutfağını şekillendirdi. Uruguaylılar, arkadaşları ve …
Devamını oku
Uruguay, plaj rekreasyonu için popüler bir yerdir. Yumuşak beyaz kumlarla pitoresk plajlarda yürüyüş yapmak için konuklarına hizmet vermektedir. En popüler ve iyi donanımlı tesisler Montevideo’nun çevresinde yer almaktadır. Prestijli oteller ve eğlence mekanlarından bazıları Punta del Este beldesindedir.
Burada gerçek exotics Atlantis ve Piriapolis tatil beldelerinde tatil. Küçük kasabalar Rio de la Plata’nın kıyısında yer almaktadır. Bu doğal alan özel olarak kabul edilir. Burada, okyanus suları, nehirlerin sıra dışı bir renk tonu elde etmesi nedeniyle, nehir sularıyla birleştirilmiştir. Yerel plajlar çok etkili ve çekici görünüyor. Orada plajlar yanında yürümek için ilginç yerler de vardır.
Uruguay rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Uruguay’ın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm parkların haritası
Uruguay şehir parkları ve milli parklar
♥   National Park 'Cabo Polonio' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Esteros de Farrapos e Islas del Rio Uruguay' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'San Miguel' . Haritada   Fotoğraflar

İnceleme Serimizden Uruguay’ın Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Hotel Fasano Las Piedras

Serimizden “Doğal Peyzajla Uyumlu Oteller ”
  Punta del Este'nin kaplıca kasabası üzerinde bulunan eşsiz çevre dostu Hotel Fasano Las Piedras, dünyadaki en iyi bilinen ve uyumlu çevre dostu otellerden biridir. Harika güzel bölgede inşa edilmiştir. Hotel Territorium'da, doğal bir mağaranın yanı sıra şifalı bir su kaynağı da bulunmaktadır. Otelin yapımında sadece doğal malzemeler kullanıldı. Şık dikdörtgen ahşap yazlık çevreleyen doğal uyumu hiç incitmez. Mağaranın içinde döşenmiş iki restoranın birinde bir salon vardı ve kaynak güzel havzaya dönüştürüldü.

Fasano Las Piedras otelindeki konuklar, tam donanımlı ekolojik rekreasyonun tadını çıkarabilirler. Kapsamlı kapalı yüzme havuzlu mükemmel bir spa merkezi bulunmaktadır. Otelin hemen yanında harika yürüyüşler var. Otele uzak olmayan Gorriti Adası, dev balinaları sık sık … Tümünü Oku
Ülke haritaları Uruguay haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Uruguay şehir haritası
Bölgelerin haritası Uruguay’da bölgelerin haritası

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

13.06.2024

Uruguay’ın Popüler Şehirlerinde Geziler

Montevideo
Bir başka ilginç tarihi nesne de 1873'te inşa edilen Estévez Sarayı'dır. Lüks saray aslen Francisco Esteves'e aitti, ancak 19. yüzyılın sonunda Uruguay hükümeti tarafından satın alındı. Bina, bir başkanlık hediyeleri müzesine dönüştürülmesine karar verilinceye kadar, yüz yıldan fazla bir süre ana başkanlık konutu olarak hizmet etti. Sadece birkaç yıl çalıştı. 2009 yılında, güzel saray restore edildi ve şu anda ünlü ulusal kahraman José Artigas'ın kalıntılarını barındıran bir türbeye … Devamını Oku

Uruguay’ın Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018