OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Monastir Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Monastir Marina   Tunus’un en popüler tatil yerlerinden biri olan Monastir, ülkenin önemli bir ticaret şehri ve eğitim merkezidir. Şehir, öncelikle muhteşem plajları ile ünlüdür. Spor için iyi donanımlılar, çok sayıda ekipman kiralama merkezleri ve dalış okulları var. Her sahilin topraklarında taze deniz ürünleri sunan birçok restoran ve kafe bulacaksınız. La Grotte, en popüler balık restoranı olarak bilinir; ancak ulusal Tunus yemeklerini denemek isterseniz, Les Sportifs restoranı en iyi seçim olacaktır.
  Monastir, tarihi ve mimari simge yapılar açısından zengindir. Ribat of Monastir adı verilen sur, şehrin ana tarihi sembollerinden biridir. Yüzyıllar önce, kıyıya çok sayıda kale inşa edildi, ancak Monastir’de … Açık
Tüplü dalış dersleri alabileceğiniz en büyük spor merkezi liman yakınında bulunuyor. Burada ayrıca bir yatta deniz gezintisine katılabilirsiniz. Birkaç yıl önce açılan yeni sahayı golf severler mutlaka ziyaret etmelidir. Ata binmeyi denemek isteyenler için bir de hipodrom var.
Bu yerin tarihi manzaralarını anlatmaya gelince, liman bölgesinin yakınında bulunan kale duvarına bir geziye katılmanızı öneririz. Bourguiba’nın türbesi ve eski bir cami de yakınlardadır. İslam Müzesi, Manastır’ın en popüler kültür tesislerinden biridir. Müze, 4-6 yüzyıla ait değerli bir antik el yazması koleksiyonu sergiliyor. Çeşitli salonlar çömlek koleksiyonlarına ayrılmıştır ve 927 yılında yapılan usturlap en ünlü sergilerden biri olarak bilinir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Monastir, plaj rekreasyonu için mükemmel bir yerdir. Modern spor merkezlerinin yanı sıra büyük talasoterapi merkezleri de var. En popüler şehir plajlarından biri eski kalenin yanında yer almaktadır. Yoğun sezonda her … Açık
Kasabanın merkezi kısmı, Burgiba ailesinin mozolesi olan önemli bir mimari yapının yeridir. Türbe, muhteşem mermer ve oyma seramik parçalarla süslenmiştir. 1980’de türbe yeni altın kubbelerle süslendi ve iki yeni minare eklendi. Tesis, her zevke uygun cazibe merkezleri açısından zengindir - plaj tatili gezi ile karıştırılabilir ve sporu, tarihi yerlere büyüleyici geziler izleyebilir. Monastir’e seyahat, birçok unutulmaz izlenim getirecek.
Monastir - Bourguibas mausoleum   Şehrin en önemli dini cazibe merkezi Ulu Camii’dir. Bin yıldan fazla bir süre önce inşa edildi. Yıllar geçtikçe cami defalarca yeniden inşa edildi. Şimdi kemerleri ve sütunları olan güzel bir mimari anıt. Camide geniş bir avlu ve sıcak bir günün zirvesinde bile ısınmayan geniş bir ibadet salonu bulunmaktadır. Caminin girişine yalnızca Müslüman inancının taraftarları erişebilir ve diğer herkese bitişik bölgedeki tarihi anıta hayran kalması önerilir.
  1. Monastir yakınlarında bulunan Skanes bölgesinde büyük bir uluslararası havaalanı bulunmaktadır. Turistik bölgelere yakın elverişli bir konumdadır ve en popüler otellere taksiyle sadece beş dakika içinde … Açık
Kıyıda bulunan Ribam Kalesi, Kuzey Afrika’daki en büyük ve en eski kaledir. 8. yüzyılda inşa edilmiş ve başlangıçta çok küçük bir alanı işgal etmiştir. Her yüzyılda, savunma yapısının ölçeği daha kapsamlı hale geldi. Şimdi kalenin alanı 4.000 metrekareden fazla. Birçok ünlü savaşçı kendi topraklarında gömülüdür ve kalede birkaç dini tapınak bulunmaktadır. Kalede, yanında küçük bir İslam sanatı müzesi bulunan bir dua odası var.
ribat Çok ilginç bir kültür merkezi, Geleneksel Kostüm Müzesi’dir. Sergisinin ana kısmı, 19. - 20. yüzyılın başında uygun olan ulusal kıyafetlerden oluşuyor. Müzede giysilere ek olarak lüks mücevherler, değerli taşlar ve özgün nitelikleriyle tanınan yerel olarak üretilen en kaliteli ipekten ürünler koleksiyonları bulunmaktadır.
  Manastır’ı ziyaret eden alışveriş yapmayı sevenler genellikle önce Medine’ye giderler. Tarihi bölge en çekici pazarları ve mağazaları sunmaktadır. Burada en popüler ulusal ürünleri satın alabilir, yağlı … Açık
Monastir sakinleri için en sevilen tatil noktalarından biri, pitoresk Baladia Parkı’dır. Peyzaj dekorasyonlarına ve eski binalara ek olarak, bu parkta Başkan Habib Bourguibe’ye ait bir anıt, uygun yürüyüş yolları ve anıtın etrafında banklar bulunan rekreasyon alanları görülebilir.
Monastir’in merkezi caddelerinden birinde, Palais des Congrès’nin görkemli modern binasını görebilirsiniz. Çok salonlu bu büyük ölçekli yapının inşasından bu yana çeşitli kültürel etkinlikler için kullanılmaktadır. Burada sanatçılarla sergiler ve toplantılar yapılıyor ve merkezde tiyatro prodüksiyonları yapmaya uygun özel bir sahne var. Bazı odalar yalnızca iş etkinlikleri için kullanılabilir, ancak salonların büyük bir kısmına tüm ziyaretçiler erişebilir.
Monastir - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Monastir ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm parkların haritası
Monastir çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Boukornine' , 106 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Tunus Gezisi: Görülecek Yerler

Utica, Fenikeliler tarafından kolonize edilen ilk şehirdi. Bu durum M.Ö. 9. yüzyılda gerçekleşti. Günümüzde binlerce yolcu, Utica'ya sömürge binalarının kalıntılarını ve eski Fenike mezarlıklarını görmeye geliyor. Hammamet, eğlence ve kültürel zenginlikleri açısından zengin, popüler bir başka yer. Şehrin konukları, Uluslararası Kültür Merkezi'ne, çeşitli tiyatrolara ve müzelere katılmaya davetlidir. Şehrin güzel caddelerindeki bir yürüyüş sırasında yolda çok sayıda güzel cami göreceksiniz, en eski cami olan Ulu Cami'yle. 13. yüzyılda inşa edilmiştir. Muhteşem parkları ve ilginç müzeleriyle ünlü Tozeur şehrini ziyaret etmek için doğa merkezleri ve çevre dostu dinlenme hayranları önerilir. Yerel müzelerin isimleri gerçekten orijinal görünüyor - 1001 Gece Müzesi, Popüler Sanatlar ve Gelenek Müzesi (Musée Dar Cheraït) - ve sergileri daha az ilginç. …
OrangeSmile araç kiralama Monastir’de araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

21.06.2024

Monastir Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Monastir Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Monastir, Tunus Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Monastir’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Monastir’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018