OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Tunus Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

Djerba   Tunus kültürüyle tanışmanın en iyi yolu, en büyük şehirlerine geziler yapmaktır. Her birinde gezginler çeşitli sürprizler ve eğlence bulacaklar. Kartaca şehri, ülkenin tarihi merkezi olarak bilinir. 9. yüzyılın başında kurulan Kartaca yok edildi ve birkaç kez restore edildi. Kent, Roma İmparatorluğu döneminde zenginlik seviyesine ulaştı. Dolayısıyla kentin en ünlü simgesel yapılarının Roma Dönemine neden ait olduğunu merak etmiyoruz - Amfi Tiyatro, Başkent, Van Hamamları ve birçok eski tapınak - bunlar simgeler Tunus’un en ünlü mimari siteleri olarak kabul edilir. Ayrıca, ziyaretçilerin çeşitli değerli eşyaların görkemli bir koleksiyonunu göreceği Carthage’deki Lavije Müzesi de bulunmaktadır.
Ülkenin başkenti Tunus, ayrıca 16.-18. Yüzyıla ait görkemli mimari mekanlara ev sahipliği yapmaktadır: Büyük Cami, Dar Ben Abdallah ve Dar el Bey sarayları ve Aziza Othmana Anıtkabir. Şehir, konukların ilginç öğeleri ve hediyelik eşya almalarını değil, aynı zamanda yerel müzisyenlerin ve dansçıların performanslarını da gören geniş pazarıyla ünlüdür. Şehrin kültürel mekanlarını tanımlarken nadir bulunan bir Roma mozaik koleksiyonunu sergileyen Bardo Müzesi’nden söz etmemiz mümkün değil. Dougga şehrini ziyaret etmeyi unutmayın - bu antik kent, Roma İmparatorluğu döneminin çok sayıdaki binası sayesinde önemli turistik bir yere sahiptir. Tiyatro, bölgenin en muhteşem simgesi halini alıyor. Arkeologların hesaplamalarına göre, tiyatro binlerce izleyici kadar oturabilirdi. Atban ve Capitol Anıtı uzakta değil. Bu binalar 2-3. Yüzyılda inşa edilmiştir.
Utica, Fenikeliler tarafından kolonize edilen ilk şehirdi. Bu durum M.Ö. 9. yüzyılda gerçekleşti. Günümüzde binlerce yolcu, Utica’ya sömürge binalarının kalıntılarını ve eski Fenike mezarlıklarını görmeye geliyor. Hammamet, eğlence ve kültürel zenginlikleri açısından zengin, popüler bir başka yer. Şehrin konukları, Uluslararası Kültür Merkezi’ne, çeşitli tiyatrolara ve müzelere katılmaya davetlidir. Şehrin güzel caddelerindeki bir yürüyüş sırasında yolda çok sayıda güzel cami göreceksiniz, en eski cami olan Ulu Cami’yle. 13. yüzyılda inşa edilmiştir. Muhteşem parkları ve ilginç müzeleriyle ünlü Tozeur şehrini ziyaret etmek için doğa merkezleri ve çevre dostu dinlenme hayranları önerilir. Yerel müzelerin isimleri gerçekten orijinal görünüyor - 1001 Gece Müzesi, Popüler Sanatlar ve Gelenek Müzesi (Musée Dar Cheraït) - ve sergileri daha az ilginç. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
Çocuklarla seyahat eden konukların, egzotik kuşlar ve hayvanlar göreceği yerel hayvanat bahçesi ziyaret etmeleri önerilir. Aktrist dinlenmeyi tercih eden turistler, Tabarka’da büyük spor merkezleri ile ünlü olduğu için çok eğlenceli vakit geçirecekler.
Djerba

Tarih ve Eğlence

  M.Ö. 11. yüzyılda, Fenike’lerin Kartaca kentini kurduklarında modern ülke kurulmaya başlandı. Yüzlerce yıl boyunca, Afrika’nın kuzeyindeki en büyük şehirlerden biri olmuştu. Fenikelilerin düşüşünden sonra, birçok bitişik koloniyi ele geçirdi. M.Ö. 3. yüzyılda Kartaca, Akdeniz kıyısındaki en büyük ülkelerden biriydi. Sadece Roma İmparatorluğu onu vurmayı başardı. 146 yılında Carthage, topraklarında büyük bir koloni oluşturan Romalıların önünde düştü.
Roma İmparatorluğu’nun 5. yüzyılın sonlarında bölünmesinden sonra, bu koloninin yerinde küçük bir krallık kuruldu. Daha sonra Bizans tarafından fethedildi. Ülke için önemli bir dönüm noktası, Arap fethi ve Osmanlı İmparatorluğu’nun saltanat dönemiydi. 19. yüzyılın sonlarında Tunus bir Fransız kolonisi oldu. Tunus, 1956’da Fransa’dan ve cumhuriyet statüsünden bağımsızlık kazandı.
Ülkenin en çekici özellikleri muhteşem plajlar, çok sayıda talasoterapi ve spa merkezleri, birçok ilginç ulusal ürün ve çok sayıda eşsiz balık yemeklerini tadabileceğiniz restoranlar ile renkli çarşılar. Yerel thalasso terapi merkezleri dünyanın her yerinden tesadüfi olarak bilinmemektedir. Deniz suyu ve çamur kullanımı ile özel prosedürler burada gerçekleştirilmektedir. Sağlığınız için bakımı ve tesiste tipik rekreasyonu birleştirmek için tüm koşullar vardır. En popüler sağlık merkezlerinden biri de Sousse. Ülkenin en iyi sağlık ve spa merkezleri de vardır.
25 Temmuz’da, bölge sakinleri her yıl Cumhuriyet Bayramı’nda önemli bir bayram kutlamaktadır. Her zaman muhteşem milli bayramlarla el ele gider. Festival günü öğleden sonra tiyatro ve müzik performansları, akşamları fuar ve havai fişek gösterileri düzenleniyor. Resmi tatiller sırasında, özellikle önemli ve ilginç kutlamalara tanık olabileceğiniz ülkenin büyük şehirlerini ziyaret etmek çok ilginç.
Tunus alışveriş meraklıları ile çok popüler. Renkli ürünler ve mağazaların çoğu ulusal ürünlerle Hammamet’de bulunmaktadır. Doğal inciler ve mercanlar ile aksesuarlar turistler arasında çok popülerdir. Yerel hediyelik eşya dükkanlarında pahalı değildir. Zengin turistler dikkatlerini el yapımı halılara ve doğal ipekden lüks kıyafetlere vermelidir.
Referans Bilgiler
Tüm parkların haritası
Tunus şehir parkları ve milli parklar
♥   National Park 'Boukornine' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Chambi' . Haritada   Fotoğraflar
♥   World Heritage Site 'Ichkeul National Park' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Zembra and Zembretta Iles' . Haritada   Fotoğraflar

İnceleme Serimizden Tunus’un Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Kabili

Serimizden “Dünyanın En Sıcak Yerleri”
  Oasis, sizi çılgın ısıdan kurtaracakları için genellikle çölün içinde can kurtaran işaret lambaları olarak düşünülür. Popüler inancın aksine, Tunus'taki Kebili Oasis, gezegendeki en sıcak yerler arasındadır. Yeşil ağaçların ve göreli gölgenin varlığına rağmen burada sıcaklık genellikle Afrika standartlarına göre oldukça etkileyici olan 55 ° C'ye yükselir.

Oasis Kebili'de yaşamaktadır; yerli halkı uzun zamandır sert iklime alıştı ve yaşamlarını başka yerde hayal bile edemiyor. Bilim adamları tarafından keşfedildiği üzere, vahanın topraklarındaki ilk yerleşimler binlerce yıl önce ortaya çıkmıştı. Modern bilim adamları, mevcut doğal anomaliye ilişkin bir açıklama bulmayı başardılar. Pitoresk Kebili, Sahra'nın kalbinde ortaya çıkan ve çölün sıcak havasını kuzeye doğru hareket … Tümünü Oku
Ülke haritaları Tunus haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Tunus şehir haritası

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

2024 yılında ilk misafirlerini ağırlayacak. Farklı kategorilerde 313 oda bulunacak, odaların içi ve otel alanları birinci sınıf otelin ana özelliklerinden biri haline gelecek. Odaları dekore ederken, kalitesiyle ünlü ve dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul edilen yerel tekstillerin kullanılması planlanıyor. Oku bunu

01.02.2023

Tunus’un Popüler Şehirlerinde Geziler

Monastir
Kıyıda bulunan Ribam Kalesi, Kuzey Afrika'daki en büyük ve en eski kaledir. 8. yüzyılda inşa edilmiş ve başlangıçta çok küçük bir alanı işgal etmiştir. Her yüzyılda, savunma yapısının ölçeği daha kapsamlı hale geldi. Şimdi kalenin alanı 4.000 metrekareden fazla. Birçok ünlü savaşçı kendi topraklarında gömülüdür ve kalede birkaç dini tapınak bulunmaktadır. Kalede, yanında küçük bir İslam sanatı müzesi bulunan bir dua odası var. Çok ilginç bir kültür merkezi, Geleneksel Kostüm … Devamını Oku

Tunus’un Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018