OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Mechelen

Mechelen’de Kültür. Ziyaret edilmesi gereken yerler - şehrin tarihi kısımları, tiyatrolar, müzeler ve saraylar

  Çoğu gezi rotasının başlangıç noktası Grote Markt. Bu tarihi meydan sakin atmosferinde çarpıcıdır, burada asla çok kalabalık değildir, bu yüzden hiçbir şey etrafındaki tarihi binalara hayran olmanızı engellemez. Yakınlarda bulunan birkaç restoran ve kafe, masalarını her zaman sıcak mevsimde açık havada ayarlamaktadır. Şehrin en önemli bayram ve festivalleri ana kent meydanında gerçekleşiyor. Fuarlar ve performanslar burada düzenli olarak yapılmaktadır.
  Bu Belçika kasabası son zamanlarda turistler arasında çok popüler oldu. Eski zamanlardan beri Mechelen çan sanatı ile ünlüdür. Yerel sanatçılar tarafından üretilen birçok çan, Moskova ve St.Petersburg’un en … Açık
Meydanın yakınında eski Belediye Binası - Stadhuis van Mechelen’i bulabilirsiniz. 15. ve 16. yüzyılların üç binasından oluşan sofistike bir mimari komplekstir. 20. yüzyılın başında, tamamen restore edildi ve 1914’ten beri belediye binası olarak kullanılan tek bir binada birleştirildi. Belediye Binası binası belirli günlerde turlara açık. Tarihi binalarda değerli bir sanat eseri ve antika koleksiyonu korunmuştur.
Rönesans’ın muhteşem bir mimari anıtı, Avusturya Margaret’i tarafından inşa edilen bir saray olan Paleis van Margaretha van Oostenrijk’dir. Sarayın inşası 15 yıldan fazla sürdü ve 1530’da tamamlandı. Sahibinin ölümünden sonra lüks bina kamu malı oldu. Çeşitli idari amaçlar için kullanıldı ve 19. yüzyılın sonunda saray ilk büyük rekonstrüksiyonundan geçti. Şimdi ana şehir mahkemesine ev sahipliği yapıyor. Cephenin orijinal tasarımı sarayı Mechelen’in en dikkat çekici tarihi binalarından biri haline getiriyor. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Mehelen, eğlence merkezleri ve çocukların cazibe merkezlerinin bolluğu ile ayırt edilmez. Her durumda, burada aile rekreasyonu kesinlikle sıkıcı olmayacak. Başlıca şehir cazibe merkezlerinden biri de Technopolis eğlence … Açık
Rönesans tarzında canlı bir mimari anıt, şu anda isimsiz müzeye ev sahipliği yapan Hof van Busleyden’dir. 15. yüzyılın ikinci yarısında inşa edilen güzel kiremitli çatı evi, aslında zengin yerel politikacılardan birine aitti. Sahiplerinin ölümünden sonra, Birinci Dünya Savaşı’nın patlak vermesine kadar faaliyet gösteren bir banka tarafından işgal edildi. Savaş döneminde, eski bina neredeyse tamamen yok edildi, ancak daha sonra 1938 yılına kadar tarihi projeye göre restore edildi. Yeniden yapılanma tamamlandıktan sonra, şimdi ilginç bir etnografik, arkeolojik ve tarihi koleksiyona ev sahipliği yapan binada bir müze açıldı. sergiler. Müzenin ana değeri yıkıcı savaştan mucizevi bir şekilde kurtulan 16. yüzyıl freskleridir. Müzenin yakınında, sıcak mevsimde çeşitli kültürel etkinlikleri düzenlemek için kullanılan güzel bir bahçe var.
Mechelen Euroshopping Mechelen, dünya önemi olan eşsiz bir tarihi anıtı olan Groot Begijnhof Mechelen’e sahiptir. Bu beguina 13. yüzyılda bu yerlerde bekar kadınların yaşadığı ayrı bir mahalle olarak kuruldu. Yüz yıl sonra, yüz kadar evi olan küçük bir kasaba oldu. O zamana kadar bir buçuk binden fazla kadın yaşıyordu. 16. yüzyılda, büyük komün kasaba halkı tarafından yok edildi ve beguines evlerini terk etmek zorunda kaldı. Kısa süre sonra komünü restore etmek için geri döndüler ve şehir sınırları içinde büyük bir arsa satın aldılar. Bugün, benzersiz tarihi binaların kompleksi UNESCO Dünya Mirası Listesine dahil edilmiştir.
  Mechelen’de, her biri benzersiz bir tarihe sahip birçok ilginç ve orijinal yemek deneyebilirsiniz. Geleneksel bir yerel spesiyalite Mechelen Cuckoo’dur. Bu, özel tavuk etinden hazırlanan çeşitli yemekler için ortak … Açık
Şehir birçok antik katedrali ve kiliseyi korumuştur. Mechelen’in başlıca dini cazibe merkezi Sint-Romboutskathedraal’dır. Katedralin inşası 13. yüzyılda başladı. Varlığının ilk yıllarında, tekrar tekrar yangınlardan muzdaripti ve birçok rekonstrüksiyona maruz kaldı. 16. yüzyılın ortalarında, Mechelen resmen bir arisepiskopal merkez olarak tanındı. Bu dönemde katedral önemli ölçüde genişletildi. Şimdi binası inanılmaz ölçeği ile dikkat çekiyor - katedral alanı 3.870 metrekaredir.
Mechelen: Sint-Pieters-en-Pauluskerk Geçtiğimiz yüzyılların eşsiz iç mekanlarını korudu ve Gotik dekorasyon unsurları özel ilgi çekiyor. Katedralin ana dekorasyonu 1665 yılında yapılmış barok bir sunaktır. Turistler için katedralin en çekici unsurlarından biri, üzerinde gözlem güvertesi bulunan kulesidir. Bu kulede iki ortaçağ carillons var, birçok kişi benzersiz müzik aletlerinin sesini dinlemek için toplanıyor. 15. yüzyıl Sint-Janskerk tarihi Mechelen bölgesinde korunmuştur. Eski sanat eserlerinden oluşan zengin bir koleksiyon ve önemli dini eserler şu anda duvarlarında saklanmaktadır.
Aşağıdaki bölümde, Mechelen ve çevresinde gezi biletlerimizden veya şehir keşif turlarından birine ulaşabilirsiniz. Web sitemiz, yerinde yapılan çevrimdışı satın alımla karşılaştırıldığında% 10-30 daha düşük bilet fiyatları sunuyor.

Mechelen ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Mechelen - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8
Referans Bilgi
Tüm sarayların haritası
Mechelen yakınındaki halka açık saraylar
♥   Sarayı 'Royal Castle of Laeken' Brussels, 18 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sarayı 'Royal Palace of Antwerp' Antwerp, 20.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sarayı 'Royal Palace of Belgium' Brussels, 22.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sarayı 'Egmont Palace' Brussels, 22.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Mechelen ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Royal Museum of Fine Arts' Antwerp, 20.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Museum of Modern Art Antwerp (MuHKA)' Antwerp, 20.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Museum Mayer van den Bergh' Antwerp, 20.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Rubenshuis' Antwerp, 20.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Cinquantenaire Museum' Brussels, 22.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kiliselerin haritası
Mechelen yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Sint-Servaasbasiliek, Grimbergen, 13 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basiliek Onze-Lieve-Vrouw van Lourdes, Edegem, 13.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilique Nationale du Sacré-Cœur, Koekelberg, 21.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Onze-Lieve-Vrouwekathedraal, Antwerpen, 21.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Collegiale Sint-Michiels- en Sint-Goedele-co-kathedraal, Bruxelles / Brussel, 21.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Cathedrale abdijkerk Sint-Jacob op de Koudenbergkerk, Brussel / Bruxelles, 22.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilique Notre-Dame de Paix et de Concorde, Basse-Wavre / Waver, 36.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
OrangeSmile araç kiralama Mechelen’de araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

08.02.2023

Mechelen’in Kültürel Mirası Fotoğraf Galerisi

Mechelen’in Kültürel Simgeleri Haritası: Sanat galerileri, anıtlar, saraylar vb.

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Mechelen Komşularında Kültürel Geziler

Mechelen Kültür Rehberi. Mechelen’de ziyaret edilmesi gereken büyüleyici yerler: tapınaklar, müzeler, kiliseler, tiyatrolar ve kaleler. Mechelen’de 'mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler'e dair öneriler (adresler, telefon numaraları ve bağlantı linkleriyle). Bu sayfa bilgisini kullanarak kendi şehir gezinizi planlayın!
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018