OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Belçika Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

  Belçika’da birçok ilginç yer bulacaksınız. Ülkenin hemen hemen her kasabasında güzel kaleler, kiliseler ve katedraller, ortaçağ binaları ve müzeler bulunmaktadır. Belçika ile tanışmak için en iyi yol Brüksel’i ziyaret etmektir.
Aşık çiftler için en iyi kaçamak yerleri, evlilik ve balayı için en iyi oteller.
Devamını oku
Şehrin eski kısmı turistler için en ilginç yer. Yerliler eski kenti çok alışılmadık bir şekilde çağırıyor - Pentagon. Eski koruma tesisleri yerine inşa edilmiş sayısız dairesel biçimli bulvarlar nedeniyle ilçe bu şekilde çağırıldı. Grand Place Square, mutlaka tüm turistler için bir yer. Belediye Binası da meydanda yer almaktadır. Brüksel Müzesi karşı tarafta bulunur ve kentin tarihi bölgesi kare sonrası başlar. Yüzyıllarca eski binalar, kiliseler ve meydanların çoğunluğu orada bulunduğu için bu yer turistler için bir ziyaret etmelidir. Saint-Hubert Kraliyet Galerileri, Brüksel’in en ünlü simgelerinden biridir. Bu, tiyatroları, sanat galerilerini ve müzeleri birleştiren bir mimari kompleks. Orada birkaç düzine halka açık yer var.
Anderlecht şehrini ziyaret ederek Belçika’ya seyahatinizi sürdürün. Şehrin en önemli turistik yerleri Rotterdam Erasmus Müzesi, Astrid Parkı, Gaasbeek Kalesi ve Constant Vanden Stok Stadı’dır. Antwerpen şehri, çok sayıda müzesi ile ünlüdür. Kentte toplamda 30’dan fazla müze var. En ünlüleri Royal Museum of Art, Plantin Moretus Müzesi, Mayer Van Den Bergh Müzesi, Modern Sanat Müzesi, Ulusal Sanat ve Etnografya Müzesi, Heykeller ve Folklor Müzesi Müzesi’dir. Belçika’da ilgi gören mimari mekanlar da var; en ünlüleri Bodenbond Tower ve Kraliyet Sarayı 18. yüzyılda inşa ediyor. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Belçika, turizm açısından en popüler ülke değil. Ancak, burada bazıları sıradışı ve benzersiz olan harika otel ve moteller var. Anvers limanındaki …
Devamını oku
Lier kasabası da en yakın ilgiye değer. Kasabanın en ünlü mekanları Zimmer Kulesi ve eski astronomi saatidir. Seyahatinize devam edin ve yakınlardaki Kalmthout Doğa Koruma Bölgesi’ne ulaşırsınız. Rezerv sadece kum dunes ve yoğun ormanların unutulmaz kombinasyonu sunuyor. Daha tarihi yerler görmek isteyen turistler, merkezî kısmı gerçek bir açık hava müzesi olan Gent’i ziyaret etmeye açıktır. Aziz Bavo Katedrali, Aziz Petrus Manastırı, Van Der Meer Sarayı, Aziz Jacob Kilisesi ve Breydelstraat Caddesi’ndeki Kraliyet Sarayı gibi muhteşem manzaralar kesinlikle en yakın dikkati çekmektedir. Müzelere gitmekten hoşlanan gezginler, Gent’te ondan fazla büyük müzenin olduğu kadar mutluluk duyacaktır.

Tarih ve Eğlence

  Belçika, evrensel turistik alanlar olarak kabul edilen ülkelerden biridir. Burada farklı eğlencelerin taraftarları için çok ilginç olacak. Ülke lüks plajları, eşsiz turistik yerleri ve pitoresk doğal alanları ile dikkat çekiyor. En ünlü sahil beldesi Ostende’dir. Kumsalın uzunluğu 9 km’dir.
  Belçika, tasarım otelleri gibi şık yönlerden kaçınamadı. Modern moda trendleri, konaklama hizmetlerinin sağlanması yoluyla misafirlerine çeşitli ilginç …
Devamını oku
Tatil oldukça kalabalık ve gürültülüdür. Huzurlu rekreasyon hayranları genellikle komşu şehir olan De Panne’yi tercih ederler. Elit rekreasyon hayranları genellikle Knokke-Heist beldesini ziyaret ederler. Çok sayıda lüks otel ve restoran var. Newport sörfçüler ve yatçılar ile çok popülerdir. Tatil iyi gelişmiş bir spor altyapısı ile karakterizedir.
Mechelen Euroshopping Belçika, Noel tatillerini geçirmek için en ilginç Avrupa ülkelerinden biridir. Şehir Aralık ayı başlarında zaten değiştirildi. Şenlikli ışıklar ile dekore edilmiştir. Her yerde Noel pazarları ve fuarlar var. 21 Temmuz’da, Belçika’nın önemli Milli Günü kutlanır.
  Avrupa Birliği’nin başkenti, özellikle bu ülkeyi sürekli ziyaret eden ve en üst düzeyde konfora alışmış olan turistlerin ve business class misafirlerinin …
Devamını oku
Uzun yıllar boyunca, Belçika şehirleri büyük uluslararası festivallerin düzenlendiği bir yer olmuştur. Yaz aylarında, Middelheim adlı caz festivali Antwerpen’de düzenleniyor. Ostende, antika ve fotoğrafçılığa adanmış temalı festivalleriyle dikkat çekiyor. Haziran ayında, Audenarde her zaman bir amber içeceği uzmanı tarafından ziyaret edilir. Bira Festivali yılda düzenlenmektedir. En büyük festival Temmuz ayında kutlanan Ghent tatilidir. 10 gün boyunca, Ghent büyük bir açık hava konser sahnesine dönüştü. Şehir sokaklarında ve meydanlarında tiyatro, müzik ve dans gösterileri var.
Belçika, en ünlüleri waffle ve çikolata olan eşsiz gıda sembollerine sahiptir. Tatlı dişlerin herhangi bir şehir veya kasabadaki özel mağazaları ziyaret etme şansı vardır. En popüler ikramlardan biri, tarihi Mary Chocolatier fabrikasından çikolatadır. Bir keresinde, bu şirket sadece kraliyet ailesi için çikolata üretmiştir. En popüler ulusal içecek biradır. Belçika’da 600’ün üzerinde bira üretiliyor.
Belçika rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Belçika’nın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm Michelin restoranları
Belçika’daki Michelin yıldızlı restoranlar
♥   Restoranı '’t Nieuw Stadion' Gentbrugge. Kategori - Traditional cuisine|Meats and grills. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı '’t Notenhof' Londerzeel. Kategori - Traditional cuisine. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı '’t Oud Gemeentehuis' Hansbeke. Kategori - Grills. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı '’t Overhamme' Aalst. Kategori - Modern cuisine. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı '’t Pakhuis' Zeebrugge. Kategori - Seafood. Haritada   Fotoğraflar
Tüm kalelerin haritası
Belçika kaleleri
♥   Kalesi 'Beersel Castle' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Bouchout Castle' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Bouillon Castle' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Castle of Corroy-le-Château' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Château Miranda' . Haritada   Fotoğraflar

İnceleme Serimizden Belçika’nın Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Chateau Miranda

Serimizden “Ürperme Hissi Yaratan Issız Yerler”
  Dünyadaki en korkunç terk edilmiş binalar Belçika şehir Celle'de görülüyor. Fransız aristokrasisinin devrim sonrası döneminde inşa ettiği güzel Miranda Kalesi. İkinci Dünya Savaşı sırasında kaleler bir yetimhaneye dönüştürüldü. 1980'de çölleşmeye başladı. Bugün kale dünya çapında paranormal araştırmacıları cezbetmektedir. Bir sürü korkunç efsane söylüyor. Birçok tanık, kalenin karanlık koridorlarında yürürken hayal edilemediğini ve açıklanamayan ürpertici sesler duyduğunu iddia etti.

Kalenin 1991 yılından bu yana tamamen yokolması bekleniyor. Şimdi içeride kalmak hayatı tehdit ediyor. Yıllar geçtikten sonra kale harap olmuş ve yok edilmiştir. Tavan ve merdivenleri herhangi bir zamanda çökebilir ve bazı harap durumda olan yapı binanın bütünlüğünü tehdit eder.

Çökmüş soyma … Tümünü Oku

Baumwipfelpfad Schwarzwald

Serimizden “Gök-Geçit Severler için Mükemmel Mimari Yapılar”
  Şaşırtıcı doğal mekanlarına bir yükseklikten bakmak isteyen gezginler, Almanya'ya, Bavyera Ulusal Parkı'na gitmek zorunda. Bu doğa rezervi Avrupa'nın en büyük rezervidir. Alanının önemli bir kısmı ormanlarla kaplıdır. Burada karmaşık bir isim olan Baumwipfelpfad ile sıradışı bir ahşap kulenin geçilemez ağaç ağaçları arasında inşa edildi. Bu, sarmal bir merdivenle kubbe ile biten ahşap köprü ve izlerden oluşan kompleks bir yapı. 25 metrelik yukarı doğru yönlendirilmiş olan kubbenin tepesinde gözlem güvertesi vardır.

Projenin alışılmadık kulesinin yazarı mimar Josef Shteger. İnşaatta sadece çevre dostu malzemeler, yani ahşap ve çelik kullanılmıştır. Kule, bedensel engelli insanlar bile çevredeki köprüler ve merdivenleri dolaştırmak için tasarlanmıştır. Kompleksin ziyaretçileri, … Tümünü Oku

Сhateau Miranda

Serimizden “Uygarlıklardan İzler Taşıyan Dünyanın Terk Edilmiş Yerleri”
  Belçika'da gezginler, dünyadaki en güzel boş kalelerden biri olan Chateau Miranda'yı görmek için bir fırsat bulacak. Bu lüks kale son sahipleri Liedekerke Beaufort ailesinin üyeleriydi. Büyük Fransız Devriminde evlerinden ayrılmak zorunda kaldılar ve komşu bir çiftliğe taşındılar. İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra kale, yetimlere yönelik bir kampa dönüştüren ulusal demiryolu şirketinin malıdır.

Yıllar geçtikçe, kalenin bakımı maliyeti artıyor. 1991'de fon eksikliği nedeniyle sonunda terk edildi. Dört yıl sonra, tarihi yapı ateşle ciddi şekilde hasar gördü. Şu anda, Chateau Miranda resmi olarak Liedekerke Beaufort ailesinin torunlarına aittir. Değerli dekorasyon unsurları da dahil olmak üzere tüm eşyalarınızı uzun süredir dışarı çıkardılar. Son yıllarda, kale sahipleri zengin işadamlarının bir … Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler Belçika
Ülke haritaları Belçika haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Belçika şehir haritası
Bölgelerin haritası Belçika’da bölgelerin haritası
Tüm ilgi çekici yerlerin haritası Belçika gezi haritası
Kabartma haritası Belçika’nın kabartma haritası

İzlanda Aşılı Turistler İçin Kapılarını Açmak İstiyor

İzlanda'da unutulmaz bir tatilin tadını çıkarmayı hiç hayal ettiniz mi? Cevabınız evet ise, bu kuzey ülkesi için bir anti-COVID-19 aşısı sizin biletinizdir. Ülke hükümeti, tamamen aşılanmış turistlerin karantina veya teste gerek kalmadan girmesine izin vermeye karar verdi. Yeni kurallar 18 Mart'tan itibaren geçerli hale geldi. Bu, sertifikalı aşı kanıtı olan herkesin İzlanda'da kabul edileceği anlamına geliyor. Bu tür turistler için hiçbir PCR testi veya kendi kendine izolasyon zorunlu değildir. Oku bunu

17.04.2021

Belçika’nın Popüler Şehirlerinde Geziler

Brüksel
Brugge
Grote Market. Şehrin merkezi meydanı Bruges'in tam kalbinde bulunmaktadır. Meydanda muhteşem tarihi binalar bulacaksınız. 12. yüzyılda inşa edilen Belfort bunlardan biridir. Bu binanın kule 83 metre yüksekliğinde ve bir metre için sola saptırıyor. Grote Market ayrıca çeşitli kafe ve restoranlara ev sahipliği yapıyor. Bu arada, araba gezintileri de burada başlıyor. Bu, Bruges'de çok popüler bir eğlencedir. Maan'ý ikiye bölün. Halve Maan, Brugse Zot adlı biranın bulunduğu (sadece Bruges'de tadabilirsiniz) bira … Devamını Oku
Anvers
Guild'ler evler. Meydanın kuzey tarafında bulunan Guild evlerini ziyaret etmeyi unutmayın. Maalesef bu evler orijinal binalar değil. Evlerin çoğu 1576 yılında yakıldı ve daha sonra yeniden inşa edildi. En büyük evin adı İspanyol Evi'dir (Pand van Spanje). St. Joris Caddesi 7'de bulacaksınız. Binanın cephesinde neredeyse kaçınılmaz ölümden kaçmayı ve tehlikeli yaratıyı öldürmeyi başaran bir ejder ve Aziz Joris var. Cepheye ait ustaca resim, ejderhanın her an düşebileceği yanılsaması yaratır. Meydanda … Devamını Oku
Gent
Nicholas Kilisesi XIII. yüzyılda erken Gotik tarzda inşa edilmiştir. Binanın Fener kulesi özellikle ilgi çekici bir yerdir. Bu sayede kilise, özel, tamamen eşsiz bir ışıkla aydınlandı. Kilise 1960'tan beri restorasyon sürecindedir, ancak bu gerçeğe rağmen, cidden cesaretleri ve duaları duvarlarında yer almaktadır. Kilise ziyaretçilere açık. Saint Bavo Katedrali, Belford Çan Kulesi ve St. Nicholas kilisesi, ünlü Ghent kule kulelerinden oluşur. Belfort Bell Tower , Ghent'in ünlü kuleleri sırasındaki merkezi … Devamını Oku
Spa
Fulpmes'in kendisi de dini yapılarından mahrum değildir. Muhteşem St Vitus Kilisesi'nin yanı sıra, tatilcilerin tüm bölgedeki en eski olduğuna inanılan Sagerer Kilisesi'ni keşfetmeleri önerilir. Kilisenin ilk sözleri 1368'e kadar uzanmaktadır, ancak kesin bina tarihi hala bilinmemektedir. Sagerer Kilisesi birçok özgün tasarım unsurunu korumayı başardı. Dağ bölgelerini keşfetmek isteyen gezginler de Schlicker Alm Şapeli'ni görmek için harika bir fırsat sunuyor. Deniz seviyesinden 1616 metre yükseklikte yer … Devamını Oku
Liège
Şehrin en büyük dini sembolü Aziz Paul Katedrali. Onun yerine ilk Romanesk kilise 10. yüzyılda inşa edilmiştir. 13. yüzyıla kadar sürdü, ardından minyatür kilise güzel bir Gotik katedral haline getirildi. Son büyük yeniden inşası 19. yüzyılda gerçekleşti. Eski Gotik tarzında yapılmış eski bir orta nefese, eski fresklere ve vitray pencerelere sahiptir. Bu katedralin duvarları içinde, binlerce yıl önce kiliseye getirilen St. Lambert'in örtüsünün bulunduğu birçok önemli dini eserler vardır. Katedralden … Devamını Oku
Kortrijk
Peter Benoit Müzesi'ne yapılacak bir gezi çok bilgilendirici olacağa söz veriyor. Meşhur Flaman bestecisinin hayatı ve eserleri ile ilgilidir. Bu müzenin en önemli özelliği interaktif olmasıdır. Ziyaretçilerine farklı müzik enstrümanlarını denemek ve bestecinin eşyalarına bakmak için 19. yüzyılın sonuna geri dönmeleri öneriliyor. Bu müze topraklarında, geçmiş yüzyılların atmosferinin yeniden yaratıldığı küçük bir eski ev var. Birçok ilginç eski şey burada tutulur. Kortrijk'te Orta Çağ'da inşa … Devamını Oku
Leuven
Sıcak mevsimde, kentin merkezi meydanının yakınında bulunan ve 1738'de kurulan Leuven'in Botanik Bahçesi'ni ziyaret etmeye değer. Şimdi, bu botanik bahçesi ülkenin en eski şehri. Başlangıçta Leuven Üniversitesi tarafından yönetildi ve şifalı otlar yetiştirmek için kullanıldı. Bahçe sadece 1835'te şehir idaresine devredildi. Ülkesinde birçok güzel çeşme inşa edildi ve şu anda hayranlıkla görülebilecek dekoratif bitkiler ekildi. Bahçede toplam 800 bitki türü temsil edilmekte ve en değerli örnekleri korumak … Devamını Oku

Belçika’nın Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018