OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Leuven Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Leuven   Leuven, Belçika’nın Brabant eyaletinde bulunan bir şehirdir. Leuven, Dyle Nehri üzerinde ve Leuven’i Scheldt ile bağlayan bir kanalda duran bir liman kentidir. Şehir nüfusu 1971’de 32,2 bin kişi olarak tahmin edildi.
  1. Leuven’de ilk defa bulunan yolcular, Belediye Binasının yanındaki turizm ofisini ziyaret ettiler. Burada, tüm önemli turistik yerleri makul bir fiyata anlatan çok sayıda renkli kart ve kitapçık satın alabilir ve … Açık
Şehir iyi gelişmiş testere, tekstil, metal işleme ve kimya endüstrilerine sahiptir. Belçika’nın en eski Katolik üniversitesi de Leuven’dedir.

Leuven’in ilk sözleri MS 884’e atıfta bulunur. O dönemde Normanlar için bir konaklama olarak kullanıldı. IX yüzyıldan itibaren Leuven, küpelerin evi oldu. 1106’da Louvain Düklerinin resmi konutu oldu. XI - XII. Yüzyıllarda Leuven, ticaret ve tekstil endüstrisinin merkezi olarak yeterince popülerlik kazanmıştır. Ancak, zaten XV-XVI yüzyıllarda önemini yitirdi. Her iki Dünya Savaşı sırasında da kasaba Alman birlikleri tarafından işgal edildi.
Ortaçağdan itibaren Leuven’in dairesel bir planlaması var. Bu yerde birkaç gotik bina var. Bunlar Saint Quintin Kirche, St. Hertrudis Kirche, St Peter kiliseleri, 12 metre uzunluğunda tabernacle taştan, belediye binasına ve yaşam alanlarına sahiptir. Michael’in Kirche kilisesi Barok tarzında tasarlanmıştır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Leuven’de alışveriş hayranları sadece ilginç mağazaları değil aynı zamanda renkli pazarları da keşfetme şansına sahip olacaklar. Smoldersplein Caddesi’ndeki Katedral’in yakınında, birçok ilginç ev … Açık
Üniversitenin binaları, Büyük ve Eski ticaret meydanları, XV-XVI. Yüzyılların kraliyet mimarisi örnekleri ile çevrilidir. Grote Markt’ta bulunan belediye binası, şehir ve tüm Belçika’nın en büyüleyici binasıdır.
Grote Markt’ta bulunan St. Peter Kilisesi, gotik tarzda inşa edilmiştir. Kilise, II. Dünya Savaşı’ndan sonra yeniden inşa edildi. St. Peter’ın mezarlığında, XV.

Gezginler geleneksel olarak Begijnhof Manastırı’nı ziyaret eder. Bu manastırda kendilerini dine adayan, ancak mülklerinden kurtulmayan kadınları yaşadılar, böylece kendilerini koruyabildiler. Gertrude Manastırı, Park Manastırı ve Vlierbeek Manastırı, görülmesi gereken diğer yerler arasındadır.
  Leuven tarihi eserleri ve pitoresk parkları ile ünlüdür. Burada çocuklu turistler için özel eğlence yerleri bulunabilir. Şehirdeki Domein Kessel-Lo adında mükemmel bir eğlence parkı var. Sıcak havalarda açık hava … Açık
  Tarihi bölge hayranlarının İspanyol Mahallesi’nde dolaşması ilginç olacak. Kırmızı tuğladan inşa edilmiş, 17. yüzyıldan kalma birçok güzel bina var. Bu pitoresk alanın tamamı, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde. Birçok gezgin için bu tarihi bölge eski Aborg Kalesi olarak da bilinir. Güzelliğe göre, Büyük Beguinage’ın kültürel ve tarihi kompleksi ile karşılaştırılabilir.
Sıcak mevsimde, kentin merkezi meydanının yakınında bulunan ve 1738’de kurulan Leuven’in Botanik Bahçesi’ni ziyaret etmeye değer. Şimdi, bu botanik bahçesi ülkenin en eski şehri. Başlangıçta Leuven Üniversitesi tarafından yönetildi ve şifalı otlar yetiştirmek için kullanıldı. Bahçe sadece 1835’te şehir idaresine devredildi. Ülkesinde birçok güzel çeşme inşa edildi ve şu anda hayranlıkla görülebilecek dekoratif bitkiler ekildi. Bahçede toplam 800 bitki türü temsil edilmekte ve en değerli örnekleri korumak için güzel bir sera inşa edilmiştir.
  Leuven’in geleneksel lezzetleri hamur işleri, peynir, şarap ve yerel bira olarak kabul edilir. Bu güzellikler, ulusal mutfağı özel ve eşsiz kılıyor. Yerel mutfağın onurlu yeri et ikramları ve sosisler ile doludur. … Açık
Leuven’in civarında, ülkedeki Gotik tarzdaki en güzel yapılardan biri olan güzel Arenberg Şatosu bulunur. Bu kale 11. yüzyılda inşa edilmiş ve başlangıçta Heverle lordlarının ikametgahıydı. Ancak, zaten 15. yüzyılda klan harabenin eşiğindeydi ve kaleyi satmak zorunda kaldı. Yeni mal sahibi şatoyu neredeyse tamamen yeniden inşa etti. 16. yüzyılın başlarından itibaren, pratikte görünümünü değiştirmedi. 1921 yılında eski bina, şu anda bir kütüphaneye ev sahipliği yapan Leuven Üniversitesi tarafından devralındı.
Gezi programlarının başlangıç noktası, güzel Grote Market Meydanı. Kentin en eski yerlerinden biridir. Bu alan aynı zamanda üniversitenin inşası ile inşa edilmiştir. Şimdi devasa alan, Gotik tarzdaki inanılmaz güzel tarihi binalarla çevrilidir. Birçok binada cazip restoranlar ve hediyelik eşya dükkanları vardır. Uzun yıllar boyunca, en önemli halk etkinlikleri ve tatiller meydanda yapıldı ve Noel arifesinde her zaman burada bir festival fuarı var. Bu meydandaki en ilginç eğlence etkinlikleri, halkın Mayıs Ağacı’nın sembolik bayramını kutladığı Ağustos ayında düzenleniyor.
Leuven - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Leuven ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Leuven kaleleri
♥   Kalesi 'Arenberg Castle' , 2.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château Pastur' , 20.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Zétrud-Lumay Castle' , 20.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Royal Palace of Laeken Belgium' , 23.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Royal Palace of Brussels' , 24.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Leuven çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Grenspark de Zoom - Kalmthoutse Heide' , 61.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'De Loonse en Drunense Duinen' , 91.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'De Groote Peel' , 91.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'De Biesbosch' , 97.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Nature Park 'Scarpe-Escaut' , 101 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Leuven ve Çevresindeki Turistik Yerler

Hallerbos Ormanı

From the series “Turistler Tarafından Bilinmeyen, Dünyanın Nefes Kesen Güzellikteki Yerleri”
Orman, Dvorp kasabası çevresinde bulunur ve Brüksel'e arabayla sadece 30 dakika uzaklıktadır. Görmenin büyük endüstriyel merkezlerin hemen yakınında olması daha garip bir hale getiriyor. Yaklaşık faturalara göre, benzersiz Mavi Orman'ın yaşı yaklaşık 400 yıl oluşturur. Araştırmacılar, birkaç yüzyıl boyunca topraklarında çok geniş bir sümbül kalınlaşmasının oluştuğuna inanmaktadırlar. Bugün orman, tavşanlar, geyikler ve nadir kuşlar için bir yer olarak hizmet eden eşsiz ekosistemdir. Şanslıysanız, yürüyüş sırasında orman sakinleriyle tanışabilirsiniz. … Devamını oku

Mini Avrupa

From the series “Mimari Obje ve Şehirlerin Ünlü Minyatür Müzeleri ”
Park sadece gerçekçi minyatür çeşitliliği ile değil, muhteşem manzara süslemeleri ile ünlüdür. Kayıt sırasında güzel çim, çeşitli cüce ağaçları ve çalılar kullanılmıştır. Bu güzelliğin keyfini çıkarın yaz aylarında en iyisi. Yaklaşık tahminlere göre Mini Avrupa minyatür parkı yılda yaklaşık 375000 kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Parkın yıllık geliri yaklaşık üç milyon avro. Kural olarak, turistler gezi için en az iki saat harcıyorlar. Park Mart ayının başından Ocak ayının başında ziyaret edilebilir. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Leuven’de araba kiralama

Deutsche Hospitality Lozan'da Otel Açtı

Deutsche Hospitality, genişleme planlarını yavaşlatmıyor ve İsviçre portföyüne yeni bir ekleme yaptığını duyurdu. Alman şirketi bu kez Lozan'da otel açıyor. 2023 yılında Chavannes-près-Renens belediyesinde faaliyete geçecek olan Zleep Hotel Lausanne, Deutsche Hospitality'nin ülkedeki ikinci oteli olacak. Oku bunu

06.08.2021

Leuven Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Leuven Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Leuven, Belçika Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Leuven’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Leuven’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018