OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Namur Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Bord de Sambre à Namur   Namur’un ilk sözü 7. yüzyıla aittir. Bu bölgenin ilk yerleşimcileri Keltlerdi; daha sonra bölge Fransızlar ve daha sonra Avusturyalılar tarafından fethedildi. Namur, yalnızca 19. yüzyılın sonlarında Belçika topraklarına eklendi. Bu, zengin tarihi ve büyük tarihi mirası olan antik bir şehirdir.
  Valon Bölgesi’nin başkenti olan Belçika’nın Namur şehri, yüzlerce turistin tercih ettiği harika bir tatil destinasyonu. Bunların arasında çocuklarla seyahat edenler de var. Burada onlara birçok fırsat sunulur: … Açık
Sambre Nehri boyunca uzanan setin üzerindeki bir yürüyüşle kasabayı gözlemlemeye başlayın. Bu yer, Hisar’ın muhteşem manzarasına sahiptir. St. Aubin Katedrali, Namur’un en eski yapılarından biridir. Katedral, 18. yüzyılda ciddi şekilde yeniden inşa edildi. Katedral topraklarında da birkaç büyük askeri lider gömüldü. Ne yazık ki, katedralin salonlarında geziler oldukça nadiren düzenleniyor, ancak yine de bu binanın görkemli cephelerinin tadını çıkarabilirsiniz. Namur sokaklarından biri başka bir güzel binayı gizler - St Lou Kilisesi. Yapımı 17. yüzyılın ortalarında tamamlandı. Kilise dar sokaklardan birinde bulunduğu için cephesi zorlukla görülebiliyor.
Bu kasabanın en büyük tesisi yerel Citadel’dir. Onu çevreleyen ilk duvarlar henüz Orta Çağ’da inşa edildi. En son duvarlar yüz yıldan biraz daha uzun bir süre önce inşa edildi. Kale, geniş bir parkla sınırlanır ve binanın hemen önünde, stadyum olarak adlandırılan geniş bir alan bulunur. Kalenin yakınında Chateau de Namur’u bulacaksınız. Günümüzde kale bir restorana dönüştürülmüştür, böylece herkes gerçek ortaçağ atmosferi ile çevrili mum ışığında yemek yiyebilir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Namur’un konukları, çeşitli ilginç ve doyurucu yemeklerle ayırt edilen Valon mutfağının geleneklerini tanıma şansına sahip olacaklar. Yöresel mutfağı temsil eden restoranlarda harika et yemeklerini ve geleneksel … Açık
Namur’un sessiz sokaklarında yürürken, geçmiş yüzyılların en iyi geleneklerine uygun olarak yapılmış ilginç eski binalar göreceksiniz. Yerel dükkanları kontrol etmeyi veya nehir kıyısında yürümeyi unutmayın.
  Şehrin en ilginç sembollerinden biri bin yıl önce inşa edilen Söve Köprüsü. Bu köprüye şimdi bakıldığında, hala amaçlanan amacı için kullanıldığından etkileyici çağına inanmak zor. Çok uzun zaman önce, mimari manzara güzel bir aydınlatma sistemi ile desteklendi, pek çok insan geceleri köprüye hayran olmaya geliyor. Aydınlatma açıldığında köprünün meşalelerle aydınlatıldığı anlaşılıyor.
  Namur, yıl boyunca çok sayıda ilginç bayram ve festivaller düzenleyen zengin bir kültürel yaşam yaşıyor. Bazı parlak kutlamalar şehri tanınmayacak hale getirir. Eylül sonunda, yerel çiftçilerin ve zanaatkârların en … Açık
Şehrin tüm sakinleri için en önemli dini anıt Notre-Dame du Rempart’tır. Sitesinde bulunan ilk kilise bin yıldan daha uzun bir süre önce inşa edildi ve eski tapınak binasının bazı unsurları bugün bile görülebilir. Eski kilisenin ana eseri, Orta Çağ’da şehrin koruyucusu olarak kabul edilen Meryem Ana’nın heykelidir. Bir zamanlar surlar suyla dolu derin hendeklerle çevriliydi. Bu duvarların parçaları hala tapınağın yakınındadır. Hendekler bile korunmuştur, ancak şimdi çiçek tarhları ile çevrili yapay göletlere dönüştürülmektedir.
Namur’daki tiyatro hayranları, 150 yıldan daha uzun bir süre önce açılan Kraliyet Tiyatrosu’nu ziyaret etme fırsatı bulacak. Tiyatro binası nadir kum taşından inşa edilmiştir ve şehrin değerli bir mimari anıtıdır. Yıllar önce olduğu gibi, bugün de tiyatro birçok ilginç performans sergiliyor.
  Şehrin ana tarihi sembolü La Citadelle de Namur’dur. Yerine ilk sur, 3.-4. yüzyıllarda Romalılar tarafından inşa edildi. Onların inşa ettiği burç, stratejik açıdan önemli bir bölgede yer almaktadır. Yüzlerce … Açık
Şehrin büyüleyici cazibe merkezlerinden biri de Marie Spilar Kulesi. Birçok inanılmaz antik hikayeyle bağlantılı olan eski şehir duvarının hayatta kalan bir parçasıdır. Yapımından bu yana pratik olarak değişmeden kaldı. İkinci Dünya Savaşı sırasında bile, yanındaki tüm binalar harabe halindeyken kule zarar görmeden kaldı. Savaştan sonra, kulenin yakınına birkaç yeni bina inşa edildi ve bugün bunlar tek bir mimari topluluğu temsil ediyorlar.
Şehrin en çok ziyaret edilen kültür tesisi Arkeoloji Müzesi. 16. yüzyılın sonlarında inşa edilen eski et pazarı binasında yer almaktadır. Aynı bina ilginç mağazalar ve kafeler barındırıyor. Müze, şehrin ve çevresinin keşfi sırasında keşfedilen zengin bir arkeolojik buluntu koleksiyonuna sahiptir.
Namur - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7

Namur ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Namur kaleleri
♥   Kalesi 'Dave Castle' , 6.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Faulx-les-Tombes' , 7.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Corroy-le-Château' , 16.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Poilvache Castle' , 18.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Vêves' , 28.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Namur çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Regional Nature Park 'Ardennes' , 66.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Nature Park 'Avesnois' , 86.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Grenspark de Zoom - Kalmthoutse Heide' , 108.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'De Meinweg' , 114.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'De Groote Peel' , 115.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Namur ve Çevresindeki Turistik Yerler

Mini Avrupa

From the series “Mimari Obje ve Şehirlerin Ünlü Minyatür Müzeleri ”
Park sadece gerçekçi minyatür çeşitliliği ile değil, muhteşem manzara süslemeleri ile ünlüdür. Kayıt sırasında güzel çim, çeşitli cüce ağaçları ve çalılar kullanılmıştır. Bu güzelliğin keyfini çıkarın yaz aylarında en iyisi. Yaklaşık tahminlere göre Mini Avrupa minyatür parkı yılda yaklaşık 375000 kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Parkın yıllık geliri yaklaşık üç milyon avro. Kural olarak, turistler gezi için en az iki saat harcıyorlar. Park Mart ayının başından Ocak ayının başında ziyaret edilebilir. … Devamını oku

Dinner In The Sky

From the series “Dünyadaki En Egzotik Restoranlar”
Etkileyici yüksek fiyatlara rağmen, restoran hiç müşteriden yoksun kaldı. Platformu birkaç saat için ayırmak için en az 20.000 ABD Doları ödersiniz. Özel bir sipariş üzerine, piyanonun üzerine yerleştirildiği bir sonraki kapı platformu yükseltilebilir. Daha yorucu konuklar kemanla yemek yiyebilir. Ağın ikinci en kalabalık restoranı Viyana'da ve birkaç yıl önce açıldı. Dinner in the Sky, yeni izlenimlerden sonra aç kalmak ve günlük hayatlarını değiştirmek isteyen gezginler için mükemmel bir lokanta. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Namur’da araba kiralama

Malezya 2020 Turist Giriş Verilerini Paylaşıyor

ASEAN ülkeleri (kısa mesafeli pazar), turistlerin (2.9 milyon)% 68.1'ini oluşturan Malezya için en büyük kaynak pazarıydı. Doğu Asya ve Güney Asya (orta mesafeli pazar)% 20.1 veya 870 bin gelen paya sahipti ve uzun yol pazarı% 11.8 veya 512 bin geliş ile en küçük paya sahipti. Malezya için ilk on kaynak ülke şunlardır: Singapur, Endonezya, Çin, Tayland, Hindistan, Brunei, Güney Kore, Japonya, Avustralya ve Vietnam. Oku bunu

10.05.2021

Namur Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Namur Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Namur, Belçika Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Namur’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Namur’tan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018