OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Bogotá Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Centro Empresarial Santa Barbara - Bogota   Bogota, Cordillera’nın batı yamacında, deniz seviyesinin çok üzerinde bir hendekte yer almaktadır. Şehir başlangıçta Rio San Francisco Nehri’nin kıyısında kuruldu. Bugünlerde bu nehir basitçe mevcut değil. Bu ülkede iklim ılımlı ve yaz aylarında sıcaklık Celsius tarafından on beş derecenin üzerine çıkmıyor. Kışın sıcaklık, Celsius ile eksi on bir dereceye kadar düşebilir. Bu şehrin coğrafi konumu nedeniyle sık sık depremden muzdarip olduğunu da belirtmeliyiz.
  1. Yolcuların sadece gündüzleri şehirde gezmeleri tavsiye edilir. Yerel cazibe merkezlerini ve ilgi çekici yerleri keşfetmenin en iyi yolu, bir grup turistin ve sadece bir rehber eşliğinde yapılan bir şirkettir. 2. Taksi … Açık
Bazen Bogota’da donar, ancak nadiren kar yağar. Şehrin topraklarında birçok ağaç ve çalı görebilirsiniz. Burada ayrıca pumalar, jaguarlar, maymunlar, porcupinler, armadillo ve diğer hayvanlar yaşıyor.
Bogota da bazı mimari ve tarihi mekanlara sahiptir. Aralarında 1572-1610 yıllarında inşa edilmiş ve 1998 yılında yenilenmiş Caterdal Katedrali bulunmaktadır. Bu katedral, Plaza Bolivar’da yer almaktadır. Ayrıca burada Başkanlık Sarayı’nı ziyaret etmeyi unutmayın, burada bekçiyi değiştirmenin pitoresk bir törenini görebilirsiniz. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Bogota’daki en önemli yerleri ziyaret ettiniz ve şimdi hepsini kuşbakışıyla görmek ister misiniz? Teleferico teleferiğine git ve birkaç dakika içinde sizi Monserrate Dağı’nın (Cerro de Monserrate) tepesine … Açık
Son olarak, Santa Clara kilisesi ve San Ignacio kilisesinden bahsetmeyi başaramadık. Turistler ayrıca “mucizeler tepesi” ni ziyaret etmeyi seviyorlar - burası parlak ve gerçekten büyüleyici.
Centro Financiero - Bogota   Kendine özgü bir kültür kurumu olan Bogota’da dünyaca ünlü Altın Müzesi var. Bu müze, değerli metalden yapılmış sanat eserleri ve süs eşyaları içermektedir. Hepsi Kolombiyalı öncesi dönemde Hintli ustalar tarafından yapılmıştır, dünyada böyle bir müze yoktur. Yüzlerce yüzük, bilezik, altın maske ve çeşitli ritüel özellikleri - bunlar sadece bu müzede görülebilen sergilerin bir parçası.
  Bogotá’nın birçok şık tasarım oteli var ve bunların en iyisini vurgulamak pek mümkün değil. 104 Art Suites, orijinal iç mekanı ile müşterileri kendine çekiyor. Odaları, her biri kendine özgü özelliklere … Açık
Olağandışı keşfetmek için düşkün olanlar için, Carrera 3 sokak yer alır. Bu caddenin şehrin en renkli ve yaratıcı yerlerinden biri olduğu düşünüldüğünde, hemen hemen tüm binalar parlak resimler veya grafiti ile dekore edilmiştir. Bu sokak yerel sanatçılar tarafından çok seviliyordu; Birçok bohem kafesi var, sanat atölyeleri ve el sanatları dükkanları, mücevher ve el yapımı aksesuarlar satın alabileceğiniz daha çok dükkan var. Turistler, popüler ulusal hediyelik eşya el yapımı ’mochila’ el çantaları satın alıyor.
Bogota Olağandışı gezilerin hayranları için Montserrat dağının tepesine tırmanma önerilmeye değer, yüksekliği 3150 metreye ulaşıyor ve şehirdeki en yüksek nokta. Dağın zirvesine ulaşmak için ya yürüyerek seyahat edebilir ya da teleferiğe binebilirsiniz. Bu dağdan şehrin harika bir görünümü açılır, burada harika fotoğraflar çekebilirsiniz. Turistler, dağın tepesinde neredeyse her zaman yağmurlu olduğunu dikkate almalı, bu nedenle yağmurluk veya şemsiye her zaman kullanışlıdır.
  Bogotá çok sayıda şık otel seçeneği ve pitoresk Virrey Park yakınında Cite Hotel - Hoteles Cosmos bulabilirsiniz. Otel, her biri büyük bir panoramik pencere ve lüks bir banyoya sahip seçkin odalar sunmaktadır. Şık iç … Açık
Doğa severler, El Salitre bölgesini ziyaret etmek isteyecek, şehrin en yeşil ve en güzel semtlerinden biri. Çok güzel parklar, açık hava spor alanları ve hatta bir su parkı vardır. Botanik bahçesi Jardin Botanico’da yer almaktadır. Piknik için en çekici yerlerden biri, Unidad Deportivo El Salitre parkı olarak kabul edilir.
Primary Cathedral of Bogota Güzel mimari manzaralar Chapinero semtinde görülebilir. Burada Nuestra Señora del Lourdes’in eski bir kilisesi ve popüler tiyatro Libre’si vardır. Bölgedeki mimari anıtların çoğu, 19 - 20 yüzyıllarda inşa edilmiştir; Ulusal Capitol ve 1867 yılında açılan Kolombiya Ulusal Üniversitesi’nin muhteşem bir binası var. Bu pitoresk tarihi bölgede birçok prestijli otel de bulunuyor.
Bogotá - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Bogotá ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Bogotá’nın alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Zona Rosa.' Bogotá, 7.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' 93 Park' Bogotá, 8.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' 116th Av' Bogotá, 9.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Bogotá çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Natural National Park 'Chingaza' , 42.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural National Park 'Sumapaz' , 104 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural National Park 'Los Nevados' , 141.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural National Park 'Selva De Florencia' , 142.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Bogotá ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Colombian National Museum' Bogotá, 5.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Bogotá Museum of Modern Art (MAMBO)' Bogotá, 5.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Gold Museum' Bogotá, 5.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Bogotá ve Çevresindeki Turistik Yerler

El Hotel del Salto

From the series “Ürperme Hissi Yaratan Issız Yerler”
Otel dik bir uçurumun kenarında inşa edilmiştir. Yapı kapatıldığında, vahşi doğa hayatı çekmeye başladı. İntiharlarla ilgili resmi istatistikler toplanmıyor, ancak resmi olmayan bilgilere göre, orada birkaç düzine kişi kendi elleriyle öldü. Terk edilmiş otelle ilgili en efsanevi efsanelerden biri ölülerin ruhlarıyla ilgilidir. Boş binayı ziyaret eden bazı yolcular, tuhaf silüetler gördüler ve bir tür insanlı konuşmalar duydular, ancak hiç kimse binadaydı. Birisi böyle hikayelerden korkabilirse, bazı turistler aksine onlardan etkilenirler. İnsanlar buraya sadece güzel şelale görmek için değil, hayaletleri izlemek için gelmişlerdir. … Devamını oku

Kolombiya Gezisi: Görülecek Yerler

Santa Maria, Columbia'nun en eski şehridir, bu yüzden ziyaret etmek için ilginç yerler vardır. Seyahat edenler Bolivar Müzesi'ni ziyaret etmeyi unutmamalı, bu değerli eşyaların büyük bir koleksiyonunu sergiliyor. Bir diğer önemli dönüm noktası kentin orta kesimine yakın bir konumdadır. Bu, 17. yüzyılda inşa edilmiş olan La Villa de San Pedro Alexandrino'dur. Simon Bolivar'ın hayatının son yıllarını geçirdiği yer burasıdır. Dini mekanlar söz konusu olduğunda, en meşhuru, 17. yüzyılda bina edilmiş ve yaklaşık 100 yıl süren Santa Maria Katedrali'dir. …
OrangeSmile araç kiralama Bogota’da araba kiralama

Sürdürülebilir Turizm için En İyi Destinasyonlar

Kazananlar şaşırtıcı değil. Stockholm veya Helsinki'de sürdürülebilir bir otel bulmak zor değil ve bunun bir nedeni var. İsveç, dünyanın en sürdürülebilir destinasyonu olarak yer alırken, onu Finlandiya, Avusturya, Estonya ve Norveç izledi. Sadece bu ülkeler turizmin çevre üzerindeki olumsuz etkisini azaltmak için çabalamakla kalmıyor, aynı zamanda misafirler için birçok ilginç fırsat sunuyor. Oku bunu

23.06.2021

Bogotá Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Bogotá Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Bogotá, Kolombiya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Bogota’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Bogota’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018