OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Peru Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

Lima   Peru’daki her bölge eşsiz doğa manzarası ile karakterize edilmiştir. Bu ülkede cansız çöl, karla kaplı dağlar ve yoğun ormanlar bulunur. Burada ayrıca ilginç tarihi yerler bulunmaktadır. Onları ziyaret etmek, gezginlerin Peru ve halkının zengin kültürü ve mirası hakkında daha fazla bilgi sahibi olmalarına yardımcı olacak.
Bu yerler gerçek bir yolcunun ilgisini hak ediyor. …
Devamını oku
Nazca kültürünün en önemli tören merkezi olan Cahuachi, uluslararası arenada ünlü bir arkeolojik bulgudur. Kompleks Nazca Çölü’nde bulunmaktadır. Cahuaçi, üzerinde sayısız dini yapıların bulunduğu çok sayıda höyükten oluşur. Arkeologlara göre, birkaç bin yıl önce Cahuachi, ülkedeki en büyük hac merkezi oldu. Dünyaca ünlü Nazca Hatları yakınlardadır. UNESCO Dünya Mirası Listesi listesine eklenen Nazca Hatları, dünyanın dört bir yanından gelen bilim insanlarını cezbetmektedir. Coğrafyaların yaratılışının ve amacının gizemini çözmeye çalışırlar.
Huilcahuain Tapınağı antik mimarinin güzel bir örneğidir. Tapınaklar kompleksi 10. yüzyılda inşa edilmiş ve şartlı olarak iki seviyeye bölünmüştür. Dev taşları birbirine tutturmak için hiçbir tür tutkal kullanılmadığından, birkaç yıkıcı deprem sırasında tapınağın hasar gördüğü gerçek bir mucizedir. Tapınağın iç mekanları, karmaşık bir oda ve yeraltı yol sisteminden oluşur ve dışardan duvarlar büyük hayvan ve kuş resimleri ile süslenmiştir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
Bu yerler gerçek bir yolcunun ilgisini hak ediyor. …
Devamını oku
Palacio de Torre Tagle, ortaçağ döneminin en ünlü simgelerinden biridir. Saray, 17. yüzyılın başında inşa edilmiş ve barok üslubun inanılmaz bir örneği olarak kabul ediliyor. Zarif tasarımı ve ustaca seçilmiş mobilyaları ile ziyaretçileri cezbeden saray. Binanın zemin katı, çeşitli önemli etkinlikler ve resmi toplantılar için geleneksel bir mekan haline gelen dev bir salonun yeridir. Raqchi bölgesine geziler geleneksel olarak turistler için oldukça popülerdir. İnka döneminde burada büyük bir şehir vardı, fakat şimdi turistler çoğunlukla kalıntıları ve birkaç binayı görebilirler - Viracocha’ya ve bir çok eve ithaf edilen büyük bir tapınak. Tapınağın yanında insan yapımı büyük bir su rezervi var ve bu rezervin amacı hâlâ bir sır niteliğindedir.
Lima Peru’nun dini yapıtlarını açıklamak söz konusu olduğunda tapınağın salonlarını süslemek için kullanılan güzel fresklerden dolayı dünyaca ünlü Ay’ın Tapınağı’ndan bahsetmeyi başarmak imkansızdır. Cephe aynı zamanda eski tanrıları tasvir eden çizimler, toprak patronları ve doğurganlık ile süslenmiştir. Tapınağın iç avlusu turistler orada birkaç dini tesis bulacağı için ilginç değildir. Birçok yüzyıllar önce kurban törenlerinde kullanılıyorlardı.
Bu yerler gerçek bir yolcunun ilgisini hak ediyor. …
Devamını oku

Tarih ve Eğlence

  Peru, eski uygarlıkların inanılmaz mirası nedeniyle dünyadaki en gizemli ülkelerden biri olarak adlandırılabilir. Eski uygarlıklar tarafından inşa edilen esrarengiz yapıların yanı sıra, ülke eşsiz milli parklarıyla da dikkat çekiyor. En ünlü doğal rezerv, güzel yüksek dağ bölgesinde bulunan Pisac’dır. Büyüleyici manzaraların yanı sıra, binlerce yıl önce İnkalar tarafından inşa edilen ve günümüze kadar uzanan prehistorik yapılar için park dikkat çekicidir.
Pasifik kıyısında, Costa Milli Parkı var. Ana değerleri pitoresk plajlar. Şimdi, çoğu turistlere açıktır. Kıyıda, birçok ilginç tarihi yer bulunmaktadır. Bu bölge, burada asgari düzeyde tutulan turizm altyapısı için de dikkate değer. Bu, kıyı alanlarının bozulmamış güzelliğini korumanızı sağlar.
Bu yerler gerçek bir yolcunun ilgisini hak ediyor. …
Devamını oku
Bir başka özel doğal site, adake yarımadasının tüm topraklarını kapsayan Paracas rezervidir. Rezervin ana özellikleri eşsiz kayalar ve harika plajlar. Yarımadanın yakınında bir dizi çöl adası vardır. Nadir karasal ve deniz hayvanları doğal rezervin topraklarında kalmaktadır.
Plaza San Martin, Lima Erişilemeyen submontan bölgesinde Waskaran rezerv var. Rezerv boyunca yürürken, Peru’nun en yüksek nehirlerine ve bazı dağların zirvelerinden muhteşem manzaralara hayran olabilirsiniz. Nadir bitkiler ve dağ çiçekleri görebileceğiniz sıcak mevsimde bu ulusal rezervini ziyaret etmek daha ilginç.
Bu yerler gerçek bir yolcunun ilgisini hak ediyor. …
Devamını oku
Manu Milli Parkı turistlerle çok popüler. Tüm bölge büyüleyici İnanılmaz orman ile kaplıdır. Burada nadir hayvanları, kuşları ve böcekleri görebilirsiniz. Bu egzotik yerin ana sakinlerinden bazıları yarasalar. Manu Park’taki gezinti, uzun zamandır egzotik orman boyunca yürümeyi hayal etmiş olanlar için unutulmaz bir macera olacak. Hemen hemen tüm doğal rezervler, arkeolojik ve tarihi alanları için dikkate değerdir.

Peru’nun Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm parkların haritası
Peru şehir parkları ve milli parklar
♥   National Park 'Bahuaja Sonene' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Cerros de Amotape' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Cordillera Azul' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Cutervo' . Haritada   Fotoğraflar
♥   World Heritage Site 'Historic Sanctuary of Machu Picchu' . Haritada   Fotoğraflar
Tüm sarayların haritası
Peru sarayları
♥   Sarayı 'Palace of Justice' Lima. Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Torre Tagle Palace' Lima. Haritada   Fotoğraflar

İnceleme Serimizden Peru’nun Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Machu Picchu Kalesi

Serimizden “Güney Amerikadaki Ünlü Unesco Bölgeleri”
  Elbette, Güney Amerika kıtasının en tanınmış ve ziyaret edilen turistik mekanlarından biri Machu Picchu. İnka antik kenti, dünyanın yedi modern harikasından biridir. Çözülmemiş gizemli bir çok şey var. Esas gizem, mevcut kanıtlara göre memleketlerini tam anlamıyla bir gecede terk eden yerli halkın gizemli yok oluşunda yatıyor. Perulu dağlarda kaybolan kasaba üç yüz yıldır boşaldı. Ören yerleri kazara keşfedilmiştir.

Antik kentin varlığından yazılı bir kanıt bulunmamaktadır. Sömürge döneminde bile kimse bu şehri bilmiyordu. Site sadece 20. yüzyılın başlarında bulundu. İnkalar döneminde Machu Picchu, 200'den fazla bina ku- rulmuş topraksız bir kale kentiydi. İnkalar neden dağlarda yüksek bir güçlendirilmiş şehir inşa ettiler ve neden bu kadar hızlı ayrıldıklarını? Arkeologlar ve dünyanın … Tümünü Oku

Cusco City

Serimizden “Güney Amerikadaki Ünlü Unesco Bölgeleri”
  Peru'nun merkezi olan Cusco, önemli bir arkeolojik alandır. Arkeologların araştırması, insanların bu yerlere 3000 yıldan daha önce yerleşmeye başladığını gösteriyor. İnkaların ilk kabileleri orada yaşıyordu. Büyük bir şehir yıllarca imparatorluğunun başkenti olmuştur. Arkeolojik kazılar sırasında antik tapınakların ve ibadet yerlerinin kalıntıları ile ritüel kurbanlarının sayısız yeri keşfedildi.

Incas'ın başkenti yüzlerce yıldır benzersiz şeklini korumaktadır. Şehir, saraylar ve tapınaklar tarafından süslenmiştir. Yürürken görülebilen, sömürge döneminin birçok binası, eski yapıların temelleri üzerine kurulmuştur. Çok sayıda mimari anıtın yanı sıra Cusco kenti benzersiz müzeler nedeniyle dikkat çekicidir.

Paha biçilemez bulgular koleksiyonuyla Arkeoloji Müzesi, merkezi bir öneme … Tümünü Oku

La Rinconada

Serimizden “Gezegendeki En Sıradışı Yerleşkeler”
  Dünyanın en aşırı yerleşimlerinden biri Peru'dur. La Rinconada, Alpler'de, deniz seviyesinden 5 100 metre yükseklikte konumdadır. Bu küçücük kasaba dünyanın en yüksek yerleşim bölgesi. Bulunan altın cevheri rezervleri tarafından bu uzak yerlere çekilen yerleşimciler tarafından kuruldu. Hava ve sert iklim koşulları nedeniyle bu kadar yükseklikte yaşamak zor olsa da, La Rinconada'nın nüfusu hala istikrarlı bir şekilde artıyor.

Bugün, kasaba 30 binden fazla kişinin ev sahipliği yapıyor. Bununla birlikte, halen gelişmiş bir kanalizasyon ve su temini sistemi mevcut değildir ve kasabaya ancak dar bir dağ yolu üzerinde ulaşılabilmektedir. Yerel mayınların altın madenciliği zayıf koşullarda yapılır. Çoğu vatandaş otuz gün boyunca özgürce çalışıyor ve ayın son gününde bir madenden alabilecekleri kadar … Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler Peru
Ülke haritaları Peru haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Peru şehir haritası
Bölgelerin haritası Peru’da bölgelerin haritası
Tüm ilgi çekici yerlerin haritası Peru gezi haritası
Kabartma haritası Peru’nun kabartma haritası

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

16.07.2024

Peru’nun Popüler Şehirlerinde Geziler

Lima
Tipik bir sömürge mimarisinin çarpıcı bir örneği Casa Aliağa'dır. Bu şehirdeki en ünlü villalardan biridir. 15. yüzyılda inşa edilmiş ve günümüze kuruluşundan bu yana, tek bir aileye ait. Bu villada pek çok eski dekorasyon unsuru vardır ve odalarının tamamına yakınına turistlerin girmesi için erişilebilir. Antik sanat eserlerini, sömürge zamanlarının mobilyalarını ve diğer ilginç antikaları görebileceğiniz ilginç geziler var. Lima'nın en gizemli ve muhteşem manzaraları arasında, Huaca Pucllana … Devamını Oku

Peru’nun Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018