OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Letonya

Letonya için Seyahat İpuçları - Neleri Önceden Hazırlamalı, Oradayken Nelere Uymalı

  1. Riga’da seyahat etmenin en ucuz yolu toplu taşıma araçlarıdır. Tramvay, troleybüs, otobüs ve paylaşılan taksileri içerir. Ulaşım 05: 30-11: 30 saatleri arasında çalışır. Bagaj ücreti ödemeniz gerekecek. Letonya’da, en popüler ulaşım yollarından biri bisiklet.
2. Bir kiralık ofise araba kiralamak için uluslararası ehliyet ve kredi kartı gerekmektedir. Bir gün için araba kiralama 35 Euro’dur.
3. Jurmala’ya kendi veya kiralık araba ile giriş maliyeti 1 euro’dur. Sadece paralar kabul edilir.
  Letonya haklı olarak Baltıkların kalbi unvanını taşımaktadır. Kendi topraklarında birçok kültürel, tarihi, mimari ve dini ilgi topladı. Ülke genelinde …
Devamını oku
4. Kürk, avlanma, kültür veya sanat objeleri, Orman Bakanlığı ve Devlet İdaresi’nden kültür anıtı korumasında izinsiz olarak Letonya’dan ihraç edilemez.
5. Letonya’daki tüm plajlar ücretsizdir. Plajlarda sigara içmek yasaktır.
6. Restoran ve kafelerde, ipucu dahil edilmemesi alışkanlıktadır - bahşiş dahil değilse faturanın yaklaşık% 5-10’u.
7. Sigara ve alkollü içeceklerin tüketilmesi Halka açık yerlerde yasaktır. Sokaklarda yürürken turistler hapis cezasına çarptırılıyor. Riga’da çim üzerinde yalan söylemek ve yürümek yasaktır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
8. Banka ofislerinde para değişimi yapmak en iyisidir. Normalde pazartesiden cumaya 09:00 ile 16:00 arasında açıktır. Caddede ve havaalanında bireylerden para alışverişi yapılması önerilmez.
9. Otellerde, turistler mini bar, otel restoranlarında yemek, ücretli TV kanalları, telefon görüşmeleri ve diğer otel hizmetlerini kullanarak bu hizmetleri ödemektedirler. Onlar turların maliyetine dahil değildir.
10. Otellerde her türlü ısıtma cihazı ve kazanların kullanılması yasaktır.
11. Her yıl, en yakın cumartesi günü 21 şubat günü, Uluslararası Turist Rehberi Gününe kadar Riga’da ücretsiz şehir turları düzenlenir. Onları almak isteyenler, saat 11:00 ve öğleden sonra saatlerinde Toz Kulesinde buluşurlar.
  Letonya’ya tatile giden turistler, bu Baltık ülkesine çocuklarla güvenli bir şekilde seyahat edebilirler. Küçük gezginler tatillerde sıkılmayacak çünkü …
Devamını oku
12. Ülkeye girmek için bir Schengen vizesi gereklidir.
13. Yerel yasa, saat 10:00 ile 06:00 arasında alkol satışını yasaklar. Mağazalar 8:00 - 22:00 saatleri arasında açık olduğundan bu süre zarfında alkol satın alınamaz.
14. Turistlerin herhangi bir problemi varsa veya bir ceza durumuna girmeleri halinde, ücretsiz acil telefon numarası 112’yi arayabilirler.
15. Çatışma durumlarını önlemek ve yankesicilerin kurbanı olmak için tüm değerli eşyalarınızı, mücevherlerinizi ve belgelerinizi otelin kasasında saklayınız. Önemli belgelerin kopyalarını taşımanız önerilir.
Letonya rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Letonya’nın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Ülke haritaları Letonya haritaları
Şehirler haritası Letonya şehir haritası
Tüm ilgi çekici yerlerin haritası Letonya gezi haritası

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

09.02.2023

Letonya Gezisi Fotoğraf Galerisi

Letonya’nın Popüler Şehirleri için Tavsiyeler

Riga
  1. Tropikal yiyeceklerden hatıra ürünlerine neredeyse her şeyi satın alabileceğiniz yer olduğu için, turistlerin alışveriş turları için merkezi pazaryeri ziyaret etmeleri önerilir. Piyasadaki satıcılarla pazarlık yapmayı unutmayın - satıcılar bunu heyecan verici bir oyun olarak değerlendiriyorlar. 2. Şehri dolaşmanın en iyi yolu toplu taşıma araçlarıyla ilgilidir. Bu tür ulaşım en savviest olanıdır. 3. Şehrin ana caddeleri daima kalabalıktır. Birçok insanı geceleri bile geç bulacaksınız. … Devamını Oku
Liepāja
  1. Sadece hafta içi 9: 00-16: 00 saatleri arasında faaliyet gösteren bankalarda para takası yapılması önerilir. Özel ofislerdeki döviz kuru daha az uygun olabilir ve özel kişilerin hizmetleri terk edilmelidir. 2. Müzelerin ve diğer kültürel kurumların açılış saatleri, mevsime bağlı olarak değişebileceklerinden önceden belirtilmelidir. Turist ofisinde tam tarifeleri görebilir ve kültürel etkinlikler için bilet satın alabilirsiniz. 3. Şehirde farklı kategorilerde restoranlar var. Burada oldukça erken … Devamını Oku
Ventspils
  1. Kamusal alanlarda sigara içmek Ventspils'te yasaklanmıştır ve bu kurala uyulmaması büyük para cezasına neden olabilir. Ayrıca, hükümet ve kültür binalarının yanında, toplu taşıma duraklarında ve alışveriş merkezlerinde sigara içmek yasaktır. Bu, sigara içenlerin sigara içmenin uygun bir yerini bulmakta zorlanmayacaklarını belirtti - tüm büyük organizasyonların yakınında sigara içenler için özel alanlar var. 2. Yerel kafeler ve restoranlarda ipuçları bırakmayı unutmayın. Kural olarak, hizmet … Devamını Oku

Letonya’nın Popüler Bölgeleri için Seyahat Hazırlığı

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018