OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Kiev

Kiev’in Renkleri - Gelenekler, Festivaller, Düşünce Anlayışı ve Yaşam Tarzı

Ucraina, Kiev   Kiev’in güzel ulusal geleneklerini tanımak isteyen gezginler, büyük tatillerden birinde şehri ziyaret etmelidir. Yerel halk arasında en sevilen tatillerden biri, Mayıs ayının son hafta sonu boyunca geleneksel olarak kutlanan Şehir Günü. Bu günü kutlama geleneği 1982’de ortaya çıktı ve son yıllarda Kiev Günü inanılmaz bir ölçek kazandı. Spor yarışmaları, geleneksel balon geçit töreni ve popüler sanatçıların konserleri tatil günlerinde her zaman Kiev’de gerçekleştirilir.
  Kiev’deki yüzlerce restoran arasından en iyisini seçmek kolay değil. Ulusal mutfak restoranlarının incelemesiyle ilgi çekici gastronomik noktalar hakkındaki hikayeye başlayalım. Çekici Varenichnaya 1 numaralı … Açık
Daha az ilginç olanı, sanata ve yaratıcılığa adanmış eğlence. 30 yıldan daha uzun bir süre önce, kent, o günden bu yana Kiev Günü’nde düzenlenen ’vernissages’ adlı sanat sergilerini düzenlemeye başladı. Şehrin en iyi ustaları, herhangi biri satın alınabilecek şaheserlerini sunar. El işlemeli önlükler ve renkli yatak örtüleri, orijinal el yapımı şapkalar ve takılar, görkemli resimler ve geleneksel kostümler, Kyiv ustalarının satış için sunduğu şeylerin sadece küçük bir kısmı.
Yerel sakinler ayrıca çok sayıda dini bayramı kutlarlar ve en ünlüsü St. Michael Günüdür. 21 Kasım’da kutlanan bu tatille ilgili birçok gümrük yüzlerce yıl boyunca değişmeden kalmıştır. Tatil, Kiev’in ana koruyucu azizi olan Başmelek Aziz Michael’e adanmıştır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Kiev’in muhteşem manzaraları arasında dini yerler, eşsiz mimarlık anıtları ve çeşitli müzeler vardır, böylece her gezgin ilginç bir kültürel program seçebilir. Aziz Andrew Kilisesi barokun gerçek bir … Açık
Bu gün insanlar zor fiziksel işler yapmaktan kaçınıyor ve günü sevdiklerinizle geçirmek için masaya yatırıyorlar. Bu tatilde, avlu ve iç düzenden sorumlu bir ruh olan “Dvorovoi” yi de memnun etmek gelenekseldir. Bunu yapmak için, bir bardak süt ve bir muamele bırakmak gerekiyor. Bugün bu ritüeli gözlemleyenlerin çoğu, sabaha kadar bardaktaki süt miktarının önemli ölçüde azaldığını ve bunun iyi bir işaret olduğuna dikkat çekiyor.
Zolotie Vorota (Golden Gate) En görkemli kutlamaların ve ilginç eğlencelerin bazıları, geleneksel olarak Kiev’de Maslenitsa (Tereyağı Haftası) günlerinde yapılır. Bu tatilin ana sembolü, güneşi ve uzun zamandır beklenen baharın gelişini temsil eden kreplerdir. Maslenitsa’nın eğlence programlarının büyük bir kısmı açık havada gerçekleştiriliyor.
  Çeşitli cazibe merkezlerine ek olarak, Kiev yüzlerce eğlence mekanı ve gece kulübü, disko ve spor kompleksi sunabilir. City Entertainment merkezi şehir merkezindedir. Çok sayıda harika restoran ve gece kulübü, bowling … Açık
Meydanlarda gastronomik festivaller düzenleniyor, sokaklarda güzel ulusal kostümler giyen sanatçılar ve müzisyenler sahne alıyorlar ve ana son aşama Lady Maslenitsa’nın yanması. Halk bayramlarının yanı sıra, bu gün bazı manevi gelenekleri gözlemlemek gelenekseldir. Bir tatilde insanlar sevdiklerinden affedilmeyi ister, ayrıca tüm kötü düşünceleri temizler.
Ucraina, Kiev Yerel halk, tarihi geleneklere karşı çok saygılı ve saygın bir tutumla nitelendirilir. Güzel ulusal kostümler, yemek pişirme spesiyaliteleri, geleneksel danslar ve müzik, herhangi bir tatilin zorunlu niteliğidir. Yerel halkın diğer tipik özellikleri arasında titizlik ve zarafet vardır.
  1. En kârlı yol, mal ve hizmetlerin ulusal para birimiyle ödeme yapmasıdır; Şehrin herhangi bir bankasında takas kullanabilirsiniz. Çoğu banka haftanın 5 günü açıktır; Cumartesi ve pazar günleri kapalıdır. Bazı … Açık
Ne yapmaları gerekiyorsa, yerliler acelesiz ve çok dikkatli bir şekilde her şeyi yapacak. Birçok bakımdan, Kiev sakinleri bu ulusal özelliği, güzel ulusal kostümlerine borçludurlar. Tatil için hazırlıkları çoktan başlıyor; Tüm ulusal kostümler yetenekli el yapımı nakışlarla süslenmiştir.
Arch of International Cooperation, Kiev Rekabet ve liderlik arayışı, yerel halkın bir başka önemli özelliğidir. Bu, yüzlerce yıl önce büyük tatillerde her zaman Kiev’de her türlü yarışmanın yapılmasının nedeni budur. Erkekler kavgalarda ve kadınlarda yemek pişirme ve iğne işi konusunda rekabet edebilir. Bu nedenle, her türlü spor müsabakası bugün bile tatilin zorunlu özellikleridir.
  Kiev’in birçok ilginç alışveriş merkezi vardır. Globus Alışveriş Merkezi’nde onlarca ürün kategorisi sunulmaktadır. Çeşitli fiyat kategorilerinde giyim ve ayakkabı mağazalarına, seçkin iç giyim ve takı … Açık
Genellikle yanlış anlama ile algılanan çarpıcı bir karakter özelliği tasarruf niteliğindedir ve israfa karşı olumsuz bir tutumdur. Bu tür özellikler, açgözlülük tarafından birçok kişi tarafından algılanır, oysa gerçekte, bu yalnızca emeğin meyvelerine karşı bakmakta olan bir tutumun tezahürüdür. Lezzetli ve doyurucu yemek sevgisi, her zaman Kiev karakterinin önemli bir parçası olmuştur. Burada herhangi bir tatilde zengin bir masa ayarlamak gelenekseldir. Ancak, tipik bir günde bile, zengin bir masaya sahip olmak, zenginlik ve refahın ana belirtilerinden biri olarak kabul edilir. Kiev’de konukseverlik tezahürünün ana yollarından biri öğle veya akşam yemeğine davettir. Bu tür teklifleri reddetmek, konuksever Ukraynalı arkadaşlarınızı rahatsız edebilir. Kievliler, tarihi geleneklerine saygı duyuyor ve değer veriyor ve her zaman diğer şehirlerden ve ülkelerden gelen yolcuları üzerlerinde bulundurma konusunda istekli.
Kiev - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Kiev ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kiliselerin haritası
Kiev yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Co-Cathedral of St. Alexander, Kyiv (Київ), 2.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Church of St. Nicholas, Kyiv (Київ), 2.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Patriarchal Cathedral of the Resurrection of Christ, Kyiv (Київ), 5.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Ukrayna’nın Milli Gelenekleri

İncir işareti, yani yumruğa katlanmış elin işaret ve orta parmakları arasından itilen baş parmak, uzun bir orta parmağa göre kabalık düzeyi açısından daha aşağı olsa da oldukça kaba bir jesttir. İnsanlara veya nesnelere parmak doğrultmak uygunsuz kabul edilir, çünkü bunun için beş parmağın tümünü kullanırlar. Ukraynalılar batıl inançlara sahipler, bu yüzden akşamları çöpü dışarı çıkarmaktan, el sıkışmaktan ve kapının önünde iletişim kurmaktan, masada boş şişeler bırakmaktan kaçınırlar. Tüm bunlar, inançlara göre, kötü şansa ve talihsizliklere yol açabilir. Parasız kalmamak için içeride, özellikle yerleşim bölgesinde ıslık çalmak yasaktır. Dökülen tuz, bir tartışmaya yol açabileceği gibi bıçak, makas ve diğer keskin nesnelerin hediye olarak sunulmasına da yol açabilir. …
OrangeSmile araç kiralama Kiev’de araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

01.02.2023

Fotoğraflarla Kiev’in Renkleri

Kiev Haritasında Popüler Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Kiev’in Komşu Şehirlerindeki Gelenekler ve Festivaller

Kiev’in gelenekleri, düşünce anlayışı ve yaşam tarzına dair şehir rehberi. Kiev’in ruhunu - otantik festivallerini, etkinliklerini ve kutlamalarını - keşfedebileceğiniz en iyi zaman aralığını öğrenin. Ayrıca, Kiev’in ilgi çekici adetlerini, dünyaya ve turistlere karşı tutumunu açığa çıkarıyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018