OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Kazablanka

Kazablanka Seyahatinizi Hazırlayın: Tavsiyeler & İpuçları - Yapılması ve Uyulması Gerekenler

Casablanca   1. Turistlere musluk suyu içmeleri önerilmez, çünkü kullanımı iklim değişikliği sürecini önemli ölçüde kötüleştirebilir. Tüm marketlerde ve süpermarkette bulunabilecek şişelenmiş su satın almak daha iyidir.
2. Yerel kafe ve restoranlara katılmayı planlayan turistler, bölge halkına dikkat etmelidir. Bir restoranda ya da bir kafede çok sayıda insan varsa, burası yerliler arasında popülerdir. Bir restoranın salonu akşamları bile neredeyse boşsa, burayı ziyaret etmekten kaçınmak daha iyidir.
3. Tüm restoran ve kafelerde ipucu bırakmayı unutmayın. Hizmet bedeli toplam faturaya dahil olsa bile, vade toplamına% 10 ilave etmek gerekir. Parayı masaya yatırmamak daha iyi olacağından garsonlara bahşişler doğrudan ellere verilmelidir.
4. Tatil köyü genellikle çok güneşli ve sıcak olduğundan, turistler özel koruyucu kremler kullanmayı ve çoğunlukla kapalı kıyafetler giymeyi unutmamalıdır. Kural sadece sahilde çok fazla zaman geçirmeyi bekleyen turistlerle değil, aynı zamanda şehirde dolaşmaktan hoşlanan gezginlerle de ilgilidir.
5. Eşyalarınızı kamuya açık alanlarda dikkatle izlemeyi unutmayın, çünkü pazarlarda ve toplu taşıma araçlarında yankesiciler olabilir. Belli bir ihtiyaç duymadan belgeleri, büyük miktarlarda paraları ve diğer değerli eşyaları almayın. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
6. Ayrıca, arabaların içinde değerli eşyaların bırakılmaması önerilir. Boş bir çanta veya bir çanta bile hırsızları etkileyebilir. Bu arada, arabalar sadece korumalı otoparklarda bırakılmalıdır.
7. Şehirde yürürken, mallarını veya hizmetlerini çok ısrarla sunan çok sayıda tüccar ve “rehber” ile tanışabilirsiniz. Tüm hizmetleri yerel sakinlerden reddetmek daha iyidir, aksi takdirde sayısız yatırımcının sürekli takibinden kaçmak çok zor olabilir.
  Kazablanka’da çok ilginç mağazalar ve alışveriş merkezleri var. Erkekler, kıyafet satışı konusunda uzmanlaşmış Gatsby mağazasını ziyaret etmeyi heyecanlı bulacaklar. Sadece Fas’ta üretilen giyim … Açık
8. Yerel halk çok misafirperver, bu nedenle hiçbir durumda bir bardak çay içmeyi reddetmemelisiniz. Davetkar bir ana bilgisayara teşekkür etmeyi unutmayın ve ziyareti önceden biliyorsanız, küçük bir hediye hazırlamayı unutmayın.
9. Şehri keşfederken, turistlerin nötr renklerde kapalı giysiler seçmeleri önerilir. Turistik bölgelerde kıyafetle ilgili herhangi bir kısıtlama yoktur.
10. Modern otellerin çoğunda güç kaynağı voltajı 220V’dur. Aile tarafından işletilen küçük oteller kendi jeneratörleriyle donatılabilir. Bu durumda voltaj 110V olacaktır.
Kazablanka - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Kazablanka’da Nereleri Ziyaret Etmeli - Benzersiz Yerler

II. Hasan Camii

From the series “Dünyadaki En İkonik Tapınaklar”
Büyük projesi en kısa sürede gerçekleştirildi. Sadece on üç yıl içinde büyük cami tamamen inşa edilmiş ve 1993 yılında ilk sadık elini altına almıştır. Caminin asıl özelliği onun yeridir. Doğal sahilde değil, yapay platform üzerinde inşa edilmiş ve kelimenin tam anlamıyla suyun üstündedir. Caminin zemini yüksek mukavemetli camdan yapılmıştır, böylece okyanusun dalgalarını ve sualtı sakinlerini görebilirsiniz. … Devamını oku

Kazablanka ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Fas: Seyahat Tavsiyeleri

7. Gayrimüslim inançların temsilcileri, camileri ziyaret etmelerine izin verilmez.
8. Bir Faslıyla konuştuğunda, sağlığına, işlerine, kişisel yaşamına bir ilgi çekmek ve bu tür sorulara kolayca cevap vermek alışılmış bir durumdur.
9. Fas'ta bir misafir olarak davet edilmek için bir davetiyeyi reddetmek, bir kişinin küskünlük olarak algılanmasına neden olabilir.
10. Fas'ın evine girmeden önce, ayakkabılarınızı çıkarmanız, ellerinizi özel olarak tasarlanmış bir kasede yıkmanız ve “Bismillah” demeniz alışılmış bir durumdur. …
OrangeSmile araç kiralama Kazablanka’da araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

Proje organizatörleri, yeni Kyoto otelinin hem iş hem de eğlence için mükemmel olduğunu belirtiyor. Hatırlatmak gerekirse, Roku Kyoto otelinin açılışı 2021 yılında şehirde gerçekleşti. Lüks otel aynı zamanda enfes atmosferi ve hizmet çeşitliliği ile de konuklarını şaşırtmayı bırakmıyor. Kinkaku-ji Tapınağı gibi ünlü cazibe merkezlerine yakındır ve Shozan Resort Kyoto Pavilion otele kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Oku bunu

04.02.2023

Kazablanka Fotoğrafları

Kazablanka haritasında servisleri (eczane, polis, otopark, bankalar) arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Kazablanka Çevresindeki Şehirler için İpuçları

Kazablanka Seyahati - Tavsiyeler ve İpuçları. Alınması gereken önlemler, uymanız gereken kurallar, ve Kazablanka’da yapmaktan kaçınmanız gerekenler. Seyahatinizin beklenmedik sürprizler olmadan, pürüzsüz ve kolay geçmesi için yardımcı oluyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018