OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

İsveç Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

  Burası, Avrupa’nın en sık ziyaret edilen yerlerinden biri olarak bilinen popüler bir turizm merkezidir. İsveç’te herhangi bir zevke uyacak yer işareti bulmak mümkündür. Göteborg şehri, muhteşem botanik bahçesiyle ünlüdür. 1910 yılında kurulmuş olup şu anda 175 hektarlık alanı kaplamaktadır. Bambu bahçeleri, Japon taş bahçeleri, seralar ve arboretumlar ve nefes alıp veren orkide koleksiyonu - bahçe çok çeşitli ve muazzam derecede güzel. Paskalya Adası’ndan getirilen ağaçlar, bahçedeki en değerli eşya olarak kabul edilir. Artık vahşi doğada bulunamayacakları için hayatta kalan tek ağaçlar bunlar.
  İsveç’in ulusal mutfağı, diğer pek çok kuzey ülkesi gibi, pişirmek de kolaydır. Yerel mutfağın sağ tarafından köylüler çağrılabilir. Zerafet …
Devamını oku
Laplandiya’daki en eski kilise Jukkasjärvi, Kiruna’dan uzakta değildir. Ahşap yapı 1608 yılında inşa edilmiştir. Yüz yıl sonra kilise yeniden yapılandırılmıştır. Bundan sonra kilise yeni bir sunak aldı ve on sekizinci yüzyılın sonunda oraya bir org yerleştirildi. Kilise önemli bir tarihi simgedir ve iç tasarımı ünlü İsveç ustaları tarafından yapıldığı kadar değerli değildir.
Rönesans döneminin en ünlü simgesi Malmö’de bulunmaktadır. Burada yolcular, Erik av Pommern’in emriyle 1434’te inşa edilmiş güzel bir kale görmektelere razı. Binanın yanı sıra, yakınlardaki güzel bahçeyi de gözlemeyi unutmayın. Büyük ve ustalıkla dekore edilmiş bahçe birçok tematik bölgeye ayrılmıştır. Kalenin önündeki bahçe ve park bölgesi, çeşitli konser, tiyatro gösterileri ve diğer etkinlikler için popüler bir mekan haline gelmiştir. Kalenin kendisi bir tanesi ünlü Rus sanatçıların yaptığı büyük bir resim koleksiyonunu sergileyen üç müzenin ev sahnesindedir. Kendi ülkesinin dışındaki en büyük Rus Sanatları koleksiyonu. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  İsveçliler Vikinglerin torunlarıdır. Böyle bir tarihi miras yerel sakinleri etkilemiş ve kültürlerinin önemli bir parçasıdır. İsveçliler, ulusal kimlik ve …
Devamını oku
Kraliyet Sarayı, Stockholm’ün sonsuz sembolüdür. 18. yüzyılın ortalarına kadar, eski saray, modern sarayda duruyordu. Fortress tamamen ateş tarafından yok edildi ve yerine meşhur mimar Nicodemus Tessin’in çabaları sayesinde güzel bir saray yaptırıldı. Saray, yarısı ziyaretçilere açık olmak üzere toplam 600 odadan oluşmaktadır. Biri burada güzel halılar, eski mobilyalar, mücevher ve silah koleksiyonları görebilirsiniz.
Knäppingsborg I: Shop Halmstad banliyölerinde pek çok ilginç yer bulabilirsiniz. Harlinge yel değirmeni gezileri, geleneksel olarak yolcularla çok popülerdir. Eski yel değirmeninin hala çalıştığını görmek gerçekten şaşırtıcı. Bir gezi sırasında ziyaretçiler yel değirmeninin çalışma mekanizmasını öğrenecek ve unutulmaz fotoğraflar çekebilecekler. Konuklar biraz dinlenip bu güzel bölgenin gözlemine devam edebilecekleri yel değirmeninin yakınlarında rahat küçük bir restoran var.
  İsveç’te, birçoğu eski zamanlardan beri devletin bilim ve tarihine ayrılmış çok sayıda müze var. Müzelerin çoğu ülkenin başkenti Stockholm’de …
Devamını oku

Tarih ve Eğlence

  Bin yıl önce İsveç topraklarında buzullar olduğunu hayal etmek zor. Bu bölge yalnızca buzullar erimiş olduğu zaman dolduruldu. İlk yerleşimcilerin temel geçim kaynağı avlanma ve toplanma idi. 14. yüzyılda, bu ülkenin topraklarında, 17. yüzyılda gelişen büyük bir krallık vardı. Bu dönemde, İsveç en büyük ve en güçlü Avrupa ülkelerinden biriydi. Birinci sınıf ordu, başarısının sırlarından biriydi.
19. yüzyıl, etkin ve aktif bir sanayileşme ile karakterize edildi. Sanayi işletmeleri ülkede gelişmekte olduğundan, demiryolları aktif olarak inşa edilmeye başlandı. Yüz yıldan fazla süren aktif sanayi gelişmesine rağmen, İsveç tarımsal geleneklerini korumayı başarmıştır. Şu anda, tarım, ülkenin olağanüstü özelliklerinden biridir.
  İsveç iklimi oldukça şiddetli. Bu bölgedeki kış, uzun ve karlı, kış sporlarını inanılmaz derecede popüler kılıyor. İsveç, kayak sporunun önde gelen …
Devamını oku
Tarım ile tam olarak, tarımda olduğu gibi, bu doğrultuda, ülkede gelişmiştir. Birçok çiftlik ziyaretçilere açıktır. Misafirleri, ülke yaşamı ile ilgili özellikleri hakkında bilgilendirmek, evcil hayvan bakımı yapmak ve çiftlik ürünlerinin imalatında yer almak için sunulmaktadır. İkincisi İsveç için gerçek bir gururdur. Yüzlerce yıl boyunca, yerel çiftçiler nefis peynirler ve et lezzetleri üretmekte ve çevre açısından güvenli meyve ve sebzeler yetiştirmektedir.
Norrköping Ülke ayrıca lüks kayak merkezleriyle de dikkat çekiyor. En popüler olanlardan biri Are. Aile rekreasyonu için mükemmel koşullar vardır. Kayak yapmanın yanı sıra, tatilciler birçok ilginç kış eğlencesini deneyebilir.
  1. İsveçliler, sakin ve ölçülü insanlardır ve kesinlikle ülkesinin kurallarına ve geleneklerine uygundur. İsveç’te olmak, yerli halkın alışılmış …
Devamını oku
Yıl boyunca, İsveç’te pek çok ilginç tatil kutlanmaktadır. Stockholm’de, Nisan ayında her yıl Kuzey Bahçeleri adı verilen bahçe fuarı gerçekleşmektedir. Kuzey Avrupa’daki türünün en büyük fuarıdır. Sadece deneyimli bahçıvanlar için değil, sıradan turistler için de ilgi çekicidir. Mayıs ayında, bölge sakinleri ilginç yemek eğlenceleri ve yarışmalar düzenleyen Somon Festivali düzenlemektedir. Tarihle ilgilenenler, Ağustos ayında İsveç’i ziyaret etmelidir. O zamanlar Gotland’da, Ortaçağ Haftası - ortaçağ kültürüne ve tarihine adanan temalı bir festival düzenleniyor.
İsveç rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

İsveç’in Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm parkların haritası
İsveç şehir parkları ve milli parklar
♥   National Park 'Björnlandet' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Blå Jungfrun' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Dalby Söderskog' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Djurö' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Fulufjället' . Haritada   Fotoğraflar
Tüm Michelin restoranları
İsveç’teki Michelin yıldızlı restoranlar
♥   Restoranı 'Cirkus at More Bistro' Malmö. Kategori - Modern cuisine. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'Daniel Berlin' Skåne-Tranås. Kategori - Creative. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'Den Gyldene Freden' Stockholm. Kategori - Traditional cuisine. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'Djuret' Stockholm. Kategori - Meats and grills. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'Dorsia' Göteborg. Kategori - Modern cuisine. Haritada   Fotoğraflar
Tüm kalelerin haritası
İsveç kaleleri
♥   Kalesi 'Bjärsjöholm Castle' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Bjärsjölagård Castle' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Björnstorp Castle' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Bogesund Castle' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Bohus Castle' . Haritada   Fotoğraflar
Tüm sarayların haritası
İsveç sarayları
♥   Sarayı 'Glimmingehus' Simrishamn. Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Gripsholm Castle' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Krapperup Castle' Höganäs. Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Kärnan' Helsingborg. Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Landskrona Citadel' Landskrona. Haritada   Fotoğraflar

İnceleme Serimizden İsveç’in Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Pitea'daki Surstroemming Restoranları

Serimizden “Dünyadaki En İğrenç Yemekler”
  İsveç'te, yerliler ayrıca surström olarak adlandırılan kendi kendine has ulusal lezzetlerine sahipler. Genellikle konserve edilmiş bir fermente ringa balığı var. Marine turşusu olan ringa balığı dilimleri, oldukça iştah açıcı, hem de pişmiş yemekler gibi görünüyor. Göz korkutan inceliklerin asıl özelliği boğucu bir kokunun kokusu. Bir teneke açıcı, kutunun kapağını deldiğinde, garip bir koku yayılır.

Bu nedenle, surströming genellikle açık havada yenir. İsveç'te bu incelik sergileyen özel kulüpler bile var. İnsanlar güzel kırsal kulüplerde toplanır ve açık havada muhteşem yemekler hazırlar ve bu incelik çeşitlerini dener. Turşu ringa teknolojisi üretimi çok basittir. Önceden tuzlanmış fileto, fermantasyon işleminin başlangıcına kadar kalan açık mutfak eşyalarıyla istiflenir. Ringa … Tümünü Oku

Drottningholms Slott

Serimizden “Avrupadaki En İyi 15 Unesco Bölgesi”
  İsveç'te dünya açısından önemli anıtlar var. En ünlülerinden biri, Drottningholm'un saray ve park topluluğu. Malaren Gölü'nün huzur dolu suları arasında Louvain adasında yer almaktadır. 1981'den beri saray, İsveç krallarının oturduğu yerdir. Adanın ilk konak 16. yüzyılda eşine saray veren Kral III. Johan'ın emriyle kurulmuştur. Ancak, zaten 1662 yılında görkemli bina tamamen yakıldı. Saray, 17. yüzyılın sonlarında restore edilmiştir. Sahipleri defalarca değişti. Konut, önümüzdeki iki yüzyılda yeniden yapılandırıldı.

19. yüzyılda, muhteşem konak terk edildi. Son önemli yeniden yapılanma 1907'de başladı. Birkaç yıl önce, kraliyet rezidansı turistlere açıldı. Bölgesinde birçok şaşırtıcı kültürel ve mimari alan bulunabilir. Sarayın kendisinin yanı sıra, kompleks, 1776 yılında açılan … Tümünü Oku

Utter Inn Hotel

Serimizden “Suda ya da Sualtında Bulunan Süslü Evler ve Oteller”
  İsveç'te, bir sanatçı Michael Genberg'e ait, dünyaca ünlü bir su altı Utter Inn oteli var. Bu otele ulaşmak için, Stockholm'ün yakınında bulunan Västerås limanına gelmeniz ve sonra Mälaren Gölü'nde şişme teknede yüzmeniz gerekir. Utter Inn otelinin bulunduğu bu göldeki barışçıl sular arasındadır. Müşterileri için sadece iki kişilik oda sunmaktadır.

Otel minyatür kırmızı bir evi olan bir iskeleye sahip küçük bir platformdan oluşmaktadır. Dışarıdan, çoğunlukla kırmızı renkte boyanmış olan klasik 'stog' yazlık bölümüne çok benzer. Konuklar, sualtı odalarına ulaşmak için özel bir merdivenle inebilirler. İki konuk için tasarlanmış olup, beyaz ve kırmızı tonlarında dekore edilmiştir. Odanın çekici özelliği su altı sakinlerini gözlemleyebileceğiniz dikdörtgen pencerelerdir.

Otelin … Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler İsveç
Ülke haritaları İsveç haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası İsveç şehir haritası
Tüm ilgi çekici yerlerin haritası İsveç gezi haritası
Kabartma haritası İsveç’in kabartma haritası

Malezya 2020 Turist Giriş Verilerini Paylaşıyor

ASEAN ülkeleri (kısa mesafeli pazar), turistlerin (2.9 milyon)% 68.1'ini oluşturan Malezya için en büyük kaynak pazarıydı. Doğu Asya ve Güney Asya (orta mesafeli pazar)% 20.1 veya 870 bin gelen paya sahipti ve uzun yol pazarı% 11.8 veya 512 bin geliş ile en küçük paya sahipti. Malezya için ilk on kaynak ülke şunlardır: Singapur, Endonezya, Çin, Tayland, Hindistan, Brunei, Güney Kore, Japonya, Avustralya ve Vietnam. Oku bunu

09.05.2021

İsveç’in Popüler Şehirlerinde Geziler

Stockholm
Çocuklarla seyahat ediyorsanız, kesinlikle tatil programınıza Junibacken 'ı ziyaret etmeniz önerilir. Ziyaretçiler, ziyaretçiler için Astrid Lindgren - Pippi Longstocking, Emil of Lönneberga, Karlsson ve diğer ünlü karakterlerin harika bir dünyaya girmesini beklediğiniz bir yer, ziyaretçiler için bekliyor. Mucizevi tren müze ziyaretçilerini direkt olarak Tavuk Villa ve diğer pavyonlara götürecek. Lindgren'in masallarından karakterlerin yanı sıra, ziyaretçiler bu müzede İsveçli çocuk edebiyatının diğer … Devamını Oku
Göteborg
1914 yılında inşa edilen eski Masthugg Kilisesi şehirde korunmuştur. Bu kilisenin en önemli özelliği, kentin farklı yerlerinden görülebilen 60 metrelik kule. Kilise, Romanesk tarzının en iyi geleneklerine göre inşa edilmiştir. Kilisenin inşası için ana yapı malzemesi devasa bir taştı. Bugün kiliseyi bir ortaçağ savunma yapısı gibi gösteriyor. Şehrin en sembolik tarihi eserlerinden biri de Kronhuset binası. Hollanda tarzındaki bu tuğla bina 1643 yılında inşa edilmiştir. Artık bina kutlamalar ve kültürel … Devamını Oku
Malmö
Yakınlarda, Malmö'nin modern binalarıyla da şaşırtıcı bir tezat oluşturan Aziz Petrus Kilisesi bulunmaktadır. 14. yüzyılda kuruldu. İnşaat anından itibaren, ünlü ortaçağ ressamların yarattığı eşsiz freskler, kilisenin duvarları içinde korunmuştur. Kilisenin dış görünüşünün ana özelliklerinden biri, 1442'ye kadar eklenmiş olan antik şapeldir. Temiz havada yürümek için en çekici yer Royal Park. Görünüşünün tarihi çok ilginç. 1872'de Kral Oscar, eski yıkılan mezarlığın topraklarında … Devamını Oku
Norrköping
Şehrin en sessiz ve en uzak semtlerinden birinde bulunan milli park, birçok gezgini de cezbetmektedir. Bu parkta, Neo-Gotik tarzda olağanüstü bir mimari dönüm noktası olan eski bir St. Matthew Kilisesi bulacaksınız. Bu kilisenin inşası 1892 yılına kadar beş yıl sürdü, kilise şu anda güzel bir peyzajla çevrilidir. Şehrin en eski dini yapılarından biri olan ve yerel olarak 'Alman Kilisesi' olarak bilinen St. Hedwig Kilisesi'ni görmek istiyorsanız, Alman Meydanı'na gidin. 1613'te bu kilise, Norrköping'in Alman … Devamını Oku
Kalmar
Dünyaca ünlü köprü Aland, İsveç'in en uzun yolu köprüsü, Kalmar'da bulunuyor. Uzunluğu 6.072 metredir. Şehri Åland adasına bağlar. Bu köprü boyunca bir gezi unutulmaz bir macera olacak. Adada, gezginler için birçok ilginç turistik yer ve eğlence var. Ana tarihi nesneler, 17. yüzyılda adada inşa edilen yel değirmenleridir. Bazıları şu anda harap bir durumdadır, diğerleri ise günümüze kadar mükemmel şekilde korunmuştur. Borgholm Kalesi de adada yer almaktadır. Şimdiye kadar, görkemli bir binanın … Devamını Oku
Västerås
Resim sevenler birkaç yüz benzersiz şaheser toplayan yerel Ulusal Galeri'yi sevecekler. Burada, 19. yüzyılın 20. yüzyıla dönüşen ünlü Avrupalı ​​sanatçıların fotoğraflarını görebilirsiniz. Galeride genellikle ilginç geçici sergiler ve tematik etkinlikler var. Bir aile tatili için harika bir yer, açık hava Vallby Friluftsmuseum olacaktır. Küçük bir çiftlik, çeşitli zanaat atölyeleri ve ulusal kültür ve geleneklerin canlı illüstrasyonları olan diğer ilginç binalar bulunan topraklarında antik bir … Devamını Oku
Kristianstad
Şehrin en büyük kültür merkezi Yerel Kültür Müzesi. Yerel halkın geleneklerini tanımak için en iyi yer orası olacak. Büyük müzede, her biri belirli bir tematik koleksiyonu temsil eden birkaç oda var. İlginç arkeolojik bulgulara sahip geniş bir salon, sanat eserleri ve etnografik sergiler içeren salonlar bulunmaktadır. 1972 yılında, bu müzenin ilginç bir şubesi vardı - Sinema Müzesi. Aynı binada yer almaktadırlar. Müze şubesi, ilk filmi çekerken kullanılan eski sahneyi ve diğer özellikleri saklar. … Devamını Oku

İsveç’in Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018