OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Göteborg Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

winter sunset in goteborg   Göteborg, Kuzey Denizi ile yıkanan İsveç’in batı kıyısında yer almaktadır. Şehir, 1621’de Gustav II Adolf’un emriyle kuruldu. Başlangıçta bu, Gota Nehri’nin ağzında büyük bir sanayi limanıydı. Şu anda şehir nüfusu 500 bine, komşu banliyölerle birlikte 700 binden fazla kişiye ulaşıyor. Bu da Göteborg’u İsveç’in en büyük ikinci şehri yapıyor.
  Göteborg yaz aylarında geleneksel olarak plaj dinlenme hayranlarını cezbeder. Pitoresk sahil şeridi aktif eğlence için mükemmel bir seçimdir. En popüler plaj, şehrin kalbinde yer almaktadır. Burası aile üyelerinizle … Açık
Stockholm ve Göteborg 1832’de tamamlanan yapay bir kanalla birbirine bağlanıyor. Her iki şehir de bir demiryolu ve hava yolu sistemi ile birbirine bağlı. Bu iki şehir arasında İsveç’in başkenti olarak adlandırılma hakkına yönelik resmi olmayan ve resmi olmayan bir rekabet var.
Göteborg, sonsuz rahat ve neşeli atmosferi, çok çeşitli plajları, eğlenceli müzeleri, muhteşem parkları ve konforlu kafeleri ile tanınan çok güzel bir şehirdir. Kentin ana caddesi olan Avenue, ilginç eşyalara ve hediyelik eşyalara sahip küçük dükkanların bulunduğu yerdir. Göteborg aynı zamanda İskandinavya’nın en büyük eğlence parklarından biri olan Liseberg ile de ünlüdür. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  1. Yerliler çok misafirperver ve dost. Yabancı turistlere yardımcı olmaktan her zaman mutluluk duyarlar. Turistler yerel dilde birkaç cümle öğrenmek için tavsiye edilir. Bu şekilde turistler yerel geleneklere saygı … Açık
Şehrin mimarisi geleneksel olarak katı geometrik çizgileriyle ziyaretçileri çeker. Bu tarz geleneksel olarak Hollanda’dan ödünç verilir. İş adamları sık sık Göteborg’u ziyaret ediyor, çünkü burada birçok sergi ve adil ticaret gerçekleştiriliyor; turistler kristal berrak havanın, muhteşem göllerin, ormanların ve pitoresk adaların tadını çıkarmak için bu şehri ziyaret ediyor. Eski şehirden kalan bazı kalıntılar da var. Burada Vallgrove ve Rosendafskanolen fosillerinin kalıntıları ve bir zamanlar Eski Kent’in etrafına yerleştirilmiş 20 köprü ile büyük bir liman kanalı Stora Hamnkanalen’i bulacaksınız.
  Göteborg’da, yılın herhangi bir zamanında ziyaret etmek ilginç olacak muhteşem güzellikte bir botanik bahçesi var. Bu bahçe 1910 yılında kurulmuştur. Belirli bölgelere alışılmış bir bölünme yoktur; bahçe peyzaj sanatının tek bir eseridir. Güzel bir arboretumu, bambu korusu ve görkemli bir Japon bahçesi vardır. Geniş alan rekreasyon için çok güzel yerler ile donatılmıştır; Açık hava etkinlikleri için geniş çimenler ve yerler var. Avrupa’nın en güzel botanik bahçesinin alanı 175 hektardır. Tüm manzaralarını incelemek birkaç gün alacak.
  Nordstan, İsveç’in en büyük alışveriş merkezidir. Göteborg tren istasyonunun yakınında yer almaktadır. Büyük Twifit bayan giyim mağazası ve iç mekanlar için fikirler sunan Hemtex tasarımcı mağazası dahil … Açık
1914 yılında inşa edilen eski Masthugg Kilisesi şehirde korunmuştur. Bu kilisenin en önemli özelliği, kentin farklı yerlerinden görülebilen 60 metrelik kule. Kilise, Romanesk tarzının en iyi geleneklerine göre inşa edilmiştir. Kilisenin inşası için ana yapı malzemesi devasa bir taştı. Bugün kiliseyi bir ortaçağ savunma yapısı gibi gösteriyor.
Şehrin en sembolik tarihi eserlerinden biri de Kronhuset binası. Hollanda tarzındaki bu tuğla bina 1643 yılında inşa edilmiştir. Artık bina kutlamalar ve kültürel etkinlikler için kullanılıyor. Her yıl şehrin en büyük ve en ilginç Noel pazarını açar. Tarihi binanın yakınında, bugün ilginç hediyelik eşya dükkanları ve kafeler bulunan birçok eski ek yer var.
  Göteborg çocuklu bir tatil için ideal bir yerdir. Burada aile odaklı gezi seçimi sadece çok büyük. Çocuklarla birlikte birçok turistin asıl cazibesi Lisebergs Nojespark olarak kabul edilir. Sadece çeşitli cazibe … Açık
Göteborg’un özgün bir sembolü olan Feskekorka’nın açılışı 1874 yılına kadar devam eden tarihi deniz ürünleri pazarı. Pazar, özellikleri ile eski bir kiliseye benzeyen çok sıradışı bir Gotik binada bulunuyor. Bu tarihi pazara bakmak, tatil boyunca bağımsız olarak deniz ürünleri hazırlamak istemeyenlere bile değer. Pazarda ustaca hazırlanmış deniz ürünlerini deneyebileceğiniz iki harika restoran vardır.
Doğal atraksiyonlar arasında Ramberget Dağı bulunmaktadır. Bu dağın yüksekliği 87 metredir. En baştan, muhteşem bir şehir panoraması açılıyor. Araba ya da yaya olarak tırmanabilirsin.
Göteborg - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Göteborg ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Göteborg’un alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Avenyn' Goteborg, 1.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Göteborg kaleleri
♥   Kalesi 'Älvsborg Castle' , 8.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Gunnebo Castle' , 8.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Bohus Castle' , 16.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Gåsevadholm Castle' , 26.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Nääs Castle' , 28.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Göteborg çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Kosterhavets nationalpark' , 136 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Ytre Hvaler' , 157.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Göteborg ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Gothenburg Museum of Art' Gothenburg, 2.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

İsveç Gezisi: Görülecek Yerler

Halmstad banliyölerinde pek çok ilginç yer bulabilirsiniz. Harlinge yel değirmeni gezileri, geleneksel olarak yolcularla çok popülerdir. Eski yel değirmeninin hala çalıştığını görmek gerçekten şaşırtıcı. Bir gezi sırasında ziyaretçiler yel değirmeninin çalışma mekanizmasını öğrenecek ve unutulmaz fotoğraflar çekebilecekler. Konuklar biraz dinlenip bu güzel bölgenin gözlemine devam edebilecekleri yel değirmeninin yakınlarında rahat küçük bir restoran var. …
OrangeSmile araç kiralama Göteborg’da araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

20.07.2024

Göteborg Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Göteborg Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Göteborg, İsveç Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Göteborg’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Göteborg’tan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018