OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Kristianstad Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Kristianstadt, İsveç’in güney kesiminde bir şehirdir. Hammarsjön Adası’nın kuzeyindeki Helge Nehri’nin ağzında yer almaktadır. Şehir, Kristianstadt bölgesinin idari merkezidir. Bu yerin nüfusu 2009 yılında 77.000 kişiyi tahmin ediyordu. Bugün şehir aynı zamanda Skone yerel konseyinin idari merkezidir. Daha önce Kristianstadt, önemli bir askeri kışla merkezi olmuştur.
  Kristianstad, kelimenin tam anlamıyla her adımda burada bulunabilen eşsiz tarihi anıtlarıyla ünlüdür. Şehrin tam kalbinde, Avrupa’nın en güzel Protestan kiliselerinden biri olarak kabul edilen güzel Heliga … Açık
Bu şehir, gelişmiş metal işleme, dikiş ve tekstil endüstrisi ile ünlüdür. Kristianstadt ayrıca makine yapımı ile ünlüdür.

Kristianstadt’ta İsveç’in en alçak noktası - deniz seviyesinden 2,41 metre aşağıdadır. Bu nedenle, şehir her zaman sudan, pompalarla donatılmış bir baraj sistemi tarafından korunmalıdır.
Kristianstadt büyük bir vadi ile çevrilidir. Kuzey-doğuda ve doğuda nispeten yüksek iki tepe vardır. Bu tepelere sırasıyla Kjugekull ve Balsberget denir. Şehrin güneyinde, İsveç’in tek yağmur ormanı unvanını alan küçük bir bölge bulunmaktadır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Kent halkı ve kentin konukları arasında en popüler eğlence alanı, güzel Tivoliparken Parkı’dır. Çok sakin ve dinlendirici bir atmosfere sahip bu eşsiz doğal vaha, şehir merkezine sadece beş dakikalık yürüme … Açık
Eğer Kristianstadt’ın manzaralarını gözlemlemek istiyorsanız, şehir merkezinde bir yürüyüş yapın. Bulvarlar olarak adlandırılan ana caddelere gidin, Şehir Kapıları, Stora kronohuset (askeri mahkemenin eski binası), tren istasyonunu ziyaret edin, çok sayıda güzel otele bakın ve Heliga Trefaldighetskyrkan Kilisesi ile Kvarnen Tiyatrosu’nu izleyin.
  Çok ilginç bir tarihi nesne, 13. yüzyılda inşa edilen ve aslen bir manastır olan Beckaskug Kalesi’dir. Yüzyıllar boyunca kale yeniden inşa edildi ve statüsü değişti. En önemli değişiklikler Charles XI döneminde meydana geldi. 20. yüzyılın ortalarında kale tamamen terk edildi. 1956’da devlet tarafından ele geçirildi ve bir kültür merkezine dönüştürüldü. Şimdi herkesin erişebileceği çeşitli eğitim kurslarına, konferanslara, konferanslara ve diğer etkinliklere ev sahipliği yapıyor.
  1. Kristianstad küçük bir kasabadır, bu yüzden bazı bölgelerini sadece yürüyerek keşfetmek daha iyidir. Burada birçok ilginç tarihi bina korunmuştur. 2. Açık hava etkinlikleri hayranları şehri ilkbaharın … Açık
Şehrin en büyük kültür merkezi Yerel Kültür Müzesi. Yerel halkın geleneklerini tanımak için en iyi yer orası olacak. Büyük müzede, her biri belirli bir tematik koleksiyonu temsil eden birkaç oda var. İlginç arkeolojik bulgulara sahip geniş bir salon, sanat eserleri ve etnografik sergiler içeren salonlar bulunmaktadır. 1972 yılında, bu müzenin ilginç bir şubesi vardı - Sinema Müzesi. Aynı binada yer almaktadırlar. Müze şubesi, ilk filmi çekerken kullanılan eski sahneyi ve diğer özellikleri saklar.
Şehirdeki en güzel yerlerden biri Tivoli Parkı. İçinde bir yürüyüş ilginç bir geziye dönüşebilir. Bu bahçenin topraklarında Şehir Tiyatrosu var. Ayrıca burada, 1886 yılında inşa edilmiş çok güzel bir kır evi görebilirsiniz. Bu parkta, ördeklerin yaşadığı iki güzel gölet var. Burada ayrıca çocuklar için çok sayıda konforlu liman ve oyun alanı da bulunmaktadır. İsveç’in en ünlü mimari anıtlarından biri olan First Hotel Christian IV’ün binası Kristianstad’da bulunmaktadır. Zengince dekore edilmiş cepheye sahip bu eşsiz bina başlangıçta banka olarak kullanılmış ve bugün şehirdeki en prestijli otellerden birine ev sahipliği yapıyor. Eski bina sadece benzersiz görünümünü değil aynı zamanda iç tasarımını da korumayı başardı. Odalarında güzel tonozlu tavanlar var, bazı odalarda ise eski şömineler var.
  Kristianstad’ın en işlek alışveriş bölgesi Handelsstaden Kristianstad. Burada, dolambaçlı tarihi caddelerin arasında çok sayıda ilginç giyim mağazası, hediyelik eşya dükkanları, rahat kafeler ve restoranlar … Açık
Kentte eski tahkimat yapılarının parçaları vardır. Merkezin yanında, kuzey kapısının yanı sıra sur duvarı parçalarını da görebilirsiniz. Neredeyse şehirdeki tüm savunma 18. yüzyılda yıkıldı. Yıllar sonra tarihi binaların bir kısmı restore edildi.
Kristianstad - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Kristianstad ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Kristianstad kaleleri
♥   Kalesi 'Ovesholm Castle' , 8.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Karsholm Castle' , 14.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Bäckaskog Castle' , 14.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Trolle-Ljungby Castle' , 14.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Maltesholm Castle' , 17.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Kristianstad çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Stenshuvud' , 42.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Söderåsen' , 54.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Dalby Söderskog' , 63.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Store Mosse' , 137.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

İsveç Gezisi: Görülecek Yerler

Halmstad banliyölerinde pek çok ilginç yer bulabilirsiniz. Harlinge yel değirmeni gezileri, geleneksel olarak yolcularla çok popülerdir. Eski yel değirmeninin hala çalıştığını görmek gerçekten şaşırtıcı. Bir gezi sırasında ziyaretçiler yel değirmeninin çalışma mekanizmasını öğrenecek ve unutulmaz fotoğraflar çekebilecekler. Konuklar biraz dinlenip bu güzel bölgenin gözlemine devam edebilecekleri yel değirmeninin yakınlarında rahat küçük bir restoran var. …
OrangeSmile araç kiralama Kristianstad’da araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

03.12.2022

Kristianstad Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Kristianstad Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Kristianstad, İsveç Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Kristianstad’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Kristianstad’tan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018