OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Erivan Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Armenia - Art Gallery and Historical Museum, Yerevan   Başka hiçbir Ermenistan şehrinde bu kadar çok ilgi çekici yeri ve eğlenceyi bulamazsınız. Erivan, gerçekten eşsiz bir kültür merkezi ve büyüleyici misafirperver bir şehirdir.

Şehirle tanışmaya Big Cascade adlı büyük bir mimari merkezden başlamalısınız. Bir bakışta görkemli bir piramidi hatırlatıyor - bu, şehrin orta kısmını dağların üzerinde bulunan yaşam alanlarına bağlayan büyük ölçekli bir merdiven sistemi. Merdiven boşlukları güzel heykeller ve çeşmeler ile dekore edilmiştir; Zamanımızın en iyi mimarları ve heykeltıraşları bu kompleksin yaratılması üzerinde çalıştı.
  Erivan sakinleri kültürel miraslarını besliyor. Tıpkı yüzyıllar önce olduğu gibi, atalarının geleneklerini dikkatle takip ediyorlar ve meraklılara inanıyorlar. Eski ulusal gelenekleri canlı tutmak, kentin herhangi bir … Açık
Ermenistan Ulusal Müzesi sizi Erevan’ın tarihi ile tanıştırır. Müze 1921’de açılmıştır. Sanat uzmanları ayaklarını devlet resim galerisini bulabilecekleri Cumhuriyet Meydanı’na taşımalıdır. Kare, genç yeteneklerin çalışmalarını sergilediği, çok sayıda sergi ve fuarın sık sık bulunduğu bir yer. Erevan Tarihi Müzesi, kentin en eski kültürel yerlerinden biridir. Bu, aynı zamanda 1931 yılında açılan en eski müzelerden biri. Uzun ve görkemli tarihi boyunca, müze 80 binin üzerinde öğeyi toplamayı başardı. Salonlarında zengin kitap koleksiyonlarını, ev aletlerini, ulusal kostümleri, el sanatlarını, resimleri ve takıları görebilirsiniz. Fotoğrafçılığa, askeri siparişlere ve bayraklara çeşitli salonlar ayrılmıştır.
Erivan’ın merkezi kısmı, muhteşem bir mimar ve halka açık bir figür olan Alexander Tamayan projesiyle inşa edilen Opera ve Balley Tiyatrosu’nun yeri. Tiyatronun yapısı 1939’da sona erdi; Bir önceki yüzyılın 60’lı yıllarda salonları genişletildi ve bundan sonra tiyatro 1300 ziyaretçi için yeterli alana sahipti. Opera tiyatrosu 1400 kişiyi ağırlayabilir. Tiyatronun karşısında Swan Gölü ve büyük bir park bulunur, bu nedenle “sanat tapınağı” ziyaretinden sonra pitoresk vadiler boyunca yürüyebilir ve performans izlenimlerini paylaşabilirsiniz. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Zengin bir tarihe sahip eski bir şehir olan Erivan hiçbir zaman gezginlerin kalbini fethetmekten vazgeçmez. Çok sayıda mimari ve tarihi simge yapı, müze ve sergi merkezi, Erivan’ı pitoresk yerlerde gezmeyi ve … Açık
  Eşsiz bir cazibe, ismini tam anlamıyla Ermenice’den ’el yazması deposu’ olarak çevrilebilen bilimsel araştırma merkezi Matenadaran’dır. Bu bilim merkezinin asıl değeri eski yazılardır. Burada binlerce insan var. Bu merkezin kuruluş tarihi kesin olarak bilinmiyor. Bazı kaynaklara göre, 5. yüzyılda kuruldu. Bugün, kompleks kendi içinde olağanüstü bir mimari anıt olan etkileyici bir taş binada.
YerevanPlaceByNight Sembolik bir tarihi cazibe, Erebuni Kalesi’dir. Duvarları büyük bir şehir olan bu kale MÖ 8. yy’da inşa edilmiştir. Yüzlerce yıl, şehir müreffeh Urartu Şehrinin başkenti idi. Günümüzde, kalenin ziyaretçileri bir zamanlar görkemli binaların korunmuş kalıntılarına hayran kalabilirler. Kalenin topraklarında, burada keşfedilen bir arkeolojik eser koleksiyonunun toplandığı çok ilginç bir müze var.
  Erivan’da her zevke uygun gece kulüpleri, eğlence merkezleri, mağazalar ve restoranlar var. Şehir, cazip ticaret merkezleri, güzel parklar ve renkli pazarlar bolluğu ile misafirlerini memnun edecektir. İkincisi zaten … Açık
Cumhuriyet Meydanı, Erivan misafirleri ve yerlileri için en sevilen yürüyüş mekanı olmaya devam ediyor. Yanında başka bir olağanüstü mimari anıt - Ermeni hükümetinin binası. Binanın inşaatı 1926’da başlamış ve 20 yıldan fazla sürmüştür. Ana yapı malzemeleri tüf ve bazalt idi. Bina inanılmaz derecede meşhur oldu. Muhteşem kemerli açıklık ve sütunlarla dekore edilmiştir. Son yıllarda, tarihi bina sanat sergileri ve diğer kültürel etkinlikleri yapmak için kullanılmıştır. Meydanın kendisi de inanılmaz derecede güzel. Burada güzel çeşmelere ve yemyeşil çiçek yataklarına hayran olabilirsiniz.
Armenian Genocide Memorial - Yerevan Olağandışı gezilerin hayranları, halı üreten Megerian Halı Fabrikasını ziyaret etmekle ilgilenecekler. Bu fabrika, üç kuşaktır onu çalıştıran Megerian ailesi tarafından kuruldu. Bu fabrikanın açılışı 1917 yılında ABD’de yapıldı. Tanınmış ailenin temsilcileri fabrikayı çok geçmeden 2002’de tarihi anavatanlarında açtılar. Şimdi sadece yeni lüks halılar üretmekle kalmıyor, aynı zamanda eskileri de restore ediyor. Yıllar önce olduğu gibi, buradaki tüm halılar sadece elle dokunuyor. Fabrika ziyaretçiler için ilginç geziler düzenlemektedir. Burada çeşitli ebatlardaki şık halıların yanı sıra ulusal tarzdaki diğer ev dekorasyonlarını satın alabilirsiniz.
Erivan - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Erivan ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Erivan kaleleri
♥   Kalesi 'Alberd' , 0.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Tsitsernakaberd' , 2.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Erebuni Fortress' , 5.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Teishebaini' , 6.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Arin Berd' , 6.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Erivan çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Sevan' , 72.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Dilijan' , 76.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Lake Arpi' , 123.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Erivan ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'National Gallery of Armenia' Yerevan, 0.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Cafesjian Museum of Art' Yerevan, 0.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Erivan ve Çevresindeki Turistik Yerler

Tatev ropeway

From the series “Dünyadaki En Uzun Kayak Teleferikleri ve Tramvaylar”
İnşaat maliyetinin 18 milyon doları bulan ropolann açılması çok ciddi idi; Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan ve diğer üst düzey görevliler katıldı. 9. yüzyıldan kalma manastırın ve bölgenin diğer manzara alanlarının kuşbakışı bir manzarasını hayranlıkla izlemek için eşsiz bir fırsata sahip olduklarından, turistlerin çoğu turun keyfini çıkarıyor. Derin bir vadinin üzerindeki bir gezi heyecan verici olacağı için maceracılar Wings of Tatev'i de seviyorlar. … Devamını oku

Ermenistan Gezisi: Görülecek Yerler

Tabii ki, Ermenistan'a ilgi duyan yerlerin hepsi Yerevan'da değil. Gümrü şehri, tarihi ve mimari hazineleri ile ziyaretçileri şaşırtabilecek güzel bir yer. Adını kentle paylaşan kale, Gümrü'nün sembolüdür. Birkaç manastır, antik bir bazilika ve kiliseler, şehirde göreceğiniz manzaraların tam listesi değildir. Gyumri'nin en ünlü simgesi Harichavank Manastırı, Ani Katedrali, Marmashen Manastırı ve Harich Monatery'dir. Arkeolojik kazılar kentte ve banliyölerinde, özellikle 10. yüzyılda inşa edilmiş olan Lori Berd Kalesinde durmaz. Kalenin yakınında, Nor Getik, Haghpat Manastırı, Haghartsin Manastırı ve Makaravank gibi birkaç tarihi kilise bulunmaktadır. …
OrangeSmile araç kiralama Erivan’da araba kiralama

Sürdürülebilir Turizm için En İyi Destinasyonlar

Sürdürülebilir turizm, son yıllarda sıcak bir trend haline geldi. Gittikçe daha fazla sayıda gezgin, yalnızca yeni yerler keşfetmek ve yerel topluluklarla iletişim kurmakla kalmayıp, aynı zamanda ziyaret ettikleri yerlerin çevresi üzerinde de olumlu bir etki yaratmak istiyor. 2021 itibariyle, küresel tüketicilerin% 66,4'ü seyahat ederken çevreye duyarlı kalmanın önemli olduğunu düşünüyor. ITB Berlin NOW gösterisi sırasında, Euromonitor International (küresel bir araştırma şirketi), dünyanın sürdürülebilir destinasyonları arasındaki sıralamasını sundu. Oku bunu

19.06.2021

Erivan Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Erivan Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Erivan, Ermenistan Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Erivan’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Erivan’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018