OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Erivan

Erivan Seyahatinizi Hazırlayın: Tavsiyeler & İpuçları - Yapılması ve Uyulması Gerekenler

opera   1. Tüm kent merkezlerini görmenin en konforlu yolu olduğu için kent merkezini yürüyerek keşfetmeniz önerilir. Yayalar, tüm trafik düzenlemelerini unutmamalıdır. Özel olarak belirlenmiş yerlerde caddeleri geçmesi önerilir ve aktif otoyollarda yürümeyin.
2. Şehrin uzak bölgelerine hızlı bir şekilde ulaşmak isteyen yolcular metrodan daha iyi bir ulaşım bulamazlar. 6:30 - 23:00 arası çalışır. Sabit rota minibüsler de çok popüler. Sabahın erken saatlerinden gece geç saatlere kadar çalışırlar.
3. Taksi hizmetlerini kullanmayı planlayan yolculara, fiyatı önceden sürücüyle birlikte belirtmeleri önerilir. Tüm taksilerin sayaçları yoktur ve farklı taksi şirketleri büyük ölçüde farklı tarifelere sahip olabilir. Bütün gün bir taksi kiralamak da mümkündür. Bu durumda, bu hizmet yaklaşık 20 ABD Dolarına mal olur.
4. Erivan’da her sokakta kafe ve restoranlar var. Savvy gezginleri şehirdeki uygun fiyatlı restoran ve kafe seçeneklerinden memnun olacaklar. Yerel yemek yerlerinde gıda kalitesi yüksek kaldığından, düşük fiyatlar yemeğin kötü olduğu anlamına gelmez. Ucuz kafelerde, üç çeşit yemek yaklaşık 10 ABD Doları tutarındadır.
5. Erivan’da, farklı tatlı ekmekler ve içecekler sunan birçok büfeler var. Sütten yapılan Tan isimli ulusal içki, susuzluğu gidermek için sıcak bir gün en iyi yoldur. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
6. Yerel halı almayı planlayan yolcuların etiketleri ve satış fişlerini saklaması gerekir. Bunu yapmazlarsa, halılarını ihraç etmelerine izin verilmeyebilir. Aynı kural, yalnızca özel bir sertifika almaları durumunda ihraç edilebilecek antikalar için de geçerlidir.
7. Şehrin pazarlarını sadece yerel para birimiyle ziyaret etmek daha iyidir. Bazı satıcılar yabancı para birimlerini kabul edebilir, ancak kesinlikle düşük bir döviz kuru uygulayacaklardır. Bu nedenle, parayı bir bankada veya özel bir döviz bürosunda değiştirmek daha iyidir. Bu döviz büroları tüm ana caddelerde, alışveriş merkezlerinde ve popüler mağazalarda bulunmaktadır.
  Erivan’da her zevke uygun gece kulüpleri, eğlence merkezleri, mağazalar ve restoranlar var. Şehir, cazip ticaret merkezleri, güzel parklar ve renkli pazarlar bolluğu ile misafirlerini memnun edecektir. İkincisi zaten … Açık
8. Kentteki kıyafetlerle ilgili herhangi bir sınırlama yoktur. Erivan sakinlerinin çoğunluğu her gün tipik Avrupa kıyafetleri giyiyor. Ancak, sokakta ya da önemli bir olayda abartılı bir kıyafet giymek yanlış anlaşılmaya neden olabilir.
9. Uluslararası telefon görüşmeleri yapmanın en faydalı yolu, genellikle en ucuz ücrete sahip oldukları için özel telefon kabinlerini kullanmaktır. Bu kabin, kural olarak, madeni para ve plastik kart kabul eder.
Erivan - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Erivan’da Nereleri Ziyaret Etmeli - Benzersiz Yerler

Bridge of Peace

From the series “Dünyadaki En Sıradışı ve İlginç Köprüler”
İlk bakışta, minik ışıkların kaotik olarak parladığı anlaşılıyor. Gerçekte, Morse alfabesiyle önemli bir mesaj gönderiyorlar. Mesaj, insan vücudunun içerdiği ana unsurların adlarını içerir. Köprü 2010 yılında açıldı. İnşaatın başlatıcısı, ülkenin başkanı Micheil Saakashvili idi. Pitoresk köprüde, kötü havalarda bile yürüyebilir ve nehirde panoramanın tadını çıkarabilirsiniz. Kanopi herhangi bir fırtınadan güvenli bir şekilde korur. … Devamını oku

Erivan ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Ermenistan: Seyahat Tavsiyeleri

  1. Ermenistan'ın Türkiye ve Azerbaycan sınırları kapalıdır. Bu ülkeler aracılığıyla Ermenistan'a gitmek imkânsız.
2. Pasaportunuzda Azerbaycan sınırını geçme konusunda notlarınız varsa, Ermenistan sınırında sorun yaşayabilirsiniz. Bu, ülkeler arasındaki Dağlık Karabağ askeri çatışmasına bağlı.
3. Ermenistan'ın ulusal para birimi dramdır. Hem banknotlar hem de paralar buna denir. Yerel para birimi biterse, bazı mağazalarda dolar olarak ödeme yapabilirsiniz.
4. Bir taksi yolculuğu maliyetini önceden önceden konuşmak daha iyi. Aksi takdirde, taksi şoförü, varış yerine çok miktarda para isteyebilir. …
OrangeSmile araç kiralama Erivan’da araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

01.02.2023

Erivan Fotoğrafları

Erivan haritasında servisleri (eczane, polis, otopark, bankalar) arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Erivan Çevresindeki Şehirler için İpuçları

Erivan Seyahati - Tavsiyeler ve İpuçları. Alınması gereken önlemler, uymanız gereken kurallar, ve Erivan’da yapmaktan kaçınmanız gerekenler. Seyahatinizin beklenmedik sürprizler olmadan, pürüzsüz ve kolay geçmesi için yardımcı oluyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018