OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Ermenistan Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

Armenia - Art Gallery and Historical Museum, Yerevan   Ermenistan, eski bir tarih ve zengin miras ülkesi. Ülkede birçok ilgi çekici yer var ve çoğunluğu başkenti, Erivan şehri ve banliyölerinde bulunuyor. Muhtemelen şehri keşfetmeye başlamanın en iyi yolu, büyük bir müze kompleksine, devlet binalarına ve sayısız güzel parklara ve meydanlara ev sahipliği yapan Republic Square’yi ziyaret etmektir. Erivan Kalesi şehrin önemli bir turistik yeridir. 16. yüzyılda inşa edilen kale, Erivan’ın tarihi kısmının simgesi haline geldi. Matenadaran’ı ziyaret etmeyi unutmayın - bu ziyaretçilerin, 5-10. Yüzyıla tarihlenen el yazmalarının paha biçilemez bir koleksiyonunu görebileceği benzersiz bir kültür merkezidir.
  Ermenilerin zihni sağlam değil. Özellikleri ikamet bölgelerine göre büyük oranda değişebilir. Dağlarda yaşayan dağcılar yersizdir. Bu köylerdeki kadınlar çok …
Devamını oku
Yerevan banliyölerinde ziyaret etmeye değer birçok yer de zengin. Etchmiadzin kompleksi kesinlikle bunlardan biridir. Etchmiadzin Katedrali henüz 5. yüzyılda inşa edilmiştir. Katedralden çok uzak olmayan daha tarihi kiliseler var - Surane Gayane, Surb Hripsime ve Surb Shoghakat. Günümüzde, kompleks Saint Etchmiadzin Akademisi, Ermeni Kilisesi Sinod, Katolikos ikametgahı, çeşitli müzeler ve benzersiz kitapların ve el yazmalarının büyük koleksiyonlarını sergileyen kütüphaneleri de içermektedir.
Tabii ki, Ermenistan’a ilgi duyan yerlerin hepsi Yerevan’da değil. Gümrü şehri, tarihi ve mimari hazineleri ile ziyaretçileri şaşırtabilecek güzel bir yer. Adını kentle paylaşan kale, Gümrü’nün sembolüdür. Birkaç manastır, antik bir bazilika ve kiliseler, şehirde göreceğiniz manzaraların tam listesi değildir. Gyumri’nin en ünlü simgesi Harichavank Manastırı, Ani Katedrali, Marmashen Manastırı ve Harich Monatery’dir. Arkeolojik kazılar kentte ve banliyölerinde, özellikle 10. yüzyılda inşa edilmiş olan Lori Berd Kalesinde durmaz. Kalenin yakınında, Nor Getik, Haghpat Manastırı, Haghartsin Manastırı ve Makaravank gibi birkaç tarihi kilise bulunmaktadır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Ermenistan, dünyanın en eski ülkelerinden biridir. Büyük savaşlar ve çatışmalar kendi topraklarında farklı devirlerde gerçekleşti. İncil’in evrensel seli …
Devamını oku
Zaten fark edebileceğiniz gibi, katedrallerde Ermenistan’da birçok kilise var. Bu doğrudur, her ilde ve Ermenistan’daki hemen hemen her köyde eski dini yapılar bulmak mümkündür. Çoğu, 10.-15. Yüzyılda inşa edilmiş, gelecek kuşaklar için özenle restore edilmiş ve tutulmuştur. Artsakh, miras açısından en zengin bölgelerden biridir. Bin beş yüz anıtın, 500 kilisenin ve 600 manastır kompleksinin bulunduğu bölge, açık havada bir müzeye benziyor. Kesinlikle her sokak ve bulvar burada tarih nefes alır. Simgeler basitçe birbirleriyle sınırlanır, ancak ilgi çeken en ünlü yerler Hachen ve Vacharq mezarlığının kalıntılarıdır.
YerevanPlaceByNight

Tarih ve Eğlence

  Modern ülkenin oluşumu M.Ö. 12. yüzyılda antik çağlarda başlamış ve MÖ 6. yy’a kadar devam etmiştir. Modern Ermeni halkı, antik Urartu, Hurriyan ve Luvi kabilelerinin torunları olarak kabul edilir. Ermeni krallığının oluşumunun kesin tarihi bilinmemektedir. Bazı tarihçiler M.Ö. 6. yüzyılda oluştuğunu düşünmektedir. Büyük Ermenistan denilen ülkeye ilk yazılı referanslar M.Ö. 331’e kadar uzanmaktadır. Bazı yazılı kaynaklarda, ülke Ayrarat Krallığı olarak anılır.
  Ermenistan’ın rahatlaması, aşırı spor ve aktif eğlenceden hoşlananlar için harika. Ülkenin denize erişimi yok. Ancak, Sevan Gölü’nde veya Arpi …
Devamını oku
Roma ile rekabet eden büyük imparatorluk, MS 1. yüzyılda zaten mevcut olan Ermenistan topraklarında var olmuştur. Yüzlerce yıl boyunca, Roma İmparatorluğu büyük ülkeyi fethetmeye çalıştı ancak askeri kampanyalarının hiçbiri başarılı değildi. Ermenistan tarihi askeri çatışmalar ve fetihler açısından zengindir. En olağan dönem, Bizans İmparatorluğu’nun saltanatının zamanları ve Arap fatihleriyle yapılan çok sayıda askeri çatışmalardı. Ermenistan tüm misafirlerini tanıtabileceği zengin tarihi ve kültürüyle gurur duyuyor.
Ülkenin başlıca turistik merkezlerinden biri, pitoresk dağlık bölgede bulunan Sevan Gölü’dür. Gölün kıyısında, plaj rekreasyonu, sağlık turizmi hayranlarını çeken ve pitoresk doğal alanlar boyunca yürüyüş yapan bir sürü konforlu otel ve yatılı ev bulunmaktadır.
  1. Ermenistan’ın Türkiye ve Azerbaycan sınırları kapalıdır. Bu ülkeler aracılığıyla Ermenistan’a gitmek imkânsız. 2. Pasaportunuzda Azerbaycan …
Devamını oku
Ermenistan topraklarında birkaç büyük balneoloji tesisi var. Şifalı mineral kaynakları ülkenin önemli bir değeridir. En güzel ve en çekici balneolojik beldesi Jermuk. Deniz seviyesinden 2 000 m yükseklikte dağlarda yer almaktadır. Tesisin arazisinde, sağlık tesisinin kurulması için temel teşkil eden 30’dan fazla kaplıca bulunmaktadır.
Armenian Genocide Memorial - Yerevan Ermenistan’da pek çok güzel milli bayram kutlanmaktadır. En ilginç olanlardan biri Ulusal Şarap Günüdür. Ana festival etkinlikleri genellikle resmedilmeye değer Areni Vayots ’Dzori Marz köyünde yapılır. Birkaç yıl önce, köyün çevresindeki arkeolojik araştırmalar sonucunda, 9. yüzyılda açılan eski şaraphane bulunmuştur.
Ermenistan rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Ermenistan’ın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm parkların haritası
Ermenistan şehir parkları ve milli parklar
♥   National Park 'Dilijan' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Lake Arpi' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Sevan' . Haritada   Fotoğraflar
Tüm kalelerin haritası
Ermenistan kaleleri
♥   Kalesi 'Berdavan Fortress' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Berdkunk' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Bjni Fortress' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Boloraberd' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Dashtadem Fortress' . Haritada   Fotoğraflar

İnceleme Serimizden Ermenistan’ın Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Tatev ropeway

Serimizden “Dünyadaki En Uzun Kayak Teleferikleri ve Tramvaylar”
  Tatev ropeway, Ermenistan'ın en popüler turistik yerlerinden biridir. Ekim 2010'da açılmıştır. Bu telsiz tramvayı, derin Vorotan Gorge tarafından ayrılmış yerleşim yerleri Halidzor ve Tatev'i bağlamak için yapılmıştır. Tatev yerleşiminin yakınında, meraklı turistleri çeken eski bir manastır var. Tramvay özellikleri çok etkileyicidir. Uzunluğu 5.700 metredir; yolcu kabininde aynı anda en fazla 25 kişi konaklayabilir.

Kabinin 37 km / s'lik bir hızda hareket ettiği göz önüne alındığında, yolun zorlu bölümünün üstesinden gelmek 12 dakikadan az sürer. Teleferenin çok yüksek olduğunu da belirtmek gerekir; vadiden 320 metreden fazla. Tatev teleferiğinin açılmasından bir hafta sonra önemli bir olay gerçekleşti - dünyanın en uzun duraksız çift raylı teleferi olarak Guinness Rekorlar Kitabında belirtildi.

Tümünü Oku
Ülke haritaları Ermenistan haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Ermenistan şehir haritası
Bölgelerin haritası Ermenistan’da bölgelerin haritası
Kabartma haritası Ermenistan’ın kabartma haritası

Malezya 2020 Turist Giriş Verilerini Paylaşıyor

ASEAN ülkeleri (kısa mesafeli pazar), turistlerin (2.9 milyon)% 68.1'ini oluşturan Malezya için en büyük kaynak pazarıydı. Doğu Asya ve Güney Asya (orta mesafeli pazar)% 20.1 veya 870 bin gelen paya sahipti ve uzun yol pazarı% 11.8 veya 512 bin geliş ile en küçük paya sahipti. Malezya için ilk on kaynak ülke şunlardır: Singapur, Endonezya, Çin, Tayland, Hindistan, Brunei, Güney Kore, Japonya, Avustralya ve Vietnam. Oku bunu

10.04.2021

Ermenistan’ın Popüler Şehirlerinde Geziler

Erivan
Sembolik bir tarihi cazibe, Erebuni Kalesi'dir. Duvarları büyük bir şehir olan bu kale MÖ 8. yy'da inşa edilmiştir. Yüzlerce yıl, şehir müreffeh Urartu Şehrinin başkenti idi. Günümüzde, kalenin ziyaretçileri bir zamanlar görkemli binaların korunmuş kalıntılarına hayran kalabilirler. Kalenin topraklarında, burada keşfedilen bir arkeolojik eser koleksiyonunun toplandığı çok ilginç bir müze var. Cumhuriyet Meydanı, Erivan misafirleri ve yerlileri için en sevilen yürüyüş mekanı olmaya devam ediyor. Yanında … Devamını Oku

Ermenistan’ın Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018