OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Bakü Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Azerbaycan’ın başkenti adı “rüzgar şehri” olarak tercüme edilebilir. Bu Avrupa ve Asya sınırında bulunan harika bir tesistir.

Primorsky Bulvarı, yerli halk ve turistler arasında en gözde yer olarak bilinir. Sahil şeridi boyunca uzanır ve telaşsız romantik yürüyüşler için mükemmel bir yer olarak bilinir. Bulvar, eski kestane ağaçları, parlak çiçekli yataklar, pitoresk çeşmeler ve avuçlarıyla dekore edilmiştir. Burada ayrıca çeşitli dükkanları, hediyelik eşya dükkanlarını, restoranları, kafeleri ve sinema salonlarını ziyaret edebilirsiniz.
  Geçmiş yüzyılların atmosferini koruyan Bakü otelleri, özel popülariteye sahiptir. Bu kategoride en iyi yerlerden biri Shah Palace Hotel. Kapladığı tarihi bir bina, ulusal mimarinin bir örneğidir. Şık avlu, taş ve … Açık
Bir kablo demiryolunda sadece birkaç dakika yolculuk yapın ve bulvarı terk edip Nagorny Park’ın geniş alanına ulaşacaksınız. Burada şehrin muhteşem panoramik manzarasının keyfini çıkarabilir ve daha sonra sizi Bakü Körfezi boyunca bir deniz sırasına götürecek bir kesiciye binebilirsiniz. Yolculuk sırasında Hazar Denizi’nin tarihi ile ilgili birçok ilginç hikaye ve gerçekleri duyacaksınız.
Şehrin tarihi merkezi, paha biçilmez mimari anıtlar ve manzaralar bakımından zengin olduğu için genellikle “Bakü Akropolisi” olarak adlandırılmaktadır. Antik kale Icheri Sheher, Kız Kulesi, Synyk-Kala minaresi, Bailov Stones, Bakü hanlarının evi, sayısız eski cami ve ticaret kompleksi gibi görülmeye değer yerler - bunlar görülmeye değer eşsiz binaların sadece küçük bir kısmı. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Her tat ve bütçe için Bakü’de romantik tatiller için bir otel seçebilirsiniz. Ramada Baku Hotel zengin turistler arasında haklı olarak popülerdir. Bu lüks tesis özel bir plaja sahiptir. Geniş topraklarının ana … Açık
Gezilerinizi tamamladıktan sonra yerel kafelerde dinlenip bir fincan aromalı kahve içebilirsiniz. El yapımı halıların bulunduğu yerel hediyelik eşyaların da en çok sevilenleri olabilir. Şehirde gezerek bitirdiğinizde, çevre bölgelere gezilere katılabilirsiniz. Mesela, Gobusan kasabası en büyük kaya resimleri topluluğudur ve Surahany köyü, antik bir tapınak kompleksinin yeridir.
Baku   Bakü’nün en sıradışı tarihi mekanlarından biri Kız Kulesi Giz Galasi’dir. Yapımının kesin tarihi bilinmiyor, bu kulenin ilk sözü 12. yüzyıla ait. Kule ile ilişkili ana sır, araştırmacıların keşfetmeyi başaramadıkları amacıdır. Bazı varsayımlara göre, kule bir sur duvarının bir parçası olabilir, ancak şehir surlarından ve eski şehir kapılarından oldukça uzaktır.
  Bakü’nün renkli pazarları gerçek bir manzaradır. Yeşil Pazar en ünlü ve popüler olanıdır. Burada en iyi meyve ve sebzeleri, et ve süt ürünlerini ve diğer popüler lezzetleri araştırmanız gerekir. Fiyatlar … Açık
Bakü’de, gökdelenlerin kompleksi ’Alev Kuleleri’ de dahil olmak üzere inanılmaz güzel modern mimari yapılar var. Dış cephesi ayna çinileriyle kaplı bu dev gökdelenler gökyüzüne ulaşan alevlere benziyor. Özellikle güzel olan bu modern binalar, batan güneşin ışınlarında görülür. Birçok turist akşamları binalara hayran kalıyor; inanılmaz derecede etkileyici aydınlatmaları onları karanlıktan sonra dekore eder.
Baku Tarihi yerlerin etrafında dolaşmaktan hoşlananlar kesinlikle Şirvanşahlar Sarayı’nı ziyaret eden geziye katılmalıdır. Bir türbe, eski bir cami ve bir çok ilginç binaların bulunduğu bölgede büyük bir mimari komplekstir. Sarayın ana özelliği, geniş bir koleksiyon eseri içeren Arkeoloji Müzesi’dir.
  Bakü’de çocuklar için pek çok ilginç eğlence var ve dönme dolabına bir ziyaret kentin misafirleri için bir zorunluluktur. Kıyıda yer almaktadır. Dönme dolabından ünlü şehir cazibe merkezlerini mükemmel bir … Açık
Bakü’nün misafirleri arasında gezilebilecek en gözde yerlerden biri de tarihi cadde Kichik Gala. Sovyet döneminde ’Elmas Kol’, burada çekildi, Yuri Nikulin düşüşü sahne 8/1 evin yakınında filme çekildi. Evin yanı sıra arka planda hatıra fotoğrafı çekimi de birçok turistin favori aktivitelerinden biridir.
Bakü civarında, her yıl binlerce turistin ziyaret ettiği tanınmış tarihi ve etnografya müzesi Gala. Açık gökyüzünün altındaki müzenin topraklarında Orta Çağ’a uzanan ilginç bir eser koleksiyonu var. Burada ziyaretçiler, yerel evlerin 500 yıldan daha önce nasıl göründüğünü ve antik silah, mobilya ve ev eşyalarının koleksiyonunu keşfetmeyi görebiliyor. Müzenin topraklarında sık sık Azerbaycan’ın kültür ve geleneklerine adanmış tematik etkinlikler düzenlenir, sıcak aylarda müzeyi ziyaret etmek en ilginç olanıdır.
Bakü - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Bakü ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm parkların haritası
Bakü çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Absheron National Park' , 40.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Shirvan National Park' , 112.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Bakü ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Baku Museum of Modern Art' Baku, 2.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'National Art Museum of Azerbaijan' Baku, 5.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Bakü ve Çevresindeki Turistik Yerler

Bull Island Balls

From the series “Dünya Dışından Gelen En İlginç Eserler”
Kürelerin tabanı alüminyumdu ve yapının% 20'sinden azı manyetit parçacıklarının tek biçimli alaşımıydı. Topların karmaşık kimpozisyonları doğal kaynaklarının olma ihtimalini tamamen ortadan kaldırdı. Aynı cıvata ve aynı yapıya sahip 21 top, düzenli şekil ve füg ile simetrik bölünme - Bu argümanlar, Bulla Adası'ndaki esrarengiz mermilerin doğal yolla oluşamayacağını ve muhtemelen insanlar tarafından yaratılmadığını doğruluyor. … Devamını oku

Azerbeycan Gezisi: Görülecek Yerler

Bakü banliyölerinde de birçok simge yapı bulunmaktadır. Qobustan köyü, çoğu 10.000 yıl öncesinden önce yapılmış benzersiz kaya resimleri için ev sahipliği yapmaktadır. Dağlarda birkaç ortaçağ kalesi, eski mezarlıklar ve harika mağaralar da var. Bu kültür rezervinin boyutu 100 binin üzerinde kilometrekaredir. Qobustan, turistik gezi ve gezi planlamasında önemli bir durak haline geldi. …
OrangeSmile araç kiralama Bakü’de araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

05.12.2023

Bakü Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Bakü Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Bakü, Azerbeycan Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Bakü’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Bakü’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018