OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Macaristan Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

  Macaristan’da, turistler tarihi, mimari ve doğa alanlarının mükemmel bir seçkisini bulacaklar. Ülkenin eski şehirleri çok sayıda ilginç yere, müzeye ve sergilere ev sahipliği yapmaktadır. Banliyöleri ve kırsal alanları, gezginleri şaşırtmayı hiç bırakmayan pek çok doğa parkı ve rezervi olduğundan daha az ilginçtir.
Ülke tarihi ve kültürü için önemli anıtlar ve mimari yapılar. …
Devamını oku
Vijoi köyü, Macaristan’da ilginç, tarihi ve dini bir destinasyondur. Köydeki kiliselerden biri paha biçilmez bir eser sergiliyor. Bu, yerel yazım yazılarından biri tarafından yayınlanan ilk basılı İncil’dir. Ülkenin doğa alanlarını tanımlamak söz konusu olduğunda, toplam meydan 11 bin hektarı aşan Bugac Doğa Parkı’ndan başlamalıyız. Her gün ilgi çekici şovlar ve performanslar, çok sayıda ziyaretçiyi eğlendirmek için parkta gerçekleşir. Ayrıca, retro tarzda dekore edilmiş çeşitli sürmek ve tavernalar da vardır.
Gemenc Forest, zengin flora ve faunanın eşsiz bir yeridir. Burada turistlerin ender bitki, vahşi hayvan ve kuşları görme şansı var. Bir nehir seferinde yürüyüş gezisine katılmak ve ormanın güzelliğini yaşamak mümkündür. Hortobágyi Milli Parkı ülkedeki en önemli üçüncü rezerv. Bu park dik bir bölgede yer almaktadır, bu yüzden ziyaretçilere inek, koyun, boğa ve at sürüleriyle dolu geniş dik vadilere hayran kalacaksınız. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
Ülke tarihi ve kültürü için önemli anıtlar ve mimari yapılar. …
Devamını oku
Ipolytarnoc kasabası, zoologlar için gerçek bir mücevher haline geldi. Uzun zaman önce, bu alan büyük nehirlerle kaplıydı. Zamanla, nehirler kurutuldu, sadece taşlanmış çamur yığını bıraktı. Bu çamur, birçoğu binlerce yıl önce ortadan kaybolmuş eski hayvan izlerine sahip olduğu için bilim adamları için bir hazinedir. Petrifiye ağaçlar bölgede daha değerli bir bulgudur. Bugün, yerel pavyonlardan birinde sergileniyorlar.
Nadudvar, Macaristan’da seramik merkezi olarak bilinen ünlü bir şehirdir. İki yüz yıldan fazla bir sürede ülkedeki en iyi seramik Nadudvar’da yapılır. Yerel zanaatkarlar, becerikli ve güzel sanat eserleri ile gezginleri şaşırtmaktan asla vazgeçmezler. En değerli eşyalar, Macaristan’daki büyük galerilere ve sanat müzelerine nakledildi.
Ülke tarihi ve kültürü için önemli anıtlar ve mimari yapılar. …
Devamını oku
Son olarak, Körös-Maros kasabası, modern binalar, çeşitli eğlence merkezleri, sinema salonları ve alışveriş merkezleri ile ilginç bir yer. Bununla birlikte, yerel ulusal park bölgedeki en büyük cazibe merkezidir. Macaristan’ın en gürültülü şehirlerinden biri olarak kabul edilen Körös-Maros, zengin eğlence seçenekleriyle ziyaretçilerini cezbetmektedir.

Tarih ve Eğlence

  Macaristan’ın resmi resmi tarihi 1001’dir, ancak ilk Macar kabileleri 9. yüzyılda burada ortaya çıkmıştır. 14. yüzyıla kadar, Krallık Arpad Hanedanlığı tarafından yönetildi. Orta Çağ’ın başlarında, bir dizi askeri çatışma gördü. Bizans Krallığı ele geçirmeye çalıştı. Rus prensleri defalarca kendi topraklarında ihlal etti. Ülke için ana yıkıcı istilalardan biri Moğol’du.
Ülke tarihi ve kültürü için önemli anıtlar ve mimari yapılar. …
Devamını oku
1526’da Macar birliği Osmanlı İmparatorluğu tarafından yenildi. 16. yüzyıl boyunca Osmanlı malları giderek genişliyordu. Osmanlı İmparatorluğu 1867’de başarısız olduğunda, 1918’e kadar Avusturya-Macaristan kuruldu ve varoldu. Yıkılmasından sonra, Macaristan bir halk cumhuriyeti olarak kabul edildi. Yeni bağımsız ülke, İkinci Dünya Savaşı döneminde ciddi şekilde zayıfladı.
Karmaşık ve çok yönlü tarihe rağmen, Macaristan zengin tarihi mirasını korumayı başarmıştır ancak bu ülke için ünlü olan tek şey değildir. Ayrıca lüks iyileştirme tatil köyleri için de dikkate değer. Bu bağlamda ana değeri, termal kaynakların iyileştirilmesidir. Şimdi, Budapeşte de dahil olmak üzere birçok şehirde modern balneoloji merkezleri var. En ünlü tarihi tatil beldesi, zengin bir gezi programı ile sizi etkileyecek olan Debrecen’dir.
Ülke tarihi ve kültürü için önemli anıtlar ve mimari yapılar. …
Devamını oku
Nefes kesen milli bayramlar da ülkeye meraklı turistler çekiyor. 20 Ağustos günü St. Ishtwan Günü, her yıl Budapeşte’de kutlanmaktadır. Bu güzel tarihi tatil, ilk Macar Kralı’nın onuruna düzenlenen ve ilginç eğlenceler ile el ele gider. Budapeşte’nin merkezi sokaklarında geçit törenleri düzenleniyor. Meydanlarda düzenlenen tiyatro gösterileri ve konserler var. İlginç yarışmalar, fuarlar, yemek eğlenceleri, ücretsiz geziler ve geleneksel akşam havai fişekleri  Bu tatil en ilginç olanı boşuna değil.
Budapest Macaristan’ın ulusal mutfağı ile tanışmak da ilginç ve heyecan verici bir süreç. Bugünlerde, Macaristan’da, restoranlarda klasik tariflere göre hazırlanan fois grasları tadabileceğiniz tek ülke Macaristan’dır. Ulusal yemekler çok besleyici ve pratiktir. Mutfağın ana bileşenleri kalın çorbalar, balık yemekleri ve hamur işi.

Macaristan’ın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm parkların haritası
Macaristan şehir parkları ve milli parklar
♥   World Heritage Site 'Caves of Aggtelek Karst and Slovak Karst' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Fertő-Hansági' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Hortobágyi' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Kiskunsági' . Haritada   Fotoğraflar
Tüm Michelin restoranları
Macaristan’daki Michelin yıldızlı restoranlar
♥   Restoranı 'Pesti Disznó Bistro' Pest. Kategori - Meats and grills|Hungarian. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'Petrus' Pest. Kategori - Classic French|Traditional cuisine|Classic cuisine. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'Pierrot' Buda. Kategori - Hungarian|International. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'Salon' Pest. Kategori - Hungarian|modern. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'St. Andrea Wine & Gourmet Bar' Pest. Kategori - Modern cuisine. Haritada   Fotoğraflar
Tüm kalelerin haritası
Macaristan kaleleri
♥   Kalesi 'Csesznek Castle' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Drégely Castle' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Esztergom Castle' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Füzér Castle' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Kinizsi Castle' . Haritada   Fotoğraflar
Tüm sarayların haritası
Macaristan sarayları
♥   Sarayı 'Sándor Palace' . Haritada   Fotoğraflar

İnceleme Serimizden Macaristan’ın Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Gellert Gyogyfurdo

Serimizden “Dünyadaki En Sıradışı Kaplıcalar, Hamamlar ve Saunalar”
  Budapeşte, benzersiz kaplıcaları ve banyoları ile ünlüdür. Dünyadaki en güzel deniz komplekslerinden birinin Macar başkentinde olduğunu merak etmeyin. Termal banyo Gellert aynı adı taşıyan bir otel ile tek bir kompleks oluşturur ve eteklerinde bulunduğu yüksek bir tepeden almıştır. Bir yüzyıl önce inşa edilmiş olan tarihi termal banyosunun ana özelliği, eşsiz mimarisi.

Yüksek mermer sütunlar ve oyma kemerler, güzel mermer kaplamalar ve zarif vitray pencereler, ayrıntılı mozaik banyoları ile kaplı ve eşleştirilmiş - çok aristokrat ve zarif bir atmosfer burada hakim. Ziyaretçiler arasında en popüler olanı hamam, sauna ve farklı sıcaklıktaki üç hamamın olduğu daha alt katmandır. Günümüzde, banyo kompleksinin müşterilerine birçok ek hizmetler sunulmaktadır; masaj oturumlarının tadını çıkarabilir … Tümünü Oku

Marzipan Müzesi

Serimizden “Konuklarını Eğlendiren, İlginç, Garip ve Sıradışı Müzeler”
  Dünyadaki en iyi Macar müzeleri, Macaristan'da, Szentendre şehrinde bulunmaktadır. Gezegenin en tatlı müzesindeki tüm sergiler marzipandan yapılır. Müzenin kurucusu dünyaca ünlü şekerlemeci Károly Szabó'dur. Marzipan müzesi 1994 yılında açıldı, o zamandan beri koleksiyonu sürekli genişletildi ve yenilendi. Müze salonları, görkemli pastane ve sanat galerisi arasında bir arabulucu. Bazen, cam panelli cam pencerelerde sunulan başyapıtların kelimenin tam anlamıyla şekerden yapılmış olduğuna inanamayabilirsiniz.

Dünyaca ünlü tabloların, eski mobilyaların, çok sayıda heykelciklerin ve ünlü turistik yerlerin küçük kopyalarının 'tatlı reprodüksiyonları' - yetenekli şekerlemecinin hayalindeki patlama sadece şaşırtıcı. En özgün müze sergileri, Michael Jackson figürü ve Mozart'ın gerçekçi portresi. … Tümünü Oku
Ülke haritaları Macaristan haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Macaristan şehir haritası
Bölgelerin haritası Macaristan’da bölgelerin haritası

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

29.05.2023

Macaristan’ın Popüler Şehirlerinde Geziler

Budapeşte
Hamamlar. Her şeyden önce, Budapeşte hamamlarıyla ünlüdür. Gellert Hamamı mutlaka en ünlü ve çekici onlardan. Hamamın içinde, 118 yaydan akan 70 milyondan fazla litre su vardır. Ziyaretçiler çok sayıda yüzme havuzu (hem açık hem kapalı) ve saunalar bulacaklar. Hamamda ayrıca masaj, pedikür ve manikür elde edebilirsiniz. Hamamın zemini güzel mozaiklerle süslenmiştir. Bazı insanlar, bu hamamın içindeki suyun birçok hastalığı tedavi edebileceğini söylüyor. Yanınızda yüzme kostümü almayı unutursanız, … Devamını Oku
Debrecen
En ilginç dini ve mimari anıt Kırmızı kilisedir. Kırmızı tuğladan inşa edilmiş olan bu Protestan kilisesi etkileyici boyutuyla hayranlık uyandırıyor. 1887 yılında inşa edilmiştir. Neo-Gotik kilisenin kulesinin yüksekliği 58.5 metredir ve birçok şehir caddesinden görülebilir. Antik kilise, iç dekorasyonunda da dikkat çekicidir. İçinde İncil motifleri bulunan asırlık freskler korunmuştur. Büyük kilisenin duvarları içinde bir seferde 800 kişiye kadar konaklayabilir. Olağanüstü dini binanın yanında, … Devamını Oku

Macaristan’ın Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018