OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Cartagena Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Cartagena, Kolombiya’nın en çekici ve ilginç şehirlerinden biri olarak kabul edilir. 1533 yılında İspanyol sömürgecileri tarafından kurulan liman kenti, paha biçilmez tarihi mirasını ve eşsiz kültürel atmosferini korumayı başarmıştır. Cartagena, tüm gezginler için ilginç olan benzersiz bir şehir. Gezi meraklıları ve doğa yürüyüşü hayranları, çeşitli tarihi ve kültürel anıtlardan memnun olacak, alışveriş severler ise çok sayıda gürültülü ve renkli pazarın keyfini çıkaracak. Kentin plaj rekreasyonu için mükemmel koşulları vardır, sahil dalgıçlar lütfen memnun eder.
  Cartagena’nın başlıca ’otel değerleri’ nden biri, asırlık geçmişi olan binalarda bulunan eşsiz otelleridir. Prestijli Sofitel Santa Clara Hotel, eski bir 17. yüzyıl manastırında yer almaktadır. … Açık
Sualtı dünyası sadece halkın çeşitliliği ile değil, tarihi manzaralarıyla da ünlüdür. Yıllar önce Cartagena, İngiliz kozlarını çekti. Yerli halkla mücadelelerinin sonucu, o zamandan beri deniz yatağı üzerinde duran ticari gemilerdir. Dünyanın her köşesinden binlerce dalgıç, onları görmek için bu yerleri ziyaret ediyor. Tarihi verilere göre, Cartagena sahilinde eşsiz hazineler sular altında. Zorlu gezginler, şehrin iyi gelişmiş turist altyapısından memnun olacak: birçok yüksek sınıf otel, alışveriş ve eğlence merkezi var. Birçok şık otelin güzel tarihi binalarda yer alması dikkat çekicidir. Bu tür tesisler turistler arasında popülerliğin zirvesinde kalmıştır.
Liman kentinin en prestijli bölgesi, en yüksek kalitede mücevherler sunan en prestijli otelleri, restoranları ve butikleri bulabileceğiniz ’Castillo grande’ dır. Değerli taşlar, özellikle zümrüt, antik çağlardan beri Cartagena’da çıkarılmıştır. Yerel mücevherler Avrupa takı mağazaları fiyatları ile karşılaştırıldığında oldukça ucuzdur. Takı, zengin turistler için en popüler hediyelik eşyalar. Şehrin konukları, özel olarak butik mağazalarda satın almaları şiddetle tavsiye edilir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Cartagena’nın ana tarihi değeri sömürge dönemleri yapılardır. Sarayların ve büyüleyici sokakların güzel manzaralarına hayranlıkla hayran kalacaksınız. Olağanüstü tarihi simge yapıların konsantrasyonu, adı … Açık
Şehrin her caddesinde ve plajında, zümrüt ve zarif mücevher satan yerlileri inanılmaz düşük fiyatlarla karşılayabilirsiniz. Tabii ki, sözde ’taşlar’ herhangi bir değeri söz konusu olamaz - hepsi zümrüt olarak sıradan camdan geçerler.
Genel olarak, sokak satıcıları Cartagena’nın başlıca ayırt edici özelliklerinden biridir. Bir tatil için hangi ilçenin seçildiğine bakılmaksızın, sokak satıcılarının ve özel taksi şoförlerinin incelenmesini engelleyemezsiniz. Birçok bölge sakinleri için ticaret temel geçim kaynağıdır, bu nedenle aşırı ithalat, kızdırmaya yönelik bir arzu olarak ele alınmamalıdır. Yerel halkın ziyaretçilere karşı tutumu çok cana yakın ve misafirperverdir, maddi ödüller için her türlü yardımı memnuniyetle sunarlar. Geçtiğimiz 500 yıl boyunca, Cartagena küçük bir liman kasabasından, Kolombiya’nın en popüler şehirlerinden biri olmaya devam eden birinci sınıf bir tesise evrildi.
  İspanyol ruhlu güzel şehir, turistlere çok sayıda ilginç eğlence sunmaya hazır. Cartagena’nın ’Crazy Salsa’ adlı mükemmel bir salsa okulu var, bu yüzden herkes heyecan verici bir kursa kayıt olabilir. … Açık
  Cartagena’da hiçbir tatil, kent tarihinde sömürge döneminden bu yana kalmaya devam eden yerel tarihi yerler ziyaret etmeksizin mümkün değildir. San Pedro Claver Meydanı, sayısız gezi programlarının tipik bir başlangıç noktasıdır. Uzak olmayan güzel bir katedral var. Muhteşem kilisenin binası henüz 1575’te başladı ve 25 yıldan fazla sürdü. Katedral hala birçok eski dini eser ve değerli sanat eserlerine sahiptir.
Pitoresk Bolivar Meydanı yakınlardadır. Orada kurulan Columbia ilk cumhurbaşkanı heykeli ile ünlüdür. Cartagena, aynı zamanda, en çok ziyaret edilen arkeolojik alanla birlikte birkaç ilginç müzeye de ev sahipliği yapmaktadır. Çeşitli arkeolojik ekipler şehrin eteklerinde çalışmakta ve değerli bulguları müzede bulunmaktadır. Turistler ayrıca bir gezi sırasında bazı arkeolojik sitelere de katılabilirler.
  Cartagena sahil severleri çekmeyi bırakmaz. Su aktiviteleri ve güneşlenmek için uygun kıyı bölgeleri hem ana karada hem de turistler tarafından kolayca ulaşılabilen yakındaki pitoresk adalarda bulunabilir. Şehrin … Açık
Tarih Müzesi başka ilginç bir mekandır. Geçmişte dişi bir manastıra ait güzel eski bir binada açıktır. 16. yüzyıla kadar uzanan yapı, değerli bir arkeolojik eserdir. Las Bovedas cezaevi binası kesinlikle bölgedeki en sıra dışı tarihi simge yapılardan biridir. Aynı zamanda 16. yüzyılda bitmiştir. Günümüzde, cazip bina, yerel ürünler ve ilginç hediyelik eşyalar da dahil olmak üzere çeşitli mallar sunan çok sayıda mağazaya ev sahipliği yapmıştır. Sonunda, pitoresk Cartagena sahili akşam dışarı çıkmak için en iyi yerdir. Sahile uzak olmayan birkaç çekici eski bina vardır.
Cartagena - rehber bölümleri 1 2 3 4 5

Cartagena ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Cartagena’nın alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Downtown' Cartagena de Indias, 3.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' San Martín Ave.' Cartagena de Indias, 4.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Cartagena çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Natural National Park 'Los Corales Del Rosario Y De San Bernardo' , 23.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Kolombiya Gezisi: Görülecek Yerler

Ülkenin başkenti Bogota, eski tarihi binalar ile modern gökdelenler arasında çarpıcı bir kontrasta sahiptir. Şehrin sokaklarında iki katır katır ve modern arabaları görmek normaldir. Bogota'nın ana simge yapıları eski mahallelerde bulunur; burada kavisli sokaklar arasında antik kiliseler, anıtlar ve eski konaklar görülebilir. 16. yüzyılda inşa edilen Primal Katedrali, Başkan Sarayı ve Columbia'nın ilk başkanına ithaf edilen anıt gibi Plaza Bolivar'da birkaç ilginç cazibe merkezi vardır. …
OrangeSmile araç kiralama Cartagena’da araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

25.05.2024

Cartagena Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Cartagena Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Cartagena, Kolombiya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Cartagena’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Cartagena’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018