OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Cidde

Cidde’de Kültür. Ziyaret edilmesi gereken yerler - şehrin tarihi kısımları, tiyatrolar, müzeler ve saraylar

Al Balad Bridge   Cidde inanılmaz derecede güzel bir liman kenti, popüler bir sahil beldesi ve dünyaca ünlü hac merkezidir. Al-Balad bölgesi, kentin en eski bölgesi olarak kabul edilir. Bölgesinde ilk binalar 5. yüzyılda olduğu gibi erken ortaya çıkmaya başladı. Bugün turistler, güzel binaları ve farklı dönemlere ait sarayları görmek için eşsiz bir fırsata sahip. Ülkenin başka bir şehrinde bu kadar çok sayıda ilgi çekici yer bulmak mümkün değil. Tarihi çeyrekte yer alan binalar arasında, Suudi Arabistan için geleneksel olan mercan bloklarından yapılmış birçok bina bulacaksınız. Bu eşsiz binalar devlet tarafından korunmaktadır ve büyük bir kültürel değere sahiptir.
  Cidde ayrıca unutulmaz bir tatil için çocuklarına gezginler ilginç bir sürü fırsat sunuyor. Şehir yürüyüş, modern alışveriş ve eğlence merkezlerinin yanı sıra güzel plajlar için birçok güzel yere sahiptir. … Açık
Şüphesiz, Nasif ve Sharbatly konakları, kentin en çarpıcı mimari anıtlarıdır. Birkaç yüzyıl önce, soylu tüccarların ailelerine aitti. Bu görkemli saraylar, eşsiz mimari tarzı ve iç mekanın zengin dekorasyonu ile ziyaretçileri şaşırtmaktadır. Tarihi Cidde bölgesi, yüksek ofis merkezleri ve alışveriş kompleksleri ile modern mahallelerle çevrilidir. Bu tür bir karşıtlık şehri daha da özgün kılmaktadır.
Cidde’nin modern kısmı, Belediye Müzesi gibi çok sayıda ilgi çekici mekana ev sahipliği yapmaktadır. Müzeye ev sahipliği yapan bina 20. yüzyılın başında inşa edilmiş ve ayrıca mercan bloklarından yapılmıştır. Müzenin sayısız salonu, zengin bir tarihi eser koleksiyonu, önemli belgeler ve haritalar sergilemektedir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Cidde, haute mutfağı hayranlarını asla hayal kırıklığına uğratmayacak. Çeşitli mutfak trendlerinin hayranları kolayca bu harika şehirde yemek için uygun bir yer bulacaksınız. Byblos, Lübnan mutfağına adanmış en … Açık
Abdel Raouf Hasan Halil Müzesi daha az çekici bir kültürel kurum değil. Bu müze kesinlikle sanat hayranlarını kendine çekecek. Başlıca sergileri eski resimler ve duvar halıları. Bazılarının yaşı beş yüz yıla kadar. Müze, genç sanatçıların eserlerini sunduğu çağdaş sanat sergilerine sık sık ev sahipliği yapıyor. Cidde Müzesi paha biçilemez arkeolojik eserler görmek için harika bir yerdir. Müze koleksiyonu, yeni eserler ile düzenli olarak güncellenmektedir.
Floating Mosque, Jeddah Eski bir Hıristiyan mezarlığı, gezilerin daha önemli bir nesnesidir. Mezarlık bir önceki yüzyılın ortalarında kapatıldı. Bir versiyona göre, ’Havva mezarı’ burada yer alır, bu yüzden her yıl şehir, insanlığın öncülünün mezar yerine gelen çok sayıda hacı tarafından ziyaret edilir. Çok sayıda ilginç anıt nedeniyle Cidde’ye genellikle ’heykeller şehri’ denir. Cidde’de dört yüzden fazla farklı anıt var. Bunlardan en ünlüsü, El-Salam Sarayı’nın karşısındaki çeşmedir. Çeşmenin jetlerinin yüksekliği 312 metreye kadar. Bu dünyanın en yüksek çeşmesidir.
Aşağıdaki bölümde, Cidde ve çevresinde gezi biletlerimizden veya şehir keşif turlarından birine ulaşabilirsiniz. Web sitemiz, yerinde yapılan çevrimdışı satın alımla karşılaştırıldığında% 10-30 daha düşük bilet fiyatları sunuyor.

Cidde ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Cidde - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Cidde ve Çevresindeki Benzersiz Yerler

Ebrac el-Beyt Kuleleri

From the series “Gök-Geçit Severler için Mükemmel Mimari Yapılar”
Mimari kompleksin ana tasarım özellikleri arasında, çatıda helikopterler görülmeye değer. Komplekste en yüksek olanı Royal Tower, büyük bir saat yüzüyle süslenmiştir. Kadran çapı 43 metredir. Büyük bir saat, 400 metre yükseklikte bulunmaktadır. Kardinal yönlere tam olarak yönelmiş 4 kadranı vardır. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Cidde’de araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

Proje organizatörleri, yeni Kyoto otelinin hem iş hem de eğlence için mükemmel olduğunu belirtiyor. Hatırlatmak gerekirse, Roku Kyoto otelinin açılışı 2021 yılında şehirde gerçekleşti. Lüks otel aynı zamanda enfes atmosferi ve hizmet çeşitliliği ile de konuklarını şaşırtmayı bırakmıyor. Kinkaku-ji Tapınağı gibi ünlü cazibe merkezlerine yakındır ve Shozan Resort Kyoto Pavilion otele kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Oku bunu

08.02.2023

Cidde Şehri’nin Kültürel Mirası Fotoğraf Galerisi

Cidde Şehri’nin Kültürel Simgeleri Haritası: Sanat galerileri, anıtlar, saraylar vb.

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Cidde Komşularında Kültürel Geziler

Cidde Kültür Rehberi. Cidde’de ziyaret edilmesi gereken büyüleyici yerler: tapınaklar, müzeler, kiliseler, tiyatrolar ve kaleler. Cidde’de 'mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler'e dair öneriler (adresler, telefon numaraları ve bağlantı linkleriyle). Bu sayfa bilgisini kullanarak kendi şehir gezinizi planlayın!
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018